Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

milanlj

Čuven
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
563
Poena
619
Platio bih nekome da mi na PC instalira MacOS. Neko ko je u tome relativno iskusan ko zna sta i kako treba. Ponude na PM

Hvala unapred
 
Ne može baš na svaki PC da se instalira macOS, tako da bi bilo dobro da prvo napišeš koja je u pitanju matična ploča, procesor i grafika, ostalo je manje-više sporedno, ali što više informacija, to bolje (ako misliš da koristiš štampač, neku drugu periferiju,...).
 
Ne može baš na svaki PC da se instalira macOS, tako da bi bilo dobro da prvo napišeš koja je u pitanju matična ploča, procesor i grafika, ostalo je manje-više sporedno, ali što više informacija, to bolje (ako misliš da koristiš štampač, neku drugu periferiju,...).

Ploca je Gigabyte Z270N-WiFi
i7700k
grafika je za sada R9 280X, ali ce se zameniti za neku nvidiu tipa 1060 ili 1070.
Mislim da koristim stampac, ali nije nuzno jer za te potrebe mogu da koristim Win

Vazno mi je da mogu pri boot da biram koji cu sistem
 
Mali problem je što je u pitanju jako nov hardver, pogotovo je ovde zez ploča. Ako hoćeš da se manje mučiš predlog je Z170, trenutno od novijih možda ponajbolja opcija. Instalirali su ljudi i na Z270, ali ne ide baš tako lako.
CPU je ovde relativno okay opcija, iako i on je nov, pa mora da se fejkuje kada se instalira, jer još uvek macOS Sierra nativno ne podržava KabyLake CPU-e (izašli su novi MBP modeli, ali sa custome made instalacijama).
nVIDIA je daleko bolja opcija od ATI-a, ali opet je u pitanju baš nov hardver, pa će sigurno da bude zezanja.

Sve u svemu, ako ostane ovako trebaće ti neko ko to baš dobro zna, ovo sigurno neće glatko, biće intervencija ohoho.

Ja ti nisam adresa, pošto sam od skoro u hackintosh svetu i tek učim.

Sretno.
 
hvala na info, tek sam sad uzeo hardver, nema sanse nista da menjam osim grafike. Ako moze, moze, ako ne, mocice u nekoj buducnosti :) Cekamo iskusnije da se jave pa da vidimo
 
Može to, ali neće ići glatko.
A što se tiče dual boot opcije, ako hoćeš pravi dual boot (ne preko Boot Camp-a) i to, koliko sam upućen, nije baš lagana gimnastika za izvesti.
Protrči malo po tonymac forumu, dok nađeš nekoga da ti ti odradi, pa se malo informiši, nije zgoreg.
 
ja da imam vremena da se time zezam, ne bih plaćao :) sa računarima sam od malena i kada bih imao vremena da se drndam po forumima i da se informišem kako se instalira hackintosh, odradio bih sam, ovako neka mlađe generacije uzmu neku kintu :)
 
Najnoviji Mac modeli koji su predstavljeni prosle nedelje nose Kaby Lake procesore tako da su sada i nativno podrzani. Bas se taj tvoj i7 nalazi u top iMac 27" modelu. Sto se tice Amd grafike trebala bi da radi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesu, ali ti MBP dolaze sa custome made preinstaliranim macOS, nije to isti macOS Sierra koji može da se skine preko App Store-a.
Kod njega je u principu glavni zez matična ploča. Da je Z170 ne bi bilo nikakavih problema, ovako, mora da se radi malo više egzibicija kako bi se naterao da radi kako treba.
 
milos85, jel ti mozda znas da instaliras hackintosh?
 
@RingeRaja Kako to mislis custom made macOS? Koliko ja znam apsolutno je isti OS koji oni instaliraju na svojim racunarima i koji postave na App Store-u.

@milanlj Valjda nisam zaboravio :) Nisam se zadnjih godinu dana bavio hackintosh-ima, ranije sam bio dosta upuceniji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ploca je Gigabyte Z270N-WiFi
i7700k
grafika je za sada R9 280X, ali ce se zameniti za neku nvidiu tipa 1060 ili 1070.
Mislim da koristim stampac, ali nije nuzno jer za te potrebe mogu da koristim Win

Vazno mi je da mogu pri boot da biram koji cu sistem

Dual boot je sasvim legitimna varijnata. Ja sam na hackintoshu od Tigra i uvek sam koristio dual boot šemu.

screenshot.jpg

Možeš ga napraviti tako što ćeš podeliti jedan disk na dve particije pa na svakoj instalirati po jedan OS ili još bolje podeliti po diskovima tako da na jednom disku imaš macOS a na drugom Windows. Sve u svemu to je stvar izbora. Nema tu nikakavih specijalnih zezalica što se tiče tog dela. Clover nudi dve varijante čini mi se prilikom instalacije, ali piše tačno koja je za šta tako da nema frke...

Što se tiče Kaby Lake procesora, treba ipak malo sačekati. Tačno je da su iskočili na market prvi modeli koji guraju ovaj CPU, ali realno prava podrška za ove procesore će doći tek najesen sa High Sierrom.
 
Poslednja izmena:
Ajde da ponovim. Kaby Lake je prilično neizvesna zezalica u ovom momentu. Idealno je da sačekaš septembar kada će da iskoči High Sierra 10.13 koja će biti optimizovana za taj procesor, ili ako ti se baš žuri može se pokušati sa Sierrom ali u 10.12.6 verziji koja je sada u beta fazi i realno bi trebalo uskoro da se pojavi. Pre toga ništa...
 
Aha, razumem, ok, sacekacu 10.12.6 pa cemo da vidimo
Hvala za info :) A ti bi to mogao da izvedes?
 
Aha, razumem, ok, sacekacu 10.12.6 pa cemo da vidimo
Hvala za info :) A ti bi to mogao da izvedes?

Ja bih ali nije poenta u tome... a evo i zašto. Poenta sa hackintoshom jeste da poznaješ kako cela stvar funkcioniše. U protivnom ćeš za svaku sitnicu nekoga da zoveš u pomoć... Dakle što se mene tiče, ja jedino mogu da ti dam smernice šta i kako da uradiš, s tim što bi ti to morao sam da izvedeš. To je u principu sasvim dovoljno ukoliko poznaješ macOS i poznaješ proces instalacije. Ako to nije slučaj, onda bi trebalo da odvojiš neko vreme i upoznaš se sa time. Nažalost Hackintos Srbija forum više ne postoji, a tamo je sve u vezi hackintosh-a i procesa instalacije bilo uredno okačeno i sažvakano, tako da ćeš morati da se zadovoljiš sa Youtube primerima...

Inače što se tiče komponenti, imaj u vidu da ta WiFi i BT kartica na ploči najverovatnije neće raditi pod macOS-om.
 
Nemam vremena da to radim. Plaćam da neko dođe i namesti da radi. Ja znam da koristim osx. Laptop mi je mac. Neću imati nikakvih pitanja. Ne interesuje me da čitam forume i gubim vreme koje nemam. Zato i tražim da neko dođe i instalira
 
Kontam tvoj stav ali bez obzira na to što plaćaš i na činjenicu da će ti to neko možda i napraviti sve skupa tako kako si zamislio, biće ti neophodno da znaš neke stvari vezano za bootloader. S obzirom da poznaješ macOS, dovoljno će biti da pogledaš nekoliko filmova koji se odnose na način instaliranja i post instalacioni deo (CLOVER i EFI particija) za šta opet i ne treba nešto previše vremena. Znači nema potrebe da jurcaš okolo. Po forumima se traže neke namenske stvari a ne te osnovne.

Poenta hackintosha je u fleksibilnosti koju imaš na nivou hardvera, ali svaki put kada zameniš nešto unutra otvara se nanovo makar delimično proces podešavanja. Osim toga uvek može da se desi da nakon nekog vremena sa novijim verzijama nešto zatreba dodatno da se podesi... šta ćeš u toj situaciji da radiš? Opet ćeš tražiti nekog okolo i plaćati ga da ti i to napravi??? :beat:

Mislim, kako hoćeš ali ovo ti je krajnje dobronamerna preporuka i sugestija, pa ti sad vidi šta ćeš s tim dalje... ,)
 
Poslednja izmena:
Ako ti neko instalira macos, i to za pare, podrazumeva se i garancija za taj rad, a to sad niko ne može da ti da, sve i da hoće.

Hakintoš je stvat entuzijazma i on zahteva znanje, interesovanje i spremnost na najrazličitije probleme.

Više puta si ponovio "hoću da platim, da ne mislim, i da to radi". Za tu uslugu, i kastomer suport pride, ćeš morati da kupiš original mac.
 
Kada se odlučiš za hackintosh, moraš da budeš spreman na sve, sa akcentom na spremnost da jako puno čitaš, šnjuraš po internetu u potrazi za znanjem i informacijama.
Ja sam prelomio da neću više da papreno plaćam hardver Apple-u, ali to nosi i obavezu da se malo više edukujem, što u poslednje vreme i činim.
Nije lako, pogotovo sada na početku, ali svakim danom su mi stvari oko toga kako funkcioniše hackintosh mašina sve jasnije.
Vlada mi je pomogao u startu, na tome mu još jednom hvala, ali kontam da sada ja moram malo da zagrejem stolicu i doučim ono što ne poznajem najbolje. Informacija, hvala Bogu, ima na pretek, samo treba odvojiti dovoljno vremena.
 
Imam original mac laptop, ne postoji desktop mac koji moze da mi zadovolji potrebe jer ******i ne umeju da biraju hardver koji ugradjuju i zato imam PC na desktopu ali bih i na njemu mac os. Ne ocekujem nikakav customer support, smao trazim da dodje i instalira hackintosh i da kada zavrsi on moze da se ukljuci i podigne sve drajvere koji mogu da se instaliraju. Umem i ja da instaliram aplikacije, a to sto koristim na mac je sve kupljeno, nisu krekovane tako da tu nema problema. Ne znam sto se toliko rasplinjavamo. Nisam trazio tehnicku podrsku, samo instalaciju koja ce da podize sve uredjaje za koje postoji podrska i dual boot koji radi. Ako nesto posle nekog vremena ne bude radilo ja cu se sa time drndati ili ako vidim da je komplikovano odustacu od hackintosh. Dakle trazim da neko dodje, instalira sistem i dual boot, pokaze mi da radi sve to moze da radi, platim, popijemo kafu i nista vise. Ja bih bio pored njega i gledao sta radi i tako znao za ubuduce. Hteo sam ja sam, medjutim kad sma video da tamo ima gomila nekih buildova, cuda, zavrzlama samo sam zatvorio stranicu i rekao hvala, ja za ovo nemam vremena
 
Koja je razlika u korisnickom iskustvu izmedju originala Mac-a i Hackintosha? Jel Hackintosh bagovitiji, neke funkcije mu ne rade, ili slicno?
Pitam jer mi deluje zanimljiva tema (a ako se dublje unesem u to, pocecu i po netu da citam) za sad samo onako najosnovnije da priupitam.
 
I mene zanima isto. Probao bih cisto iz radoznalosti i zanimacije. Da vidim kakvo je i to cudo.
 
Pa evo da pojasnim to koliko mogu...

Hackintosh nije bagovit u klasičnom smislu jer se tu zapravo i ne radi o tipičnim softverskim bagovima, već o načinu na koji se stavlja u pogon neko parče hardvera, ali opet određene anomalije mogu biti prisutne ukoliko hardver koji imaš unutar PC-a nije dovoljno kompatibilan.

Velika je razlika kada se odlučiš da praviš hackintosh od PC-a koji već imaš i koji je realno sklapan za neke druge potrebe i kada to uradiš namenski sa idejom da napraviš Hackintosh. U prvoj varijanti razni scenariji su mogući, od sitnih gličeva pa do konstatacije da uopšte nije ni moguće pokrenuti nešto propisno, dok se u drugoj situaciji sve može svesti na neke zbilja zanemarljive razlike ako ih uopšte i ima. Naravno i u drugom slučaju postoji mogućnost da se pojave neki sitni propusti i to najčešće na nivou drajvera za grafiku ili eventualno Power Managmenta, premda ovo drugo važi samo ukoliko se neko odlučio za ploču koja nije Gigabyte. Što se grafike tiče stvari otprilike ovako stoje u ovom momentu.

Nvidija je srećnije rešenje još uvek jer za ove grafičke kartice drajvere pored Apple-a izrađuje Nvidija direktno u vidu dodatne podrške preko tzv web drajvera koji svakako bolje funkcionišu od Apple-ovih. To naravno ne znači da su sve kartice podržane i ne znači da web drajveri na svim modelima jednako dobro rade. Firmveri se razlikuju u kodu od proizvođača do proizvođača, tako da je uvek neizvesno do kraja kako će se neka grafička kartica ponašati. Međutim ukoliko je model podržan radiće to je sigurno. Worst-case scenario u ovom slučaju mogu biti neki zbilja sitni gličevi koji se mogu manifestovati u vidu seckanja i zamrazavanja slike u određenim situacijama (ovo naravno važi samo za zelene). Međutim najčešće tu nema nikakavih problema.

Što se tiče crvenih tj. AMD-a čini se da su ove kartice bolje podržane od strane Apple-a jer ih češće i u većem broju ugrađuju u svoje modele. Znači nema zamrzavanja, seckanja i kočenja, međutim AMD ne pravi dodatne drajvere za macOS poput Nvidije pa se najčešće dešava da je potrebno dodatno prepraviti postojeći drajver na nivou Frame Buffera, za šta je procedura relativno kompleksna. O tome postoji čitava tema koju sam ja lično pokrenuo na Insanely Mac forumu, a gde sam ponudio jedino praktično gledano, trajno rešenje koje je moram priznati besprekorno funkcionisalno sve do Kapetana. Tu je Apple okrenuo neke stvari i prebacio se na metal i pojavili su se novi problemi. Od Kapetana većina R9 kartica kao i 90% starijih modela ima problem sa tzv. black screen-om prilikom butovanja sistema. Znači monitor ne daje sliku po ulasku u sistem već tek nakon što se uspava računar i ponovo razbudi. U pitanju je sitna izmena koju je Apple napravio na nivou aktiviranja grafike, ali prilično nezgodna za hakovanje. Naravno problem se može rešiti dodatnim kablom, ali to nije idealno rešenje i u mnogome zavisi od tipa monitora koji neko ima kao i same konekcije. Interesantno je da vlasnici 4k monitora imaju ovde manje problema. Uglavnom, nisam siguran kako sad stoje stvari odnosno da li novije kartice imaju bolju podršku, pošto sam se ja u međuvremenu prešaltano na Nvidia GTX960 tako da ne pratim to više intenzivno, ali to je bila neka situacija koju pamtim pre jedno godinu dana unazad.

Što se odtalih komponenti tiče koje su kompatibilne, to sve radi besprekorno (memorije, zvuk, firewire, ethernet, USB izlazi, SSD trim, NVMExpress SSD, itd). WiFi je problem jer je objektivno mali broj takvih uređaja podržan. Ja koristim WiFi karticu koja je izvučena iz nekog notebook računara i onda preko adaptera povezana na PCI-E slot i to radi super (macOS ga vidi kao AirPort uređaj). Znači ovi adapteri se mogu naći preko ebay-a to nije problem, kao uostalom i WiFi kartice, ali to mora da se pojuri. Naravno postoje i određeni WiFi modeli drugih proizvođača koji su 100% kompatibilni, ali i neka jeftinija rešenja u vidu USB dongle WiFi adaptera koji takođe rade s tim što je za njih potrebno instalirati dodatni drajver.

Sve u svemu kad je u pitanju Hackintosh, može biti problema ali i ne mora da ih bude uopšte i to u najvećoj meri direktno zavisi od hardvera koji imaš. Zato je moja preporuka namenski sklopljen PC za Hackintosh i obavezno pogledati preporučeni hardver na tonymacx86 sajtu koji se redovno ažurira na mesečnom nivou. I to bi bilo to. U tom slučaju nema glavobolja garant. :eyebrows:

U pirncipu kombinacija koju je najlakše staviti u pogon je sledeća:

1. Intel i5 ili i7 procesor
2. Gigabyte matična ploča
3. Realtek chipset za Audio i Ethernet
4. Nvidia grafika

A inače RingeRaja je nedavno sklopio svoj prvi hackintosh pa će vam on reći tačno kakva su njegova iskustva. Njegovo zapažanje će svakako biti zanimljivo čuti pošto je čovek dosta vremena u nazad koristio macintosh računar.
 
Poslednja izmena:
Evo, da istaknem neka moja zapažanja glede odnosa original Apple vs. Hackintosh.
Najpre da kažem da Apple sistem koristim već više od 10 godina, tamo negde od Tigra, prvi hardver koji sam kupio je bio, ako me sećanje dobro služi iBook G4. Dakle, još iz vremena pre Intel procesora. Osnovni razlog zašto sam prešao iz Win sveta je bilo to što je Windows radio tako kako je radio, nepouzdano, pri čemu je sistem koji sam koristio bio prilično dobar Win NT, tj. Win 2000 Professional. Drugi razlog, ne manje značajan bio je izvanredan softver za obradu fotografije Aperture, koji sam zavoleo na prvu loptu, a tada u Win svetu nije postojao pandam koji je radio sve ono što mi je bilo potrebno (kasnije se pojavio Adobe Lightroom, a Apple je ugasio Aperture, na žalost).

Od tada sam imao potrebu da uradim samo jednom clean install i to dok nisam imao poseban hard disk za Time Machine i UPS (nestala struja i nešto se opasno zabagovao sistem).
Sistem je upgrade-ovan, seljen iz mašine u mašinu, sve je radilo cakum pakum, tako da je moje iskustvo sa Apple-om fantastično (zato ga uostalom i dan danas koristim).

Zašto hackintosh? U prvom redu znatiželja, a onda i težnja da dobijem jači hardver za ne mnogo novca, pošto je razlika u ceni između original Apple mašine koja je pandam onome što sad imam ogromna i meni teško dostižna.

Kupio sam manje više namenski hardver i upustio se u avanturu pravljenja i podizanja macOS Sierra hackintosh-a, ali sam skapirao da će to ipak biti preveliki zalogaj za mene, pa je tu u pomoć uskočio Vlada koji mi je na kraju praktično to odradio uz par problema koji su postojali, ali ispostaviće se da nisu bili nepremostivi.

Kao što je Vlada već napisao, prva adresa je tonymac i izbor adekvatnog hardvera. Ja sam tu napravio prvu grešku, zato je i išlo povuci potegni. Koliko sam shvatio, idealna konfiguracija za pravljenje prvog hackintosha je sledeća:

1. Matična ploča - čipset Z170, po mogućstvu Gigabyte (ovo je najbezbolnije rešenje, sa naglaskom na čipset, proizvođač je ovde u drugom planu) - ja sam uzeo H110 čipset, možda je zato i bilo problema
2. Procesor - Skylake i5 ili i7 (dižu ljudi sistem i na najnovijim procesorima Kabylake, čak je i sam Apple prešao na njih, ali ovo je najsigunije) - ja sam uzeo i7 6700T, radi
3. Grafika - nVidia je u neku ruku bolji izbor, ali i ovde je preporuka da se kupi model koji već postoji u nekoj od originanih Apple mašina - gledati MBP i iMac. Ovde bih ao jednu malu napomenu: kod mene sve ide preko HDMI-a na TV, izgleda da ipak nije najsrećnije rešenje, ima glitcheva i seckanja, prevashodno kad gledam filmove, ali i kod puštanja materijala sa youtube-a, kao da se na trenutak izgubi zvuk i odmah pojavi - možda je rešivo, za ada ne diram, ne zanima me toliko - inače, grafika je GTX 750Ti, koja, koliko vidim ne postoji originalno u nekoj Apple mašini, pa je moj savet da je možda bolje gađati u centar; što se tiče novih nVidia serije 10 (1050, 1060,...) podižu ljudi hackintosh mašine i sa ovim karticama, ali je to još uvek ipak novo, možda je bolja sigurica
4. Zvuk - Realtek, preporuka - jako bitno
5. Mreža - Realtek, preporuka - jako bitno
6. BT - Dongle sa Broadcom čipom, potražiti na ebayu, ima ih, nisu skupi, rade out-of-the-box
7. Drive - ja imam M.2 SSD u PCI-E izvedbi, AHCI - radi bez problema, koliko znam, radi i NVMe; inače, bilo koji SSD neće praviti problem, ovde praktično ne mora da se bira

Kad se izbere kompatibilan hardver sledeće na redu je podešavanje BIOS/UEFI-a (jako bitna stavka, ima dosta tutoriala na net-u šta se gasi po BIOS-u, a šta ne), pravljenje instalacionog USB-a (za šta je potrebna neka Apple mašina, originalno skinut macOS preko App Store-a i Clover), a onda ide proba, pokušaj podizanja macOS-a i eventualno petljanje po config.plist fajlu, kext-ovi, DSDT,...ali to tek učim, pa neću pisati ništa, to ostavljam onima koji to znaju bolje od mene.

Osim ovog mini problema sa seckanjem, za šta mislim da je rešivo, ja neku razliku nisam primetio. Sve radi isto kao original Apple mašina, ali baš sve, App Store, iMessage, softver,... sve, bez neke razlike.

Generalno, ja sam na kraju dobio ono što sam mislio da ću dobiti, mašinu koja je kudikamo jača od minija koji sam imao (a koji nije bio baš slabašan, late 2012 server - i7, 16GB rama,...), a praktično za skoro iste pare (da nisam uzeo ultra brz i solidno skup M.2 PM951 od 512GB bilo bi i za manje).
 
Imam original mac laptop, ne postoji desktop mac koji moze da mi zadovolji potrebe jer ******i ne umeju da biraju hardver koji ugradjuju i zato imam PC na desktopu ali bih i na njemu mac os. Ne ocekujem nikakav customer support, smao trazim da dodje i instalira hackintosh i da kada zavrsi on moze da se ukljuci i podigne sve drajvere koji mogu da se instaliraju. Umem i ja da instaliram aplikacije, a to sto koristim na mac je sve kupljeno, nisu krekovane tako da tu nema problema. Ne znam sto se toliko rasplinjavamo. Nisam trazio tehnicku podrsku, samo instalaciju koja ce da podize sve uredjaje za koje postoji podrska i dual boot koji radi. Ako nesto posle nekog vremena ne bude radilo ja cu se sa time drndati ili ako vidim da je komplikovano odustacu od hackintosh. Dakle trazim da neko dodje, instalira sistem i dual boot, pokaze mi da radi sve to moze da radi, platim, popijemo kafu i nista vise. Ja bih bio pored njega i gledao sta radi i tako znao za ubuduce. Hteo sam ja sam, medjutim kad sma video da tamo ima gomila nekih buildova, cuda, zavrzlama samo sam zatvorio stranicu i rekao hvala, ja za ovo nemam vremena

Potpuno te razumem, i ja sam u neku ruku u sličnoj situaciji (hroničan nedostatak slobodnog vremena), čak sam i razmišljao slično kao ti, ali sam odlučio da ipak sednem i malo se edukujem na ovom polju, što i tebi od sveg srca preporučujem. Zašto? Evo, zašto.
To kako si ti zamislio da se izvede je teorijski moguće, platiš, dođe čovek, skocka ti mašinu i kraj.
Ali... Prvi sledeći update i pitanje je da li će nešto da krene po zlu, da ne pričam o prelasku na sledeći macOS High Sierra ili o zameni hardvera.
Ako misliš da ćeš gledajući šta radi dok pravi hackintosh instalaciju na keca skapirati kako i šta, mislim da si u velikoj zabludi, osim ako nisi Unix mag, onda možda i skontaš.
Najbolje za tebe, ako i dalje razmišljaš o opciji da podigneš hackintosh, da se pre toga informišeš, a trebaće ti čitanja i posle, kako ne bi bio u situaciji da uvek moraš da tražiš nekoga da to uradi za tebe.
 
U pravu si za to. Samo neću da gubim vreme na na početku. Nakon instalacije ako mi se sviđa kako to radi onda mogu i da se malo više upoznam i iscitam forume. Neću samo da izgubim silno vreme da bih ga instalirao i posle shvatim da mi se ne sviđa. Tako da ostajem pri svom da hoću nekom da platim instalaciju
 
"Evo čoveka koji zna šta hoće" - reče Mefistofel...
 
"Evo čoveka koji zna šta hoće" - reče Mefistofel...

Heh, istina. :D

I samo da se nadovežem na ovo gore što je rekao RingeRaja... Videćemo kakav će odgvor biti Hackintosh zajednice na ove novine koje donosi High Sierra, ali čini mi se da će po prvi put posle duže vremena na nivou Clover bootloadera biti potrebno da se naprave solidne nadogradnje. Vidim da oni to prilično brzo rešavaju pa je moja predpostavka da će to ići uporedo, no ostaje da se vidi tačno kako će to izgledati tamo negde najesen...

Oću da kažem sledeće. Ranije nisam razmišljao uopšte, drugim rečima mogao sam da se prešaltam na novu verziju odmah bez bilo kakvih cimanja, no ovaj put ću ipak sačekati da vidim prve utiske drugih hackintosh korisnika...

EDIT

milanlj napiši tamo u profilu odakle si, čisto da se zna zbog ponude koju si dao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno