Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Bilo bi sjajno kada mi neki genije rekao kako da resetujem hackintosh(10.13.3)? Na ssdu(2 particije) su mi instalirani i win 10 i Mac, dele EFI particiju. Win 10 sam uspešno resetovao na fabrička i nije napravio problem sa mekom. I njega bih da osvežim.
 
To ti je makar lako.

Napravis 10.13.3 cist USB i onda kad dodjes u Clover-u da biras ,izabers USB disk uradis clean ispocetka i to ti je to.

Samo je uslov da su ti svi KEXT-ovi u Clover/EFI/kext ovo mozes da uradis.
 
Pozdrav ljudi, instalirao sam Mojave 10.14.5, hardver je sledeci
Mb: Gigabyte z370
Gpu: Radeon rx480 4gb
Cpu: I3-8100

Sve je odlično osim što mi slika ima ljubičasti tint koji ubija [emoji16] Tako je bilo i u toku instalacije, i kad se system podigao. Ima li neko savet sta da probam?

Edit: razlog je dvi izlaz, imam adapter dvi u hdmi i tu su boje pobrljane. Direktno na hdmi-u su okej
 
Poslednja izmena:
Da, inače treba forsirati srgb prikaz, tj osx monitor vidi pogrešno, vidi ga kao TV, otud problem te vrste.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hvala, to cu naknadno da vidim.

Trenutno me muci pokretanje windows-a iz clovera. Imam Intel 600p nvme drive gde je windows 10 podignut, jos 2 HDD-a po 1TB za podatke, i sata3 SSD gde sam podigao Mojave. U clover meniju imam tri opcije za windows, i ni iz jedne nece da podigne sistem, samo treperi crtica u levom uglu. Kad u boot meniju izaberem disk gde je windows butuje se najnormalnije.
Koliko sam shvatio nvme je problematican za clover, ali ne znam kako da resim problem :)
 
NVME nema nikakvih problema sa cloverom,makar kod mene radi savrseno od prvog dana.
 
NVME nema nikakvih problema sa cloverom,makar kod mene radi savrseno od prvog dana.
Onda je problem negde drugde, nisam sad siguran da li clover ne očitava dobro, ili jednostavno neće da butuje Windows. Jer imam tri izbora za Windows i ni jedan ne radi
 
Opet PITANJCEEEEE :)

Uspeo sam da skinem VB Tools i saqda to sve radi, međutim, virtuelna makina koja podiže Mojave ne vidi mi USB Flash koji ubacim da bih preko MultiBeasta napravio butabilni trt-mrt. Odnosno ne vidi ga Mojave ni za lek. Kontam da je nešto vezano za Virtual Box ali ne znam šta, pa ako je moguće da neko pomogne?

FaLa :)
 
re

Ako ne mozes da napravis vanila USB sto ne skines neki distro tipa Niresh i napravis cist USB,mnogo laksa varijanta?!?
 
Poslednja izmena:
Pa jes vala :)

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Uspeo sam da iz VBox Mojave napravim (putem UniBeasta) butabilni Mojave i čim pokrenem but on posle 10tak sekundi zakuca a poslednja poruka mu je NIC ili LAN tako nekako i iskoči precrtani krug... Neki savet? (Dell Latitude E6420 sa HD3000 integra i i5...)

TNX
 
Pozdrav ekipa!
Ima li neko u Beogradu da je voljan da mi instalira macOS Mojave?
Uzeo sam novu grafičku / SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8gb, pa bih da srušim El Capitan koji trenutno imam.
,)
Hvala!
 
Evi, napravih i Niresh konačno. Sada imam drugi problem. Ne vidi mi Laptopić flešku te ne mogu da butujem sa nje. Probao sam je na PCu i sve radi normalno... Tačno se neki Gremlini uvukli u sve ovo. Na Laptopu mi je uredno postavljen AHCI i EFI boot i ne znam više odakle da krenem :(
 
Kad si formatirao flesku, jel guid partition table ili mbr? Možda tu pravi problem?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hmm. To moram da proverim. Bila je GPT. Pogledacu to.
TransMac sam priprema flesku za Niresh (po automatizmu(.
Pogledacu pa javim ishode.

Tnx

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Jes vala, GPT je i sve je uredno.
Detinji komp butuje sa nje ali ovaj Dell nikako. Sve sam proveravao iz njegovog BIOSa i tamo je sve ok :(
 
Ceo j.... dan muku mucim da mi proradi gpu akceleracija na high sierri 10.13.6.....i nikako ne uspevam. u pitanju je nvidia 1050 ti 4GB grafika.... drajveri su instalirani dok je ukljucen SIP kao sto treba, probao sve moguce bootflagove za nvidiju, drajvere i kextove regularno sta treba(lilu, whatever green)...........u about mac ga prepoznaje kao 4095MB...
slika. i ..u attachmentu je config.plist fajl. youtube radi sve full pa čak i 8k..ali opet nisam siguran koliko je pouzdan ovaj program videoproc? tj mozda postoji hw akceleracija? .....
ako bi mi neko popravio plist fajl bilo bi super. inače ploča je asus b350 prime a procesor ryzen 1700
 

Prilozi

  • config.plist.zip
    5.5 KB · Pregleda: 58
  • 2019-07-26_20-43-35 (1).png
    2019-07-26_20-43-35 (1).png
    427.9 KB · Pregleda: 131
Ma ja mislim da je to nešto do samog sistema.... Imam Rx580 8GB i neće da mi renda ni jedan program u x264, izbaci grešku.... Rade 4k filmovi, YT, ali programi za video obradu mazno.... Pitao sam ovde bio, čitao po forumima, palio i igpu, ne pomaže voda majko.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@VexMunja
Šta se dešava sa drugim aplikacijama osim te greške vezane za x264, radi li gpu akceleracija ?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
@VexMunja
Šta se dešava sa drugim aplikacijama osim te greške vezane za x264, radi li gpu akceleracija ?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Konkretno Cubase 10 pro, koji traži malo grafiku kad ima više traka i svačega nečega otvoreno, radi kao podmazan.... Reci na koje konkretno aplikacije misliš?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nešto možda od Adobe aplikacija, možda novi PS ili LR da li rade kako treba sa uključenom hw acc?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Izgustirao sam Windows i Linux,pa bih probao Mac OS :) Imam GA H61 DS2,pentium G870 i 4gb rama,ssd A100 120gb.Da li može na ovo da se nabudži Mac,nebitna verzija,koristio bih bukvalno za surf i čisto da ga probam?Da li i dalje mora butabilni fleš da se pravi na mak-u ili se nešto promenilo pa može iz win-a ili linux-a?Nije problem da izguglam,ali reko ako ima kolega koje su upoznate sa tim,dobro bi mi došle neke smernice :) Hvala

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Malo sam guglao,ali imam neke nedoumice:
@vladino uputstvo iz posta #174 da li se odnosi na original mac os,ili postoji neka "druga" verzija?
Da li se na ove komponente,mislim zbig proca i integrisane grafike,uopšte može instalirati?Navodno može,ali ajde da pitam.Hvala

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
konacno sa HS prelazim na catalinu
da li je xfx rx590 fatboy 8GB u potpunosti kompatibilna? da me ne bude vozala, oće radi-neće itd. vidim neki pisu jeste kad se re-flešuje bios, ali da pitam i ovde, ako je neko probao, odlicno....dok nisam kupio grafu.
 
Malo sam guglao,ali imam neke nedoumice:
@vladino uputstvo iz posta #174 da li se odnosi na original mac os,ili postoji neka "druga" verzija?
Da li se na ove komponente,mislim zbig proca i integrisane grafike,uopšte može instalirati?Navodno može,ali ajde da pitam.Hvala

Sent from my MI 6X using Tapatalk

Taj komentar se odnosio na Rayzen konfiguraciju, ali je uputstvo ok i trebalo bi da radi. Kažem trebalo bi, jer nisam siguran više kako stvari stoje u ovom momentu. Što se tiče verzija, gotovo svi moji komentari u kojima sam davao neke instrukcije oko instalacije se odnose isključivo na originalni macOS. Postojale su ranije i neke modovane tzv. distro varijante, međutim u ovom momentu to je prevaziđen koncept.
 
Taj komentar se odnosio na Rayzen konfiguraciju, ali je uputstvo ok i trebalo bi da radi. Kažem trebalo bi, jer nisam siguran više kako stvari stoje u ovom momentu. Što se tiče verzija, gotovo svi moji komentari u kojima sam davao neke instrukcije oko instalacije se odnose isključivo na originalni macOS. Postojale su ranije i neke modovane tzv. distro varijante, međutim u ovom momentu to je prevaziđen koncept.
Hvala @Vlado,u međuvremenu sam uspešno instalirao Catalinu,sve radi kao podmazano na ovim komponentama.Zezalo me,dok nisam ukapirao,da u bios-u integrisan grafika mora biti na enable a ne na auto.Nema šanse da bi mi to odmah palo na pamet.Da,ovo što stoji da grafička ima 7mb,jel to kozmetika ili stvarno samo toliko koristi,pošto je u bios-u na 64mb namešteno?IMG-9f63b1bcf0c4e79f07b669524ec734d8-V.jpg

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Grafika nema akceleraciju, tako da nije sve podmazano....ne radi ti integrala kako treba.
 
Podmazano u smislu da nema gličeva,smrzavanja...Kako uključiti akceleraciju?Nisam primetio da nešto nije u redu...

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno