Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Pozdrav, samo da javim da je uspelo. isti su kodovi, samo sto se ubacuje malo drugacije nego sto si ti pisao na slici. (Tacnije isto je kao na tvom tutorijalu :)) Screen Shot 2017-10-14 at 10.59.17 PM.png
Hvala puno na promoci :) Btw mel ima negde link da se skine Sierra? Ne stoji mi u purchased. Trenutno koristim ovu Niresh varijantu (nisam siguran koliko je ona bezbedna)
 
To ti je isto. Ova gore dva polja su namenski za AMD kartice. Znači u gornje polje se ubacuje originalni FB, u donje modifikovani i u ATi Connectors Controller se upiše broj za AMDXXXXController.kext.

Ako ne redi iz gornjeg polja, onda je najverovatnije do Clover-Configuratora. Nešto onda on ne radi tu kako bi trebalo. To je moguće i nije mu prvi put! ,)

[EDIT]

Sierru verovatno možeš naći preko torrenta. Traži samo AppStore verziju. Znači ništa te Niresh zezalice i tome sl...

Na prodavnici ga nema više cenim, jer je Apple izbacio High Sierru!
 
Poslednja izmena:
Jeste Apple izbacio High Sierru, ali kako onda ja imam još uvek u App Store-u da skinem i El Capitan, i Mavericks, i Yosemite, i Mountain Lion.
Samo nemam Sierru :(
Mislim...to je bezobrazluk...Napravili su poluproizvod, "navukli" ljude da urade upgrade, ali onda nema vraćke, skinuli Sierru sa Store-a, pa moraš da je vijaš po torentima.
Pri čemu nigde nisu obavestili da će od sada da im to bude praksa, jer svi su navikli i znaju da svaki OS koji je poručen preko App Store-a može i dalje da se skine.
 
Jeste Apple izbacio High Sierru, ali kako onda ja imam još uvek u App Store-u da skinem i El Capitan, i Mavericks, i Yosemite, i Mountain Lion.
Samo nemam Sierru :(
Mislim...to je bezobrazluk...Napravili su poluproizvod, "navukli" ljude da urade upgrade, ali onda nema vraćke, skinuli Sierru sa Store-a, pa moraš da je vijaš po torentima.
Pri čemu nigde nisu obavestili da će od sada da im to bude praksa, jer svi su navikli i znaju da svaki OS koji je poručen preko App Store-a može i dalje da se skine.

Heh, ja sam to primetio još ranije... Međutim u mom slučaju koliko vidim, a znam da je to bilo tako i ranije, nikada nisam ni imao u ponudi da skinem ništa starije osim zadnje verzije macOS-a.

Screen Shot 2017-10-15 at 1.14.19 PM.png

Doduše ovamo u purchased stoje, ali i ja tu ne vidim Sierru! Dakle definitivno je nefer odnos po ovom pitanju sa njihove strane. Trebalo bi da je moguće da kad ukucaš u prodavnici macOS dobiješ sve što postoji unazad, što naravno nije slučaj! :smoke:
 
Na purchased sam i mislio, nisam dobro objasnio.
 
Ni ja nemam samo Sierru, ove starije verzije imam.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
re

Zato ja sve cuvam nikad se ne zna :D

 
Ima dole u komentarima kako moze da se instalira. https://www.macrumors.com/2017/09/26/macos-sierra-decoupled-from-apple-id/
Kod:
jasminetroll
2 weeks ago
Mission accomplished: after installing this command-line tool ('https://github.com/mas-cli/mas'), the command
mas install 1127487414
purchased*, downloaded, and installed version 10.12.6 of
Nisam testirao, nisam kuci ali cu probati danas u toku dana pa javljam da li je sve ok.
 
Ima dole u komentarima kako moze da se instalira. https://www.macrumors.com/2017/09/26/macos-sierra-decoupled-from-apple-id/
Kod:
jasminetroll
2 weeks ago
Mission accomplished: after installing this command-line tool ('https://github.com/mas-cli/mas'), the command
mas install 1127487414
purchased*, downloaded, and installed version 10.12.6 of
Nisam testirao, nisam kuci ali cu probati danas u toku dana pa javljam da li je sve ok.

I ja ću da probam kad dođem sa posla.
 
