»RSS Benchmark sajt

Strana 29 od 29 PrvaPrva ... 192526272829
      Prikazani rezultati od 421 do 423 od ukupno 423

Tema: Instalacija Hackintosh

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.504
      2. Moja mašina
        • CPU: iCore 7 SkyLake 6700T
        • MoBo: Gigabyte GA-H110N
        • RAM: Crucial 8GB DDR4 2133
        • VGA: Gigabyte GeForce GTX 650 1GB DDR5
        • MON: Samsung UE40D6100
        • HDD: Samsung 830Pro 128G/Samsung PM951 512GB/WD Red 6TB/QNAP TS-251+ WD Red 2x8TB RAID0
        • OPT: Philips CD207
        • Case: Coolermaster Elite 110A/ThermalTake 530W PSU modular
        • SND: Raspberry Pi3 + Hifiberry DAC+ Pro/Mark & Daniel Topaz
        • TV: Samsung UE40D6100
        • INET: Kablovska
      3. Opet problem sa "curenjem" memorije, malo manje izražen, ali dovoljno da nervira.
        Sve po malo zapinje, stranice se refrešuju sa zadrškom, folder otvara sporije, veličinu datoteke ispisuje sporije,...Sve kao da radi sa određenom zadrškom.
        A nikakav boljitak nisam primetio.

Bolje mi radi Win 10 pod virtuelnom mašinom.

Izgleda da su se baš fokusirali na "igračke", a nešto ozbiljnije stvari, koje im očigledno ne donose toliki profit, malo gurnuli u ćošak.
        Ako nastave ovako ozbiljno ću da razmišljam šta dalje, pošto mi ovakav OS ne treba.
        Menjao RingeRaja : 10.12.2017. u 01:24
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        2.179
      5. Moja mašina
        • CPU: i7-6700 + Megahalems Rev.B
        • MoBo: VIII Impact
        • RAM: LPX 16GB 2666Mhz
        • VGA: 970 G1
        • MON: Acer Predator XB241H
        • HDD: 850EVO 500GB + 840EVO 250GB / Time Capsule 2TB / My Passport 1TB
        • Case: Bitfenix Phenom miniITX + EVGA G2 650W
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini
        • TV: 40''
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Daskeyboard 4 Professional mx brown / M95 black / PS3 / PS4 / Z5
      6. ja posle ovog apdejta za sierru kao da primecujem neki odredjeni lag sa otvaranjem web stranica ali je to mozda nesto privremeno i do samog neta... inace radi odlicno i brzo sto se sistemskih radnji tice.
        ne znam za problem sa memorijom, koliko sam pratio do sada, sa svakim novim apdejtom je potrosnja bila sve bolje optimizovana. to je nesto novo vezano za HS onda.

high sierru ostavljam za drugi hackintosh koji sklapam ali dok ga ja zavrsim mozda ce i oni HS da ispeglaju.

odavno im je iOS i iPhone na prvom mestu ali im i to u zadnje vreme ne ide najbolje...
        ja ostajem pri sierri za sada koja odlicno radi a ne koristim nista sto zahteva najnoviji OS.
        kad jednog dana jos upropaste macOS, prelazim definitivno na linux jer se sve slabije igram u zadnje vreme pa ne moram ni windows da drzim na drugom ssd-u.
        Menjao ericm : 10.12.2017. u 01:35

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.105
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel(R) Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX Genesis
        • VGA: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 960 / 4GB
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 512GB, WD Caviar Black 1TB
        • Case: Fractal Design Define R5 / PSU - CM SilentPRO 600W
        • SND: U.S.Blaster Surround Stereo + SW
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320
      9. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Opet problem sa "curenjem" memorije, malo manje izražen, ali dovoljno da nervira.
        Sve po malo zapinje, stranice se refrešuju sa zadrškom, folder otvara sporije, veličinu datoteke ispisuje sporije,...Sve kao da radi sa određenom zadrškom.
        A nikakav boljitak nisam primetio.

Bolje mi radi Win 10 pod virtuelnom mašinom.

Izgleda da su se baš fokusirali na "igračke", a nešto ozbiljnije stvari, koje im očigledno ne donose toliki profit, malo gurnuli u ćošak.
        Ako nastave ovako ozbiljno ću da razmišljam šta dalje, pošto mi ovakav OS ne treba.
        Ja sam u zadnje vreme konstatno u Windows-u zbog modelovanja i Unreal engina. Mogu samo da dodam da 10ka radi ko zmaj. Premašila je sva moja očekivanja. Za svo ovo vreme od kad imam Win10 instaliran imao sam svega par pucanja sistema i to praktično na prvim verzijama kada je tek izašao. Ne sećam se kada sam zadnji put dobio plavi ekran. Jeste da iritira telemetrija i taj njegov drljavi default autoupdate, međutim kada mu to pogasiš sve skupa i prebaciš da ide na manuelno dobiješ situaciju otprilike kao što je ovde pod macOS-om, što je u principu ok.

A kada je reč o 3D aplikacijama pošto sam to pomenuo, moram da dodam da je Windows tu zakon. Mac verzije jednostavno lošije rade. Koji god 3D program da sam uzeo da koristim pod macOS-om hramljao je u odnosu na Windows verziju. Ili ne radi vsync pa cepa sliku, ili je frejmrejting drastično manji, ili je neki ubitačan lag prisutan ili smara procesor ili ima leaking, ili mu jednostavno fale neke stvari koje win verzija ima... Znači uvek nešto fali, tako da je tu stvar jasna.

Što se macOS-a tiče još uvek se držim Sierre, iako i ona ima nekoliko sitnih bagova koji su prisutni na nivou Findera. Selekcije foldera brljave i ponekad iz "save as" prozora umeju da zaglave pa čak i ubiju program u kome radim. I da ta "move" funkcija koja je nešto poremećena i ne radi propisno. Ranije je bilo dovoljno da pritisnem cmd i prevučem fajlove da bi ih premestio, dok sada moram prvo da krenem da vučem fajlove pa tek onda moram da pritisnem cmd da bi ih preneo, što je van pameti i često mi se dešava da umesto move-a dobijem copy, a to zaista iritira! Nije mi jasno uopšte zašto se konstatno igraju sa tim stvarima. Stalno menjaju nešto... Taman se navikneš na jedno a onda te sačeka potpuno nova situacija na nekoj narednoj verziji koja ti samo tako udara u radu. Ludilo!
        Menjao Vlada>>> : 10.12.2017. u 14:45

Strana 29 od 29 PrvaPrva ... 192526272829

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •