Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

da, i to... pa nista, bilo je lepo dok je trajalo, ja hardver zbog njih necu sigurno da menjam. ako ne budem mogao bez macOS-a onda ce da se uzme neki polovan mini i gotovo.
a win 7 vozim dok ga podrzava steam.
 
Kako stvari stoje, ni Intel neće još dugo...:d
Apple planira da do 2023 zaokruži ekosistem time što će macOS raditi isto kao i iOS, isključivo sa Apple CPU-om.

Da znam za to... Pitanje je vremena samo kada će se preći u potpunosti na ARM tehnologiju. Naravno neće se to desiti preko noći, a i ne verujem da će tu biti radikalnih poteza u startu, ali najava toga postoji unazad već neko vreme. Prekretnica bi mogao biti po mojoj proceni verovatno neki budući macBook ili možda Air računar. Ne verujem da će to desktop zakačiti još neko izvesno vreme. Dosta je bitno i kako će Apple isplivati iz trenutne krize. To može da uspori čitav proces koji je suštinski gledano prilično glomazan ako uzmeš u obzir činjenicu da bi čitav sadašnji softver morao da se preradi za takvu platformu, što nije mala stvar i svakako zahteva godine angažovanog rada. Kad tako pogledaš na stvari, nekako se logično nameće kao rezultat odgovor da će se to desiti tek onda kada se za tako nešto stvore objektivni uslovi... ;)
 
Slažem se.
Možda umesto Intela Apple nađe zajednički jezik sa AMD-om, ionako već koriste njihove grafike.
Dodatni motiv je Ryzen, koji je debelo uzdrmao Intel familiju CPU-ova, što po performansama, što sa cenom. A njega je lakše "ubaciti" kao zamenu, nego ARM.
Tranzicije će sigurno biti, Intel je u defanzivi, Apple takođe, tako da je potrebna "sveža krv", da se malo razmrda tržište. I to će ići postepeno, kao što je bilo i sa prelaskom sa PPC arhitekture na x86. Dugo vremena si imao aplikacije pisane u karbonu, kako bi bile kompatibilne sa starim softverom.
 
postoji li mozda neki nacin da se macOS forsira da pri butovanju koristi iGPU i da nekako skroz ugasim diskretnu grafiku?
hackintosh bih mogao bez problema da vozim bez ikakve kartice jer ne radim nista graficki zahtevno dok mi je na windowsu bitna za igre.

1660Ti nije uopste podrzana jer je i ona Turing arhitektura.
 
Imaš dual boot, pa bi kad hoćeš macOS da ide integrala, a kad hoćeš Win diskretna?
I to sve iz Clovera?
 
pa da, tako sam zamisljao i bilo bi idealno da moze tako...

koliko sam gledao po netu uglavnom se resava DSDT i patchovanjem sto mi ne izgleda ni malo naivno ili obecavajuce da ce da radi tek tako kod mene...
 
Mozda ti je bolje da uzmes neki kompatibilni AMD,sad imas polovne RX580 pristupacne, pa da ti ona radi u oba sistema bez problema? Ja bi tako...
 
razmisljao sam o tome ali nisam nikad koristio amd niti znam kakvi su drajveri. imao sam davno samo jedan kratak izlet na cini mi se neku x1300 pro amd karticu...
sa druge strane ne bih se ni prilagodjavao toliko hardverski hackintoshu jer mi je u tom slucaju jeftinije da uzmem neki polovni mac mini i vozim nativni macOS.

rx modeli su mi ocajni, bukvalno za isti kes dobijam mnogo vise sa nvidiom. juce mi je stigla 1660Ti, ima i do 30+ vise frejmova od rx580 u igrama za istu cenu.

graficka karta mi za macOS uopste ne treba ali mi zato treba za igre na windowsu.

bilo bi odlicno da postoji neko jednostavnije resenje sa gasenjem diskretne grafike u cloveru ali sam skeptik za sada. previse dobro zvuci da bi bilo istinito i ne bi ovoliko ljudi kupovalo rx-ove za hackintosh u zadnje vreme...
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ćeš to rešiti tek tako. Sa AMD karticama je to moguće, možda ne baš u svim situacijiama, ali bi trebalo da radi. Međutim NVidia koliko se sećam mora da se počupa ako želiš da staviš u pogon integrisanu grafiku. Premda možda i ima sad neki zez sa njom a da radi.
 
ehh, a bas sam se ponadao da je izvodljivo :)
ovo koriste uglavnom ljudi sa lap-topovima koji imaju i diskretne grafike.
nisam znao da je to toliki zez i ponadao se da je dovoljno da se samo enable-uje neki bootflag u cloveru i sve reseno...

proguglacu jos, pa javljam ako nadjem nesto zanimljivo...
 
Poslednja izmena:
Sjajno, bas se izrodilo, a tema ovog threada je
Instalacija Hackintosh
Platio bih nekome da mi na PC instalira MacOS. Neko ko je u tome relativno iskusan ko zna sta i kako treba. Ponude na PM

Hvala unapred
Ja imam isto pitanje i zaista bi mi znacilo da se javi neko ko bi dosao i to uradio bez puno filozofije. Zainteresovanima cu poslati tacnu konfiguraciju i moje zelje i potrebe, a zauzvrat ocekujem ponudu i neku vrstu garancije.
 
Kad vec to spominjete evo malo da se pohvalim :d

U petak sam bio u NS u firmi koja se bavi Software development-om,i hteli su da na racunare uz Ubuntu imaju i MacOS u pitanju su 3 racunara sa z170 Chipsetom.Uglavnom uspeo sam da pokrenem sve(GPU,WIFI,HDMI Sound,PM....)mozda nije trebalo da se bakcem ali na svakom sam namestio iMessage i FaceTime:d

U pitanju je ITX konfiguracija sa H170i Plus,I3 6320,SSD,HD530 GPU(bez Sleep funkcije).
 

Prilozi

  • 55803375_2337136403198675_582204274629410816_n.jpg
    55803375_2337136403198675_582204274629410816_n.jpg
    350.5 KB · Pregleda: 139
  • 56219864_626505457793896_646205287409123328_n.jpg
    56219864_626505457793896_646205287409123328_n.jpg
    223.6 KB · Pregleda: 128
  • 55779023_554914891664087_2450847195390279680_n.jpg
    55779023_554914891664087_2450847195390279680_n.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 129
Poslednja izmena:
Khmmm...
Da li je okay da neko nešto što treba da plati koristi džaba, a sa tim što nije platio pravi nešto drugo i zarađuje?
Mislim da nije, šta god ti, ja i milioni ostalih mislili od Apple-u.
 
Ja koristim kao i vecina ovde u home varijanti,ali ovi momci kao rade u Xcode i bolje im je podrzan MacOS oko tih developerskih programa pa kao da odrade ovako pa kad stanu na noge da kupe iMac racunare.

E sad jos jedna je tu stvar da li moze inspekcija da ih keca oko ovoga?
 
Inspekcija ne zna ni gde su oni, niti ih zanima ista što nije Windows mašina.
Tako da ih niko neće dirati.
Mogli su da kupe mac mini od 600e I da programiraju, ne znam zašto su budzili ovo, ali ajd...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Pa verujem da je u pitanju kes.
Ova konfiguracija ne vredi vise od 250-300e x3 900e a jedan mac mini 600e.
 
Nov je toliko na kp.
Polovan ima za 400e, mac mini 2014, 8gb rama.
Za početak više nego dovoljan...
Plus mogu ssd da stave umesto hdda.
I imaju 'pravu' stvar...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ja ovo nisam napisao zbog inspekcije, već postavljam pitanje onako akademski, više kao moralnu kategoriju.
Da li je okay da ne platiš nešto, a onda koristiš to i naplaćuješ svoj proizvod?
Otprilike...kao kad bi neko maznuo auto iz salona i onda krenuo da taksira po gradu.

Da ne bude zabune...imam hackintosh mašinu već malo više od godinu dana, pre toga više od 10 godina izmenjao razne Apple makine...nisam profi korisnik (iliti, ne zarađujem leba od meka).
 
Poslednja izmena:
Ja ovo nisam napisao zbog inspekcije, već postavljam pitanje onako akademski, više kao moralnu kategoriju.
Da li je okay da ne platiš nešto, a onda koristiš to i naplaćuješ svoj proizvod?

Heh, nije... to je život! Znači sve je to Rock'n Roll :d

Ako na brani postoji pukotina, voda će tu proći. Mislim da je zaludno očekivati da se tako nešto ne desi. Hoću da kažem sledeće. Hackintosh je realna opcija i kao takva može biti upotrebljena kako god se nekome to svidelo.

Da, to možda nije fer, ali nisu ni mnoge stvari koje Apple radi, pa nikom ništa! Jednoga dana će i tome doći kraj ali u ovom trenutku, kao što rekoh to je praktično potpuno legitimna opcija.
 
Ja ovo nisam napisao zbog inspekcije, već postavljam pitanje onako akademski, više kao moralnu kategoriju.
Da li je okay da ne platiš nešto, a onda koristiš to i naplaćuješ svoj proizvod?
Otprilike...kao kad bi neko maznuo auto iz salona i onda krenuo da taksira po gradu.

Da ne bude zabune...imam hackintosh mašinu već malo više od godinu dana, pre toga više od 10 godina izmenjao razne Apple makine...nisam profi korisnik (iliti, ne zarađujem leba od meka).
Prvo treba to da pitas sve danasnje gigante pa onda "sitnu raju".


TuturuTu on 6X
 
Moral nema veze sa tim koliko si finansijski moćan.
Ustvari, uopšte ni nema veze sa materijalnim.
 
Kao ni moralni komentari u Hakintos temi...

TuturuTu on 6X
 
Nekada davno sam instalirao 10.8 na

Intel i5 2500
Gigabyte z68 ds3
Nvidia 210gt

a u 2019. godini ovo je neupotrebljivo. Imam Sapphire Nitro+ 580 4gb kod sebe da zamenim 210gt i želju da stavim 10.14. :) Sećam se da sam prošli put pratio uputstvo sa tonymac sajta i nekako dobio dsdt.aml (dal se tako zove) fajl koji je bio bitan (da li je još uvek bitan?).

Neki savet prilikom instalacije (pratim tonymac uputstvo), da ne pokušavam 100x?
 
RX580 grafika je native podržana, radi out-of-the-box, ne treba ništa da podešavaš.
MB je tu najvažnija - moj savet ASUS ili Gigabyte (Z97/Z170/Z270 savršeno radi, bez mnogo muke).
CPU - zavisno od platforme: 4790, 6700, 7700 - nativno podržani, ne moraš da fejkaš CPU ID

Gledaj da matična im Intel LAN i RealTek zvučnu.
Ako ideš preko HDMI, zvuk će raditi bez problema, pošto ide preko native grafike. Ako ne, možda će morati neki kext/patch
Wireless i BT koji su na ploči obično ne rade na macOS, tako da gledaj MB koja nije "napucana"

Dakle, skineš instalaciju, Unibeastom napraviš bootabiilni fleš, stavi se poneki kext u EFI i to je u principu to.
Glavno je odabrati prave komponente, ovo kasnije je relativno lako.
 
Potreban savet.
Naime, želeo bih na svoj LavTop da namestim "full working" Hackintosh (poslednji koji može). U pitanju je DELL Latitude E6420 sa integra grafikom HD3000 i 8GB DDR3ke. Podaci na priloženim sličkama: 1.png 2.png 3.png
Obbzirom da nemam nikakv Hack preko kog bih pravio instalaciju, može li mi neko pomoći kako da to odradim sa samog Della (USB ili DVD instalacija da se napravi) odnosno iz WINa. Savet ili linkovi...

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena od urednika:
Ok.
Probaću pa javljam šta se dešava.

Tnx

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Potrebna jos 1na pomoć.
Može li neko da mi ukaže odakle da skinem VirtualBox Extension pack 6.0.6 za WIN (tu verziju VB sam skinuo i instalirao)?
Sa Oracle sajta to ne može. Non stop dobijam forbidden poruku i ...

Tnx

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno