Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ovako je kod mene i radi dobro.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-11-10 at 23.06.41.png
    Screen Shot 2017-11-10 at 23.06.41.png
    64.9 KB · Pregleda: 58
@Vlada Vlado imas mozda DSDT Patch za amd grafiku, ubi se ne mogu namestim neku hd4670


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Vlada Vlado imas mozda DSDT Patch za amd grafiku, ubi se ne mogu namestim neku hd4670


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne treba ti DSDT patch jer se grafika poodavno ne aktivira preko njega već preko Clovera. Pogledaj nekoliko stranica unazad, ostavio sam link za temu koju sam otvorio na Insanely Mac forumu gde je to pojašnjeno kako se radi.
 
moze li neko od vas iskusnijih da mi kaze sta bih trebao da uradim za legacy instalaciju koju bih probao kod roditelja?

pokusao sam pre 2 meseca da instaliram Sierru ali sam najdalje stigao do jabuke posle clovera, tako je stajalo dugo i na kraju dobio isprekidane linije i kockice...

u unibeastu sam odabrao legacy instalaciju i birao inject nvidia driver...

masina je:

gigabyte z68p-ds3 (rev 1.0),
i5-2300,
integrisana grafika koja mozda i pravi problem,
4 ili 8gb rama, moram da proverim...

hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Intel HD2000 ne radi koliko se sećam. Treba proveriti to ali verovatno ne radi, tako da da... To je zez. Da je Intel HD3000 moglo bi. Dodaj im tamo neku jeftinu NVidia karticu i rešen problem.
 
tako sam i mislio... videcu da kupim neku jeftinu bacacicu slike pa da probam... nije hitno, cisto sam hteo da se poigram i pustim caleta da se navikava...

ima li pored grafike jos nekih poznatih boljki ili je manje-vise sve ok sto se instalacije tice?
 
tako sam i mislio... videcu da kupim neku jeftinu bacacicu slike pa da probam... nije hitno, cisto sam hteo da se poigram i pustim caleta da se navikava...

ima li pored grafike jos nekih poznatih boljki ili je manje-vise sve ok sto se instalacije tice?

Pa zavisi koja je revizija ploče. Za Z68ce bolja kompatibilnost se dobija instaliranjem UEFI BIOSA. Revizija 2.1 vidim da ima UA6(UEFI BIOS) tako da ti treba i to. Sad to je beta bios, koji se razlikuje jedino u tome da mu je zaključan naponski deo, što znači da se ne može klokovati ploča. Tebi to međutim nije bitno u ovom slučaju, tako da ga možeš instalirati i onda dobijaš UEFI varijantu.

Naravno to igra ako je revizija ploče 2.0 illi 2.1, jer za 1.0 nije izbačen UEFI BIOS iz nekog razloga.

Inače numeracija ravizije je zapisana u donjem levom uglu matične ploče. ;)
 
Poslednja izmena:
video sam i to ali sam mislio da cu uspeti sa legacy instalacijom ali nije htela da prodje...

revizija je bas 1.0 sto i jeste najveci problem, napisao sam u prethodnom postu :)

verujem da ovde ima igranja a mislio sam da ce Sierra proci bez nekog veceg cimanja...

ipak cu da odlozim ovo igranje za neki drugi put pa cu nastaviti kad im zamenim plocu i uzmem neku grafiku, verujem da ce tada biti manje problema...
 
A da nisam primetio da si ostavio reviziju. Obično to ljudi ne stave.

Ne, ok je i legacy BIOS ja sam ga dugo koristio a u tvom slučaju još ima manje zezanja jer ploča nema USB3 koji je u to vreme bio Etron što jeste problem, a takođe nema ni Firewire tako da cenim tu ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Jedino što ti treba realno to je video kartica.

Što se tiče legacy varijante ona se ni počemu ne razlikuje od UEFI. Čak nisam primetio ni da mi računar brže butuje od kako sam se prešaltao na UEFI. Tek kada sam mu zakačio SSD naravno osetila se razlika.

Oću da kažem da je to starija varijanta koja je uvek radila jako dobro pa verujem da je tako i sada.
 
Poslednja izmena:
pa ajde onda probacu ako mislis da to najvise pravi problem. nije neki trosak a bilo bi veliko zadovoljstvo :)

nisam iskusan sa starijim nacinima instaliranja hackintosha pa nisam znao sta me ocekuje a mislio sam da je dosta komplikovanije...

probacu onda sa nekom gt 1030, valjda bi trebalo da upali... ili cu sacekati da uzmem sebi 1050 i probam sa njom pa ako prodje onda tek da kupim 1030 za matorce...
 
Praktično jedinu primetnu anomaliju koju sam ja imao sa legacy BIOS-om nakon instalacije sistema, bilo je to što nakon ulaska u sleep gubi USB uređaje koji su mu zakačeni na prednjim slotovima. To se rešavalo sa Jettison aplikacijom, pošto Clover u to vreme niko nije koristio, a nešto kasnije sam skontao da je drugi prednji konketor na ploči manje problematičan od prvog koji je inače crvene boje kod mene iz nekog razloga jer taj prvi ima vljda neki dodatak. Ne sećam se više šta to beše tačno, ali znam da je u drugoj boji s razlogom.

USB-1.jpg

Druga stvar je bio Firewire koji nije umeo da se propisno aktivira nakon buđenja. Međutim to ionako nije bilo bitno jer pomenutu stvar nikada nisam ni koristio pa sam ga uglavnom isključivao u BIOS-u da mi ne bi spamovao unutar log fajlova. Treća i praktično jedina bitna stvar u mom slučaju je Etron čipset za USB3.0 što je opet rešeno posebnim drajverom koji je kasnije zamenjen sa GenericUSBXHCI.kextom.

Inače što se tiče same instalacije tu nije bilo nikakve razlike. Znači uvek je to išlo bez i najmanjeg problema. A kažem opet, kako ta tvoje ploča nema USB3.0 a ni Firewire, praktično jedino što ostaje je ova parva stavka koju sam pomenuo, a to je da može da se dasi da ti izbacuje USB uređaje na prednjim slotovima nakon buđenja. Nisam siguran kako danas stvatri stoje po tom pitanju, a sasvim je moguće da je to sada lako rešivo preko Clovera. U svakom slučaju ako ti bude zatebalo javi i zakačiću ti pomenutu Jettison aplikaciju sa kojom to možeš rešiti.
 
hvala ti, mozda skuvam kafu i odem sad do drugog stana da isprobam kako ce proci :)
imam neku gtx 1060 u kutiji od masine koju sklapam devojci pa razmisljam da pozajmim nju samo za probu... malo me plasi napajanje ali verujem da ce izdrzati da barem baca sliku preko nje...

ne znam sta bi mogao da bude taj drugaciji usb konektor na ploci, ne znam ni kakvi su na ovoj i ima li neke razlike medju njima... najbitnije je da im nije nikad nista povezano na prednjim portovima a mogu da iskljucim i sleep tako da bi i to moglo da se premosti...

inace sam im ovu masinu davno sastavio, kad je bila aktuelna druga generacija intela i od tada nije nista menjano jer je mojima muka od kompova na poslu.
povremeno se odradi neki office posao i to je sve pa ne bih nesto ni da ulazem u nju jer radi bez problema... ubacen je skoro ssd i to je sve...

da ne duzim, hvala jos jednom pa javljam kako je proslo kad isprobam.
 
izasao MultiBeast 10.1 i UniBerast 8.1.
 
Imam Lenovo z50-70 i3 procesor, i vidim da se moze instalirati hackintosh bez vecih problema. Hteo bih da stavim SSD umesto HDD i gledam SSD sa SATAIII, da li ti SATAIII mogu da se koriste na SATAII konektorima? nadam se da sam dobro napisao u vezi SSDa. Hvala
 
Da, možeš povezati SATA3 uređaj (SSD) na SATA2 port.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Neka proveri samo dal će mu raditi trim u toj varijanti.

To support TRIM, you need:

1) A SSD controller with TRIM Support.
2) A OS that supports TRIM
3) SATA/RAID controller drivers that support TRIM
 
Ja sam instalirao Hackintosh na svoju mašinu, uspeo da pokrenem usb wi-fi koji imam, ali muku mučim sa Radeon 7950. Naime, prepoznaje mi karticu, ali vidi samo 7MB memorija, a ima 3072MB.
Probao sam kext-ove da instaliram, probao sam onaj injection iz bootloader-a, ali ne pomaže ništa.

