Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Prvi bug...
Safari i video, poznat problem, nije rešen ni na Mojave. Naime, kad otvorim neku web stranicu sa videom, ceo sistem smrzne. Nije sa svakom stranicom, ali jeste Safari, probao Firefox, nema problema.
Isti problem i sa App Store, otvorim Play, ako ima nekog videa, eto freeze. Cenim da je isti engine u pitanju.
 
Prvi bug...
Safari i video, poznat problem, nije rešen ni na Mojave. Naime, kad otvorim neku web stranicu sa videom, ceo sistem smrzne. Nije sa svakom stranicom, ali jeste Safari, probao Firefox, nema problema.
Isti problem i sa App Store, otvorim Play, ako ima nekog videa, eto freeze. Cenim da je isti engine u pitanju.

Može li link ka tom videu koji zamrzava?
Jel se to dešava univerzalno na svim Mac-ovima, ili je možda pojedničan problem (vezan za GPU)?
 
Prvi bug...
Safari i video, poznat problem, nije rešen ni na Mojave. Naime, kad otvorim neku web stranicu sa videom, ceo sistem smrzne. Nije sa svakom stranicom, ali jeste Safari, probao Firefox, nema problema.
Isti problem i sa App Store, otvorim Play, ako ima nekog videa, eto freeze. Cenim da je isti engine u pitanju.
Na Meku to nisam doživeo za ovih deset dana otkad je zvanično objavljen...
 
Ovo sa zamrzavanjem pogadja korisnike integrisanih kartica poput Intel HD 4600. Frame bufer ili kako već zovu konkretno stvar koja pravi problem.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
hvala Vlado, nisam znao za ovo. probacu i njega.
 
Prvi bug...
Safari i video, poznat problem, nije rešen ni na Mojave. Naime, kad otvorim neku web stranicu sa videom, ceo sistem smrzne. Nije sa svakom stranicom, ali jeste Safari, probao Firefox, nema problema.
Isti problem i sa App Store, otvorim Play, ako ima nekog videa, eto freeze. Cenim da je isti engine u pitanju.


Taj problem se resava sa Lilu.kext + WhateverGreen.kext.
 
Na Meku to nisam doživeo za ovih deset dana otkad je zvanično objavljen...
Ja sam ovo imao kao problem i na High Sierri, a imam i na Sierri koju trenutno koristim. U pitanju je naravno hackintosh, ali prilično kompatibilna konstrukcija hardvera (4470K/Asus Z97-M Plus/HD4600).
Inače, ono što sam juče provalio. Kod mene ne može dual boot sa identičnog SDD-a, pod jednim te istim Cloverom, a da rade i Sierra i Mojave. Tj., može, ali ne radi zvuk preko HDMI na Mojave. Ima veze sa Toleda patch-om i činjenicom da kod Mojave HDMI ne radi na istom ID-u kao na Sierra. Tako da kad se aplicira patch na Sierri i dodeli se ID=7, to posle ne radi na Mojave. Ali zato dual boot sa posebnih SSD-ova, gde je Mojave u UEFI-ju namešten kao first boot, radi bez problema. Ustvari, imam problem sa onim zamrzavanjem i sa veličinom desktopa na Samsung TV-u, moram svaki put kad podignem sistem da gs doteram, pošto pobegne van ekrana.
Ono što sam primetio je da sistem sa Mojave radi primetno brže, a većina aplikacija koje koristim radi kako treba.
Danas ću da probam još neka setovanja, pošto ionako dižem Sierru nanovo, nešto se pokarabasilo od ovih silnih zezancija.
 
Poslednja izmena:
Čučnula RX580, pa je odrađen clean install Sierra, a onda upgrade na Mojave.
Sve radi, za sada nemam niti jednu primedbu.
Svi problemi iščezli.
 
Taj problem se resava sa Lilu.kext + WhateverGreen.kext.
Da.
WhateverGreen.kext, uz RX580 je izgleda rešio sve probleme, Mojave radi bez greške.
Nisu sve aplikacije upeglane da mogu da isprate dark mode kako treba, ali za sada nemam nekih većih zamerki sa ovim što koristim.
 
Bilo bi extra kad bi mogao da proveris kako poslednja verzija FCP-a radi na Mojave sa RX580, trebalo bi da bude sve super ali ipak...
 
Final Cut Pro X?

