Šta je novo?

Instalacija Hackintosh

Javlja mi se ovaj problem kod instalacije hackintosha prvi deo prodje super i sad na ovom drugom ne mogu da zavrsim instalaciju nikako.
a99ac85710ad4aabae10e12f3fec976d.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze i High Sierra, nisam samo siguran za kompatibilnost wifi-a i zvuka.


Sent from my iPad using Tapatalk

Uspeo sam nekako da instaliram Sierru na Lenovo Ideapad 100.
Medjutim ima tu dosta problema sa grafikom, WiFi, Ethernet ne radi.
Zvuk radi.
U sustini nije bas prosto za mene da to sredim:).
 
Kod mene na high sierra radi zvuk, i ethernet ali nikako da namestim da mi prepozna graficku u pitanju je 1050ti

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moras da onemogucis jednu grafiku npr. tu integrisanu. Koj bootloader koristis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li mi neko od vas ko ima GeForce 9600GT reci sta je potrebno da tu karticu osposobim da radi na High SIerri? Jedino mogu da butujem u sistem sa nv_disable=1. Sta treba od boot argumenata da se koristi, i sta treba od drajvera da se ona instalira da bi je sitem prepoznao?
 
Ja je koristim bas dugo na mom Hackintosh-u i sem GraphicsEnabler=Yes na Chameleon-u i InjectNVidia na Clover-u nije potrebno nista.
High Sierru doduse nisam koristio ali ne verujem da se nesto razlikuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na High Sierri definitivno nece da radi. Kada butujem instalaciju sa "InjectNvidia" racunar se samo restartuje, a kada butujem sa "nv_disable=1" instalacija se pokrene i mogu da instaliram sistem bez problema. Medjutim, kada se sistem instalira kada butujem sa "InjectNvidia" dobijem "Kernel Panic", a kada butujem sa "nv_disable=1" iskoci mi nesto tipa "IOUser..." i tu stoji. Sa GTX660 radi out of the box, ali imam sa vremena na vreme neke kockice po ekranu. Vidim po forumima da masa ima taj problem i da trenutno ne postoji FIX. Kada uvatim malo vremena igracu se opet sa 9600GT, za sada neka High Sierra stoji na SSD-u.

Imam jos jedno pitanje. Clover nece da mi prikaze NVMe SSD u Boot Meniju na kom je instaliran Arch Linux (Linux je instaliran u Legacy modu). Znas li mozda kako taj problem mogu da resim?
 
Koju sistemsku definiciju koristis?

Uf ne bi znao da ti pomognem oko toga ovako napamet...
 
Petljao sam se sa nekim Xbox-evima pa nikako da odgovorim i uhvatim vremena za Hackintosh. Izvinjavam se :)

Graficke sam probao na Ryzen racunaru, masina iz profila. Definicija cini mi se da je bila 12,1. Sa GTX660 je radio kako treba, ali je imao neke kockice i gliceve s vremena na vreme. A sa GeForce 9600GT uopste nije hteo da podigne sistem. Bez obzira da li koristio InjectNvidia ili ne isti je problem. Na pijaci sam uzeo GTX275 i sa njom isti problem kao i sa GeForce 9600GT. Izgleda da te starije kartice nisu podrzane u High Sierri.
 
Stavi sis.def. iMac10,1 pa probaj u njega se ugradjivala bas 9600GT. Mora da su podrzane experimentisi sa boot flag-ovima malo.
 
Petljao sam se sa nekim Xbox-evima pa nikako da odgovorim i uhvatim vremena za Hackintosh. Izvinjavam se :)

Graficke sam probao na Ryzen racunaru, masina iz profila. Definicija cini mi se da je bila 12,1. Sa GTX660 je radio kako treba, ali je imao neke kockice i gliceve s vremena na vreme. A sa GeForce 9600GT uopste nije hteo da podigne sistem. Bez obzira da li koristio InjectNvidia ili ne isti je problem. Na pijaci sam uzeo GTX275 i sa njom isti problem kao i sa GeForce 9600GT. Izgleda da te starije kartice nisu podrzane u High Sierri.

Ja sam imao GTX275 GPU i radio je ko sat, za aktiviranje sam koristio EFIstring. To je bilo još dok smo koristili Kameleon bootloader. Sa Cloverom bi trebalo da to ide još lakše i da je dovoljan interni injector, premda EFIstring možeš da koristiš i za njega. Ostavio sam ti EFIstudio pa izvedi string i upiši ga u polje na slici. Vodi računa da inject polje markiraš kao na slici!

Screen Shot 2018-02-15 at 10.39.19 PM.png
 

Prilozi

  • EFIStudio.7z
    703 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Zdravo Vlado, vidim da ste bas upuceni u hackintosh. Ja pokusavam da instaliram hackintosh vec par dana, pokusavao sam prvo sa amd procesorrom sa niresh verzijom, ali nije mi islo. Presao sam na stari pc koji imam sa intel procesorom i kad pokrenem instalaciju pojavi se System time up nanoseconds i onda razni brojevi. Menjao sam boot args, ali sada ne znam da li je dobro promenjeno. Naime kompjuter je star, ali dobro mu radi windows7. Hocu da uradim hackintosh zbog Logica. U pitanju je Celsius w360 maticna ploca. Da li mozda znate u cemu bi mogao da bude problem tu? Nadam se da cete odgovoriti i hvala unapred! :)
 
Zdravo druze. Ja nisam Vlada ali mogu donekle da ti pomognem :) Za pocetak posalji spisak komponenti koje koristis, znaci procesor, puna oznaka ploce, grafika ostalo je manje vise nebitno. Drugo od izuzetnog je znacaja da okacis slike sa problemom koji se desava kako bi otprilike locirali problem. Takodje izguglaj kako trebai BIOS da bude podesen sto je takodje jako bitno.
 
uspešno sam instalirao HighSierru na HP 9470m Folio laptop...pošto wifi nije podržan, koja bi bila jeftina alternativa za wireless ? hvala
 
Jeftina varijanta je da nabavis neki USB wireless adapter (npr sa Realtek RTL8188 cipsetom kakav ja imam ili RTL8192) a posto ti je wireless kartica lako dostupna mozda bi najbolje bilo da nabavis neku skinutu sa Mac-a ako ne neku koja je podrzana.
Evo ti spisak podrzanih cipova.

Wifi-Compatibility-List-for-Mini-PCI-Express-and-NGFF-Card-for-Mac-OS-X-Hackintosh-upto-El-Capit.jpg

A evo ti i nekih USB adaptera koji zavrsavaju posao.

TP-Link TL-WN725N

D-link DWA-121

ASUS USB-N10
 
Poslednja izmena:
bravo care!
kupio sam pre pola sata ovaj tp link i net je proradio
hvala
 
jel moguće sa rzyen 1700 iz potpisa mkonfom da instaliram hackintosh
 
tesko a i da uspes nekim cudom neces moci regularno da apdejtujes. bolje da si uzeo intel ako si planirao hackintosh.
 
@pmb Ako se budes dobro informisao na ovom forumu, moglo bi da se desi da uspes brzo i bez ikakvih glavobolja ali sa tipicnim ogranicenjima za AMD ...koja meni npr. nimalo ne smetaju jer, recimo i da mi radi iMassage ne bih ga koristio.

Astal da blista bejbi!
 
pomoglo je ovo:
STEP 6: CONFIGURING THE EFI PARTITION

Now that we’re in macOS we want to be able to load macOS without the USB flash drive plug. To be able to boot macOS from the drive it’s installed on the folder in the EFI partition of the flash drive needs to be copied over to the EFI partition of the boot drive.

Open Clover Configurator
Mount the EFI of the Flash Drive
Press Open EFI or navigate to the EFI location in finder
Copy the EFI Folder onto your desktop
Open Finder and Eject the Flash Drive
Using Clover Configurator Mount the EFI of the Disk
Press Open EFI or navigate to the EFI location in finder
Paste the EFI over the existing EFI on the disk
Select Replace when it prompts you with a menu saying that the folder EFI already exists


You will now be able to boot macOS without the USB Flash Drive.....sutra cu se pozabaviti drajverima :)
 
Ti si od prve uspesno instalirao AMD kernel sto samo govori da to vise nije tako tesko a step 6 je deo standardne postinstall procedure - i na Intelu bi morao da nabacis boot loader na HDD kako bi mogao da se butujes direktno sa njega. I svi naredni koraci su standardni i resices ih isto kao sto bi ih resavao da si na Intelu. Srecno!

Astal da blista bejbi!
 
uspešno sam instalirao drajvere za grafiku zvuk , multifunk. uređaj, svi usb 3 portovi rade. render u premieru je brži nego na win 10!?! :D samo ne znam da li da klokujem procesor na 3.65 koliko je i bio pre vraćanja na default i instalacije hackintosha.

edit: jet može preporuka za tastaturu koju da kupim jer se tasteri razlikuju, dok ne udjem u štos
hvala
 
Poslednja izmena:
posto sam zakasnio sa editom, evo skrinsota da more na AMD
 

Prilozi

  • Fullscreen_3_10_18__9_21_AM.jpg
    Fullscreen_3_10_18__9_21_AM.jpg
    847.9 KB · Pregleda: 143
Super!
Klok slobodno vrati na onaj koji si postigao u Win a ako je samo raspored tastera na srpskoj tastaturi problem onda cu ti čim budem pri kompu postaviti svoj prilagođeni. A čisto da znaš, možeš i sam da se poigras s rasporedom tastera pomoću ukulele app.

Астал да блиста бејби!
 
vratio sam klok. tastatura mi je na yu fontu, ali nema danse da ukucam np. at tkzv. "ludo a" kad šaljem email, pomerene su komande nisu isto ctrl i alt i to amo me razumeš....
 
Da, shvatio sam te i nadam se da cu do isteka prava na editovanje posta stići da ti postavim srpski keyboard layout jer to je rešenje tvog problema. Kupovinom tastature ništa ne bi postigao.

Астал да блиста бејби!
 
Nazad
Vrh Dno