Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

problem je samo sto je to vec matora karta pa se tesko nalazi... i da nadjem gtx500 seriju pitanje je sta su prezivele... zna li se mozda koji modeli iz gtx700 serije rade oob pa da jurim neku 760 ili 770?
 
GTX 760 radi Oob. Ne treba ti web drajer za nju...
 
e super, mada na iMac-u sam imao gtx780m pa mozda radi i ona ali svakako mi ne treba toliko jaka grafika i ne bih davao previse para na sekundarnu masinu...
odoh da vidim ako se nudi neka 760...
 
Problem su gabariti, pošto te najjače nisu baš male i teško mogu da se spakuju u neko miniITX kućište.
Veruj mi, jurio sam jedno vreme kod nas, a i u svetu, neku "mini", do 210mm dugu, a jaku i ništa ne može da se nađe, a da može da se spakuje. Uglavnom su GTXx70 ili GTXx80 velike grafike, dužine od bar 230-240mm, što neće da može u mali case. Plus, vuku dosta struje, pa još i disipiraju dosta toplote, što zna da bude jako nezgodno u skučenom prostoru, što je obično slučaj kada imaš mali case. Po meni, od 6 serije, plafon je GTX650 (koju sam ja našao), već GTX660 je dosta veća. 670 i 680 su manje-više istih gabarita kao i 660. Što se tiče serije 7, tu je već nešto bolja situacija, pošto može da se nađe GTX760 prilično finih gabarita, ali moraš baš da tražiš. 770 i 780 prevazilaze gabarite miniITX kućišta.
 
Kod mene GTX 580 ne radi uopste na 10.13 a na 10.12 radi bez problema tako da ne bih uzimao u obzir GTX 5xx seriju.
 
I ja mislim da je sve ispod GTX6xx besmisleno uzimati.
Najbolje ako može da se nađe "mini" GTX760, najbolja opcija ako se hoće Oob na 10.13 (verovatno bar još na 10.14).
 
@RingeRaja
znam sve ali cu ici na corsair sf450w koje je minijaturno pa se zbog toga dobija dodatni prostor za grafiku koja moze ici celom duzinom kucista, cak do 270mm. nadjoh na brzinu ovu malu asus 760 dcii mini ili cu videti nesto slicno... svakako mi ne trebaju neke performanse i najvise se bojim temperature jer kuciste nema skoro nikakvu ventilaciju gore...

evo kako izgleda kad je bas nategnuto ali ja bih svakako isao na mnogo slabiju i hladniju grafu:

gczdoMC.jpg


ovo mi je neki uzor za sklapanje, samo sto cu ja okrenuti ovaj zadnji vent da uvlaci vazduh jer ga napajanje izbacuje iz kucista u ovom polozaju.
 
Poslednja izmena:
Interesantan koncept. Koje je ovo kućište?

Ovo su moje temperature u "leru".
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-10-25 at 19.51.58.png
    Screen Shot 2017-10-25 at 19.51.58.png
    203.4 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
raijintek metis, pomenuo sam ga gore. mnogo mi se svidelo, celo je aluminijumsko, porucio sam ga u beloj boji sa resetkom na bocnim stranicama umesto prozora jer mi je elegantnije. baci pogled, mozda te zaintrigira...
 
Po rasporedu komponenti, rekao bih da je Raijintek Metis.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedna stvar mi nije jasna...
Položaj PSU-a?? Koliko vidim, okrenuto je tako da je ulaz za napojni kabl na dole? Malo mi nije jasno kako ga uštekati, iako, kod ericm je to izvedeno drugačije (i to mi nije jasno kako).
 
nadjoh na netu pa da probam... dobijas produzni kabl sa konektorom pod uglom koji bodes u izlaz na napajanju i taj produzni kabl vodi do kraja kucista gde je konektor u koji inace bodes naponski kabl... pojma nemam kako da ti objasnim ali je jako prosto u praksi... imao sam davno neko silverstone mid tower kuciste sa takvim sistemom...

evo dve slike pa ti mozda bude jasnije.

DSC04526.jpg da1ce14f_IMG_0851.jpeg

a evo i mojih trenutnih temperatura u phenomu sa skinuta dva venta koja su bila na krovu:

Screen Shot 2017-10-25 at 20.44.55.png
 
Poslednja izmena:
Vidi sad... Renda HD :)
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-10-25 at 21.06.55.png
    Screen Shot 2017-10-25 at 21.06.55.png
    114.1 KB · Pregleda: 65
uff, ovo su previsoke temperature... cime hladis cpu?
ja sam skoro konvertovao 3 video snimka u isto vreme i cpu nije presao 65c. sta si ovo pokrenuo da isprobam i ja?
 
handbrake, konvertuje 1080p u 720p

cpu je 6700T, niži TDA, a hladim ga LC Power LC-CC-94
 
Poslednja izmena:
150895944529266.png

Ovo je kod mene Ler :D
 
Evo kako je to kod mene... Uzged meni se malo više dopada HWmonitor aplikacija zbog dodatnog pregleda za hard disk.

Idle:

Screen Shot 2017-10-26 at 12.30.13 AM.png

Full load (zbrush Keyshot7 3D rendering):

Screen Shot 2017-10-26 at 12.36.52 AM.png

Cooler na procesoru je Thermaltake NiC L32

Sve u svemu, ladovina bato! :d
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima...

Jedno možda malo glupo pitanje ali da li postoji neko ograničenje po pitanju komponenti kad je instalacija hackintosha sa Sierrom, na gore opisani način u pitanju?

Imam jedan prastari laptop iz 2007. godine na kom bih ponovo instalirao hackintosh kao glavni ujedno i jedini OS ali ne znam da li je to više moguće... Nekada davno sam na njemu imao instaliran Snow Leopard, doduše preko iAtkos instalacionog DVD i sve je radilo OK ali pojma nemam kako bi i da li bi uopšte to sad radilo pa zato pitam zna li neko onako generalno odgovor na pitanje...

Taj fosil od laptopa je
http://www.itsvet.com/proizvod/tosh...ti-15.4''-wxga-winvhp/comp_comp_laptop/22/666
 
Poslednja izmena:
Pozz i tebi. Minimum 2GB rama i procesor koji podrzava SSE4.1 set instrukcija (proveri npr. sa CPU-Z ili izguglaj ako znas tacnu oznaku procesora).

@Kurt2 Na prvi pogled ne bi trebalo da imas problema sa ovom konfiguracijom, probaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ćao, razmišljam i ja o Hackintosh-u, pa me interesuje kako bi se slagao sa mojom konfiguracijom - cela specifikacija mog računara je ovde:
http://speccy.piriform.com/results/KYP8BWZuxptvelQMx2pwr6d

Mislim da je problem ploča i možda grafička?
Neki savet - probati ili ne?

Ne ploča je OK. Na tu konfiguraciju ide macOS bez problema. Grafička ne vidim tačno koja je, jer model nije naveden već samo serija, ali ako je 7970 ili 7950 radiće. Pogledaj ovde kako stvari sotje za to: How to enable the AMD Radeon HD 7970, 7950, 7870, 7850, 7770, or 7750 on your Hackintosh
 
Hvala, znaci ipak nijedan od ovih novijih nece moci na taj laptop posto on podrzava samo do SSE 3, ne i SSE 4.1...

Možeš pokušati da nabaciš Yosemite ili Kapetana. Od Sierre pa nadalje uslov je taj drljavi SSE4.1 set instrukcija...

Apple stalno izmišlja toplu vodu sa takvim zezalicama kako bi naterao ljude da kupe novije modele.

Problem međutim može da bude to što taj notebook ima samo 1GB RAM memorije.
 
Poslednja izmena:
Od Yosemite-a je minimalno zahtevano 2 GB. Zadnje sto kasvetno moze da ti radi sa 1GB je Snow Leopard. Od Lion-a pa naovamo nista bez 2GB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije problem memorija pošto sam ja još davno na njega nabacio 2x2Gb RAM...

Znači Yosemite ili EC bi radili posao? Super...
 
Za sada dok se ne ispegla High Sierra preporucuje se Sierra, za uputstvo imas bezbroj hackintosh zajednica na web-u, insanelymac, tonymacx86 itd... A i brdo klipova na youtube-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni bolje radi High Sierra nego Sierra, nativno slika i zvuk preko HDMI-a.
Na Sierri imam određenih problema sa zvukom, u vidu seckanja i prekida.
Inače, sistem se podiže sa SSD-a za nekih 10+ sekundi, gasi se za cirka 8 sekundi, sa svim popaljenim servisima, full instaliran sa komplet softverima koje koristim.
 
malo sam se igrao danas pa odradio clean install i odabrao definiciju masine shodno procesoru. odabrao sam onaj nvidia fix u multibeastu i sve je proslo odlicno bez crnog ekrana...

inace sam sada povezao svoj primarni apple id i instalirao regularno sve sto sam imao kupljeno sa app store-a. morao sam samo da resetujem sifru i sve fercera tako da vise nista ne diram...

High Sierru cu kad izadje neka sledeca Highest Sierra, taman ce ovu do tada da ispeglaju...

Screen_Shot_2017-10-26_at_10_04_14_AM.png
 
Jel može da stavi neko link za dl El Capitana za pravljenje instalacije po Vladinom receptu?
 
Nazad
Vrh Dno