Šta je novo?

Compaq 6715b spor rad

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Prosle nedelje sam od poznanika dobio dva laptopa da ih pogledam, procistim i od dva identicna je hteo da sastavi jedan da radi posto ima samo jedan ACadapter.
I pitanju su dva identicna modela HP Compaq 6715b sa Turon X2 procesorima, 2gb ddr2...
Na oba modela sam proverio hardove i oba su imala bad sekore, jedan sam uz pomoc hdd regeneratora i low level formata uspeo da vratim na 100%/100%, na drugom su ostali bad sektori.
Naravno na tom sam instalirao sistem, prvo win 7 lite, dize sistemnormalno, ali pojedina otvaranja traju dugo, znaju da se zakucaju i sl. Posle toga sam probao win 10/32, ista situacija.Na kraju sam stavio win 8.1 koji je koliko toliko radio prihvatljivo. Medjutim posle par dana i kod njega se proces dizanja sistema oduzio na 3-4min.
Na drugom laptopu koji se inace i vise zagreva i na kome je hard sa 7-8 bad sektora pokusaj instalacije traje nepodnosljivo dugo.
Licno mi se cini da su laptopovi izrabljeni da su se dosta grejali, ne znam imate li kakav savet.
Mogu eventualno pokusati nesto sa hardom sa strane za koji sam 100% siguran ali sumnjam da cu sta dobiti.
 
To što si vratio hard disk na 100/100% ne znači da si ga vratio u uslovno rečeno ispravno stanje. Itekako hard disk ume da pravi probleme koje si naveo da imaš na tim laptopovima.
 
"procistim" to znaci sta ? :) fizicko ciscenje hladnjaka i zamena termalne paste ili Softwar-sko ciscenje.

1) Ocisti i zameni termalnu pastu
2) Brisi particije, napravi nove, formatiraj i podigni OS sa drajverima sa HP sajta za OS koji si Instalirao
3) Sa 2GB DDR2 RAM-a moja licna preporuka za te modele Win7 32bit treba fino da radi
4) Ako su kojim slucajem baterije neispravne, izvadi ih iz laptopa i koristi na Punjacu
5) Ako imas HDD perfektan proveri sa njim kako rade jer su ti hard diskovi koje imaju (predpostavljam) iz doba Jure (izrabljeni)
 
Ma hardovi su 320gb,nisu iz doba Jure,sve sam ovo i uradiona glavnom laptopu, cistio ga od prasine, naravno softverski sam sve izbrisao,uradio low level,napravio particije, digo sistem nekoliko puta.
 
Nazad
Vrh Dno