Upravo sam ga isprobao, radi bez greške.
Najnovija verzija, "narodna", skinuta radi ove probe i leti sa mašine, pošto ne volim da koristim kradeno, od koga god da je.
 
Poslednja izmena:
Da da Final Cut...
To je extra, znaci bez integrisane grafike, samo 580 i radi export u h264?
 
Ne radi export u H264.

U čemu je fora?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2018-10-07 at 10.18.42 PM.png
    Screen Shot 2018-10-07 at 10.18.42 PM.png
    29.5 KB · Pregleda: 84
To ne radi ni na RX480 od High Sierra-e. Moze da se namesti da radi i grafika ima akceleraciju i sve deluje kao da je ok ali uzasno je spor export jer ne koristi tu grafiku uopste. Probaj da ukljucis integrusu, samo da bude prisutna pa probaj opet export u H.264.
Mislio sam da ce Mojave i RX580 promeniti to pa sam hteo da je menjam ali izgleda da se nista promenilo nije.
Ima nekih uputstava ali sve to nije nista u odnosu na to kako je radilo u Sierri i Kapetanu. Probaj i ovo:
- Startovati Clover Configurator i mountovati EFI particiju.
- Ucitati config.plist
- Pod SM BIOS opcijom sa leve strane izabrati bilo koji SM Bios (npr. 14.2 a mozda moze i 18.3)
- Kad se popune podaci izmeniti 3 stavke
SMB_BIOS_VERSION "IM191.88Z.0058.B00.1705091711"
SMB_PRODUCT_NAME ”iMac19,1"
SMB_BOARD_PRODUCT "Mac-CF21D135A7D34AA6"
- Snimiti config.plist i restartovati komp
 
Malo sam u gužvi sa poslom, ako budem imao vremena za igrariju probaću ovo.
Inače, ne koristim FCP, pa mi ovo ne znači ama baš ništa. Jedino je pitanje da li se akceleracija koristi kako treba u drugim aplikacijama koje to podržavaju, npr. Photoshop (iako realno i bez njega mogu).
Nego...Probao sam da instaliram Linux da posebnom SSD-u, ali mi je, ne znam kako, skoro pa sve pokarabasio. Imam Win na posebnom SSD-u koji je radio pod Cloverom najnormalnije, a sada Grub hoće uvek on da se diže (ne mogu da uđem u UEFI ploče), a kad ištekam samo SSD sa Linuxom neće boot dok ne ištekam i ovaj sa Win-om. Tek tada se pojavi Clover, kad je SSD sa Mojave solo.
Gde sam zeznuo stvar?
 
Grub bootloader se nameće sad kao glavni, tj prvi, probaj bootovati sa f8 ili kojom precicom za tvoju ploču drugi disk gde je clover, šta se dešava kad su svi u ploču ubodeni ?


Šta se sa akceleracijom uopšte a i exportom ovim odozgo događaja sa Nvidiom sa web drajverima na high Sierra ?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne može, kad je uštekan linux ne da nikakvu opciju, ide on pravolinijski.
Kad ga ištekam, a ostavim win neće ništa, ni u bios ne ide.
Kad i win izbacim ide najnormalnije preko clovera. A uštekam win, nema, neće.
Videću kad budem imao vremena oko ovog problema, sad sam u haosu sa poslom.
 
Pazi, u BIOS se mora ući pritiskom na Del ili f2, zato i ne vidi ove diskove koji trebaju sad, proveri opcije tipa fastboot enable I slične opcije i stavi ih na off.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
najbolje je kod vise sistema da se skroz istekaju svi diskovi a ostavi samo onaj na kome se instalira sistem pa se posle vrate ostali.
na dve masine sam radio triple boot (macOS + win + linux) bez ikakvih problema.
a u bios mora da udje makar nemao ni jedan hard disk prikacen pa je moguce da on sam nesto zaglupeo.

naravno, fast i secure boot su uvek ugaseni.
 
Poslednja izmena:
Pozz svima,dali moze neko da mi kaze zasto moje pitanje sto sam postavio jos pre par dana nije povrdjeno?Hvala svima
 
OK, vraćamo se... Doduše po ko zna više koji put na početak, ali bitno da je tu: HACKINTOSH.rs ;)
 
Poslednja izmena:
hahah, napokon :)

mada ne mogu da se ulogujem, kaze nepostojeci username...
 
Poslednja izmena:
Nova je platforma. Stari nalozi ne igraju! Znači moraće svako da otvori novi...

Marko je iz nekog razloga ponovo promenio platformu. Nadam se samo da će ovaj put to biti bolje. Staru ionako većina nije nešto posebno gotivila, iako je u principu bila OK.
 
Poslednja izmena:
meni je prethodna bila bas simpa, radila je odlicno i na mobu.
ova mi je nekako nepregledna, narocito ne uspevam nista da nadjem preko moba.
ali ok, tek je startovano, kapiram da ce da se upegla i potraje ovaj put :)
 
​Pozdrav svima.
Treba mi ne bas mala pomoc. Skoro sam otkrio ovu foru da mogu da instaliram macOS na obican laptop. Pokusavao sam da to uradim na razne nacine, koristeci se Tutorijalima sa raznih sajtova. Medjutim uvek nesto fali. Pokusavao sam i sierru, i high sierru i mojave. Za sada sam sa Mojave najvise dogurao, ali instalaciju nisam pokrenuo. Prvo mi je izbacivalo using relock block, no-hibernate,no. To sam nekako prevazisao, ali posle mi zakuca na END RANDOMSEED. I to sam cackajuci po Clover podesavanjima nekako prevazisao, ali sada mi zakuca na BSD PROCESS NAME CORRESPONDING TO CURRENT THREAD: uNKNOWN ATTEMPTING SYSTEM RESTART ... MACH REBOOT.
Da li neko zna u cemu je problem?



Inace moj laptop je ASUS X751MJ
Nvidia 920m
Intel procesor 2.16Ghz
4gb rama.


Da li uopste moze na njega da se instalira?


Hvala unapred svima koji bi mi pomogli da instaliram macOS!!!
 
Pozdrav drugari,

novi sam na forumu, tako da ne zamjerite ako sta pogrijesim. :D

Imam na sljedecoj masini macOS Sierra:
i7 4790k, Gigabyte z87x oc, GTX 770, 16GB ram, SSD...
(kupio XFX RX580 radi Final Cut programa)

E sad, krenuo sam na novom disku, clean install Mojave, i svaki put me zastavi na istom mjestu kada krenem instalaciju sa novom grafickom karticom FXF RX580. Evo sta se desava: https://youtu.be/Y7AqzOA3uyk

Kada izvucem karticu, sve radi savrseno, ali kada je ona nakacena, stalno se restartuje..

Mislio sam da je problem Mojave, pa sam krenuo instalaciju High Sierra, i isti fazon se desava...
Probavao sam neke fore i fazone sto sam nasao na tutorijalima, od kextova, izmjene info.plst i config fajlova, i nisam uspoio, sad me interesuje da li sam pogresno radio, ili bi trebalo sve da prodje bez puno cackanja kextova i tih config fajlova.
Negdje sam na forumima postavio pitanje, gdje su mi rekli da XFX nije za “hakovanje” i da treba da uzmem Gigabyte, asus ili Power color brendove... (pokusavam svasta nesto, da vidim jesam li bas toliki peh da moram kupovati novu graficku :D )

Ako ima neko ko bi mi mogao pomoci, bio bih jako zahvalan, jer bas radim u Final Cut programu, a moja stara GTX 770, ne moze osvojiti vise moje montaze,(stalno laga), pa sam morao mijenjati, ako ima neko da pomogne, ne bih bjezao i od toga i da platim, samo da napravim da mi radi posao, nadam se da me razumijete..
 
Našao malo više vremena da se pozabavim hackintosh-em i uspešno instalirao najpre High Sierra-u, pa potom je apdejtovao na Mojave.
Na High Sierra-i nisam mogao nikako da podesim internet čak ni sa usb adapterom, neki tp-link koji radi na Mac OS. Čim sam apdejtovao sistem na Mojave
taj stari drajver je proradio (samo wi-fi radi). Naravno, morao zvuk da "popravim" i sada sve radi. Nisam naviknut na ovaj sistem pa mi malo neobično iako sam koristio linux distribucije, a ne
samo windows. Mašina na kojoj sam instalirao je laptop Lenovo Z580 i3 sa 4GB rama i integrisanom grafikom.
Screen Shot 2018-10-30 at 10.04.41 PM.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno