Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

ja mogu da okacim samo mi je upload ocajan pa bi potrajalo... mozda neko ima proveren link ali ako se ne snadjes javi pa da okacim negde... imam paket 100/5.
 
Ja sam našao neke ali su mi to neprovereni sajtovi za koje nisam baš siguran da je to ono pravo pa zato pitam... Čak i veličina varira od 5,7-5,8Gb (sve je 10.11.6 dmg)...
 
znam, zato svuda i pocinje uputstvo sa virtualnom masinom... probacu malo kasnije da li moze ovo necime maksimalno da se kompresuje pa da probam da okacim negde... mada opet pojma nemam koliko ce da ga aploaduje i gde da ga okacim...

ova moja verzija sa storea je 6.21GB.
 
Poslednja izmena:
Najbolje bi bilo da mogu da dođem do macOS instalacionog imagea sa Apple prodavnice ali ne znam gde i kako (osim da ga skine neko sa Mekom, ali nemam takvog u blizini) ...
 
a da podignes na brzaka virtuelnu masinu? svakako ces pre tako da zavrsis... ja sam skinuo el cap pa cu videti koliko moze da se kompresuje i kakvo bi resenje bilo da aploadujem... pogledaj za to vreme neki virtual box, mislim da ti je to najbolje...
 
Probaću mada nisam do sada radio sa virtualnim mašinama - ni sa VMWare ni sa Viurtual Boxom kada je reč o OSX niti dmg fajlovi...
 
nema sanse da se kompresijom smanji... do sad sam pokusavao... posto mi komp svakako radi okacio sam da se aploaduje... trebace mu skoro 3 sata pa ako mozes sacekaj ili ces imati link za sutra posto cu da okacim kad zavrsi...
 
OK, hvala ti, svakako večeras ništa neću moći da uradim pošto mi je soba u kojoj je desktop okupirana ... :d
 
opusteno, aploaduje se u pozadini polako dok radim nesto drugo tako da imas za sutra ;)
 
koliko je sigurno da sherujem instalaciju koju sam skinuo sa svog ID-ja? uvek sam se pitao da li su negde upakovane i neke informacije vezane za moj ID ili ne...

Martin Mystere ipak dobijes PM kad se ovo aploaduje :)
 
Probao Unibeast za High Sierru, radi posao.
 
ima li neka posebna procedura za apfs ili je integrisano i sve radi po automatizmu? pise da testiraju multibeast 10 i da ce uskoro biti objavljen... mada nema sanse da rusim ovu sierru jer sam je danas bas utegao.
 
Ako hoćeš da SSD bude formatiran APFS ide po automatizmu, dok je za HFS+ potrebna mala egzibicija - piše ti na tonymac linku.
 
pogledacu ali kad budem prelazio na HS svakako bih odabrao i apfs... tu si ti da nam kazes iz prve ruke kakva je :)
mada ce da popriceka jos kod mene...
 
Ja za sada stvarno nemam nikakavih problema, instalacija prošla kao na original meku, 2 restarta i to je to.
Doduše, Clover na EFI particiji SSD-a gde sam instalirao HS je bio upeglan do maksimuma, config.plist ispeglan kako treba, grafika native podržana.
Sve radi iz cuga, ništa nisam dodatno podešavao. Ne koristim BT, ni Wi-Fi, tastatura USB, mišonja bežični, sve fercera.
 
verujem ti, neka jos malo sve slegne i izbace multibeast 10 pa cu videti. ja se otarasio napokon svih bezicnih stvari jer ih ne podnosim. nisam jos isprobao bt na hacku pa si me bas podsetio da prikacim zvucnik. danas sam primetio da mi radi net preko lana oob ali sam ipak instalirao i mausi drajver. bas sve deluje nekako utegnuto da ne bih nista da diram... za sada cu se zadovoljiti sto sam promenio definiciju na late 2015 :)

izvrtecu posle i jedan geekbench da vidim ima li promena :)
 
Čekajte, jedna stvar me zanima. Jer prilikom instalacije High Sierra automatski okreće HFS+ na APFS ili ja to mora da odradim peške pa onda da ga instaliram?
 
Ima komanda da ne konvertuje automatski.
 
Ja krenuo da pravim installer po receptu koji je Vlada postavio i sve otprilike ide bez nekih problema do onog dela kada treba da pokrenem program TransMac koji kaze da se nalazi u folderu OS X Install jer ja taj folder nemam...
OK to sam i prevazisao jer sam program downloadovao, instalirao i nastavio dalje tako da sam dosao do onog dela kad se u TransMacu u okviru foldera System/Instalation brise folder Packages i to sam uradio bez problema - problem nastaje sada kada iz onog foldera OS X Install treba da prekopiram folder Packages na isto mesto a ja njega nemam odakle da prekopiram (?)

Inace El Capitan skinut sa izvora koji mi je preko PM poslao Vlada jer iz onog koji mi je poslao ericm nigde nisam mogao da nadjem hfs fajl koji bih odabrao u jednom od koraka...

Ili sto bi rekli sada me kopka "dje je ba zapelo"...
 
hmm, ne znam sto nije prosla "moja" verzija, regularno je skinuta preko storea, jedino ako Vladina verzija nije nekako prilagodjena pravljenju instalacije na windowsu a on to najbolje zna.
ipak je bilo najlakse da podignes virtuelnu masinu i napravis flesku za 10 minuta...
 
U tvojoj verziji ne mogu da nadjem hfs fajl koji trazi da odaberem na samom pocetku nakon restore partition...

Da nemas mozda neko drugo uputstvo koje bi bilo prilagodjeno tvojoj verziji...

Edit: Shit ja extractovao sadrzaj tvog fajla i obrisao ga greskom... Tako je to kad klinac visi oko glave kad nesto ozbiljno radis...
 
obrisao ga i ja danas :)
nema veze, probali smo, sacekaj dok se javi neko ko je vicniji pravljenju instalacije na windowsu.
 
Idem iz pocetka, ovaj put cu probati da ne brisem packages niti da idem sa TransMac nego da se zaustavim odmah cim Bootdisk Utility odradi posao....

Edit: Napravio USB, i kada startujem laptop i stavim da butuje sa USB on mi otvori Clover ekran gde mi ponudi opcije za OS (jedna opcija je Mac a ostale su Win sa Legacy HDD 1, 2, 3...). Kad odaberem Mac onda se pojavi ekran sa jabukom, stoji mi tako jedno minut da bi se sam restartovao i podigao Win10...:S:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da si napravio instalaciju kako treba, ali sad treba da se podese ostali parametri koji utiču na samu instalaciju - Clover: kextovi, config,...
 
Uh, jel može neka pomoć oko toga kako i gde podešavati (još bolje kad bi neko znao da kaže i šta) pošto nisam nikad to radio ovako...
 
Kratko uputstvo...

Ti već imaš Clover u EFI particiji USB-a na kome se nalazi instalacija, ali je on po defaultu, izgleda da nije komplet setovan za tvoj sistem.
Najlakše bi bilo kada bi nekako mogao da mountuješ tu EFI particiju iz Win-a (pošto kontam da nemaš macOS instaliran negde), nađeš na njoj Clover folder, iskopiraš ga i postaviš ovde, da vidimo šta je i kako podešeno.
Takođe, spisak komplet sistema, na koji ide macOS ne bi bio na odmet.

Nadam se da će se uključiti i Vlada, pošto je on ekspert, ja sam ipak početnik u hackintosh svetu. :)
 
Kako mislis da iskopiram i postavim Clover folder, mislis na sadrzaj foldera ili...

Inace sto se tice laptopa, kao sto rekoh rec je o prastarom Toshiba Satellite A100-599 sa sledecim HW:

C2D T7200
4 GB RAM (2x2)
NVidia Go7600 sa 256 MB
Rezolucija displeja 1280x800

Cenim da za sada ostalo nije toliko bitno za instalaciju...
 
Nazad
Vrh Dno