Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

da li je neko pokušao hackintosh na ssdu sa 3 particije(na jednoj je win 10, na drugoj ubuntu, i sad na treću bih macos)
 
pokušao ja...ipak clean format ssd..a...u pitanju je 970 evo 500 GB....oko 150 sam dodelio za Mac, 40 Ubuntu i ostatak za win 10....jedini problem je što sam instalirao redosledom. Macos 10.13.6 pa Windows 10 pa Ubuntu 18.04....sada pri butu pali ubuntov grub ali u windowsu ne mogu označiti macos particiju kao aktivnu.... probaću i strelec i njegove programe ako ima neko brzi save, pucajte slobodno :)
 
Izvinjavam se na porukama za redom ali savetujem da niko ne pokušava na jednom hardu. Upravo radim kompletan r instal prvo Windows pa Macintosh pa na eksterni hard Linux ja i moje glupe ideje :doing

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
ja sam uvek imao problema da instaliram recimo linux i win na istom hardu a kamoli sva tri sistema :). najvise me zezao linux, mada sam ga skroz batalio u zadnje vreme...

odvojis svaki na poseban disk i ne boli te glava...
 
odrađeno na više hardova, sve ok.
jel koristi neko karabiner....
preporuka za one koji su navikli na windows prečice sa tastature
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-11-04 at 8.38.25 PM.png
    Screen Shot 2018-11-04 at 8.38.25 PM.png
    229.6 KB · Pregleda: 80
Pre neki dan je stigao onaj security update za High Sierru, instalirao sam ga jučer i posle toga sam imao neki problem kod bootovanja (os je uspevao da se podigne u proseku svaki treći put)
Probao sam sam da troubleshootujem i da guglam, ali pošto nisam mogao da nađem rešenje, palo mi je na pamet da podignem na Mojave ako je to moguće u ovom trenutku.
Informisao se na brzinu na ovom superpovršnom linku na TonyMac: https://www.tonymacx86.com/threads/update-directly-to-macos-mojave.260654/ i rekoh super, može to bez problema da se odradi...
Kad se završio update, problem sa bootovanjem se rešio, ali vidim da ne rade nvidia web drajveri, cimao se sat vremena, čačkao config.plist i onda ukapiram da to još nije rešeno... :wall:
Googlao na netu ima li neko rešenje i koliko vidim nema rešenja dok nvidia ne izbaci nove drajvere, a nema naznaka kad će se to desiti :S: Ostao sam na nekoj low rezoluciji u kojoj nije moguć normalan rad :S:
Srećom Hackintosh mi je dual boot, pa sam se prebacio na Windows particiju koju inače koristim za gaming...
Očigledno nisam ekspert, imam opciju ili da ostanem na Windowsu i čekam, ili da izbunarim u BIOS-u i aktiviram integrisanu grafiku (i7 6700k), ne znam samo da li će praviti probleme u Windowsu sa eksternom grafikom (1060 GTX)?
Da li vi imate neki predlog ili informaciju?
 
nisu izasli jos uvek drajveri za Mohave a nema ni novog drajvera za verziju High Sierre nakon tog security patcha koji menja build number pa prethodni drajver vise ne radi.

prva stvar koju proveris pre svakog apdejta je da li ima drajvera :)

postoji neki patch za nvidia grafiku na nemackom forumu ali ne znam da li radi na toj verziji. ranije mi je 2 puta pomoglo to resenje.

posto imas i macbook bolje se jos malo strpi za hackintosh i koristi do tada windows na kompu.

ja sam iscupao gtafiku iz druge masine i odradio clean install Mojave-a koji radi bez problema ali recimo nakon apdejta na 10.14.1 mi ne rade usb portovi pa cekam patch za to dok glavnu masinu uopste ne planiram da diram do daljnjeg.
 
prva stvar koju proveris pre svakog apdejta je da li ima drajvera :)
Tako ću raditi ubuduće :d Bilo je na frku pošto nisam planirao nego su se stvari zakomplikovale posle security apdejta :d


ja sam iscupao gtafiku iz druge masine i odradio clean install Mojave-a koji radi bez problema ali recimo nakon apdejta na 10.14.1 mi ne rade usb portovi pa cekam patch za to dok glavnu masinu uopste ne planiram da diram do daljnjeg.
Meni je update sa High Sierre na Mojave prošao bez problema, sve radi, USB portovi, zvuk... sve osim drajvera za grafiku :d
 
mene povremeno muce usb portovi ali znam resenje, samo sto sad cekam da ga rese.

da kupujem sad grafiku isao bih na neku rx jer nisam znao da ce nVidia ovoliko da se ceka za web drajver.
ali zato kao sto rekoh ne diram nista na glavnoj masini dok je ova druga zamorce :)
mada i ti imas macbook tako da svakako nisi ostao bez macOS-a sto je i najbitnije ;)
 
...a nema ni novog drajvera za verziju High Sierre nakon tog security patcha koji menja build number pa prethodni drajver vise ne radi.

To obično nije bio preterano veliki problem za rešiti barem do sada. Cela finta se svodila na to da se u stari drajver upiše fake id broj macOS build-a. Najjednostavnije rešenje za to je putem NVidia Webdriver update alatke (vidi sliku).
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-11-04 at 23.42.26.jpg
    Screen Shot 2018-11-04 at 23.42.26.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 78
^ da, znam za to, pomenuh da sam koristio patcher sa nemackog hackintosh foruma koji je tome sluzio i da je tada radio posao. ovo mu dodje ista stvar, samo sto sam tada odabrao ovaj drugi tool.

ne znam kakva je situacija sa trenutnim High Sierra buildom nakon security patcha jer ne planiram da ga radim do izlaska oficijelnog drajvera, ako ikad izadje.
 
instalirao sam Mojave na drugi hdd, cisto da probam, i sve, bukvalno sve mi radi OOB, a instalacija izgleda kao Windows-ova, samo next next fazon... Osim.. :D sto i mi i dalje ne radi export u H264 iz Final Cut-a, dok ne uradim isto sto i u HS, promenim SMB_BIOS_VERSION, SMB_PRODUCT_NAME i SMB_BOARD_PRODUCT, onda radi, ali onda FCP ne koristi grafiku ni 20% pa je i rad u FCP i export mnogo sporije nego sto bi bilo da je FULL iskoriscena (sto nisam video od El Capitan-a), inace je RX480... ako ukljucim integrisanu, i ostavim RX da bude primarna, onda export radi i sve leti, 4K, stabilizacija, export, sve je ono 3-4x brze, ali video koji dobijem bude uzasan, pun nekih zelenih linija i zelenog shuma, potpuno neupotrebljivo... mislim da bi mi RX580 radila sve kako treba (ukljucujuci i export u H264) ali nemam gde da je pozajmim da je probam, tj. moram da je kupim prvo...
 
To obično nije bio preterano veliki problem za rešiti barem do sada. Cela finta se svodila na to da se u stari drajver upiše fake id broj macOS build-a. Najjednostavnije rešenje za to je putem NVidia Webdriver update alatke (vidi sliku).
Da li ovo može da posluži i za Mojave?
 
Poslednja izmena:
Kod:
sudo trimforce enable

ne znam da li svi ssd-ovi imaju podrsku za to. samsung ima...

na 850 evo ukljucujem dok za 960 evo nema potrebe jer je nativno ukljucen koliko sam video...
 
ne znam ni ja. Kingston a400 je u pitanju. valjda ne može da škodi :) ssd je formatiran u apfs
i još dva pitanj, da li pristupate apple particijama iz windowsa i kako? Jer, probao sam sa paragonom hfs+ instaliranim i ne pronalazi macos particiju. ne znam koji mu je vrag. Tuxera NTFS za hackintosh i windowsove particije normalno rade....bem ti glupavi Majkrosoft!
2. da li pravite bekap efi foldera na hardu flešu kako god ili samo config.plejlist fajla
 
pa moze, mozes recimo da ostanes bez podataka u najboljem slucaju :)

kucni malo na netu pa vidi sta kazu za taj model da ga ne brickujes...

ja sam licno sve odvojio, na posebnom disku mi je macOS a na posebnom windows i nemam potrebe da im pristupam niti zelim. windows mi je inace na vecem hardu (500GB) pa mi ovaj drugi disk ne treba... ono cemu bas cesto pristupam mi je na dropboxu. a tu je i eksterni usb disk.
ali da, isto mi macOS vidi windows particije ali windows ne vidi macOS. mislim da se to resava instalacijom nekih od drajvera iz clover configuratora. pise objasnjenje za svaki pa pogledaj.
javice se vec neko ko to koristi.

meni sve stoji na flesu, mada nista narocito ne bekapujem jer se uvek nesto sitno izmeni a znam napamet podesavanja za svoje masine pa vrlo brzo odradim instalaciju novog sistema.
fles cuvam za svaki slucaj da mogu da butujem masinu ako nesto krene po zlu.
dok sam imao iMac radio sam bekap na Time Capsule koja sada sluzi kao obican ruter.
 
blic pitanje(potreban odgovor što pre)
je li bolje kupiti DAC do 50 evra ili zvučnu do 70e i ako može preporuka,a da su KOMPATIBILNI sa hackintoshem?
hvala
 
Probao bih da odradim hackintosh sa sledećim komponentama:

GA-H61M-DS2 rev 2.1
i3-3220
HDD 500 Gb

Interesuje me da li bih mogao da podignem Sierru ili Mojave i koja bi bila najjeftinija grafička karta koja bi radila, bila kompletno podržana?

Hvala.
 
Geekbench 4 Rezultat :)

Screen Shot 2019-01-13 at 11.31.35.jpg
 
Poslednja izmena:
odlicna masina, samo celu pricu kvari ovaj kic apple stiker sto i u komentarima kazu :)
 
Nisam nesto odusevljen ovim mini-atx varijantama.Mnogo je bolje mid ili full tower varijanta.
 
po mom misljenju je za hackintosh i itx preveliko :)
idealno bi bilo neko cak htpc resenje.
 
Sta znam ja ja imam dual boot Win+OS X i kad peglam igre lepo se to greje u full tower kucistu a zamisli u mini varijanti tek :p Grejalica
 
takodje imam sve to u itx izvedbi i verujem da bi ista ili skoro ista situacija bila i u full atx karakondzuli. neke komponente danas se jednostavno greju...
 
Mislim da je mnogo bolji protok vazduha u vecim kucistima a i sam broj ventilatora igra tu veliku ulogu.

Ali uglavnom mogu reci da se nisam nesto odusevio sam Mojave izdanjem OS X-a vratio sam se na Sierru i HFS+ sa Mojave i APFS nekako imam osecaj da mi je sistem mnogo usporen.
 
Nazad
Vrh Dno