Pomoć?

Ovo je moja konfiguracija:
http://speccy.piriform.com/results/KYP8BWZuxptvelQMx2pwr6d
 
Koju verziju Mac OS-a si instalirao, koji bootloader koristis i koji je device id grafike (about my mac -> system profile -> graphics/display) ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Instalirao sam Sieru 10.3 (nisam 100% siguran za verziju, ali mislim da je ta), Clover, a grafiku mi uredno prepoznaje kao Radeon 7950/x280 (ovo iz glave pišem, pošto nisam sad na njemu). Ako ti treba preciznije od ovoga, mogu da baš pogledam i napišem.
 
Ne treba ti DSDT patch jer se grafika poodavno ne aktivira preko njega već preko Clovera. Pogledaj nekoliko stranica unazad, ostavio sam link za temu koju sam otvorio na Insanely Mac forumu gde je to pojašnjeno kako se radi.

Resio sam problem donekle. Posle 2-3 dana celodnevnog majanja odustao sam od starog hackintosha sa ATI HD4670 AGP grafikom i resio da instaliram Windows na njemu. Kad ono nece grafika ni na Windowsu, probao par verzija Windowsa ne prihvata drajvere ni na jednom. Lagano je lik od koga sam nabavio karticu probao da moduje BIOS i zeznuo karticu pa je kartica imala krizu identiteta. Jedva nekako nadjoh odgovarajuci BIOS i resih problem, Windows je odmah prepoznao karticu i povuko drajvere ali kad se prebacim na Hack nakon ucitavanja podigne se sistem ali imam black screen. Probao sam sve zive bootloadere, injectore, konfiguracije, flagove i dalje isto. Deluje mi da moze da bude problem sa rezolucijom mada u safe modu dobijam odgovarajucu rezoluciju ili neki framebuffer problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesu, ali ti MBP dolaze sa custome made preinstaliranim macOS, nije to isti macOS Sierra koji može da se skine preko App Store-a.
Kod njega je u principu glavni zez matična ploča. Da je Z170 ne bi bilo nikakavih problema, ovako, mora da se radi malo više egzibicija kako bi se naterao da radi kako treba.

Citam. ovu temu, u iscekivanju SSDa koji sam narucio i instalaciju Hackintosha, pa mi ovaj tvoj post zapao za oko. Inace imam macbook pro i imac, i za macbook sam napravio instalacioni usb disk da instaliram high sierra. Uz pomoc tog usb diska sam hteo da to odradim i na imac kad se vratim kici. Da li to znaci da nije ista high sierra za macbook pro i imac, pa usb mora druga?
 
mislim da postoji jedna jedina instalacija koja je univerzalna za svaku masinu koja je podrzava.
 
Pogledaj na everymac.com koja je verzija macOS-a instalirana na originalni mek koji ti hoćeš da kloniraš.
Ovo je važno ako npr. hoćeš da instaliraš isti OS koji je dolazio sa originalnom mašinom.
Ako hoćeš noviji onda jednostavno skineš poslednju verziju sa App Store-a, mora da radi, ako taj model radi sa poslednjom verzijom OS-a.
Ako ne, onda tražiš koja je poslednja verzija sa kojom radi i sa tom verzijom ideš u instalaciju.

@eric

Nije uvek, pogotovo je to slučaj kada npr. izbace novu seriju mekova sa npr. novim procesorima, a još uvek nisu uradili update na App Store-u.
Tada na te mekove ide tzv. custome made OS.
 
Poslednja izmena:
Moji Mac-ovi su iz 2013, tako da bi trebalo da je isto onda
 
nisam znao za custom made instalacije, uglavnom novi mek dolazi sa novim sistemom kao i iPhone. ali hvala na infu iako ne planiram da kupujem mek :)
 
Stiga je SSD, skinuta je Sierra ( nisam hteo high sierra ), i sad bih da pravim usb disk. Nekada sam to radio sa unibeast, sad vidim clover, ?da li moze sa unibeast i dalje?
 
sa unibeast-om pravis instalaciju. mislim da je verzija 7 za Sierru. imas na tonymacs86 forumu.
 
Nazad
Vrh Dno