Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Koji je najjednostavniji a pouzdan nacin za pisanje po ntfs particijama?
 
Zaboravio sam da dodam, besplatan :) Ovo mi je jos uvek za ucenje, ne znam da li cu ga aktivno koristiti.
 
Hm, nisam znao da je tako losa situacija. Nasao sam neki mounty for ntfs, ali vidim da ima dosta ogranicenja.
 
Da li OSX koristi manje rama od Windowsa?

Kako će mi raditi konf svojevremeno sklapana da bi mogao i OSX Snow Lion da se instalira ka Vanila
Intel E6300
Gigabyte G41-ES2L
2X2GB
Da li će raditi SL ili neka druga verzija OSX sa integrisanom graf na ploči?
Ne bih prodavao za par crvenih, ako može ok da radi na OSX?
 
Da li je podrzan Rocket Lake i5? (b560 chipset)

Jedino sto sam nasao je ovo
- ovde gde kazu da nije podrzan (ali pre 11meseci)

Napravio sam usb po uputstvu za comet lake, ali nemam macos opciju u pickeru, samo 2 puta windows.
 
I Tonymac kaže da je 10 poslednja podržana.
Ne znam kolika je razlika u brzini, u ceni baš i nije (razmišljam laički, znam da do 12 serije, svi su savetovali amd, sada je intel bolji, ili jeftiniji).

Jel može neko da "na srpskom" pojasni razliku u metodama?
Opencore navodno radi i na Ryzenu, da li je svejedno, jer za Tonymac metodu je neophodan specifičan hardver .
 
Poslednja izmena:
Misliš na 10 i 11 generaciju i5? 5 fo 10%. Već sam uzeo 11400, biće valjda nekad
 
Pa prešli su na svoje procesore, pitanje je .
 
najpre, dihotomija je opencore ili clover; tonymac *beast alatke su separatna priča.

clover (evolucija chameleon butloadera) je "stari" način kako su se stvari radile, indžektovanjem kextova koji ti omogućavaju da samu instalaciju macOS držiš stock, pa ako radiš system update ili OS upgrade, sve nastavlja da radi jer se pečovanje dešava van macOS. ovo naravno da ima svoje gličeve i nevesele situacije, ali uglavnom radi kako se očekuje. prethodnik (chameleon) to npr nije mogao da radi, posle svakog apdejta si morao ponovo da činiš intervencije na sistemu ne bi li vaspostavio funkcionalnost.

opencore omogućava najpribližniji način native hardveru; ispravno podešen sistem funkcioniše kao Mac - startup chime, hotkeys pri butovanju (safe mode, single user, alt za boot selection i sl.), ful grafički mod od starta, itede. sistem je brži, brže se butuje (u nekim situacijama i do 2x brže) i gotovo eliminisane nekompatibilnosti sa macOS. downside, imaš konfigurisanja ohoho pre nego li kreneš sa instalacijom.

tonymac alatke (koriste clover) su closed source a žestoko se oslanjaju na opensource alatke (like, 100%) radzbogčega ih ljudi ne volu. također, pošto su pravljene po principu "od svačega po malo, za svakoga po nešto", daleko su od optimalnog rešenja prilagođenog tvojoj konkretnoj konfiguraciji. naposletku, korišćenjem tih "next-next-next-finish" alatki, naučio si ništa i pri prvom problemu eto te u nekom forumu lišen sposobnosti da objasniš šta je problem osim "nešto ne radi šta sad".
 
Mislim da sam negde pročitao da su gen10 i 110 vrlo slične, da će moći da radi uz sitne izmene. Ima i neki github repo koji treba pratiti.
 
Naleteh na ovo



Na prvu nisam naišao na neko uputstvo. Možda je neko probao i zna da li pije vodu.
Da li je podržan Intel sa integrisanom grafikom?

Video je više za razumevanje stvari, nije baš tutorijal.

 
Nisam odgledao video, samo sam pogledao spisak komponenti koje koristi - i naravno da koristi AMD grafiku, kao sto je i bilo ocekivano. Njen kanal je za izbegavanje. Ima senzacionalisticke najave koje nije moguce ostvariti. Ovde gore cak nije pokazala ljudima ni kako se ovo radi, iz prostog razloga sto joj je biznis model da naplacuje za takve informacije.

Pored svega toga na youtube je samo u poslednjih godinu dana postavljena gomila detaljnih tutoriala kako da koristeci Proxmox uradite ovo sto je ona ovde pokazala. Besplatno.
Naravno, potreban je odgovarajuci hardver. Sa Nvidia karticama nije moguce nista uraditi na novijim verzijama macos-a.
 
Znači, ako imaš 11. ili 12. gen Intel i NVidia grafiku, možeš da se slikaš?
 
Samo je novija nV problem. Intel radi, osim Xe (praktično).
 
Znači, ako imaš 11. ili 12. gen Intel i NVidia grafiku, možeš da se slikaš?
Tek sad videh poruku. Kao sto rece castor, Nvidia kartice u sustini ne rade od macOS Mojave pa nadalje (poslednje cetiri verzije OS-a). Tacnije, pojedine Nvidia kartice iz serije 6xx i 7xx rade na Mojave, Catalina i Big Sur, dok je Monterey potpuno izbacio nvidia podrsku. TLDR: nijedna upotrebljiva Nvidia kartica vise ne radi na macOS sistemima.
 
Da li se u medjuvremenu promenilo nesto vezano za intel 11 generacije? Da nesreca bude veca, racunar je trenutno na wifi-ju (msi ploca sa wlan) pa verujem da je i to problem..?
 
Vidim da nekima radi i 11. generacija Intela u kombinaciji sa AMD grafikama. Tony forum.
 
Da li može mala pomoć,opencore 0.8.5,Dortania uputstvo ispoštovano od a do š,ali uvek zakuca na istom mestu.
Asus P8H61-M
I3 3225(integrisan HD4000)
rešenja sa neta mi nisu pomogla.
Probao Bigsur i Catalinu,ista greška.

Na ovoj konfiguraciji kada se koristi Clover,Catalina bez problema se instalira.Nego me vuče da probam Open core :)

Hvala.
 

Prilozi

  • opencore-2022-11-19-214202.txt
    256 KB · Pregleda: 1
  • config.zip
    5.3 KB · Pregleda: 1
Toshiba laptop, i3 4010u integrisana hd 4400,open core 0.9.1,uputstvo ispoštovano,nema šanse da prodje examining volumes. U stvari jeste jednom ne znam ni sam kako, vidi ssd. Probao i drugi ssd, drugi fles, druge usb portove, uefi i csm boot, neće. Na netu ima problema, ali nema rešenja ili ja nisam našao. Neka ideja?
 
Jel moze neko da pogleda config, imam grešku gde neće dalje od ovog dela sa slike?
 

Prilozi

  • config.plist.txt
    36.1 KB · Pregleda: 2
  • IMG_2587.jpeg
    IMG_2587.jpeg
    306.7 KB · Pregleda: 52
Reseno :)
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-03 at 02.52.15.png
    Screenshot 2023-05-03 at 02.52.15.png
    1.9 MB · Pregleda: 45
Meni pali default venturu pri open core boot-u gde imam da biram. Ako nista ne diram ide mi na MacOS, ako hocu na WIN, onda moram da stisnem da ide na WIN. Svakako imas podesavanja.
 
Mislim da nema veze da li prvo stavljao Win11, pa onda Venturu ili obrnuto. Dual boot je, pa je dual.
 
Nazad
Vrh Dno