Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Jel imas zadnji Lilu i WhateverGreen.kext,i koju graficku sad koristis kao primarnu?
 
Jel imas zadnji Lilu i WhateverGreen.kext,i koju graficku sad koristis kao primarnu?
Imam, ubacio u kext/other folder , u clover - u Inject Kexts=Yes. Rx580 mi je primarna i na njoj mi je zakačen monitor preko DP.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imao sam i ja isti problem sa RX580, čak sam i pisao firmi koja pravi taj softver za enkoding i nikada mi nisu ništa odgovorili.
 
Pa jel si rešio na kraju nešto? Šta se dešava sa tim? Jel se zna gde je problem? Nemam ja samo problem sa tim softverom, nego i sa reprodukcijom 10 bit 4k sadržaja.... Na Windowsu Gpu to obradjuje bez problema, na Osx-u slika koči, kao da imam pentium 4 [emoji16]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@VexMunja

Nisam, nije mi bilo toliko potrebno, pa se nisam dublje bavio problemom, a i ovi mi nisu ništa pomogli da ga rešim.
 
Smbios za imac 13.1
Hd2500-hd4000 uključena u biosu, connector-less, znači na nju nije zakačen monitor. Služi za obradu videa, a one podržavaju samo h264.
Trebalo bi staviti neki macpro smbios, isključiti integrisanu u biosu i sređivati dalje.
Nomadov primer radi jer njegova 530 žvaće i h265
 
Ne znam zašto, ali kad promenim drugi smbios (sad sam na 14,2), clock procesora mi obori na 800mhz, a probao sam i Macpro Smbios.... Probacu ovaj fajl kad budem bio za kompom, da vidim ima li pomoći...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U tom slučaju sređuješ ssdt, kao što je Vlada rekao. Nije to nikakav problem, ima onaj skript, picker alpha. Ima ga i na Insanely i na tony
 
Vlado, evo DSDT koje sam izvukao preko AIDA64.
A imam i skinute fajlove sa interneta, od kolege koji je sa ovim poterao hack na identičnoj ploči kao što je moja, ali za Sierru i High Sierru.
Pogledaj ako možeš u čemu je ovde fora, pošta ni sa jednim, ni sa drugim ne mogu ni da pokrenem učitavanje, završim na početku, sa onim plusevima.

Ne mogu da otvorim ovaj fajl zato što ima bin ekstenziju. Mora da bude DSL ili AML, ekstenzija.

Takođe i ovi fajlovi koje si okačio od kolege ne igraju previše, osim ako nije reč o identičnoj ploči. Onda OK.

Što se tiče izvlačenja originalnog DSDT-a, ne treba ti AIDA64 program za to, jer je to sve već integrisano u Clover. Restartuj sistem pa kada izađeš na Clover meni pozovi HELP pritiskom na F1 (ako se ne varam). Tu ti piše koja funkcija izvlači DSDT i gde ga snima. Negde ga baca na EFI particiju. Mislim da je pod neki OEM folder ili nešto slično. Elem piše ti tamo sve... Znači poenta je da izvučeš originalni netaknuti DSDT.(dsl ili aml) fajl i to okačiš ovde. Mislim da ga Clover tako i zavodi kada ga izvuče. Ne mogu da se setim sada tačno, ali čini mi se da izvlači originalni i izmodovani odjednom. Iz macOS-a to naravno ne igra jer kada učitaš sistem Clover ga je već delimično izmuljao i to više nije to...
 
Poslednja izmena:
Ubaci i ovaj kext u /EFI/Clover/Kexts pa vidi sta se desava?Probaj prvo sa upaljenom integrisanom pa ako ne radi kako treba ugasi integrisanu i samo ostavi rx580 pa probaj opet.

https://www71.zippyshare.com/v/wt8rw0ew/file.html

Raaadi :D E sad, onaj program Videoproc mi zakuca celu mashinu kad pokusam da proverim sta se desava sa hadware encoding-om,ali on mi je nebitan, bitno je da se pali GPU kad treba da se obradjuje video,a ne da znoji procesor. Ugasio sam IGPU, samo radi Rx580 i sve radi savrseno. Cak sam probao i neki Premiere projekt, prilikom preview-a u samom programu ranije sam imao ispustene frejmove, sad sve radi kao po loju.
Hvala! :)
P.S. Odradio sam i ssdt.aml , prebacio na smbios 13.1 , ne obara mi vise clock na 800 mhz.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-02-26 at 00.29.15.jpg
    Screen Shot 2019-02-26 at 00.29.15.jpg
    145.5 KB · Pregleda: 80
da ne otvaram temu u sta kupiti, jer i ljudi koji tamo prate slabo vozaju Hackintosh, a i pitanje je samo za jednu komponentu
stoga
koju graficku preporucujete za mojave? imam nvidia 1050ti...i zamenio bih je za neku slicnih ili boljih performansi doplate do 50 evra a da je kompatibilna....
hvala
 
najbolje neka rx 570 mozda, ako je u rangu sa 1050ti... slabo pratim amd pa zato kazem.
 
Ili RX580, native kompatibilna.
 
Ljudi imam jednu dilemu, možda možete da je razrešite :
Na OSX-u sam godinama, imam 2 HDD-a za storage, oba formatirana u HFS+, ssd 250gb za OSx i ssd 128gb za Win. E sad.... Vrisnuo mi je jedan HDD za storage i danas uzimam novi. Do sada nisam imao ozbiljne potrebe za Windows-om ali zbog nekog softvera i dodataka uz njega cu morati da se preselim na Windows. Dilema je : u koji file system formatirati storage diskove da mogu da operišem iz oba sistema? ( sad kad sam već tumbao podtake, praznio diskove na externi hdd) Da li je dobro rešenje da oba diska preformatiram u ntfs i vratim se na High Sierra - u, pošto za nju imam legalni Paragon Ntfs ( Za Mojave mora da se kupi nova verzija, s Mojave mi koliko vidim ne igra neku bitnu ulogu ili napredak) i tako koristim storage diskove za oba sistema ili imate bolji predlog? Hvala! [emoji4]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
da ne otvaram temu u sta kupiti, jer i ljudi koji tamo prate slabo vozaju Hackintosh, a i pitanje je samo za jednu komponentu
stoga
koju graficku preporucujete za mojave? imam nvidia 1050ti...i zamenio bih je za neku slicnih ili boljih performansi doplate do 50 evra a da je kompatibilna....
hvala

AMD Radeon RX580 Sapphire PULSE 8GB GDDR5 je kartica koju je Apple testirao u vreme High Sierre. Mislim da su danas sve (ili gotovo sve) kartice iz RX 580 serije 100% kompatibilne. Na više mesta je potvrđeno da Mojave izčitava propisno različite modele ovih kartica, što nije bio slučaj sa High Sierrom.
 
Hvala vam, da znam kad budem radio apgrejd, jer sticajem okolnosti nisam uzeo graficku, ali sam instalirao high sierru u dual boot varijanti sa windows 10 na istom ssdu. znam da nije preporučljivo ali da ne bih kupovao i novi ssd, jedino rešenje. samsung 970 evo od 500GB. fino radi na ryzen 1700 i nvidia 1050ti.... sad zanima me, da li ima neki backup software da PROVERENo mogu sa njim da bekapujem ceo ssd sa hackintoshem i windowsom? jer dele efi particiju. bekapovo bih na drugi, običan hard disk, jer nemam eksterni. i uploadovao na cloud za svaki slucaj...
 
Poslednja izmena:
nema edit:
probacu sa acronisom iz windowsa
jel sam istripovao ili mi stvarno bolje radi dac FX X3 na Hackintoshu tj Mac OS nego Windowsu? :D jasniji je zvuk prilično .... I ogroman PLUS, nikakvi drajveri i drndanje kao sa integrušom da bih dobio zvuk na meku. samo usb drajveri za rajzena i piči...
 
mozda ti je najlakse uz pomoc CCC-a da odradis, imas samo dodatni korak a to je da mauntujes EFI particiju pa kopiras i nju... odgledaj ovaj video, verujem da ce ti biti jasno:

 
tako cu i da uradim....hvala

samo da rešim problem sa crnim ekranom pri startu hackintosha... otprilike svaki četvrti-peti put zabode pri ulasku u sistem, ne piše nikakav tekst ništa, ne učitava se sistem ne blinka lampica diska... Što se ostalog tiče kada upali radi u cugu 10ak sati bez problema, duže nisam probao.... E da, gašenje sam zeznuo ne znam kako, ali restart radi...ostalo sve ok...
Menjao razne boot argumente ne pomaže..sigurno negde grešim...
 
ja sam u startu imao takodje nasumicno black screen prilikom butovanja i pojma nemam sta ga je tada uzrokovalo niti da li je bilo softverske ili hardverske prirode. uvek sam imao dual boot na odvojenim diskovima ali i cesto po nesto menjam u masinama pa nisam ni skontao sta je bio uzrok...
mozda i neko tadasnje neslaganje sa recimo Sierrom pa je sada sa H. Sierrom sve kako treba...
takodje mi nikada bilo koji hackintos nije ni stucnuo u radu i svaki je bio rock stable.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao situaciju da ima sva ocitavanja normalno ali nema broj obrtaja za graficku?
Probao sam sve zive programe ali ne mogu da dobijem ocitavanje.

 
meni hack nikad nije ni pokazivao normalne obrtaje za gpu fan kako treba pa sam iskljucio tu opciju da me ne buni nepotrebno.
ne znam ima li leka.
ne verujem da igras igre na macosu pa mozda mozes i bez toga :)
 
Ma jok kakvo igranje,nego na prethodnoj grafickoj(GTX 770)sam imao sva ocitavanja pa me zato kopka :D
 
ma ne opterecuj se :)

ima li nekoga sa 1660Ti grafikom na hacku? i dalje sam na H.Sierri pa ne znam hoce li sve da radi... ovo je za drugu (sekundarnu) masinu pa mogu malo i da rizikujem.
porucio sam je danas jer su ove RX ocaj tako da se i dalje drzim nvidie.

evo mojih gpu merenja, uglavnom je na 100rpm :D

Screen Shot 2019-03-11 at 5.22.15 PM.png
 
Poslednja izmena:
ma ne opterecuj se :)
porucio sam je danas jer su ove RX ocaj tako da se i dalje drzim nvidie.
Pogledajte prilog 266964

Kako stvari stoje nećeš još dugo... jeeeer izgleda da je priča sa web drajverima završena, osim ako nekim čudom NVidia ne napravi neki dil sa Apple-om. Ako se to ne desi, to znači da je samo pitanje vremena kada će svi koji preferiraju macOS morati da se prešaltaju na nekog Radeončića! ,)

BTW, napredniji korisnici će se pre prešaltati na Windows, nego na nekog Radeona, eh! :d Jednostavno, više im se isplati! ;)
 
sto je najgore, u zadnje vreme sve vise koristim windows 7 :)
skockao sam sve programe, tj. nasao besplatne alternative, tu mi je steam sa svim igrama, milina...
hteo sam neki RX ali su tezak ocaj, i dalje ne umeju da naprave krstenu grafiku.
u glavnoj masini sigurno nece biti radeon ali ako ne budem imao izbora kasnije onda ce u sekundarnu da se bocne neki radeon ili ce se voziti na integrusi.
macove ne planiram nikako vise da kupujem. u najgorem slucaju bi to mozda bio neki stariji mac mini.
 
Kako stvari stoje nećeš još dugo... jeeeer izgleda da je priča sa web drajverima završena, osim ako nekim čudom NVidia ne napravi neki dil sa Apple-om. Ako se to ne desi, to znači da je samo pitanje vremena kada će svi koji preferiraju macOS morati da se prešaltaju na nekog Radeončića! ,)

BTW, napredniji korisnici će se pre prešaltati na Windows, nego na nekog Radeona, eh! :d Jednostavno, više im se isplati! ;)

Kako stvari stoje, ni Intel neće još dugo...:d
Apple planira da do 2023 zaokruži ekosistem time što će macOS raditi isto kao i iOS, isključivo sa Apple CPU-om.
 
Nazad
Vrh Dno