Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Društvo, koju biste mi verziju preporučili za HP probook 450 G7 sa i7-10510U. Pretpostavljam da sa ovom verzijom može da se sredi da bi radilo sve?
 
Ok krenucu od Sonome, samo malo da pohvatam šta i kako. Moj HP je sa 16gb, i koliko sam razumeo sa EliteMacX86 i ostale komponente su podržane.
 
Odradio sam instalaciju opencore Sonome preko ovog upustva
I na kraju ne mogu nikako da namestim da mi macos particiju pokaže u boot listi, nemam u biosu opciju da dodam novi boot , sad mogu da podignem sistem samo preko flesa.
Windows i mac su mi na jednom SSDu ako sam razumeo to je problem?
Isto ne radi mi wifi i bluetooth, da li to radi na nekoj prethodnoj verziji maca odmah od početka ili na svakoj mora da se sredjuje ubacivanjem .kext?
 
Obavezno na odvojenim SSD-ovima, moze dosta problema da se ispolji kada su na istoj particiji.
 
Odradio sam instalaciju opencore Sonome preko ovog upustva
I na kraju ne mogu nikako da namestim da mi macos particiju pokaže u boot listi, nemam u biosu opciju da dodam novi boot , sad mogu da podignem sistem samo preko flesa.
Windows i mac su mi na jednom SSDu ako sam razumeo to je problem?
Isto ne radi mi wifi i bluetooth, da li to radi na nekoj prethodnoj verziji maca odmah od početka ili na svakoj mora da se sredjuje ubacivanjem .kext?

Da se nadovežem na svoj post, ponovo sam odradio instalaciju ali sad na odvojen SSD, odradim instalaciju i pri koraku gde treba da kopiram efi folder vidim da instalacija nije napravila efi particiju. Nešto sigurno propustam.
 
Ljudi, treba mi pomoc, O djutros pratim https://dortania.github.io i doslo je vreme da pokrenem instalaciju, ali naravno, greska
U zipu se nalaze txt fajl za koji smatram da je debug log i moj config.plst
konfa je
asus tuf b660 plus d4
13600kf
6600xt
32gb ddr4 @3600
ssd kc3000

Nisam uspeo da uradim Patching DMAR Table (DMAR.aml).
Probao sam da iskljucim integrisani LAN jer je to intel i225 za koji ima nekoliko napomena i namenskih resenja. Lako cu da ga zaobidjem nekom usb karticom.
wifi+bt je takodje iskljucen jer nisu potrebni.
Nisam uspeo da pronadjem opcije disable opcije u biosu za
Secure Boot
Intel SGX
Intel Platform Trust

Intel i225 kontroler radi bez problema...
1708991791871.png

Dortania pokriva sve što ti treba da završiš hack sa opisanom mašinom.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na svoj post, ponovo sam odradio instalaciju ali sad na odvojen SSD, odradim instalaciju i pri koraku gde treba da kopiram efi folder vidim da instalacija nije napravila efi particiju. Nešto sigurno propustam.
si probao mount :d
 
Poslednji Inteli koje je Apple koristio je 10th generation i oni ce da budu podrzani kroz macOs jos naredne 3-4 godine. Novije generacije Intela se nisu koristile i samim tim nema podrske. Ja sam bas iz tog razloga pravio stable Hackintosh baziran na Intelu i3 10100, cela instalacija je prosla bez problema.

Apsolutno nema veze koji se x86 cpu koristi... Cela priča o podršci na hackintosh-u nema poentu.
 
mora da bude efi folder, prazan, na root draju na kojem je instaliran macos.
 
Ima li neko provereno uputstvo za instalaciju bilo koje verzije u virtual box ili VMware? Može i sporo da radi, treba mi samo safari i chrome da testiram neki sajt koji razvijam.. .
 
Ja skoro instalirao na mojoj mašini+vmware workstation 17 i radi ok.
 
Ne treba ti nikakvo uputstvo, regularno se instalira kao na native hw…
 
Ja najvise sto sam uspeo da pokrenem je leopard i da zavrsim instalaciju, ali nece da bootuje. Sonama, Ventura nece ni da pocnu instalaciju, razne greske izbacuju, na kraju sam odustao.
Win11, I5 11400, 32gb rama, mada je virtuelna masina, pa kontam da nije ni bitno..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno