Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ja imam 9600GT i odlicno mi zavrsava poso. Za 10e tesko da ces je naci a ako znas gde ima kazi mi uzeo bi jos jednu :).

Najlon pijaca Novi Sad. Tamo se sa svim komponentama snadbevam. Ali ja imam racunar u kafani, pa mogu sve na licu mesta da probam, u suprotnom veliki je to rizik tamo uzimati. Od 20 kartica 3-4 rade, od 50 hard diskova 10 radi itd.

Uzeo sam na kraju GeForce GT630 Captiva od 4GB GDDR3 video RAM-a za 2000 dinara. Valja li ona za Hackintosh i High Sierru?

Može i 9400gt, Radeon 5670, 4850 itd sad iz glave sam na njima terao Sierru

Zar AMD nije los po pitanju drajvera za Unix baziran sisteme?
 
Mnoge ATI/AMD serije su ugradjivane u Apple racunare tako da sa njima nema problema.

GT630 bi trebalo da radi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji je poslednji OS X koji podrzava Core 2 Duo procesore sa SSE3.1 instrukcijama? Jos mi nije stigao Xeon iz kine, pa bi malo da se igram sa starijim sistemima dok ne dodje Xeon. Sada imam Core 2 Duo E4500. Meni se cini da je Yosemite poslednji koji ne zahteva SSE4.1, ali nisam siguran.. Ako neko moze da mi kaze da ne skidam bezveze 4GB posto nemam bas ekstra brz internet.. :)
 
El Capitan je poslednji koji podrzava procesore bez SSE4 seta instrukcija, od Sierra-e je obavezan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedno pitanje, Gigabyte z270 hd3p ploča i mali problem. Treba mi da radi dual screen sa integrisane grafike.

Problem.

Dok računar radi na monitoru (DVI) i na računar dok radi priključim HDMI i pustim sliku na drugi monitor to radi, krenem da resetujem (ugasim) on zakuca i neće da se ugasi. Kada ga ja ručno ugasim sledeće što radi je da sliku šalje na oba ekrana dok ne dođe do učitavanja sistema i onda na pola puta ugasi DVI i pusti sliku samo na HDMI i kasnije ni ne dozvoljava da se bilo šta promeni, tj kao da ne vidi DVI da je priključen. Sve dok se ne istakne DVI pa ugasi i onda izvadi HDMI i stavi DVI...
 
Pa dobro OS X je uvek gurao poslednji hardver.
 
to da ali je lepo kad se i potvrdi da radi out of the box, narocito zbog 6core cpu-ova koji su ipak veca promena.
 
CPU: Intel Xeon E5450
GPU: GeForce GT 630 Captiva
RAM: 8GB DDR2
MB: Gigabyte GA-P35C-DS3R

Stigao mi je i Xeon pa sam resio da probam svoj eksperiment sa Hackintoshom. Iz nekog razloga na Mountain Lion-u nisam mogao da skinem High Sierru pa sam onda bio prinudjen da sa jednog sajta skinem El Capitan instalaciju posto njega uopste nema na App Storeu. Prateci upustva sa tonymacx86 sajta napravio sam butabilan fles preko UniBeasta i instalirao El Capiten na racunar. Da napomenem da sam morao da koristim PCIRootUID=1 i npci=x2000 boot flag-ove. Instalacija je prosla bez ikakvih problema, mogu da butujem u sistem preko flesa i sve radi lepo.

Problem nastaje kada instaliram Clover bootloader preko MultiBeasta na hard disk. Nema sanse da dobijem sliku posle Apple logoa. Ucita sistem i nakon toga monitor izbaci poruku "No signal" i ekran je samo crn. Tastatura radi (probao CAPS LOCK, znaci nije zapucao), ali je slika crna. Da napomenem samo da sam kao boot flags koristio PCIRootUID=1 i npci=x2000. ali ni oni ne pomazu. PCIRootUID=1 bi trebao da resi problem crnog ekrana (barem je na Mountain Lionu), ali ovde nece.

Ima li neko neki predlog sta da radim/sta bi mogao biti problem? Da jos jednom napomenem da preko flesa mogu bez problema da udjem u sistem i da sve radi kako treba.
 
Jel si cekirao InjectNvidia?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo sada sam to probao i dao mi je sliku, ali se racunar nakon 2-3 minuta sam restartuje. Mis se zakuca i racunar restartuje. Sta sada moze biti problem?
 
