Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Gygabyte Ga-Z77X-UD5H
Intel Core i7 3770
RAM DDR3 16 Gb
SSD Patriot 240 Gb
Nvidia GeForce GTX 650
WiFi TP Link TL-WDN4800

Molim za odgovor, da li mogu da instaliram Mac OS Mojave na ovu moju konfiguracij...
Ja sam ton majstor muzike...
Hvala...
 
Poslednja izmena:
Ne može Mojave zbog nVidia grafike, ali High Sierra može. Za Mojave ti treba Radeon grafika, neki RX570 npr.
Plus, Wi-Fi najverovatnije neće raditi na hacku, tu je izbor prilično sužen.
 
Poslednja izmena:
ako je wifi bitan, moze lako da se premosti kupovinom nekog usb wifi adaptera koji ima drajver za macOS.
ja sam skoro uzeo neki Edimax, radi bez greske na Catalini.
 
sto se tice wi-fi ja sam na svom lenovo laptopu koristio 2 usb wi-fi sa pripadajucim drajverima i to je radilo manje-vise o.k. generalno nisam imao nekih problema. ne znam kako bi radilo na novijim sistemima, ja sam to koristio na el capiten i sierra.
- Wi-Fi USB nano - dongle EDUP EP-N8531
- USB dongle TP-Link TL-WN723N
meni su sada oni viska ako je neko zainteresovan nek se javi.
 
Instalirao sam Catalinu na HP Elitebook 840 G3 uz OpenCore, prosto neverovatno mi je da sve radi bez problema i stabilno. Probao sam i Big Sur, ali ne radi mi bas stabilno. Posto macOS ne podrzava Intel WiFi cipove, uzeo bih neku Appleovu karticu i stavio bih je u laptop ali mi je potreban adapter za WiFi karticu na M2. Da li je to moguce naci u Srbiji? To je ovaj adapter. Ne bih bas neki dongle jer ne znam kako ce da radi na Catalini / Big Sur, nema bluetooth funkcije a ni ja nemam puno usb portova.

Inace sto se tice Intel WiFi kartica, postoji kext, itlwm i ima i GUI aplikaciju HeliPort, neki kazu da radi, meni radi delimicno, ucita sve WiFi mreze oko mene medjutim nece da se konektuje, ali dobro, bitno je da se pravi neki pomak. Bazira se na drajverima sa Linuxa i portuju na MacOS,
 
Poslednja izmena:
Jel radi out-of-the box ili mora da se instaliraju neki drajveri ?
 
Instaliraš drajvere sa linka koji sam postavio i sve radi kako treba, ne treba ništa da se dodatno podešava, kao na original Mac mašini ili na PC-u instaliraš drajvere sa sajta izabereš mrežu unuseš lozinku i konektovan si.
 
Jedno pitanje koje se tice interneta. Hteo bih da isprobam OpenCore metodu da ubacim neku verziju MacOS na moj laptop, ali naravno wifi nece raditi. Nisam pronasao sledecu opciju na sajtu, verovatno zato sto je malo cudna. Da li bih ja mogao, ako eventualno uspem da ubacim MacOS, da kao internet za svoj laptop koristim USB tethering sa mojim android telefonom? Iako mozda neprakticno za vecinu, meni bi to odgovaralo, s obzirom da laptop koristim iskljucivo kuci u jednoj prostoriji, gde nazalost ne mogu da prikacim ethernet kabl. Ovako sam guglao da li moze "normalan" MacOS tako da se poveze na net, pa sam nasao neku metodu, ali bih hteo da proverim ovde, da li je neko to radio i da je provereno.
 
Hvala na odgovoru!
Imam jos jedno pitanje, za opencore. Za moj CPU kaze da je podrzana najnovija verzija, medjutim za njegovu integrisanu GPU kaze da je poslednja zvanicno podrzana verzija High Sierra, odnosno 10.13. Da li bih ja mogao npr. da idem na Catalina ili mogu samo na High Sierra? Buni me to sto su info za CPU i za GPU malo drugaciji.
CPU: Intel i3-2350M.
 
Bojim se da je 10.13.6 najnovija za taj GPU, tesko da ces noci da namestis da radi na Catalini / BigSur
 
Našao sam na nekom forumu kako se namešta Catalina. Međutim imam drugi problem sada. Skinuo sam sve potrebne fajlove, izmenio config.plist i sve proverio, ali mi BIOS uopšte ne prepoznaje USB stick. Tačnije, prvo ga nije prepoznao, a u nekom narednom pokušaju jeste prepoznao, ali sa nazivom samog sticka, a ne OpenCore. Pokušao sam da pokrenem tako, ali nije htelo, jer kaže da nema OS na njemu. Proverio sam onda opet folders, sve je tu kako treba, ponovo napravio USB installer, I opet isti problem. Onda sam pokušao drugu metodu za pravljenje USB installera, napravio te dve patricije, prebacio EFI folder na OpenCore particiju, ali opet BIOS kaže da nema OS na njemu.

Ne kapiram u čemu grešim? Koristim Deepin Linux, pa sve ide preko terminala, ali da nešto neće da radi, to onda znači da bi terminal izbacio grešku, a to mi se nije desilo. Ima li nekog rešenja? Šta bi trebalo da stavim ovde, ako je potrebno da se vidi u čemu može da bude problem?

Hvala unapred!
 
Pitanje u vezi "Time Machine".

Primer:

Prelazim sa Intel hackintosh-a na Ryzentosh ili obratno sa R na I, ili sa Clover-a na OC, ili sa hackintosh-a na Mac mini/iMac/MBPro/MBAir.

Koje foldere treba da stavim na "Exclude", da li je dovoljno "/Extra" i "/System/Library/Extensions"?

(prošlo vreme za editovanje posta pa pišem novi)

Ili kada se prelazi sa jednog Mac uređaja kao što je Mac mini na neki drugi Mac uređaj primera iMac koji ima drukčiji hardver (samim tim i različite kext-ove kao što su za grafiku ili neku drugu komponentu) a želim da mi pamti podešavanja iz "System Preferences" i aplikacije sa svim podešavanjima aplikacija da li je i u tom slučaju dovoljno staviti samo "Exclude" za "/Extra" i "/System/Library/Extensions" u "Time Machine" ili mora još nešto?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ekipo.
Instalirah High Sierra Niresh vr na moju konfiguraciju.
I7 4770
RX 470 Sapphire 4GB.

Sve prodje kako treba ali kad se upali mac OS, rezolucija mi je niska, fale drajveri za GPU pretpostavljam. Nemam net itd.

Kako da instaliram te kext-ove najlakse.
Pokusavao sam sve ali uzaludno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moraš da imaš od kextova dva komada:
whatever i lilu
I da središ config.plist
 
Kopirao sam to u folder kext.

Ne znam treba ki jos sto

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vidi se da nisi prelistao guide za instalaciju Hackintosha. Nije dovoljno samo prekopirati u kext folder.
 
prosao apgrejd na Big sur :)

Screenshot 2020-11-18 at 01.31.14.png
 
Čestitke! (slede komentari Big Sur ružan itd :d )
Imam ja pitanje ili pitanja, s obzirom da nisam uspeo da napravim Hackintosh od svog laptopa sa OpenCore. Vidim da ima neki Olarila fazon (izvinjavam se, ne znam kako da opišem jer ne znam šta je tačno to). I koliko vidim, proces je mnogo jednostavniji nego bilo šta drugo, može se uraditi bez nekog MacOS uređaja, ima neophodne Kext-ove, Drajvere, itd, a i sam proces posle instalacije je jednostavan. Ima li neko iskustva sa time, da li vredi odraditi sa tom metodom? Čak su i prethodno napravljeni EFI folderi za različite čipove, u suštini je skoro sve na izvol'te. Da li valja taj Hackintosh?

Hvala!
 
Olarila ti je vanilla macos,da se tako izrazim,nema razloga da ne probaš.Kod mene radi bez problema,instalacija vrlo jednostavna.Podrazumeva se da imaš kompatibilnu mašinu.

From POCO F1
 
Olarila ti je vanilla macos,da se tako izrazim,nema razloga da ne probaš.Kod mene radi bez problema,instalacija vrlo jednostavna.Podrazumeva se da imaš kompatibilnu mašinu.

From POCO F1

Ja sam instalirao tu verziju. Sve proslo glatko ko po loju. Jedino nemogu da namestim imessage da mi radi :( sve ostalo top.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Olarila ti je vanilla macos,da se tako izrazim,nema razloga da ne probaš.Kod mene radi bez problema,instalacija vrlo jednostavna.Podrazumeva se da imaš kompatibilnu mašinu.

From POCO F1

Pozdrav
Imam ovu konfiguraciju i jedan ssd viska,cini mi se 120gb. Hteo bih na njega da instaliram Hackintosh cisto malo da eksperimentisem i da vidim kako to sljaka...
Gigabyte GaZ97hd3
Intel i7 4790k
RAM DDR3 16 Gb
SSD vise komada,Samsung,Kingston,Patriot...
Nvidia gtx1050 (povezana 3 monitora)
I najvaznija stavka sa kojom povezujem audio interface je Firewire pci express t.i. chipset...ovo ako ne radi sve pada u vodu
 
Prva stvar: Grafika - radi, ali zaključno sa High-Sierra, posle toga jok
Druga stvar: Firewire - ako je čip nativno podržan od strane Apple-a (ako se kartice sa tip chipsetom ugrađuju ili su se ugrađivale u npr. Mac Pro) radiće, ako nije, mrka kapa; ovo ćeš morati da probaš, moj savet, tek pošto podigneš macOS.

Matična je 100% kompatibilna, kao i CPU, znam, imao sam slično i radio jw hack bez greške.
 
Mislim da je Apple ubacivao TI fw chip u neke svoje masine tako da se nadam da moze da radi...
Da li imate neki konkretan link za High-Siera za uputstvo i download posto nemam iskustva u ovim stvarima,jos bolje bi bilo ako ime neko iz NS-a ko se bavi instalacijama te vrste
 
Za pravljenje hacka idi na tonymac forum, imaš dosta tutorijala gde se objašnjava kako se pravi, nije teško, ali mora da se iščita.
Tvoja konfa je lutka za high sierra, ne bi trebalo da bude problema.
 
Za pravljenje hacka idi na tonymac forum, imaš dosta tutorijala gde se objašnjava kako se pravi, nije teško, ali mora da se iščita.
Tvoja konfa je lutka za high sierra, ne bi trebalo da bude problema.

Hvala,pokusacu tamo da dodjem do nekih informacija
 
Nazad
Vrh Dno