Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

mene smara sto nema nvidia drajvera za Mojave. koristio sam ga jedno vreme na drugoj masini uz intel grafiku ali sam onda naisao na problem sa patchom za usb 3.0 drajver pa sam na kraju batalio i vratio HS. iskreno nemam ni neke potrebe za najnovijim sistemom pa ovaj mogu opusteno i da preskocim ili ga instaliram kad prelezi sve bolesti.
 
Sto se tice nVidia drivera tu pomoci nema,ali sto se tice USB 3.0 to se resava lako sa malim programom Intel FB-Patcher.

Dok si na HS i USB 3.0 portovi ti rade sa patch-om sa ovim programom napravis kext koji ti radi sa svim OS X verzijama i posle nemas problema i ne zavisis od patch-a.
 
gledao sam par puta uputstvo od rehabmana ali nije bilo sanse da odradim ono... previse komplikovano i konfuzno za mene pa mi je bilo lakse da se vratim na HS.
 
Pa to sam i ja gledao previse je kompleksno i za mene a sa ovim programom se sve svodi na ubacivanje i i selektovanje pravog usb 2.0/3.0 porta.IntelFB-Patcher05.png.d9b036ea1892df3dec211dbbe357320b.png
 
nisam znao za ovo a nisam ni trazio previse. hvala, naucih jos nesto novo pa cu da probam kad se sledeci put desi isti problem :)
 
Uz malo OC-a i finog podesavanja :D
 
Poslednja izmena:
Evo rezultat na 10.14.2 :D

Screen Shot 2019-01-20 at 10.58.54.jpg
 
Offtopic:

Radio sam neke mini testove ovih dana i cini mi se da geekbench malo naduva rezultate kada detektuje da je CPU iz Apple racunara. Ortak ima MacBook Pro iz 2015 godine koji u sebi ima 4770HQ procesor, a ja imam neki Asus laptop iz 2014. godine sa 4700HQ procesorom. Ova dva CPU-a su prakticno identicni procesori s tim sto je ovaj iz macbooka za nijansu underclockovan. Takodje memorija koju imamo radi na istoj frekvenciji.


Kada smo uradili geekbench testove iz windowsa (on je koristio bootcamp) dobio je za nekih 10-15% bolje rezultate za single core nego ja, sto nema mnogo smisla, pogotovo ako se uzme u obzir da njegov MacBook znacajno trotluje. Posle toga smo pokrenuli neki engine sa softverskim renderingom (dakle samo cpu se koristi za rendering) dobio je oko 20% slabiji FPS od mene.
 
Razmisljao sam o tome da kupim neki basic MacBook Pro ili Air kako bih imao pristup Xcode-u kada negde putujem, ali mi je bilo zao da dam ~1200 evra za racunar koji cu koristiti 30-ak dana godisnje (sta cu, cicija sam :D). Vec 4.5 godine imam Asus N550JK laptop (i7 4700HQ, 16 GB, Geforce GTX 850m + Intel HD 4600) i bio sam svestan da se na njemu verovatno moze poterati macOS bez vecih problema, ali oba slota za diskove u njemu su mi bila zauzeta i nije dolazilo u obzir da se bilo sta od toga vadi kako bih ubacio ssd za macOS (kao ni dual boot macOS-a na neki od ta dva diska).

A onda mi je pala revolucionarna™ ideja: setio sam se da na laptopu imam USB3 portove i da mogu da instaliram macOS na eksterni SSD. Na taj nacin macOS uvek ide sa mnom gde god da putujem, a postojeci laptop i podaci na njemu ne moraju da istrpe nikakve promene. Dobro, skoro nikakve - potrebno je zameniti Intelovu wifi karticu za Broadcomovu, sto nije nikakav problem osim sto mora da se ceka mesec dana da BCM94352HMB stigne sa AliExpressa.

Kupio sam sledece stvari:

1) Icy Box za 12 evra i u njega ubacio SSD iz sledece tacke
2) Kingston A400 SSD 120 GB za 23 evra
3) BCM94352HMB internu Wi-Fi karticu za 17 evra.

