Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Nije bas naivno. Za sad cu se cimati malo sa prelaskom s win-a na linux kad dosadi i nazad. Mozda nekad udjem i u ove vode. :D
 
pravljenje instalacionog USB-a (za šta je potrebna neka Apple mašina, originalno skinut macOS preko App Store-a i Clover), a onda ide proba.

U stvari nije neophodna Apple mašina. Ima više načina kako se ovo može odraditi.

Prva varijanta je da se iz Windowsa podigne macOS preko virutalne mašine pa se odatle to odradi na standardan način ili preko terminala.

Druga vraijanta podrazumeva izradu direktno iz Windowsa putem BDUtility aplikacije

Kažem opet šteta što smo ostali bez svog Hackintosh.rs foruma jer tamo su sve te stvari i mnogo još toga preko bile detaljno opisane sa sve sličicama i primerima. Dakle sve je bilo skockano na jednom mestu i što se edukacije tiče otvoreno tvrdim da mu nijedan hackintosh forum nije mogao prići! Prvenstveno zbog toga je prava šteta što je forum ugašen. :(

EDIT

A što se tiče matičnih ploča ja dajem blagu prednost Gigabyte-u prevenstveno zbog Power Managmenta koji je poravnat sa Apple-ovim. Za Asus već mora da se mulja, a slično je i sa ostalim proizvođačima. MSI Military serija za divno čudo ovde prilično dobro stoji. Znači ide Gigabyte, pa svi ostali...

A inače na najnovijim pločama to zapravo i nije neki problem izuzev što može da se otvori dodatni posao prilikom setapiranja sistema. To obično podrazumeva postavljanje još nekoliko dodatnih flagova unutar Clover configuratora i izradu SSDT.aml fajla.
 
Poslednja izmena:
Kažem opet šteta što smo ostali bez svog Hackintosh.rs foruma jer tamo su sve te stvari i mnogo još toga preko bile detaljno opisane sa sve sličicama i primerima. Dakle sve je bilo skockano na jednom mestu i što se edukacije tiče otvoreno tvrdim da mu nijedan hackintosh forum nije mogao prići! Prvenstveno zbog toga je prava šteta što je forum ugašen. :(

Ja i dalje na svaka 2-3 dana proverim u nadi da opet radi...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja i dalje na svaka 2-3 dana proverim u nadi da opet radi...

Nažalost ništa od toga za sada. Ako se bude nešto promenilo i forum ponovo proradi, biće okačen link u mom potpisu dole i to će svi ovde moći da vide...
 
1. Matična ploča - čipset Z170, po mogućstvu Gigabyte (ovo je najbezbolnije rešenje, sa naglaskom na čipset, proizvođač je ovde u drugom planu) - ja sam uzeo H110 čipset, možda je zato i bilo problema

jesi li menjao ploču ili si uspeo na h110 da instaliraš???
 
Nisam menjao, uspeli smo Vlada i ja da je nateramo da radi.
Na kraju se ispostavilo da je možda najveći problem bio kombinacija GTX750Ti i TV-a sa HDMI.
Ako hoćeš mogu da ti pošaljem config.plist, ako ti treba da ti skockaš hack.
 
Da li bilo kakave revizije Hackintosh-a imaju dodir sa Ryzen-om ili samo intel?
 
Hvala, znam da je za intel bila lista koja je komponenta podrzana, da li ima za Ryzen?
 
Ryzen hackintosh je neortodoksna postavka, nema preporuke, zato što AMD i nije preporuka.
 
Što ne znači da ne može da se skocka da radi, zato sam ti i postavio link sa insanelymac foruma gde se vidi da je par ljudi uspešno podiglo macOS Sierrra na Ryzen konfama.
 
Ja sam pre par godina uspesno podigao SL a sve zahvaljujuci Vladi i njegovoj nesebicnoj pomoci. Doduse vec neko vreme ne korisim hackintosh, probao sam skoro 10.10, ali nikako nisam mogao da nateram 6950 da radi, tako da sam odustao za sad.
Razmisljam se da kupim namenski hardver za mac masinu, ali bih isao na starije i polovne delove, tipa c2d i neku 775 plocu, pa ako moze preporuka za stariji hardver koji bi manje vise radio out of the box sa 10.12.
 
Neka Gigabyte ploca ako je moguce sa P45 cipsetom i C2D E7xxx ili E8xxx.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jedno laicko pitanje, postoje li neki poznati problemi ako pokusam da pravim dual boot hackintosha i win7?
imam dva ssd-a, na jednom win7 a na drugom linux pa bih hteo da probam da instaliram i hackintosh pa sta bude.
kapiram da je mozda najbolje kad bih ubacio i treci ssd samo za macOS ali bih pokusao nekako to da izvedem sa trenutnim setupom. najmanje mi treba win posto ga uopste ne koristim ali na zalost mora da bude tu samo zbog igrica.
 
ima li neko predlog kako da nateram wifi da radi?
instalirao sam svoj prvi hackintosh, radi zvuk, namestio nvidia drajver ali sta god da odaberem u multibeastu nikako da proradi wifi. kartica je na ploci i u pitanju je neka intel koliko sam nasao u opisima za viii impact.
prvo sam odabrao intel mausi pa atheros pa nakon toga sve sto se nudi ali i dalje nista...
 
Poslednja izmena:
Za Wi-Fi ti je najoptimalnija opcija da kupiš neku originalnu Apple, iam na ebayu, nije skupo, pa da je preko adaptera prikačiš.
Ili da gađaš neku 3rd party koja provereno radi, ima ih nekoliko, pogledaj compatibility na tonymac-u.
 
hmm, ipak mora jos gimnastike oko ovoga... problem je sto ne mogu da nakacim bilo sta na ovu plocu, jedino ako nadjem nesto preko usb-a... videcu na tonymac-u.
nije mi toliko ni bitno, cisto sam hteo malo da se poigram...
 
Ja sam upravo zbog ovoga išao na opciju bez Wi-Fi, samo LAN.
 
na zalost nemam mogucnosti za to jer se ovaj mali pc nalazi u spavacoj sobi.
nasao sam neko resenje na tonymac-u za koje kazu da radi ok sa sierrom. u pitanju je neki tp-link WN-823N pa cu sici malo kasnije dole da ga uzmem pa sta bude...
 
resen problem :)
uzeo sam ovaj tp link malopre i sad je sve kako treba :)
 
jedino sto me zeza za sada je da tastatura pri bootovanju nekad ne radi. znam da postoji neki corsair beta drajver za macOS pa cu probati sa njim. takodje ume nekad i da se prekine wifi ali nije cesto, probacu i tu neki drugi drajver.
inace sam macOS instalirao na nekom starom hdd-u cisto za probu od 5400rpm-a i iznenadio sam se kako brzo radi a hdd je totalno hladan.
 
usb. probao sam sve moguce varijante sa premestanjem usb portova ali i dalje se desi random da bude mrtva pri bootu pa kad je izvucem i vratim u port proradi normalno. u multibeastu sam stiklirao sve ono sto nudi u vezi usb portova.
 
da li postoji neko posebno podesavanje za ssd zato sto sam sad instalirao na ssd novi hackintosh ali sam sacuvao staru instalaciju na hardu kog sam otkacio sa pc-a i desava mi se da po nekad nece normalno da se restartuje ili ugasi nego ostane i dalje da radi?
noob sam oko hackintosha pa isprobavam kako gde radi...
 
Meni se dešavalo nešto slično, ali sa probnom instalacijom High Sierre beta 2.
Prođe instalacija, podigne se sistem, pa kad treba da kreiram user-a i podešavanja ne radi usb tastatura - Apple.
Provalio sam da BT dongle pravi zezanciju, kada sam odradio boot bez njega sve je prošlo kako treba, posle sam ga vratio, setovao BT tastaturu i miša i nije pravilo problema.
 
pojma nemam sta mu smeta, nemam nista od eksternih uredjaja, jedino ovaj wifi usb ali je problem sa tastaturom bio i pre njega. bt ne koristim posto ne volim bezicne stvari zbog baterija.
imam novi problem, sada mi nikako ne prihvata da se logujem u apple acc na ovoj novoj instalaciji koja je na ssd-u pa sam batalio da popravljam i krenuo iz pocetka da opet instaliram hackintosh. nista ne gubim posto imam mac ali bih svakako voleo da napravim stabilan hackintosh.
 
Kakav ti je setup?
Matična, CPU, grafika i ostalo?

Daj config.plist, SSDT i kextove koje si instalirao da vidim kako si podešavao.
 
Poslednja izmena:
popunio sam "moja masina" ali evo:
i7-6700/VIII impact/2x8 ddr4/gtx970/850evo 500gb.

imao sam srece pa mi je konfiguracija kompatibilna sa hackintoshem posto je nisam sklapao zbog toga.
 
Instaliraj Clover Configurator, pa otvori EFI particiju, kopiraj config.plist, SSDT (nalazi se u ACPI folderu, pa u patched) i kextove (iz foldera 10.12).

Sad gledam spec. matične... Prvo što mi pada na pamet u vezi USB-a je to što ova ploča ima samo USB3.0 (i USB3.1), ne USB2.0, verovatno nešto mora da se u okviru config.plist-a podesi kako treba.
Jesi li popunio kako treba SMBIOS opciju u okviru config-a (kad otvoriš config sa Cloverom)?
Daj ove fajlove da pogledam šta ti stoji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno