Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

svaka cast za instalaciju, nisam znao da moze tako lako da se instalira :)
jeste da ti cpu nije prepoznat ali bas te briga ako sve radi. jedino ne znam sta ce biti kad izadje 10.13.4, posto sam citao da ne moze regularno iz app store-a da se apdejtuje.

najbolja varijanta bi bila kad bi imao tastaturu sa macOS rasporedom jer bi ti radila nativno na meku i bez problema na windowsu.

p.s: mozda bi ti bilo lakse da stikliras ovu opciju :)

Screen_Shot_2018-03-10_at_5_09_57_PM.jpg
 
Poslednja izmena:
@pmb uzeš ovo i ubaciš ga u /Library/Keyboard Layouts, restartujes uredjaj i izaberes novi raspored.
 
hvala. ako moze predlog za web kameru za hackintosh? na tonymac vidim da je kompatibilna logitech c920, ali ima li jeftinijih ne mora fullhd?
 
jel se zna kad zvanicno pustaju 10.13.4 da ne bih nesto zezno sa ovom beta 5 public verzijom? mislim radoznao sam, supplemental update je prosao ko od sale ali....:)
 
jedno pitanjce, koristio sam hackintosh dok sam imao jos Intel, Q6600 hahahah :)
sada cu imati posto mi zao da prodam, Asus Impact VII (Z97) + Intel i7 4790K + Crucial 2x8 DDR3.... moze li na to da se stavi ovaj novi sistem i da sve bude ok! sta mi savetujete da uzmem od hdd-a i neka jeftinija grafika koja je podrzana kako treba? da napravim za zenu da sljaka dizajn na apple sistemu umesto da joj kupujem iMac
 
mozes poslednji sistem ako hoces i uzmi neki ssd obavezno za sistem makar.
ne znam kakva je situacija sa amd karticama ali nvidia radi bez problema uz web drajver.
 
lan i zvucna rade, wifi je najveci problem i uglavnom nece da radi taj sa ploce. ja imam viii impact i nije bilo sanse da osposobim wifi ali je sad na lanu i nema problema.
treba da se vidi neki kompatibilan usb dongle ili mozda neka pci kompatibilna kartica ali to mora malo da se pojuri. mada je najbolje da bude lan ukoliko postoji mogucnost.
logitech wireless periferije rade ok uz onaj njihov unifying adapter.
 
moze integrisana. baci pogled na tonymacx86 forum i kucni na guglu naziv ploce pa hackintosh u produzetku i izaci ce ti sigurno buildovi sa njom kao i podesavanja uz opis sta radi a sta ne radi... ne znam kako je sa tom prethodnom platformom ali hackintosh bas voli asusove skylake/kabylake ploce :)
 
jedno pitanjce, koristio sam hackintosh dok sam imao jos Intel, Q6600 hahahah :)
sada cu imati posto mi zao da prodam, Asus Impact VII (Z97) + Intel i7 4790K + Crucial 2x8 DDR3.... moze li na to da se stavi ovaj novi sistem i da sve bude ok! sta mi savetujete da uzmem od hdd-a i neka jeftinija grafika koja je podrzana kako treba? da napravim za zenu da sljaka dizajn na apple sistemu umesto da joj kupujem iMac

Imam sličnu konfu, sve radi kao sat...native...Sierra 10.12.6
Napraviš bootabilnu flešku sa Unibeastom, podigneš bez problema, a onda sa Multibeastom doradiš config fajl.
LAN - čekiraj IntelMausi prvi drajver
USB - čekiraj opcije koje imaš za matičnu i da dobiješ podršku za više USB portova
Zvuk - ako ne ideš preko HDMI-a čekiraj čip koji ima ploča, mislim da je neki RealTek; ako ideš preko HDMI trebaće ti Toledin patch, radi perfektno
WiFi i BT će možda biti problem, ovime se nisam zezao, na forumima su ljudi poterali WiFi, BT je teže
Grafika - idi na neku koja je native podržana...6xx, 7xx...mislim da za 9xx i na dalje trebaju nVidia drajveri...ili najbolje integrisana, pošto ti imaš CPU sa Intel HD4600 koja radi native
 
Poslednja izmena:
samo sto su gtx 6xx i 7xx vec dosta stare pa treba naci neku koja je u dobrom stanju i nije puno presla... nije problem ni sa web drajverima, uvek izadju novi posle svakog apdejta za dan-dva.
kod mene na 970 g1 radi sve odlicno uz web drajver.
 
ljudi
preko vmWare-a sam instalirao Sierru, i u njoj sam odradio po koracima format USB-a, ali na ovom koraku mi stane.... mozda zasto sto iz Sierre, pokusavam da odradim na High Sierra bootabilni flash
 

Prilozi

  • fff.jpg
    fff.jpg
    171.3 KB · Pregleda: 86
jesi skinuo poslednji unibeast 8.2.0 cini mi se. mozda je zbog njega.

ima i ovaj video ali nisam nikad ovo koristio pa mozes da probas posto je svakako virtualna u pitanju:

https://www.youtube.com/watch?v=U_Yg2zvEfEQ

proveri i da li si skinuo dobru instalaciju macOS installera, treba da bude nesto oko 5GB.
 
Poslednja izmena:
treba ti i clover efi odavde:
https://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/files/Installer/

pa nakon toga odaberes sta da instalira.

ja imam stiklirano CsmVideoDxe-64, EmuVariableUefi-64, OsxAptioFix2Drv-64, OsxAptioFixDrv-64 i Install RC Scripts on target volume.
kad ovo instaliras onda opet odaberi nVidia drajver umesto generickog i posle restarta bi trebalo da ga prihvati.
 
sve radi odlicno uspeo sam, jednio sto mi je sistem na glupom 3.5" hdd-u na 5400rpm pa sve ide dosta sporije, ali pokusacu da ga kloniram na neki ssd

imam problem za USB DAC-com
kad ucitava macOS na DACU mi pise Locked kao da nije ucitan, i kad udje u MacOS kad ugasim i upalim zvucnu kartu onda se normlano pojavi.... a dok ucitava macos nesto se iz zvucnika cuje neki zvuk kao sa onog na ploci malog zvucnika... kao neki zvuk upozorenja.
deluje mi samo da je problem sa USB dajverima...
mada mis, tastatura sljaka normlano...
565990f99f8a17371520e5ac3083bbb7.jpg
462db5c05973a5f5795671b567c0a401.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa to je dzabe :)
 
jel vam radi dvd drive na hackintoshu?
I btw. jel ima teorije nekako da osposobim xonar dg ili sam osudjen na realtek instegrušu
 
Poslednja izmena:
Meni DVD ne radi, niti mi treba.
Što se tiče zvuka osuđen si na RealTek ili da uzmeš nešto bolje, a za ne toliko mnogo para - ja npr. koristim Raspberry Pi3 u kombinaciji sa HiFiBerry DAC+ Pro (ali to ide na HiFi). Zvuk ubiva.
 
jel probao neko macOS Mojave 10.14. betu na amd(ryzen), kontam da je 99,99% fail ali pokušaću ako ništa
 
Instalirao sam na laptop Acer Aspire E-15 E5-576G-5762 . Ali.... Nemam wifi uopste znaci mrezni driver nije instaliran,ne znam kako to da podesim. Drugo, sistem se dize bez problema,ali samo kad aje USB utaknut i kada Boot ide preko USB. Cim izbacim USB,restartujem i stavim da mi je first boot device, HDD na koji je instaliran MAC, on jednostavno se zamrzne na Jabucici (Apple Logo) i ne mrda....

Neko ima resenje/pomoc?
 
Kad ga podigneš sa usb-om koji je uštekan, moraš komplet EFI folder, koji se nalazi na skrivenoj EFI particiji na USB-u da prebaciš na istu takvu EFI particiju koja je na hard disku.
A što se tiče WiFi, to je stara boljka laptopova. Rešenje je ili neki USB WiFi adapter ili da zameniš interni sa original Apple WiFi adapterom koji se nalazi u MacBook-ovima, ako paše. Pogledaj na net-u šta kažu za tvoj laptop-
 
vazi probacu nesto.... Inace sve mi radi,od zvuka i tih opcija... ali eto WiFi mi je problem i to kada izvadim USB, i pokrenem laptop, on krece da podize Mac,ali se zablokira sa tekstom na polovini ekrana i jabucicom na sredini
 
Nazad
Vrh Dno