Ukupan trosak - 52 evra. Usteda od preko 1000 evra u odnosu na osnovni MacBook Pro/Air o kome sam razmisljao :D

Proces instalacije i podesavanja je prosao iznenadjujuce lako s obzirom da je u pitanju laptop. Potrosio sam nekoliko sati da dovedem osnovne drajvere u red i to je to - macOS Mojave radi bez ikakvih problema. Iskreno, nisam se cimao da dovedem bas sve u red, npr ostalo mi je jos da podesim da backlight na tastaturi proradi, ali to cu nekad kad budem imao vremena jer mi nije bitno. Meni je bitno da rade Intelova grafika, zvuk, Wi-Fi, da sistem ne baguje i da radi fluidno. NVIDIA graficka je iskljucena i to necu moci da dovedem u red zbog nedostatka web drivera za Mojave, ali nije mi ni neophodna jer Intel radi odlicno. Sistem u trenutnom stanju radi i vise nego odlicno :)

Sto se tice eksternog SSD-a bio sam malo skeptican koliko ce to dobro da radi s obzirom da USB 3 ima max bandwidth od 5 gbps u odnosu na 6 gbps kod sata 3, plus sto sam uzeo najjeftiniji SSD od 120 GB. Medjutim sve radi odlicno. U svakodnevnom radu ne primecujem neku razliku u odnosu na interni Samsungov SSD. Jedina razlika koju sam primetio je boot sistema koji je nesto duzi: iznosi oko 22-23 sekunde na laptopu sa eksternim SSD-om u odnosu na 14-15 sekundi koliko iznosi na desktop racunaru sa kvalitetnim internim SSD-om. Dakle 8 sekundi razlike, pri cemu je deo od tih 8 sekundi verovatno povezan sa cinjenicom da je desktop racunar dosta brzi od laptopa u svakom pogledu :)

Sve u svemu, ja sam prezadovoljan kako ovo sve radi.

p.s. geekbench: 3758/11652 :d
 
Poslednja izmena:
izasao novi .118 nVidia drajver za 001-2019 security patch za HS koga zanima...
 
Ima li neko da je sklopio hack za x99 platformu?
Mučim se i ne ide mi nikako.
Znam da nije nativno podržana i da moraju da se ubace DSDT-aml i SSDT.aml, ali izgleda ne umem nikako da ih dobro napravim.
U pitanju je konfa iz potpisa, trenutno sam privremeno preleteo u Win tabor, da bih mogao da koristim comp, ali hoću da poteram hackintosh.
 
Nije valjda da niko nema x99 hack...:(
 
Možda Mr. Vlada može pomoći?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam, ali ko god da je radio sa x99 pločom uglavnom nije išao na Xeon CPU.
Kako god, hack će popričekati, pošto nemam vremena za ovoliku zezanciju, a i treba mi potpuno funkcionalna mašina, pa makar to bio Win.
 
Gledao sam, ali ko god da je radio sa x99 pločom uglavnom nije išao na Xeon CPU.
Kako god, hack će popričekati, pošto nemam vremena za ovoliku zezanciju, a i treba mi potpuno funkcionalna mašina, pa makar to bio Win.

A šta je problem? Xeon procesori se nalaze u mekićima tako da taj koji imaš mora da radi. A što se tiče ploče, koliko se sećam idu neke prepravke. Čini mi se da sam samo jedan DSDT radio za neku Asusovu X99-cu i koliko se sećam bilo je baš dosta zezanja. Izvuci DSDT preko Clovera, pa ga okači ovde da vidim o čemu se radi tačno... SSDT možeš napraviti naknadno. Sad ne sećam se više kako beše, ali Pikerova skripta je bila najbolje rešenje za to. Pitanje je samo dal je Piker uglavio kod u skriptu za Xeon procesor koji ti guraš. Ako nije, moraćeš da napraviš generički SSDT iz maciASL DSDT editora koji bi u principu trebalo da završi posao sasvim propisno, a to je nešto što praviš u par klikova mišem.

BTW, Windows je sasvim ok OS u ovom momentu. Zategnut je kako treba, a i pronalazim da mi gotovo svaka aplikacija radi nešto brže i fluidnije u odnosu na istu pod Sierrom, tako da i ja takođe trenutno više koristim Windows, s tim što je to meni ko dobar dan. Kad nabaciš recimo quicklook i još nekoliko propratnih stvari, što se tiče operativnosti najveći problem (barem meni) je navika konstatnog pritiskanja CMD dugmeta umesto CTRL kada hoću da pozovem neku funkciju :p ostalo su finese.

Nego ajde da okačim recimo ovaj link kad si već pod Window-som trenutno. Možda će ti zatrebati:

 
Ljudi, treba mi pomoć ili objašnjenje... Do pre neki dan sam bio na HS 1.13.6, pa instalirao svež Mojave 10.14.3. Konf iz "Moja mašina" osim što nisam update - ovao GPU, sada je Sapphire Rx 580 pulse. Instalacija OSx - a prolazi kao "kroz sira", kao Windows da instaliram, sve vidi ništa ne budžim. Jedina stvar koja mi nije jasna i ne radi kako treba je 4K video. Kad pustim h265 4k video u Win10, MPC-HC, procesor opterećen na oko 15%, radi dxva, znači GPU radi svoj zadatak, film komp ne oseća skoro uopšte . U Osx-u, nebitno HS ili Mojave u kom god playeru da pustim ( Inna, Vlc, Elmedia...), film dropuje frejmove, procesor na 80-100%, koči se, katastrofa, 4k u Premiere isto užas. Da Vinci malo bolje ali imam utisak da GPU vrlo malo ili ništa ne radi posao u OSX-u. U System /About uredno vidi grafiku ( RX 580 8192mb), Metal v2 1(tako nešto, pisem sa mob-a,ako treba SS, može posle?).... Kačim monitor na DP port... Ništa nisam budžio oko grafike... Jel ima neka caka ovde? Zašto u Windows - u sve radi, a OSX pravi problem? Ako može ukratko objašnjenje i eventualno rešenje. Hvala.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To liči na CPU frequencies problem... Što se kartice tiče nešto ne vidim po netu da se neko žalio na takav problem. Kartica koju imaš je ok, a pošto se procesor pregrejava verovatno nešto u tom delu ne štima. Proveri kako si SMBIOS podesio. Za taj procesor ide iMac13,2 ili iMac13,1. Takođe bi trebalo da izradiš i propisan SSDT.aml fajl putem Pikerove skripte (alternativno iz MaciASL-a), a koji treba da bude smešten u EFI/CLOVER/ACPI/patched folderu.
 
A šta je problem? Xeon procesori se nalaze u mekićima tako da taj koji imaš mora da radi. A što se tiče ploče, koliko se sećam idu neke prepravke. Čini mi se da sam samo jedan DSDT radio za neku Asusovu X99-cu i koliko se sećam bilo je baš dosta zezanja. Izvuci DSDT preko Clovera, pa ga okači ovde da vidim o čemu se radi tačno... SSDT možeš napraviti naknadno. Sad ne sećam se više kako beše, ali Pikerova skripta je bila najbolje rešenje za to. Pitanje je samo dal je Piker uglavio kod u skriptu za Xeon procesor koji ti guraš. Ako nije, moraćeš da napraviš generički SSDT iz maciASL DSDT editora koji bi u principu trebalo da završi posao sasvim propisno, a to je nešto što praviš u par klikova mišem.

BTW, Windows je sasvim ok OS u ovom momentu. Zategnut je kako treba, a i pronalazim da mi gotovo svaka aplikacija radi nešto brže i fluidnije u odnosu na istu pod Sierrom, tako da i ja takođe trenutno više koristim Windows, s tim što je to meni ko dobar dan. Kad nabaciš recimo quicklook i još nekoliko propratnih stvari, što se tiče operativnosti najveći problem (barem meni) je navika konstatnog pritiskanja CMD dugmeta umesto CTRL kada hoću da pozovem neku funkciju :p ostalo su finese.

Nego ajde da okačim recimo ovaj link kad si već pod Window-som trenutno. Možda će ti zatrebati:



Vlado, evo DSDT koje sam izvukao preko AIDA64.
A imam i skinute fajlove sa interneta, od kolege koji je sa ovim poterao hack na identičnoj ploči kao što je moja, ali za Sierru i High Sierru.
Pogledaj ako možeš u čemu je ovde fora, pošta ni sa jednim, ni sa drugim ne mogu ni da pokrenem učitavanje, završim na početku, sa onim plusevima.
 

Prilozi

  • acpi_dsdt.zip
    19 KB · Pregleda: 18
  • High Sierra.zip
    21 KB · Pregleda: 17
  • Sierra.zip
    21.4 KB · Pregleda: 19
To liči na CPU frequencies problem... Što se kartice tiče nešto ne vidim po netu da se neko žalio na takav problem. Kartica koju imaš je ok, a pošto se procesor pregrejava verovatno nešto u tom delu ne štima. Proveri kako si SMBIOS podesio. Za taj procesor ide iMac13,2 ili iMac13,1. Takođe bi trebalo da izradiš i propisan SSDT.aml fajl putem Pikerove skripte (alternativno iz MaciASL-a), a koji treba da bude smešten u EFI/CLOVER/ACPI/patched folderu.
Hvala na odgovoru. Na zadnjoj instalaciji sam stavio System Definition na 14.2,....ajde promeniću na 13,1, pa 13.2 da vidim kako se ponaša.... Do sad nisam radio ssdt za moju konfiguraciju, nisam znao da ima potrebe. Pronaći cu uputstvo za ovu metodu koju si rekao pa cu napraviti ssdt i staviti u taj Clover folder, pa videćemo....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislim da ti ne treba SSDT ako imas zadnje serije Clover-a i Clover Configurator-a samo sekektuj PluginType=YES uz odgovarajuci SMBios.
 
Meni je radio bez ikakvih podešavanja sleep ( Smbios 14.2). Video mi je OC na 4.2 ghz kada sam u clover-u u CPU uneo takt, brzinu magistrale i ID procesora... Kako sam prebacio smbios na 13.2 onaj intel gadget koji prikazuje brzinu procesora ne registruje OC, takt ide do 3.4 ( default clock).... I kad sam vratio na 14.2 OC i dalje ne vidi.... Gde sam pogrešio?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam isto OC procesor na 4.5 GHz i sve radi bez problema,ali da bi ti radio SpeedStep moras da imas ukljucen i podesen native PowerManagment kod mene je ovako podeseno i radi super.





 
Samo sam ukljucio "Plugin Type" ,pobrisao sto sam unosio fekvencije pod CPU i prodadio mi je OC i vidim da mi radi i speedstep.
Ali i dalje imam problem sa 4k h265 filmovima sa velikim bitrate=om.... Glupo je jako sto kineski android box pusta taj isti film bez problema, a ovaj komp dropuje frejmove ...Wtf???
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-02-24 at 01.53.59.png
    Screen Shot 2019-02-24 at 01.53.59.png
    77.2 KB · Pregleda: 53
To sto te muci sa video bitrat-om ti je problem sa hardware encoding-om,imas program za proveru na forumu ja sam resio isti takav problem tako sto sam aktivirao integrisanu graficku(HD530)a i dalje koristim R9 290 normalno.Sto znaci da bi morao da aktiviras HD4000 da radi u tvom slucaju.

Probaj da otvoris neku sliku preko MacOS programa za pregled(Preview)i vidi da li radi.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?439458-program-za-proveru-hardware-acceleration



 
Poslednja izmena:
Da,ovo je moj problem... E sad ne znam ,kako resiti to??? Ako moze neke smernice pa cu ja da nastavim sam ?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-02-24 at 12.37.43.png
    Screen Shot 2019-02-24 at 12.37.43.png
    91.6 KB · Pregleda: 65
Uspeo sam da podesim iGPU ali izgleda postoji neki problem sa Mojave OS-om... I dalje isti problem... Sad je h264 OK, ali HEVC nemam predstavu kako da osposobim.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2019-02-25 at 06.57.01.png
    Screen Shot 2019-02-25 at 06.57.01.png
    96.2 KB · Pregleda: 60
Nazad
Vrh Dno