Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ja sam tako kako je ispalo na slici kod tebe.
 
Iz prve. Jel koristis GenSMBIOS? Mozda pokusavas da ga registrujes na neki gde je zavrsena podrska?
 
Ja sam radio preko propertree-a, a veruj mi da se ne secam ali sam siguran da mi je isto izaslo da kao nije validan. Probaj nista te ne kosta.
 
Vidi samo u onom open core tutorialu za pricu oko graficke i podrske, da ne bude kraj podrske sad uskoro ako odradis update, pa ces morati ispocetka. Moras tamo u gpu delu preko proper tree-a da vidis sta ce ti biti primarno.
 
Uzneo sam i3 10100 sa UHD 630 grafikom, iMac 20.1 sa 10-om generacijom i5 procesora je prestao da ae proizvodi marta 2022-ge godine. Apple daje podršku do 5 godina za svoje proizvode tako da očekujem da će na ovom računaru da rade Sonoma i još najmanje jedna ili dve naredne verzije macOs-a. Možda je ipak bolje da instaliram sa integrisanom grafikom a onda naknadno da ubacim RX580.
 
Pratim njegove klipove na YT. Trenutno iz laptopa planiram da prebacim Intel 3165 m2 wifi karticu, trebalo bi da n aventuri rade i wifi i bluetooth. Da li postoji neka m2 wifi kartica koja radi ootb bez ogranicenja a da nije preterano skupa ili koju apple karticu uzeti (polovnu) a da radi sa adapterom za m2 (ima dosta kartica iz rashodovanih laptopova na KP) ?
 
Ako sam dobro razumeo Cudy WU1400 je prektično isti adapter kao TP-Link Archer T3U Plus i oba su sa Realtek RTL8812BU čipsetom. Negde sam pročitao da je podrška za ovaj čipset prestala sa Catalinom, ali sam na YT gledao neki klip gde ovaj TP Link preporučuju za Venturu. Da li neko koristi jedan od ova dva adaptera, prvenstveno ovaj prvi pošto je više nego upola jefitniji od TP Linka (košta oko 10e).
 
Ja se nisam zamajavao sa tim, a i nemam slot za wifi karticu :)
 
Juce uleteo free jedan ThinkPad T14 Gen1, 2021. Kontam da se poigram veceras sa instalacijom Monterey-a, ionako mi ne treba taj laptop.
 
Monterey uspesno instaliran, koliko vidim za sad, sve radi.

EFI file ako nekome treba.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2023-10-22 at 00.00.29.png
    Screen Shot 2023-10-22 at 00.00.29.png
    1.7 MB · Pregleda: 77
Ryzentosh sa integrisanom grafičkom (APU):

AMD Ryzen 5 4600G
GIGABYTE A520M K (rev. 1.0)
AMD Radeon Vega

1701973506782.jpg
 
Može li malo detaljnije, odakle skinuti iso, moze li u virtuelbox?
 
Naravno. Nije u pitanju ISO već sam praviš EFI prateći sajt https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/ i ne sme da se preskače postupak. Potrebno je strpljenje i polako korak po korak.

Evo fotke od sinoć (bilo je još par modifikacija):

EaseUS_2023_12_ 6_23_41_06.png

Malo će ti biti lakše ako pronađeš na netu ili YT-u da je neko okačio EFI sa tvojom matičnom pločom (ili još bolje i procesorom). Tako možeš da stekneš uvid koji sve idu kext-ovi itd. ali opet moraš da proučiš pomenuti sajt jer čak i da naiđeš na istu konfu treba da promeniš serijski broj i sl.

Kada uđeš u štos lako ćeš ali kreni sa čitanjem gore navedenog sajta i gledanjem YT-a.
 
Ajd baš ću da pogledam za plocu biostar a320 i ryzen5 apu 4650g
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Instalirao sam macOS Ventura i prepoznao je RAM (XMP), integrisanu grafiku, 4K monitor...

Screenshot 2023-12-08 at 09.07.52.png
 
Nemam wifi/bt karticu.
 
Ljudi, treba mi pomoc, O djutros pratim https://dortania.github.io i doslo je vreme da pokrenem instalaciju, ali naravno, greska
U zipu se nalaze txt fajl za koji smatram da je debug log i moj config.plst
konfa je
asus tuf b660 plus d4
13600kf
6600xt
32gb ddr4 @3600
ssd kc3000

Nisam uspeo da uradim Patching DMAR Table (DMAR.aml).
Probao sam da iskljucim integrisani LAN jer je to intel i225 za koji ima nekoliko napomena i namenskih resenja. Lako cu da ga zaobidjem nekom usb karticom.
wifi+bt je takodje iskljucen jer nisu potrebni.
Nisam uspeo da pronadjem opcije disable opcije u biosu za
Secure Boot
Intel SGX
Intel Platform Trust
 

Prilozi

  • IMG_20240120_190541.jpg
    IMG_20240120_190541.jpg
    231.7 KB · Pregleda: 22
  • G.zip
    16.9 KB · Pregleda: 2
Secure Boot je koliko vidim u opciji Boot Menu, druga stavka.
Druge dve opcije nema.
 
OK, skapirao sam da od ovoga nema nista. Pratio sam comet lake uputstvo jer sam negde kod njih procitao da je raptor preimenovan ili tako nesto. Shvatam da im je tutorijal zastareo i do 10. gen intela. Posto ne pravim za sebe, mora da bude stabilno ko stena pa ne mogu da se igram sa polu resenjima.
 
Nazad
Vrh Dno