Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

10.13.6 is out :)
 
Može li mala pomoć za totalnog nooba.
Da li se na ovakvoj mašini može podići OSX (koja bi verzija bila optimalna):
Hardware
CPU: intel 8th Gen Core i5-8250U Quad-core, eight-thread, Max. Turbo Frequency: 3.50GHz
GPU: Intel® UHD Graphics 620
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz, upgradeable to 16GB
ROM: 128GB M.2 SATA SSD
Communication
WIFI: IEEE 802.11ac ,Intel-3165, Dual Band Wi-Fi
Bluetooth: 4.2
LAN: Realtek RTL8111F; 10/100/1000Mbps
Media
Onboard Audio: Realtek ALC269-VC3

Ako može, da li je dovoljno 128 GB da se paralelno podigne i Win10 sa MacOS i koliko bi za koju particiju trebalo ostaviti prostora?
Da li prvo instalirati Win10 pa napraviti particije, pa onda instalirati OSX?
Sa kojim programom vršiti deobu na particije?
Šta upotrebiti za dual boot, da može da se bira na startu, ili ako može iz jednog OS-a da se pređe u drugi bez restarta mašine?

Izvinjavam se na mnogo postavljenih pitanja, ja sam malo pomator za svu ovu novu tehniku i uglavnom sam navikao na Win okruženje, mada mi ni OSX nije stran.
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo laptop ili desktop?
U principu može, ali sve ovo što si napisao ispod nije posao za noob-a.
Prelistaj malo hackintosh.rs (pre toga se registruj), pitaj, tamo ćeš dobiti kompletnije odgovore.
 
Po procesoru bih rekao da je u pitanju laptop a po pomenutih 128Gb da je u pitanju SDD u njemu.
 
Da li je ovo laptop ili desktop?
U principu može, ali sve ovo što si napisao ispod nije posao za noob-a.
Prelistaj malo hackintosh.rs (pre toga se registruj), pitaj, tamo ćeš dobiti kompletnije odgovore.
Nije laptop, mini PC je.
Hvala za info.
 
Po procesoru bih rekao da je u pitanju laptop a po pomenutih 128Gb da je u pitanju SDD u njemu.
Mini PC je i da, u pitanju je M2. SSD sa prostorom za još jedan 2,5" hard.
 
Da li neko zna šta se dešava sa ovim sajtom, već neko vreme ne mogu da ga otvorim.:(

Hackintosh.rs je trenutno ugašen ali bi trebalo da bude vraćen u narednih 48 sati... Formalno saopštenje će biti okačeno nakon aktiviranja foruma.
 
Još uvek ništa od hackintosh.rs:whip:
 
A što se tiče WiFi, to je stara boljka laptopova. Rešenje je ili neki USB WiFi adapter ili da zameniš interni sa original Apple WiFi adapterom koji se nalazi u MacBook-ovima, ako paše. Pogledaj na net-u šta kažu za tvoj laptop-


Koji WiFI adapter preporucujes,da kazem "univerzalni" koji bi radio bez problema na Laptopu ili na desktopu?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-08-07 at 21.18.23.jpg
    Screen Shot 2018-08-07 at 21.18.23.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 53
  • Screen Shot 2018-08-07 at 21.18.19.jpg
    Screen Shot 2018-08-07 at 21.18.19.jpg
    123.2 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Uzeo sam M2 SSD 970 EVO NVME i na 10.13.6 radi OOB kao boot drive a brzine su ludacke :D
 
blago tebi ako vidis tolike razlike. jedino ako si presao sa mehanickog diska.
ja ne vidim nikakve razlike izmedju 850evo i 960evo.
 
Presao sam sa SSD-a 840 Evo,i mogu ti reci da se oseti razlika.Nije kao sa HDD-a na SSD,ali se oseti.
 
hmm, cudno ali je svakako dobro ako si zadovoljan. jedino ako 840 nije nesto malo sporiji.
dobra stvar kod nvme diska je sto za macOS ne treba drajvera jer je nativno podrzan i ne treba da se ukljucuje trim kroz terminal.
 
840 Evo je kod mene skoro 4 god,oko 500mb mu je Read/Write.

Ma ni trimforce komanda nije komplikovana mnogo :D
 
ja drzim trenutno sekundarni hackintosh na 840evo i masina jeste za nijansu tromija ali je i slabija od primarne masine u kojoj je 960evo. videcu, zamenicu ga mozda sa 860evo jer na toj ploci nemam m.2 slot.
u svakom slucaju nisam osetio nikakvu promenu izmedju 850evo i 960evo na kojima je bio macOS.

nije ukljucivanje trim-a komplikovano ali je jos bolje ako ne mora. u zadnje vreme se trudim da imam sto "prirodniji" hack uz sto manje kextova :)
 
Kod mene se bas osetila ta trombost :D

Ja se u tom pravcu radim od prvog hackintosha :D

Za sad san na ukupno 4 kext-a :)






Evo brzine 970ce


 
Poslednja izmena:
hah, pa da, samo sto ja imam jos i WhateverGreen.kext zbog grafike.

evo mojih rezultata sa 840evo 250GB diskom:

Screen Shot 2018-09-02 at 4.07.22 PM.png

ne mogu da izvrtim test na primarnoj masini posto cekam da stigne nova grafika za nju... mada kapiram da su tu negde, mozda je taj 970evo za nijansu brzi...

inace, Mojave je osetno zivahniji... isprobao sam pre neki dan betu bas na ovoj slabijoj masini na kojoj je 840evo disk i bas se oseca promena. problem je sto jos nema nVidia web drajvera pa sam vratio H.Sierru.
 
Pozdrav svima! Uspeo sam instalirati Mac OS High Sierra na laptop Lenovo Z580 i3 sa integrisanom grafikom. Internet nemam pošto nije hteo nastaviti instalaciju sve dok ne odaberem da ovaj pc se ne povezuje na net. Rešio sam i tastaturu. Zvuk nisam stigao testirati. E sad, pokrenuo sam Multibeast i instalirao preporučene dodatke i sada butuje bez fleške, ali me sačeka login screen ali tastatura sada ne reaguje. Dakle radila za vreme i nakon instaliranja i podizanja sistema da bi posle upotrebe multibeast-a prestala da radi. Da li imate ideju kako to rešiti ili da se ponovo instalira sistem?
Drugo što bih vas pitao je u vezi instalacije Mac OS-a na desktop gde imam dva HDD-a, na jednom je Windows 10. Videh na youtube da High Sierra radi normalno na mom hardveru, dakle isti procesor, ista ploča (i3, gigabyte h110-s2h). Hteo bih pokušati na desktopu (kažu da je lakše, manje problema u odnosu na laptop). Kako najbezbolnije pokušati sa time? Mislio sam raskačiti HDD gde je Windows pa ostaviti samo drugi hard gde bih pokušao Mac OS. Bitno mi je da Windows ostane u funkciji pošto mi je to glavni računar i treba mi svaki dan.
 
Ljudi potrebna mi je mala pomoć,

Do sada sam instalirao hackintosh bar 50 puta i uglavnom je bilo problema koje sam uspevao da rešim, ali ovih dana me baš neće. Uzeo sam novu mašinu i reko ajde da instaliram i na njoj sve (i5 8600, msi z370 i 1050 kao kartica da premostim do neke jače), ubodem hard disk na kom su mi sve instalacije i sve što sam pre radio, pravio sam preko TransMac-a instalacioni USB, kada ono komp ne vidi taj hdd, a on ne proizvodi nikakve zvuke...probam na drugom računaru, ni on ga ne vidi, reko aj nema veze, izguglam malo i nađem 10.13.6 verziju za transmac, odradim sve, bios ne vidi da na usb-u ima bilo kakva instalacija...reko aj možda je do usb-a, napravim ponovo, opet isto...reko možda ne valjda ta instalacija, krenem na techsviewer, skinem od njih img za VMware, pokrenem, skinem high sierra patcher, skinem instalaciju, skinem unibeast, pokrenem, kad ne lezi vraže, neće, kaže ""There was an error creating your UniBeast drive: Couldn't create installer"", ja opet drugi usb, opet isto, skinem drugi uniBeast on prijavi da nešto nije u redu sa instalacijom...i tako se da izvinete j***m već 2 dana i više ni sam ne znam šta da pokušam
 
imao sam dobar tutorijal pomocu kog sam uspesno napravio macOS instalaciju isto na z370 masini kad sam ostao bez hacka pa sam morao iz wina ali su ga sklonili sa tjuba.
znam samo da je bio vmware u pitanju sa onim patchom za macOS i nekim unlock tool-om.
probaj da odradis Sierru pa iz nje da napravis instalaciju za High Sierru.

ako nadjem nesto slicno saljem.

@Dare01
probaj da dodas ovo:
https://github.com/RehabMan/OS-X-Voodoo-PS2-Controller

za dual boot ti je najlakse da raskacis sve diskove ako ih je vise i ostavis samo taj na kome hoces da odradis hackintosh.
 
@Dare01
probaj da dodas ovo:
https://github.com/RehabMan/OS-X-Voodoo-PS2-Controller

za dual boot ti je najlakse da raskacis sve diskove ako ih je vise i ostavis samo taj na kome hoces da odradis hackintosh.[/QUOTE]

Hvala na odgovoru! U međuvremenu sam pronašao baš taj kext i nabavio usb tastaturu da bih se mogao ulogovati. Nakon instalacije tog kext ponovo radi sve, tastatura, touchpad. Jedino internet i zvuk ne rade. Grafika je OK, animacija ide glatko, nema gličeva.
Znači nakon instalacije Mac-a ponovo priključim sve diskove i automatski će moći da se bira sistem pri pokretanju računara ili je potrebno nešto podešavati?
 
internet je najbolje preko lana ili da pojuris negde bas wifi karticu iz nekog macbooka...
za zvuk probaj ovaj univerzalni kext:
https://github.com/chris1111/VoodooHDA-2.9.0-Clover-V12

ili proguglaj koji je tacan model zvucne pa vidi sta kazu ako ovo ne upali.

tako je, to je nekako najbezbolnija opcija. svaki disk ima svog bootloader/clover i ne svadjaju se medjusobno.

zavisi od ploce i masine, na asus plocama pritiskom na F8 pri bootu dobijem prozor da odaberem disk/sistem...
 
internet je najbolje preko lana ili da pojuris negde bas wifi karticu iz nekog macbooka...
za zvuk probaj ovaj univerzalni kext:
https://github.com/chris1111/VoodooHDA-2.9.0-Clover-V12

ili proguglaj koji je tacan model zvucne pa vidi sta kazu ako ovo ne upali.

tako je, to je nekako najbezbolnija opcija. svaki disk ima svog bootloader/clover i ne svadjaju se medjusobno.

zavisi od ploce i masine, na asus plocama pritiskom na F8 pri bootu dobijem prozor da odaberem disk/sistem...

Veliko hvala za kext! :) Proradio iz prve. Još samo net, znam da moram preko lana, samo još kext da nađem.
 
wifi i bt su glavne boljke. guglaj za svoj model lap-topa pa ti se mozda posreci :)
lan bi trebao da radi bez problema.
ja koristim intel mausi driver, ne znam koja je mrezna kartica kod tebe...
 
Uspeo sam napokon da pokrenem instalaciju na Acer-u A717 (i5 8600H) ali sa malim problemima, tokom instalacije mi ne prepoznaje tastaturu i touchpad :S Kapiram da ima neke veze sa kextovima za usb, ali tastatura i miš mi rade kada ih povežem preko usb-a (externa)...
Sutra novi dan i novi pohodi podešavanja :)
 
Nazad
Vrh Dno