Stavi mesto xeon-a taj e4500 sto imas i proveri dal ce da se desava isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
posle apdejta za sierru 'rso je nvidia drajver tako da sacekajte dok ne izadju novi web drajveri a ne ovako kao ja :)
 
Koju sistem definiciju koristis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam kako sam napisao dve poruke.. Izvinjavam se :)

Evo ovako. Uspeo sam da resim problem, ali nisam ustanovio sta je pravilo problem. Resio sam ga tako sto sam uz pomoc Clover Configuration alatke mauntovao EFI particiju i sa nje obrisao EFI folder komletno i iskopirao EFI folder sa flesa sa kog sam instalirao El Capitan. I sada radi bez problema, nema tog resetovanja. Definitivno je nesto bilo pogresno namesteno u bootloaderu kada sam instalirao preko MultiBeasta, ali ni sam ne znam sta. Dva puta sam instalirao sistem i dva puta isti problem, tako da mislim da nije do mene iako sam nov u svetu Hackintosha.

Imam jos jedan problem, a to je zvuk. Zvucna kartica na ovoj ploci je Realtek ALC889A, ali ja kada instaliram kext za nju preko MultiBeasta nece da radi. Ima li neku ideju sta bi jos mogao da probam?

P.S. Izgleda da od Sierre i High Sierre nema nista na ovoj mojoj kartici. Citam po forumima i vidim da ko god ima GT610/GT620/GT630 i to Fermi bazirane kartice nije uspeo da ih osposobi da rade. A ja nisam znao da su te kartice bazirane na Fermi arhitekturi. Postoje i Kepler GT630, ali moja ocigledno nije jedna od tih, jer da jeste radila bi "out of the box".
 
Bitno da si sam resio problem tako se najbolje stice iskustvo. Config.plist je verovatno bio neki default koji nije odgovarao tvojoj masini ili nisi imao u ~/kexts/10.11/ folderu odgovarajuce kext-ove.

Zvuk mozes da aktiviras na vise nacina, najjednostavnije je da ubacis neki VoodooHDA kext (probaj vise njih) u EFI/CLOVER/kexts/10.11 i za svaki slucaj izbaci iz /System/Library/Extensions/ AppleHDA.kext.

Sto se tice grafike dobio si preporuke sta da uzmes...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kada stignem probacu, pa javljam jesam li uspeo.

Sto se tice grafike, uzeo sam je zato sto je bila povoljna. Ona se uvek moze prodati za 3000-4000 hiljade pa cu uzeti 8600GT ili 9600GT.

Imam i jednu HD5450 PCI verziju i ona mi je kod druga. Moze li ona na High SIerru?
 
Vrvtno moze al ne bi se majao sa tim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma to je moja kartica, radi kod njega u kompjuteru jer je njegova crkla, a jos nije kupio novu.

Uspeo sam i zvuk da namestim, sada sve radi odlicno na El Capitanu. Jedino nece racunar da se ugasi, nego samo ugasi ekran, a ventilatori nastave da se vrte, pa ga moram na prekidac na napajanju iskljuciti.
 
Nemoj napajanje da iskljucujes zadrzi power button 5 sekundi i ugasice se komp.

Ja sam to resio preko DSDT patcha imao sam isti prob na dva hack-a i koliko se secam ima veze sa USB portovima, davno bese. Cekiraj u clover configuratoru FixShutdown ako nisi pa proveri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni je pomogao FixShutdown samo sto se meni palio komp 2 sekunde nakon shutdown-a. mozda pomogne i u ovom slucaju.
 
Za pocetak osnovno kako bi ti hackintosh bio sto funkcionalniji i podrzaniji od strane OS-a otvori config.plist u Clover Configurator-u i u deonici SMBIOS dodaj MacPro3,1 definiciju.

Zatim u Boot deonici u polju Arguments dodaj flag-ove npci=0x2000, kex-dev-mode=1, a dart=0 ti nije potreban ako si u BIOS-u onemogucio VT-d ili VT-x. U polju Custom flags obrisi ovaj flag jer ga vec imas ponudjenog u polju Arguments.

Sa problemom oko gasenja racunara poigraj se u deonici Acpi u polju DSDT Patches ja sam tako resio problem kod mene.
 
Upravo se vratih još jednom na 10.13, ovaj put sa 10.13.2.
Stvarno mi nije jasno šta rade ovi u Apple-u???
 
sta ti se desilo sad?
pokrpljen je onaj problem sa root loginom koji pojma nemam kako im je promakao...

apple je postao prodavnica igracaka sa felerom...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno