Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Ne kontam odakle ta podesavanja za bios? Sledece nedelje sklapam ryzen konfu, pa bih probao hackintosh
 
Možeš i sam podesiti bios, ona je samo ubrzala proceduru.
 
Možeš i sam podesiti bios, ona je samo ubrzala proceduru.

Problem je što su ti fajlovi uklonjeni, tako da taj video ne vredi više pišljiva boba... Ništa mi ne znači priča o perfektnom Ryzentosh-u kada ne mogu da vidim koja su podešavanja korišćena, heh. :d
 
Poslednja izmena:
instalirao na ryzen masinu iz prve catalinu 10.15.1.
xfx fatboy sam morao flešovati vbios da bi radila hw akcereracija :)
 
Mene samo zanima kako radi adobe paket i finalcut... Ako to radi normalno, obavezno moram probati da instaliram.
Lomio sam se da uzmem i9 9900k zbog hackintosha, ali sam prelomio na 3700x i pomirio se da necu koristiti hackintosh... Zato me je ovo obradovalo
 
Grafika nema akceleraciju, tako da nije sve podmazano....ne radi ti integrala kako treba.
Koliko vidim integrisana u pentiumu G870 nije podržana,guglao razne načine probavao i nisam uspeo.Da li može preporuka za neki procesor sa integrušom,I3 na primer,ili neku grafičku,starije generacije, koja sigurno radi.Hvala.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Za 1155 socket provereno radi bilo koji i5 ili i7, ja ne bi na i3.
Grafika može integrala, gađaj HD4000.
R7 250 nije native, ja bih je zaobišao.
 
Radi R7 250.Hvala na pomoći.IMG_20191213_165949.jpgIMG_20191213_170013.jpg

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Evo i ja da prijavim uspesnu instalaciju. Koristio sam Niresh distribuciju Mojave. Konfiguracija iz potpisa. Sve je prepoznato....power managment radi, hardverska akcelaracija radi, baca mi sliku i na monitor (VGA kabl) i na televizor (HDMI kabl).
Radi kao pravi Mac. Instalacija je bila veoma jednostavna. U poredjenju sa windowsom primecujem da po meni losije radi sa prozorima (mozda i ja negde gresim, ali jednostavno kada imam puno otvorenih prozora bas se lako pogubim). Nekako mi je U windowsu to bolje reseno.
E sad.....jedino sto ne znam da li je ova distribucija sigurna po pitanju virusa/malwea jer ipak nije Vanila. Ko zna sta je upakovano :).
Zna li neko nesto o tome?
 
Da li se neko susretao sa ovim problemom i kako ga resiti?
IMG_3236.JPG
813ca6fe68ee4c24b9bfbcf0b8417235.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Zvuči kao da si poremetio ovlašćenja (permissions). Probaj da to ispeglaš preko Onyx-a.
 
Poslednja izmena:
Probao sam ovo:
csrutil disable
sudo spctl--master-disable
sudo mount -uw/
sudo killall Finder
i nema efekta
 
@Vlada>>> Problem resen u config.plist a sada nmg da iskopam kext za HD4000...
U pitanju je laptop Lenovo Z50-70
 
Pokusah da instaliram Catalinu na moj PC.
Napravio sam butabilnu flesku i pokrenuo instalaciju
Da li je ovo znak da ne moze ?

Inace:

CPU: i74770k
MBO: gigabite ga-z87p-d3
GPU: gtx 660
cc7b55a3d2253d489f4f66d29e16a3f5.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li si podesio bios kako treba i sta si sve radio pod to "napravio sam butabilnu flesku" daj malo vise informacija...
 
U bios nisam puno cackao.

Postavio onu opciju "Other OS".
Boot order - UEFI
Secure boot - disabled
SATA - AHC
Vt-d - ovo mi ne dozvoljava da disejblujem!

Za butivanje na flesku sam kiristio sf Transmac.
Tu sam firmatirao usb za MAC i mauntovao sa istim Catalinu.

Sve po ovom upustvu:

https://youtu.be/mHLgE3wooW4


U pitanju je "Niresh Catalina" za PC sa sajta Hackintosh zone.

Da li je ova konfiguracija ok ?
Poslacu kroz koji minut detaljnije koju sam verziju butovao i koji sam program koristio.
Da pustim ovaj proces instalacije da se zavrsi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Do ovdje stize samo.
Osim ako ovaj proces ne traje satima. Na upustvu vidjeh da bi trebalo odmah da inicira GUI




c8c9e0ac34bf520d26b76acf22ce19b5.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Google kaže da bi radila gtx660 moraju se instalirati nvidia drajveri,tako da probaj opet da butujes sa fleske uz boot flag GraphicsEnabler=No,pa vidi trebalo bi da prođe.Možes probati i Olarila image.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Uspjeh najzad.
HDD nisam prebacio u dobar format.

Sad je instalirano ali nemam niti net niti drajvera za audio i gradicku !

Ne znam kako to ide sad na macOS ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Evo instalirah nekako drajvere za net i gpu. Prepoznaje mi nVidia karticu ali mi se pojavljuju neki glitchevi ?

Zna li neko zbog cega i kako da to uklonim ?

Inace, verzija je Mojave (Niresh).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jel pametno raditi update sa Mojave na Catalina kroz Software Update-er ili je potrebna potpuno nova cista instalacija da bi sve radilo kako treba?

Mojave mi je prvi hackintosh koji koristim pa nemam bas iskustva oko update-ovanja
 
Može da prođe najnormalnije, ali i da se ceo sistem skrši.
Uradi backup kompletnog sistema preko time machine, ne diraj flešku sa kojom si instalirao macOS, a onda probaj da uradiš update kroz softver.
Ako ne prođe kako treba, uvek možeš da pokreneš instalaciju sa fleške, a onda da povučeš backup kroz instalaciju sa time machine.
Pozz i sretno.
 
Važi hvala na informacijama. Pokušaću verovatno za vikend pa da vidimo kako će da prođe

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Moj hack, koji imam trenutno, radi perfektno kao original mekić.
Najnormalnije update kroz macOS, nema da štucne.
Ali ovo mi je prvi put da imam makinu sa kojom nemam ama baš nijedan problem od početka.
 
Meni ovo prvi hackintosh i bas nisam imao skoro nikakvih problema. Videćemo još taj update kako će da protekne

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Upravo zgotovio svoj prvi hackintosh, tj ryzentosh, instalirana poslednja Catalina, radi kao vetar, sve baš sve, ja sam oduševljen [emoji1]
Fcpx, resolve DaVinci lete
Ryzen 7 2700, 16gb ram, prijavljuje se kao iMac pro 2017
 
Da li je neko probao mojave ili catalinu na dell latitude seriju, konkretno e7450 ? Osim wireless kartice, kontam da je ostalo ok, intel i5 i hd5500 i naravno ssd. Koliko sam video, za usb ili trebam neku mac masinu pa da napravim instalaciju, eventualno pokrenem virtuelnu pa onda tu napravim bootable? Video sam i ovo za clover, samo me brine ovaj deo oko kext, pa mi je sigurnije ako je neko vec odradio instalaciju na slicnu masinu , zbog smernica.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno