Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

evo sad bas dolazim do dela kad mi treba clover zbog web nvidia drajvera. pisem kad zavrsim sa tim sto si naveo posto prvi put to radim.
 
hmm, nemam ni kextove ni SSDT. kad startujem clover prijavi da ne postoji config.plist. sta bi moglo da bude?
 
Hmmm...Daj na viber, imaš poruku
 
Za Kabylake CPU je potreban samo Fake CPU-id. Ja bih ti odradeo da si u blizini, ali krastavac @milanlj
 
hmm, nemam ni kextove ni SSDT. kad startujem clover prijavi da ne postoji config.plist. sta bi moglo da bude?

Da li si mountovao EFI particiju? Jedino tako možeš da stigneš do te destinacije (config.plist i kexts folder). Da bih izgradio sve aml fajlove moraš da u GUI modu pritisneš F4.
 
sredio sam sve oko masine i sve odlicno radi, pomogao mi je RingeRaja oko popunjavanja onih stavki u config.plist-u. sredio sam i app store i ulogovao se bez problema. zbunio ga je neki usb wifi prijemnik. kqd sam nakacio airpost express preko lana sve je proradilo...
 
Ako te put nanese do BG javi se pa da mi odradis @crusher
 
Instalirao sam MacOS Sierra na AMD Ryzen. Bio bih jako zahvalan ako bi mi neko objasnio kako da instaliram bootloader i drajver za graficku GTX660. Ja sam preko MultiBeasta instalirao Clover, ali kada resetujem racunar izbaci mi neka crvena slova i brojeve preko celog ekrana.
Sada samo mogu da butujem uz pomoc flesa.
 
Pre par meseci sam se zazao sa hackintoshem, i uspeo da nateram da to radi. Posle par dana sam nesto zeznuo i posle obrisao particiju.

Sad bih opet da probam, ali sam se setio da zvuk nije radio, imam xonar dg koji cini mi se nije podrzan. Kako da podesim da radi sa integrisanon zvucnom, a da xonar ostane u kompu za windows? Ako je izvodljivo..?
 
da li je neko menjao manuelno smbios definiciju na hackintoshu?
kod mene je po defaultu 14.2 koji je za haswell pa razmisljam da promenim na iMac 17.1 posto imam skylake ali se zentam da ne zeznem nesto posto mi masina odlicno radi...
 
radi sve perfektno pa rekoh da ga nateram da radi jos bolje :)
 
To što ti piše u potpisu mašine nema uticaja na rad, važno je samo kad praviš config.plist šta ćeš da staviš kako bi softver prepoznao hardver i instalirao se na mašinu.
 
hmm, moram da vidim sta mi pise u config.plistu jer nisam siguran...
citao sam na tonymacx-u da je bolje da se system definitions postavi na 17.1 za skylake jer sadrzi power management i za njega pa mi nije bilo jasno da li to da radim da nesto ne pokvarim.
ne znam koliko je tacno merenje iz istatmenus-a jer u njemu pise da mi cpu ide do 3.7GHz a trebao bi do 4.
ne opterecujem se previse brojkama nego gledam da ga sto bolje optimizujem...
 
Pazi, ja imam Skylake 6700T i jedino što je htelo da prođe bio je imac 14,2, pokušao 17,1...no no....:)
Power management namešten kako treba, sve radi. U principu, jedini problem koji imam je zvuk koji ide preko HDMI na Samsung TV, a koji baguje s vremena na vreme, gubi se.
Malo sam istraživao i skapirao da bi bilo bolje da veza grafike ide preko DVI porta, ali nemam ga na TV-u, a i ne smeta mi ovo previše, pa sam ostavio tako.
 
mene muci sto nisam probao 17.1 pa me sad kopka :)
na kraju cu nesto da pokvarim...
kod mene sve savrseno radi ali me zbunilo malo sto sam citao na tonymacu pa sam hteo da probam... pominje se black screen pri bootovanju kao problem na 17.1 pa moraju da se dodaju dva kekst-a posle toga...
jedan lik isto pominje da mu je 6700 limitiran na 3.7 sa 14.2 definicijom pa sam hteo da promenim... izgleda da ce ostati ovako kako jeste do daljnjeg jer ne bih mogao da radim sistem iz pocetka ako se nesto desi...
 
Napraviš kopiju celog diska i onda se zezaš sa postavkama. Ako ne radi, vratiš nazad i opet si tu
 
videcu i to za ubuduce. redovno radim backup ,,pravog'' meka na time capsule pa zato jos nisam bekapovao hackintosh.

u svakom slucaju sam odustao za sada od isprobavanja drugih definicija i ostavio sam ih za neki sledeci put kad radim clean instalaciju.
 
Je l neko probao macOS Seirra na Ryzen platformi? Ja sam uspeo da instaliram, i za divno cudo sve radi kako treba sem zvuka. Naime, zvuk se cuje, ali ima sumova i smetnji, i uvek krci u pozadini. Na Linuxu je sve normalno, tako da nije do hardvera.
U pitanju je MSI B350 Tomahawak. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem i kako namestiti ovo?
 
Kako ide zvuk, preko audio izlaza ili preko hdmi-ja?
Koliko vidim audio je alc892, a to radi na macOS-u, postoji odgovarajući kext.
E sad, da li ima veze što je u pitanju AMD konfa, ne znam, možda, obično se ide na Intel kada se pravi hackintosh
 
Zvuk ide preko Audio izlaza na ploci, ne iz graficke. Da, audio cip jeste Realtek ALC892 i video sam da bi on trebao da radi kako treba, ali kod mene jednostavno ne radi. Zvuk se cuje, ali je jako tih, dok su sumovi i smetnje jako "glasne".
Zvuk sam imao bez instalacije bilo kog dravjera, ali je bilo tih smetnji. Onda sam pomislio da treba neki drajver, pa sam preko MultiBeast-a instalirao drajver za ALC892, ali nazalost to nije pomoglo, isti problem je ostao.

Cela ta stvar oko Hackintosha je pocela kada sam hteo da vidim da li je racunar od 50 evra moguce pretvoriti u Hackintosh. Ali mi je prvo trebao original sistem, pa sam se prvo petljao sa virtuelnim masinama i kada sam video da od toga nema nista, naisao sam na YT klip u kom lik instalira macOS SIerra na Ryzen platformu. Covek je imao istu plocu kao ja, isti CPU, pa cak i istu grafciku. Pracenjem njega sam sve uspeo da namestim sem zvuka. To mi i nije bio neki problem jer mi je trebao samo operativan macOS kako bi skinuo sa App Stora sistem i napravio butabilan fles za racunar koji je bio namenjen za Hackintosh. U medjuvremenu sam skontao da mi je potreban Core 2 Duo 8xxx procesor, a da moj e4500 ne moze pa sam to batalio i dok mi ne stigne procesor koji sam porucio sa AliExpresa.

Imas li mozda neku ideju sta bi moglo da prouzrokuje problem sa zvukom na mojoj Ryzen masini?
 
Ja ne.
Uradim update Clovera i Clover Configuratora i to je to.
Ovde ne računam update nVidia drajvera za grafiku koji obično ide sa svakom novom iteracijom macOS-a, kao i CUDA-e.
Ostalo od programa kao i sa svakom Apple mašinom.
 
ok, necu onda ni ja nista da diram... po prvi put neke stvari radim pa je bolje da pitam...
 
Totalno ste skrenuli sa moje teme koju sam postavio. Niko vise ne komentarise moje pitanje sa pocetka, a to je da li bi neko bio voljan da mu platim da mi instalira Hackintosh na PC?
 
imas na tonymacx forumu uputstvo po kom mislim da vecina instalira hackintosh. nije komplikovano, isprati korake, ako ti bude hardwer kompatibilan bice sve ok. tako ces najbolje i da naucis...
ja sam skoro po prvi put instalirao hackintosh...
 
Nemam vremena da se sa tim bakcem, zato I hocu da platim
 
druze, uopste ti ne treba toliko vremena koliko mislis. posebno zato sto vec imas mek. treba ti 10-ak minuta da napravis instalaciju i jos toliko da instaliras macOS. sada ti je masina skroz kompatibilna.
ako hoces poslacu ti uputstvo na srpskom sa slicnom masinom kao tvojom, postupak je isti.
javi se posle toga i pitaj sta te muci.
i ja zapitkujem cesto svakakve gluposti posto istrazujem ali sam potpuno sam instalirao svoj hackintosh prateci tih nekoliko koraka.
do sad bi 15 puta instalirao hackintosh da si probao...
mislim da je ljudima malo nezahvalno da ti rade to jer zasto ti neko danas ne bi nesto naplatio :)

evo isprati ovo uputstvo pa pisi ako negde zapnes:

https://www.tonymacx86.com/threads/...ierra-on-any-supported-intel-based-pc.200564/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno