Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ovo je sa OpenCore, nisam pokusavao sa njim da se zezam. Sto se tice problema sa kloverom reci mi da li koristis USB patch, ili imas konfigurisane USB portove?
 
Meni je Clover r5112 sredio neke probleme, s obzirom da sam sa prethodne 3 verzije i suplemental update-om na Catalini imao neke bagove.
 
imam sve lepo konfigurisano i spremno za Catalinu ali iz nekog razloga nikako da prodje.
nije da mi je lose na Mojaveu ali me kopka zasto nece i kako preci na novi sistem.
Clover je 5110, sinoc sam proverio.
 
Meni to deluje vezan problem za USB.
 
istrazicu jos sta bi moglo da bude u vezi usb-a.
ja nemam nikakvu ideju sta ga koci.
 
Preko cega si konfigurisao portove ili samo koristis USB patch?
 
samo usb patch i USBInjectAll.
i dalje mi je nelogicno da nece da prodje zbog usb-ova jer kad radi apgrejd nema nikakve veze sa tim, niti je ubodena fleska...
 
Meni USB portovi nisu radili kako treba sve dok nisam napravio SSDT.aml i odgovarajući kext.
Od tada nema update-a koji je to srušio.
Ali nisam imao problem da se zaglavim u toku instalacije, već samo kad podignem sistem brljavili su USB portovi, i to prevashodno ovi napred, koji su USB3.0, a radili su samo kad se ubode USB2.0 fleška, i to kao USB2.0.
Pokušaj da nađeš negde po forumima ako je neko napravio dedicated SSDT za tvoju ploču, pa probaj tako.
 
meni usb portovi rade bez greske, uredno vidi i usb 2.0 i usb 3.0 fleske.
videcu kako ce biti na Catalini, ako nekad uspem da je instaliram.
 
Ne znam da li sam u pravoj temi, ali svejedno primite pozdrav!
Tokom kreiranja novog instalacionog Open core USB-a za moj chipset, desilo se nesto za mene nepoznato! Uputstvo koje sam koristio za OC coffe lake je sa technolli.com sajta. Na postojecoj - radnoj instalaciji Catalina 10.15.4 koristim Clover boot. Nekako je i ne znam gde upisao boot argument koji za moju konfuguraciju ne odgovara. To ne mogu nikako da obrisem, menjao sam USB Installere Mojave i Catalina sa dobrim config.plist specifikacijom i pregazio sa njima onaj sa HDD-a (radne verzije) i uvek ucita pogresan boot arg. Slikao sam ekrane, pa ako neko ima resenje - hvala!
boot arg.JPG ovo je dobar config.plist
IMG_20200417_010505.jpg ovo su boot argumenti posle svakog restarta. Sa bilo cega da pokrecem Macos - USB 10.15.13 - HDD 10.15.4, na oba je postavljen dobar config.plist.
Hvala jos jedanput!
 
imam sve lepo konfigurisano i spremno za Catalinu ali iz nekog razloga nikako da prodje.
nije da mi je lose na Mojaveu ali me kopka zasto nece i kako preci na novi sistem.
Clover je 5110, sinoc sam proverio.

Ja sam instalirao 10.15.3 Clover boot i uradio update na 10.15.4 + suplemental udp. Potrebno je da se nadogradi Clover boot na najnoviju verziju 5112 pre instalacije updt-a. Moja konfiguracija je Z370M DS3H + I5 9400F + RX570. Koristio sam uputstvo za Coffe lake ploce. I sve radi bez problema. Ako je potrebno, mogu da ti posaljem svoj EFI!
 
pa ajde posalji mi na pm pa cu probati kad budem dosao kuci posle vikenda pa javljam jer stvarno nemam ideju sta da radim a izgubio sam iskreno i volje.
 
Malopre,više iz dosade nego stvarne potrebe,probam ponovo update na 10.15.4 I prođe bez problema.Zašto pre par dana nije htelo ko će ga znati...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Info za zainteresovane za ryzentosh, opasna igrarija da prorade Adobe programi, konkretno kod mene PS I LR, zez je u instrukcijama koje Adobe proverava, a valjda amd to nema..
Tako da ako je to nekome prioritet, onda je Intel verovatno bolje rešenje
 
Info za zainteresovane za ryzentosh, opasna igrarija da prorade Adobe programi, konkretno kod mene PS I LR, zez je u instrukcijama koje Adobe proverava, a valjda amd to nema..
Tako da ako je to nekome prioritet, onda je Intel verovatno bolje rešenje

Zar? Pa računam da se uvek mogu Iinstalirati starije verzije i molim lepo, nema frke, problem rešen!

Mislim ako ćemo pošteno, šta je to novo i toliko bitno ponudio Adobe u poslednjih nekoliko verzija? Samo me nerviraju sa izmenama koje prave na nivou alatki. Navikli smo se godinama da se služimo alatima na jedan način, ali ne... to može lepšije i boljše, poručuju nam ljudi iz Adobe-a i ladno nam odrade zez u vidu nekih dubioznih grupisanja paleta i braševa da je sada otprilike duplo teže snaći se. Plus je po pitanju preglednosti to sve skupa u principu lošije i rešeno od onoga kako je bilo ranije. U prevodu, mlaćenje prazne slame! :trust:

Već sam nekoliko puta pao u iskušenje da deinstaliram zadnji PS i vratim se na verziju iz 2018. godine. Razlog što to nisam napravio je taj što me je mrzelo da se zezam, pošto za crtanje i slikanje ionako više sada koristim CLIP Studio Paint.
 
Probao sam i sa starijim verzijama, takodje sam imao iste probleme, moguce da su ostali neki repovi od novih verzija pa sam imao konstantan crsh pri startovanju aplikacija.
Iskreno me mrzelo da ispeglam sve i krenem sa instalacijom cataline od pocetka
 
ne prolazi Catalina kod mene ni sa poslednjim 5114 cloverom.
 
Probook, prikljucio eksterni monitor preko hdmi (nemam vga kabl a to su jedina dva nacina povezivanja). Nista ne prikazuje pod Displays, kao da nije prikljucen. Na netu nasao da mi nedostaje arrangement tab, pokusao sve i svasta kada pretrazim: arrangement tab missing ali bez rezultata. Da li se neko susretao sa ovakvim problemom?
 
prosao apdejt na 15.5 bez problema. Catalina radi kao sat :)
 
instalirao sam iStat Menus i ugasio mi se komp, tj. restartovao. imam regularnu verziju i koristio sam je ranije. verovatno je neki konflikt u pitanju.

zanima me kako da iskljucim startup programe pri loadovanju sistema jer ne stignem rucno da ga obrisem posto se masina odmah restartuje pri bootu.

sa -x u clover boot flagu dobijem samo crn ekran ali masina radi.
ima li neke pomoci?
 
odradih reinstall...
 
Ja sam se zaglavio kod update-a sa mojave na catalinu. Prošao je update, ali dok ide Apple logo i load, na nekih 80% mozda trepne monitor i samo black screen dobijem.
Konfiguracija je ova iz profila, ne znam ima li načina da ga osposobim, ili mi ne gine smaranje sa fresh instalacijom? Nemam backup sistema, tako da su mi ovo 2 jedine opcije, jedino sam uspeo kroz Windows da pristupim efi particiji i u other kopiram lilu i whatevergreen ali ništa nisam uspeo sa tim.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Nisam uspeo nista kroz Windows, tako da sam uradio potpuno novu instalaciju Cataline. Install je prosao dobro, sistem se podigao ali opet kad sam instalirao clover i restarovao dobijam black screen. Kad butujem sa flesha, i onda pokrenem particiju gde je instalirana Catalina onda se sistem podigne najnormalnije.

Sta ciniti dalje? Nije mi bas najjasnije sta se desava
 
jesi li ispratio postupak sa linka koji sam okacio?

dsdt.aml fajl kopiras u acpi/origin i ssdt-ec.aml kopiras u acpi/patched folder na EFI particiji gde je instalirana Catalina.
 
Nisam uspeo sa windowsom, probaću ujutru to na ovoj novoj instalaciji. Nego sam pitao ovo sto uspeva da butuje sa cloverom na fleshu, a nije mi jasno zašto to

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Samo da napisem update, resio sam problem. Kopirao sam EFI folder sa butabilnog flesha, i uspeo da dobijem sliku na Catalini. Posle sam sa Multibeastom samo instalirao drivere za network i sound i to je to.
Najverovatnije da sam isto mogao da uradim i posle update-a sa Mojave-a ali nisam se snasao tako da sam pregazio skroz staru instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno