Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ubedio si me, probacu, hajde posalji mi I to uputstvo za svaki slucaj, ali ono sto sam citao ne deluje mi da se moze zavrsiti za sat vremena sve. Ali hajde da probam. Moram da vidim kako da sacuvam postojeci windows da ne bih I to ponovo instalirao.
Hvala ti
Moze uputstvo na [email protected]

Mozda cu zameniti graficku ATI za NVidia, nadam se da to posle nece da pravi problem
 
Poslednja izmena:
ma moze ako imas brzi usb flesh...

evo ti ovde uputstvo ukoliko nekome zatreba ali stavljam za svaki slucaj u code:

Kod:
http://www.svetigara.com/hackintosh-kako-instalirati-mac-os-na-pc/

u principu je preveden tutorijal sa tonymaca sa osvrtom na z170 platformu. ali posto je i kabylake sada nativno podrzan neces imati cimanja oko toga...

najbolje je kad bi imao jos jedan hard ali kapiram da mozes i da napravis particiju na postojecem kao sto su pominjali u prethodnim postovima...

ja imam dual boot hackintosh + win7 ali su na posebnim ssd-ovima...

obrati paznju da pre svega lepo podesis bios i pogasis pomenute opcije ukoliko ih imas i ukljucene su...

moras da se registrujes na tonymacx86 forum da bi mogao da skines alate...
 
Poslednja izmena:
Odlicno, hvala ti. Probacu kada budem stigao ovih dana... Imam dva SSD u masini, stavicu mek na drugi onda
 
super sto imas dva ssd-a. nema na cemu, probaj, ne pricaju ti svi to bez razloga. nije tesko a i naucices najbolje. jedini problem mozda napravi ta amd grafika ali verujem da ce se javiti neko sa resenjem ako dodje do toga.
clan drgonzo je isto po ovom uputstvu instalirao sam svoj prvi hackintosh tako da kapiram da ces i ti. tu su forumi i gugl ako nesto zatreba...
 
Kod mene je amd 7850 grafika radila ok.

Savet: pre instalacije, iskljuci ssd na kom ti je windows, da bi imao dve potpuno odvojene instalacije, tako ćeš se manje zezati su boot rekordima. Posle sa f12 biraš sa kog diska hoćeš da bootuješ.
 
da, i ja sam iskljucivao ssd na kom je win. takodje biram pri bootu koji cu disk samo sto je kod mene f8 i to zavisi od ploce/biosa.
 
Pitaj šta god treba, svako će ti ovde pomoći.
 
Instalirao juče sierru na sledeći hw, ako nekom zatreba:
I5 4460
gb ga b85-d3h-a
8gb rama
sapphire 7850 2gb

Sve je prošlo bez problema, rađeno prema uputstvu par postova iznad. Jedino je trebalo naknadno instalirati audio drajver (i prekopčati zvučnike iz xonara u integrisanu zvučnu :D )

Dodelio sam ceo disk od 500gb za instalaciju Mac Osa, i posle instalacije prikljucio sve ostale diskove.
 
Odlicno, hvala ti. Probacu kada budem stigao ovih dana... Imam dva SSD u masini, stavicu mek na drugi onda

sta uradi na kraju ?

razmisljam i sam da odaberem komponente za novi racunar koje su kompatibilne za Hackintosh.

Interesuje me da li USB zvucne rade normalno out of box , tipa RME, Native Intruments ili slicno ...

kada dodajes hardove kasnije (dadatne), nema nekih dodatnih podesavanja , na primer ... klasicno sata interno mislim ... ?
(znam da je glupo pitanje ali opet za svaki slucaj)
 
Pokušavam već duže da instaliram High Sierru, ali uvek isto - prijavljuje mi uvek istu grešku: "the path /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg is missing."
Uključio sam verbose mode, sve ide kako treba, pojavi se jabuka, čak se pojavi i instalacioni ekran na sekund, a onda iskoči ekran sa porukom da nedostaje ovaj paket (koji naravno ne nedostaje).
Pokušao sam sve što se predlaže po forumima (da se izbriše nvram.plist, da se izbriše EmuVariableUefi-64.efi, da ide instalacija na single particiju koja je formatirana u HFS+, da se obavezno pokupi iz instalacije apfs.efi i ubaci u Clover,...).