Radi posao...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-10-16 at 18.08.54.png
    Screen Shot 2017-10-16 at 18.08.54.png
    212.1 KB · Pregleda: 99
  • Screen Shot 2017-10-16 at 18.11.06.png
    Screen Shot 2017-10-16 at 18.11.06.png
    34.2 KB · Pregleda: 83
  • Screen Shot 2017-10-16 at 18.20.36.png
    Screen Shot 2017-10-16 at 18.20.36.png
    190.9 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
izasao je novi nvidia drajver za HS koji mozda resava neki problem... ako neko uopste koristi HS :)
 
Ja koristim HS, ali mi ne treba nvidia drajver :d
 
  • Like
Reagovanja: NAS
ah da, ti si pobedio hackintosh :)
 
samo da javim da je odlicno prosao apgrejd sa gtx 1060 na 1070. malopre sam apdejtovao i CUDA drajver.

inace, ova masina koju sam sklopio ortaku brutalno radi i iznenadio sam se da je ovako primetna razlika u radu u odnosu na moju sa 6700 cpu-om.
njegova konfiguracija je 7700k/z270i strix/16gb ram/500gb ssd/gtx 1070/.
osetno brze loaduje ''teze'' programe kao sto su FCP, PS, Motion, affinity photo...

evo i dve slicice:

Screen Shot 2017-10-20 at 6.09.40 PM.png Screen_Shot_2017-10-20_at_5_38_22_PM.png
 
Posto sma otvorio temu, samo da je i zatvorim, umesto hackintosh-a na kraju sam kupio iMac :D
 
a mi se taman zabrinuli gde si nestao :)

super, neka te lepo sluzi ;)

btw sta si uzeo, koji model?
 
opasna masina iako vise ne volim apple :D
neka te dugo sluzi ;)
 
Može li meni neko da pomogne da napravim instalaciju 10.13 (High Sierra) za Ryzen-a i GTX 660 (ona radi OOB) ali da instalaciju pravim iz WINdowsa jer nemam nigde Mac u okruženju da bih se potpomogao njime!

TNX UNAPRED
 
Poslednja izmena:
Može li meni neko da pomogne da napravim instalaciju 10.13 (High Sierra) za Ryzen-a i GTX 660 (ona radi OOB) ali da instalaciju pravim iz WINdowsa jer nemam nigde Mac u okruženju da bih se potpomogao njime!

TNX UNAPRED

Za to će ti trebati solidno vreme i dosta strpljenja.

Što se tiče kreiranja instalacije iz Windowsa, imali smo temu koja je obrađivala tu tematiku na Hackintosh.rs forumu gde je Crusher bio postavio tutorijal kako se to radi.

Ne znam dal taj metod još uvek igra jer Apple stalno nešto mulja te instalacione fajlove, ali vredi da pokušaš.

Potrebno je da imaš sledeće:

1. macOS instalacioni image skinut sa Apple prodavnice.
2. BDUtility ili alternativno SUSE ImageWriter
3. USB stick od 8GB i više.

Upustvo za instalaciju u PDF-u sam ti okačio uz komentar.

Srećno! :)
 

Prilozi

  • Windows-USB-mscOS.pdf.7z
    838.8 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:
Ili da skine neki distro nabaci na USB,instalira a posle napravi vanila instalaciju najlaksa varijanta.
 
Momci, HVALA OD <3

Možda je najbolja varijanta, što reče Nomad89, da nabacim neki "distro" ako je moguće pa da odatle pravim po Vladinom receptu ili tako nekako...
Javiću šta se dešava ako u među vremenu ne pređem na CoffeeLake :d
 
moze li neko da mi kaze koje jos kartice pored gtx660 rade nativno (bez drajvera)?

planiram da sklopim jos jednu mini masinicu pa bih ovog puta odabrao takvo resenje.
 
Rade sve GTX6xx serije, a trebalo bi i GTX7xx - NE Ti, njih nikako.
 
aham, hvala, ne nadoj nista precizno na netu a ako vec budem isao na to resenje onda bih da budem siguran. necu ici na Ti, pakujem sve u malenog Raijintek Metisa pa bih uzeo neku verovatno skracenu verziju i verovatno slabiju... znaci mogu od gtx650 pa do 780? za sada gadjam neku 660 ali zavisi sta budem nasao po oglasima...
 
Ja imam GTX560Ti u drugom kompu, koji radi Oob. Znači ne trebaju mu web drajveri...
 
Nazad
Vrh Dno