Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ako moze link ka nekom tutrorialu i da li moze na 7600k,1060gb,16gb?Hvala
 
Pogledaj na tonymacx86 forumu.
Koja je ploča u pitanju?
nVidia 10xx serija može zaključno sa High Sierra macOS-om, za Mojave i nadalje samo AMD kao dedicated grafika ili integralna.
 
odradio uspesno OpenCore Big Sur clean install ali imam problem da ne mogu da butujem bez usb-a.
ne prikazuje se uopste OpenCore u boot meniju bez flesa.
radio sam ovo milion puta ali ne znam sta ga sad zeza.
ima li neko resenje?
naravno, prekopirao sam ceo EFI folder sa flesha na ssd.
 
Poslednja izmena:
uspeo sam da resim, videh na jednom forumu, skroz cudan fix ali bitno da je reseno.
ne pojavljuje se OpenCore u boot meniju ali sada kad odaberem naziv ssd-a na kome je macOS butuje bez greske.

preimenovao sam bootmgfw.efi u bootmwfw-orig.efi i to je resilo problem.
 
Treba da podesiš boot sekvencu u BIOS-u, ili da instaliraš boot manager na disk koji ti služi kao primarni boot. Os-prober kojeg imaš u skoro svakom iole poštenom GNU/Linux distrou će prelistati sve diskove koji su nakačeni, generisaće GRUB config fajl, i nakon reboot-a pojaviće ti se GRUB boot menu u kojem ćeš moći kao čovek da odabereš OS koji želiš da bootuješ.
 
podesen je BIOS kako treba, nije to problem, spakovani su bili i svi boot fajlovi ali je izgleda bio neki sukob sa drugim diskom na kome je win.
bitno da je reseno i nista vise ne diram.
 
Ako može mala pomoć,beše i i5 2500 i i5 2500k su podržani,konkretno Catalina,ovo što nalazim na netu mi je totalno neodređeno tj ne baš skroz jasno?
Mislim na integrisane grafike u procesorima.
Hvala
 
Poslednja izmena:
HD2000 grafika nije nativno podržana.
Da li postoji neka opcija pogledaj na tonymac forumu.
 
Hvala,a HD3000 koja je u i5 2500k je bese nativno podrzana?Ne ulazu mi se pare u grafiku,posto ce da "bleji" samo mi je da imam :)
 
Da li se neko zanimao sa instalacijom Monterey beta na neki PC? Ja konkretno planiram na Dell Optiplex 3080...
 
imade li neko preporuku za domaće dobavljiv USB Bluetooth koji radi native pod macOS? imam 3-4 razna, većina sa CSR čipsetom, a koji rade jok. istraživanje kaže da Orico BTA-403 radi ali ga nema kod domaćih dilera po KP, samo noviji model (koji also radi jok).

jedino da metem miniPCI Wifi/BT modul iz starog MBP '07 u PCI-Ex karticu...
 
Ja sam uzeo onaj Asus bt dongle i to je radilo super, tastatura i miš bez problema
 
Da li se neko zanimao sa instalacijom Monterey beta na neki PC? Ja konkretno planiram na Dell Optiplex 3080...
Da odgovorim sam sebi - igrao sam se sa originalnim instalerom i OpenCore EFI-jem, uspio da instaliram i krenem da se igram, pa sam promijenio instaler. Prešao na Olarila image i njihov prebuilt EFI za CometLake platformu, namjestio grafiku i WiFi, ne mogu da namjestim BT i Sound (što mi nije pretjerani prioritet, ali bih volio da namjestim). Zvuk je ALC3246, odnosno ALC256, ali nema šanse da ga natjeram da proradi. Inače, u mašini dolazi SKHynix BC711 NVMe od 256 GB koji je apsolutno nekompatibilan sa macOS-om u bilo kojoj verziji. Prešao na WD SN730 - nema problema. Podigao RAM sa 8 na 16 GB i nakačio 2 monitora (radi čak jedan direktno na VGA izlazu iako koliko vidim da piše da ne bi trebalo da je podržan, drugi je na HDMI-ju) i... Tu sam zaglavio.
Koliko sam vidio Mald0n sa Olarila-e je prilikom pravljenja DSDT-a i samog config.plist-a pomješao svašta nešto i to koliko vidim radi. Za grafiku se patim da namjestim hw decoding, sa zvukom i BT-om se igram i lovim, ali ne mogu da ulovim gdje šta treba da legne. Namjestio sam na beta9 bio i BT sa itlm i pratećim kext-ovima, ali je to puklo sa upgrade-om na beta10 verziju.
Ima li ko voljan da pomogne oko rješavanja ovih problema da krenem da ganjam makinu za daily workflow?
Danke.
 
čuo to na više mesta, pa će probamo šnjim. incidentalno, džentlmen jedan ih upravo prodaje u oglasima za vrlo džaba novce.
 
Naleteh na ovo



Na prvu nisam naišao na neko uputstvo. Možda je neko probao i zna da li pije vodu.
Da li je podržan Intel sa integrisanom grafikom?
 
Trebalo bi da pije vodu, jer je među ponuđenim sistemima u ESXi-ju i MacOS. Jedini problem sa npr. ESXi-jem je što ne radi baš na svakom hardveru i tu ima tinkerovanja da se ubace drajveri, tako da po meni ovo ispada "nije šija nego vrat".
 
Iskreno, meni deluje da ova zena lupa za medalju. Napravila je sada video gde je ponudila ljudima da odaberu CPU/GPU kombinaciju na kojoj zele da u live streamu napravi hackintosh preko virtualizacije. Medju ponudjenim GPU su i NVIDIA kartice. To nema teorije da radi sa hardverskom akceleracijom, osim ako ne namerava da koristi High Sierra ili stariji macOS.
I zato sam ubedjen da ce na kraju koristiti AMD GPU i reci - eto vidite kako je lako na bilo kom hardveru da se ovo odradi.

Vec godinama ljudi kace na YouTube setape ovog tipa sa GPU passthrough-om, mislim da je i na LTT bio jedan video na ovu temu pre 2-3 godine. Naravno, ako su koristili NVIDIA GPU uvek je to bila High Sierra :)
 
Trebalo bi da pije vodu, jer je među ponuđenim sistemima u ESXi-ju i MacOS. Jedini problem sa npr. ESXi-jem je što ne radi baš na svakom hardveru i tu ima tinkerovanja da se ubace drajveri, tako da po meni ovo ispada "nije šija nego vrat".
Hoće li nekad objaviti uputstvo instalacije na ESXi?
Deluje komplikovanije od standardne OpenCore instalacije, pogotovo za one koji nemaju dodira sa virtualizacijom?
 
Moze li neko da mi da smernice za instalaciju hakintosha? Ne mislim korak po korak, vise link ka nekom uputstvu, koju verziju, pa cu ja da googlam...
Citao sam malo po tonymac forumu, ali ne znam sta j esad aktuelno, koju verziju da instaliram? Nemam pristup macu da bih skinuo os preko store-a

Konfiguracija
I5 4460
gb b85m-d3h
16gb
ssd 120gb (zaboravio sam koji)
amd rx470

isla bi instalacija na prazan ssd, pa da napravim dual boot, posto disk ionako stoji neupotrebljen, da se malo igram.
 

tonymac je prokažen od strane pravoverne ekipe sa /r/hackintosh, uglavnom sa validnom argumentacijom. prvenstveno jer koriste closed source alatke sumnjive funkcionalnosti i ograničene efikasnosti. takođe, kasne dobrano sa aktuelnim tehnologijama (OpenCore i sl.). naposletku radzato što uglavnom nisi ništa naučio koristeći njine next-next-next alatke. pri prvom problemu eto te u nekom forumu sa "nešto ne radi šta sad". daklem, kao prva stanica ka eksperimentisanju okej, kao dugoročno rešenje preskoči i kreni odmah Pravim Putem.
 
Instalirao jutros big sur pomoću linka iz gornjeg posta, sve je prošlo relativno lako. Malo je potrajalo da se napravi usb, ima dosta da se čita.

Nisam imao mnogo vremena da se igram, za sad mi se cini da ne radi zvuk, ili je samo pogrešan audio izlaz odabran.

Takodje kad sam probao da napravim appleid, javlja da sam već koristio taj mail, videću o čemu se radi. Jel ima neka caka za appleid ili se samo napravi? Moguće da sam nekad u virtuelnoj mašini koristio taj mail
 
Isteklo vreme za edit, resetovao sam appleId, sad bi trebalo da je ok. Ignorisite gornje pitanje.

Jos samo popodne zvuk da sredim
 
uspeo sam da resim, videh na jednom forumu, skroz cudan fix ali bitno da je reseno.
ne pojavljuje se OpenCore u boot meniju ali sada kad odaberem naziv ssd-a na kome je macOS butuje bez greske.

preimenovao sam bootmgfw.efi u bootmwfw-orig.efi i to je resilo problem.

Mozes li meni da prosledis link ili da napises detaljnije kako si resio, imam isti problem.

Kod mene je macos na jednom disku, win10 na drugom (win je bio iskljucen kod instalacije).Ne zelim dual boot, idealno bi bilo da su nezavisni, da sa f12 mogu da biram boot disk.
Ne uspevam da podesim da bootuje macOS bez usb-a
 
Moraš EFI folder sa USB-a da prebaciš na EFI particiju na disku.
 
Probaću da se snadjem, potpuno sam nov u ovom. Kako da vidim EFi particije na disku?
 
Na USBu imaš EFI particiju i na njoj EFI folder. Iskopiraš taj EFI folder, kompletan.
 
Uspeo sam, hvala ti.

Imao sam posle jos jedan problem, u Boot Pickeru sam imao 2 opcije, 1. Win, pod 2.MacOs.
Iz nekog razloga windows nije hteo da se bootuje (krene da butuje, i onda zaglavi) a bio je default os.
To sam resio uz pomoc ovog uputstva (ako nekom zatreba)

Now we need to add 19858179 in to Misc -> Security -> ScanPolicy and save the config.plist. Once we restart we won't see Windows any longer.

Also, if we want to have a Clean Boot Menu list we can set Misc -> Boot -> HideAuxiliary to True/Yes. With this config only macOS item will be listed and other items like Recovery, Reset NVRAM etc. will be available if we press Space Bar.



Sad imam samo mac u Boot Pickeru, i stavio sam timeout na 1sec, pa sa F12 biram boot device, kako sam i hteo.
 
Nazad
Vrh Dno