Inače, trenutno koristim Sierra 10.12.6 uredno, sve radi bez greške.

U jednom trenutku sam uspeo da instaliram neku od beta High Sierra, koju sam testirao, ali sam obrisao instalaciju.
Od tada svaka sledeća neće da prođe i uvek je gore opisani problem, pa rekoh da pitam da li je neko imao ovakvo iskustvo i ako se izborio, koje je rešenje, da znam za ubuduće.
 
Izgleda da sam našao rešenje, ali kasno je, pa ne mogu do kraja da testiram.
Disk (po mogućstvu SSD - ja testiram na HDD-u, ali mi se nešto ne sviđa tok) MORA da bude jedini označen kao boot u BIOS-u.
Jedino tada krene instalacija, ako je pored njega još jedan iskače greška.
Znači, prvo disable svih diskova koji se nalaze u hackintoshu osim ovoga sa koga se završava instalacija.
 
ja po nekoj navici uz linux i sada hackintosh uvek cupam sve diskove i ostavljam samo onaj na koji instaliram sistem.

kako ti radi high sierra inace?
kod mene na iMac-u po prvi put nakon mavericksa high sierra pokazuje primetno veci score za single core, oko 600 poena u geekbenchu...
ne volim ove bench testove ali ih izvrtim samo nakon nekog clean installa cisto da vidim sta ce da kaze...

inace sam zavrsio definitivno sa kupovinom mekova od kako me je smorilo sinoc to sto nije podrzan fusion drive novim apfs formatom...
ugradicu nekad jedan 850evo od 500gb i to ce biti poslednje ulaganje u apple...

primetih i dve lose stvari za sada, ne radi mi Lacona i Tuxera na High Sierri GM.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Nisam još do kraja podigao High Sierru, ali na dobrom sam putu.
Ono što me brine je problem sa nvidia web drajverima, koliko čitam po forumima postoji velika šansa da ih uopšte ne bude za novi macOS.
 
ma verujem da ce naci neko resenje... videh da mnogi imaju high sierru na hackintoshima ali nisam zagledao detalje oko grafike.
 
Koliko sam se ja informisao, neka zapetljancija je na nivou Apple - nVidia i sistemsko rešenje se ne nazire.
Ovo tim pre što je do sada uvek par nedelja pre zvaničnog objavljivanja novog OS-a nVidia izbacivala web drajvere, a sada ih nema + ćute kao zaliveni na postavljana pitanja (i ja sam pitao podršku, nema odgovora; a nisam samo ja, žali se dosta ljudi u svetu da ne progovaraju u vezi ovoga).

Opcija A: koristiti vanilla nVidia GPU - sistemski podržane grafike za koje postoje drajveri u okviru samog OS-a
Opcija B: ATI Radeon - ali isto tako birani GPU primerci

Ja ću kako stvari stoje sačekati sa upgrade-om na High Sierra macOS, ali planiram da napravim jednu test instalaciju koju ću detaljno da maltretiram.
 
ja sve verujem da ce se resiti sve to kao i do sada. videcemo kad bude izasla i finalna verzija.
ja sam za sada samo na iMacu podigao high sierru da vidim kako sve to radi ali ce hackintosh da saceka sve dok ne bude prelazak sasvim siguran...
 
Juče sam instalirao dual boot, Sierra i High Sierra, nekako, ali mi je izgleda High Sierra nepovratno skrljala nvidia web drajvere za grafiku.
Kad sam podigao Sierru neće da rade i nikako ne mogu da ih namestim.
Čak sam pokušao i da cloniram kompletnu particiju Sierra koju imam na eksternom, opet isto, ne radi grafika, a ni zvuk preko HDMI-a.
Kad podignem sistem preko tog eksternog sve okay (ali moram u UEFI-ju da disable-jem SSD koji mi primarni boot).
Da ne pričam kakav zez mi je napravila opcija instalacije kao APFS, nije htela Sierra da se podigne. Clover sve vidi, ali kad sam mu zadao da diže Sierru krenuo i zakucao.
Inače, Clover je poslednji, 4200.
 
najbolje je da imas neki mali ssd za testiranje pa iscupas taj primarni. ja ne bih nikako isprobavao dual boot sa dva macOS-a na istom disku.
dobro je sto neko sve ovo isproba i javi iz prve ruke i nadam se da ces uspeti da resis problem.
koliko vidim na drugim forumima, mnogi ne prelaze na najnoviji macOS jako dugo, takodje i ljudi sa pravim mekovima tako da na hackintoshu necu nista da diram dok sve ne bude spremno...

videh temu na tonymacx-u oko nvidia web drajvera ali ajde da sacekamo finalnu verziju pa cemo videti... verujem da ce se naci neko resenje, makar morao da kupim i neku amd grafiku.
 
Nije frka dogod imam EFI na disku, iako ću da idem na clean install, ionako nemam ništa od važnih podataka na hackintoshu, sve je na NAS-u.
Jedino što će da bude smor dok sve instaliram i podesim nanovo.
 
ahh al' se napatih oko ovog novog 3rd party extensions na High Sierri... pisem od jutros Tuxera podrsci da aplikacija ne radi jer mi je izbacivala gresku svaki put kad nakacim bilo koji eksterni hdd ili flesku a problem je sve vreme lezao u ''Allow" opciji u Security & Privacy... svaki put moraju da smisle jos neki dodatni korak kao da hoce da naprave iOS od ovoga :)
 
Pa napraviće, to su i izjavili svojevremeno - cilj: unifikacija, ali postepeno.
 
Inače, ja merkam da uzmem neku dobru native nvidia gtx grafiku, što ću na kraju i da uradim, a da prodam ovu moju gtx750Ti - fenomenalan komad, Gainward, compact izdanje, ne treba dodatno napajanje, ali ne radi kako treba bez drajvera.
Najverovatnije će biti iz iste 700 serije, samo da nađem neku dobru za mini ITX case koja pouzdano radi out of the box sa High Sierra.
 
videcemo sta ce biti, ja se nadam da ce ova moja 970 da bude i dalje podrzana jer je ne bih nikako menjao... ne znam ni sta bih uzeo iz amd tabora jer ih nikad nisam pratio. u svakom slucaju se necu zaletati dok mi hackintosh radi bez nekog dodatnog cimanja...
 
Ja sam instalirao High Sierra GM sve je proslo bez problema.U sustini ne vidim nikakvu razliku u odnosu na Sierra probao sam i APFS ali mi deluje nekako sporiji u odnosu na HFS+ u medjuvremenu sam se vratio na 10.12.6 dok se to lepo sve ne ispegla.
 
odlicne vesti :)
bas sam malopre listao forum i temu oko direktnog apgrejda sa Siere na HS. cekamo drajver... cak sam poceo da trazim i neku gtx 780/ti po oglasima jer za nju bese ne treba web drajver...
 
aham, dobro si mi rekao, ja sve bio ubedjen da gtx7xx ide nativno posto imam na iMac-u 780m. ne bih se stvarno zaletao da menjam ovu svoju jer je odlicna, vise sam razmisljao sta mogu da uradim pa da ne koristim web drajvere. 680 bi mi bila vec slaba a i matore su pa ko zna sta bih nasao...
cekamo drajvere, smislice ludaci vec nesto :)
 
Iako, na nekim forumima tvrde da im pojedine GTX7XX rade bez drajvera.
E sad, ko ima mogućnosti može da se igra, pa da proba.
Ja ako budem imao priliku da nabavim na probu neku “skraćenu” verziju sigurno ću probati, pošto moja Ti opcija sigurno neće bez web drajvera.
U svakom slučaju, bilo koja GTX6XX radi 100%, sve ostalo je lutrija.
 
Nazad
Vrh Dno