Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Boot-uj instalaciju sa argumentom -x, verbose je vec dodat u config fajlu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U suštini jesam mada izgleda da nisam baš sve.

@ Miloš85

Ista stvar je i sa Lion i onim config fajlom koji si ponovo postavio - izlista neki tekst, videću da slikam i postavim ovde.

To obavezno napravi da bi smo videli gde je problem!

U međuvremenu ja sam malo preradio ovaj osnovni DSDT i evo vraćam ti to nazad zajedno sa config fajlom. DSDT.aml treba da bude smešten u EFI/CLVOER/ACPI/patched folderu

Što se grafike tiče, vidi da tu nvidia karticu izgasiš iz BIOS-a ako je to moguće. Neka ide sve preko integrisane grafike dok ne podigneš sistem. Posle ćeš da namestiš i ostalo.

[EDIT]

Pogledaj i ovaj drajver za WiFi. Možda ti odigra...
 

Prilozi

  • Archive.zip
    19.2 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Evo one slike da tekstom koji izlazi kada stavim Milošev config fajl. Ne može da se vidi baš najbolje, sinoć sam fotografisao mobilnim ...

Vladine nove fajlove probam čim dođem kući.
 

Prilozi

  • 20171030_221633.jpg
    20171030_221633.jpg
    976.4 KB · Pregleda: 68
Evo one slike da tekstom koji izlazi kada stavim Milošev config fajl. Ne može da se vidi baš najbolje, sinoć sam fotografisao mobilnim ...

Vladine nove fajlove probam čim dođem kući.

Jel si ubacio FakeSMC.kext i kernel u instalaciju? Postavi slike kakva su ti podesavanja BIOS-a. Probaj ovaj moj config fajl ali bez DSDT-a.
 
Same old...

Sa Vladinim fajlovima isto odradi instalaciju i neće da digne sistem.

@ Miloš85

Nisam ništa ubacivao osim što si mi poslao...

Što se nekih opcija tiče u ACPI patching mogu da čekiram Debug DSDT a pod Custom DSDT patches da odaberem gvelfa GFX 0 to I GPU.

U Graphic Injector je čekiran Inject NVidia, kao i Load Video BIOS a nisu čekirani Generic NVidia name, NVidia No EFI[i/] i NVidia Single

U Binaries Patching su nečekirani Debug i pod FakeCPUID Kernel Support CPU, Kernel Lapic, Kernel XCPM i Kernel PM.

Pod Custom kernel patches, Custom kext patches i Custom booter patches nema apsolutno ničeg da se odabere...
 
A ti bese koristis neki gotov iAtkos image?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, jedino iz njega sam uspeo da ekstrakujem hfs fajl - ni iz jednog drugog Liona nisam mogao jer mi je program javljao već na startu da ne može to da odradi.
 
A da skines iAtkos S3 Snow Leopard img pa da ga narezes na disk i instaliras pa da onda probas da napravis Vanilla Lion instalaciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mogu da ga instaliram sa diska pošto mi čitač na laptopu ne radi pa ne mogu da butujem sa njega.
 
odradih sad ovaj apdejt na sierri i zeznuo mi se drajver za grafiku... kad pokusam ponovo da ga instaliram izbaci da je sertifikat istekao pa nakon toga da verzija sistema nije kompatibilna sa drajverom... ima li neko resenje ili mora da se ceka novi nvidia drajver?
 
Mogao bih na desktopu ali je to sasvim drugi HW. Na ovom laptopu nemam instaliran nikakav OS da bih pokrenuo preko VirtualBoxa ili VMWarea...
 
Same old...

Sa Vladinim fajlovima isto odradi instalaciju i neće da digne sistem.

@ Miloš85

Nisam ništa ubacivao osim što si mi poslao...

Što se nekih opcija tiče u ACPI patching mogu da čekiram Debug DSDT a pod Custom DSDT patches da odaberem gvelfa GFX 0 to I GPU.

U Graphic Injector je čekiran Inject NVidia, kao i Load Video BIOS a nisu čekirani Generic NVidia name, NVidia No EFI[i/] i NVidia Single

U Binaries Patching su nečekirani Debug i pod FakeCPUID Kernel Support CPU, Kernel Lapic, Kernel XCPM i Kernel PM.

Pod Custom kernel patches, Custom kext patches i Custom booter patches nema apsolutno ničeg da se odabere...


Ako je odradio instalaciju onda zasigurno može i da butuje sistem. Na onoj slici dobijaš KP na procesoru, što znači da mu je tu najverovatnije potrebno odraditi premošćivanje. Sećam se da sam to i ja morao da odradim za stariju Foxconn LGA775 ploču. Kernel Support CPU patch bi mogao da ti reši problem u ovom momentu. Uglavnom ako je to (a verovatno jeste), onda će biti neophodno odraditi DSDT patch u tom delu.

Moraću da pogledam to kasnije kako sam bio odradio kod mene na tom starom računaru, pa ću ti to uglaviti u DSDT i onda ćeš probati ponovo. Bilo bi dobro samo da isprobaš butovanje sa ovim gore navedenim CPU Clover patch-om čisto da vidimo dal će tako uspeti da butuje.

Uglavnom drži se config fajla koji sam ti ostavio gore.

[EDIT]

Dorađena verzija DSDT-a, sa ubačenim WAK, HPET i CPU patchevima.
Probaj sa ovim DSDT-om sada pa da vidimo...
 

Prilozi

  • DSDT.aml.zip
    13.3 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
DSDT mu za sad nije neophodan, procesor je podrzan nativno, treba da se lepo podesi config fajl i BIOS i da se za prvi put iskljuci LAN, BT, WiFi, Firewire, sve sto bi moglo da bude potencijalni problem.

Takodje najbitnije nVidia serija 7xxx ne moze da se bootuje u 64-bit modu vec u 32-bit, zato mora da se u config fajlu ukljuci arch=i386 i Inject Nvidia a ne ko sto stoji. Mountain Lion je prvi full 64-bit OS tako da u njemu nece nikako da radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U BIOS-u se ništa ali apsolutno ništa ne može podesiti jer u životu nisam video gori i siromašniji BIOS sa manje podešavanja - ako uopšte i ima nekog podešavanja.
 
Izašao 10.13.1.
Iskreno, ne usuđujem se da uradim update, sačekaću malo da vidim šta kažu ljudi po forumima.
 
jesi li apdejtovao mozda sierru ako je bese imas na nekoj particiji?
ja se zeznuo pa ostao bez nvidia drajvera jer nisam znao sta su menjali :)
ne znam da li bese izbacuju novi drajver za prethodni sistem ili prate samo poslednji sto bi bilo malo glupo... kapiram da ce sutra izaci novi za sierru inace je tu bekap od preksinoc.
 
Nisam, ne podižem je od kad sam prešao na HS.
Probaću sad da odradim update, pa javljam.

edit: upravo sam odradio update i pišem iz Sierre, što znači da je sistem preživeo :) Inače, nešto je definitivno oko grafike, pošto je kod podizanja sistema, u trenutku kada se inicijalizuje grafika (a to vidim tako što mi se na TV-u u levom ćošku pojavi rezolucija) dva puta zatrepereo ekran (što se do sada nije dešavalo), ali se najnormalnije podigao sistem. E sad, moja grafika radi sa Apple drajverima, nativno, tako da ti i nije neki reper.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom drži se config fajla koji sam ti ostavio gore.

[EDIT]

Dorađena verzija DSDT-a, sa ubačenim WAK, HPET i CPU patchevima.
Probaj sa ovim DSDT-om sada pa da vidimo...

Sa pomenutim config fajlom i dorađenim DSDT ista priča...
Kaže da je uspešno instalirao, krene da diže sistem, logo jabuke je tu, dole kružić okrene i odjednom samo zatreperi ekran i izađe sledeća poruka
fa3eb04ce8b81dcf50e349a957eb5ef2.jpg
 
Poslednja izmena:
DSDT mu za sad nije neophodan, procesor je podrzan nativno, treba da se lepo podesi config fajl i BIOS i da se za prvi put iskljuci LAN, BT, WiFi, Firewire, sve sto bi moglo da bude potencijalni problem.

Takodje najbitnije nVidia serija 7xxx ne moze da se bootuje u 64-bit modu vec u 32-bit, zato mora da se u config fajlu ukljuci arch=i386 i Inject Nvidia a ne ko sto stoji. Mountain Lion je prvi full 64-bit OS tako da u njemu nece nikako da radi.

Trebalo bi da taj notebook ima intel integrisanu grafiku ili se varam? Ako ima intel onda je ok, problem je ako je nema. Onda stoji ovo gore što si naveo.

Inače NVidia grafiku može isključiti preko boot flaga nv_disable=1. Ima ga na početku kada pritisne space u podmeniju.

@Martin Mystere

Gledaj uvek da butuješ u verbose mode kako bi se videlo gde zapinje. Ovo što si zakačio gore nam ne pomaže...
 
Poslednja izmena:
Sa grafikom ne bi trebalo da ima nikakvih problema ako bootuje u 32-bita a ni sa procesorom. Za pocetak bih uklonio DSDT da nije neki konflikt izmedju njega i config-a jer se meni desavalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jesi li apdejtovao mozda sierru ako je bese imas na nekoj particiji?
ja se zeznuo pa ostao bez nvidia drajvera jer nisam znao sta su menjali :)
ne znam da li bese izbacuju novi drajver za prethodni sistem ili prate samo poslednji sto bi bilo malo glupo... kapiram da ce sutra izaci novi za sierru inace je tu bekap od preksinoc.

Odrađen skok na 10.13.1.
Sve prošlo bez problema.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-11-01 at 06.34.59.png
    Screen Shot 2017-11-01 at 06.34.59.png
    77.5 KB · Pregleda: 56
hvala, koliko vidim izasao je i update drajvera za sierru pa cu ipak nju da sredim. sacekacu utiske za HS pa mozda predjem ako sve bude ok a sacekao bih i multibeast 10.

odradjen apdejt drajvera kao i ponovna instalacija fix-a za nvidiu za 17.1 definiciju preko multibeasta i sve radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Sa grafikom ne bi trebalo da ima nikakvih problema ako bootuje u 32-bita a ni sa procesorom. Za pocetak bih uklonio DSDT da nije neki konflikt izmedju njega i config-a jer se meni desavalo.

Ako je izvučen kako treba i naravno ako je još i skockan kako treba, onda ne da ne može da škodi već će tako zasigurno bolje raditi nego li samo putem Clover-a. U njegovom slučaju rekao bih da DSDT može da mu bude samo olakšica...

Međutim ukoliko ipak želi da testira bez njega sve što treba da napravi je da umesto DSDT.aml u delu za ACPI, ukuca BIOS i Colver će zaobići postavljeni DSDT.aml fajl. Drugim rečima nije potrebno uklanjati ga fizički... ,)
 
Poslednja izmena:
Vraćam se na 10.13, imam velikih problema sa lag-om u radu.
Sve se otvara sporije, non-stop vrti šareni kružić, kao da nema dovoljno memorije za rad. Kad otvorim Activity monitor ništa specijalno ne jede resurse, ali GUI opasno loše radi od prethodnog update-a.
 
ovo kao da je prvi OS sa ovoliko problema, cak postoji i tema na tonymacx forumu. ko zna cime se oni bave, umesto sto guraju nove emotikone i gluposti bolje da peglaju sistem. samo da ne krenu previse da ga "unapredjuju" i menjaju jer ce i to da upropaste. neka im ga iOS nek se igraju.
 
Nativno radi kako treba, kapiram da je na Hackintoshu problem... Meni na dva macbooka radi savršeno.
 
meni na iMac-u nije dobro radila 10.13 a pitacu burazera kako mu radi na 10.13.1, mada njega to previse i ne zanima :)
 
Nazad
Vrh Dno