Šta je novo?

Gde kupiti monitor sto se tice garancije?

Qrjak

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2008
Poruke
156
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 - 8700 @3.2GHz
Matična ploča
Asus Strix B360
RAM
16GB DDR4
GPU
Gigabyte 1070 G1
Storage
512GB SSD + 2TB SSD + 2TB SSHD
Zvuk
Sound BlasterX AE-5
PSU
Antec 700W
Kućište
MS industrial
Monitor
HP 27ea
Laptop
Lenovo ThinkPad T14
Tablet
/
Mobilni telefon
Samsung S23
Pametni uređaji
/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdav svima,

posle puno mozganja i merenja odlucio sam se da kupim HP 27es (ea, er) koji kod nadjem.
E sad ovog monitora ima na stanju u mnogim radnjama i cene su 1000-2000 razlike nista strasno.
Mene zanima gde je najbolje kupiti sto se tice garancije i reklamacije na mrtve piksele, isijavanje itd.
Video sam da G*****on ima 0 piksela garanciju u prvih mesec dana ali im je i cena malo jaca.

Procitao sam negde vec u temi o monitorima da je najbolje kupiti online jer onda postoji onaj rok od 14 dana za raskid ugovora.
Da li neko moze da mi objasni kako to tacno funkcionise i dal se svi toga pridrzavaju?

Hvala unapred svima!
 
Da li neko moze da mi objasni kako to tacno funkcionise i dal se svi toga pridrzavaju?


Ne pridržavaju se svi, ali uvek možeš da kontaktiraš društvo za zaštitu potrošača i inspekciju. Što se procedure tiče, obavestiš prodavnicu, popuniš obrazac za raskid koji si dobio (ili skinuo sa neta), prodavnica pošalje kurira ili ga ti sam kontaktiraš (zavisi od prodavnice), ti mu predaš kutiju sa proizvodom, servis proveri da li je proizvod neoštećen i posle 5 - 15 dana ti legnu pare na račun koji si ostavio u obrascu. Ili te odbiju.

Video sam da G*****on ima 0 piksela garanciju u prvih mesec dana ali im je i cena malo jaca.

Pa sad, šta ti je važnije par hiljada ili bolja garancija? Ako neko daje širu garanciju nego što je podrazumevano, logično je da i cena bude veća (ako se pridržava garancije, naravno).
 
Mislim da je najbolje da kupis tamo gde ce ti ga ukljuciti u struju, pa da sve lepo vidis i proveris pre placanja.

A sto se monitora tice, da li si siguran da si dobro izmerio i izmozgao? Full HD @ 27" za vecinu korisnika nije najidealnija kombinacija...
 
Moje iskustvo sa G. Prošle godine kupio sam Dell P2414H, prodavac nije hteo da ga raspakuje i proba (nije bilo uslova). Međutim, rekao mi je da ako bude mrtvih piksela, mogu ga zameniti. Tako je i bilo, imao je jedan mrtav piksel, nije mi nešto ni smetao (donji levi ćošak kod win tastera), ali sam ipak otišao do radnje i zamenio ga za drugi.
 
Za njih mogu i ja da potvrdim da bez problema menjaju monitore sa mrtvim pixelima... jesu im malo jače cene, ali za ovakve stvari vredi dati ;)
 
Hvala svima na odgovorima i savetima.
Pa koliko sam shvatio do sad najbolje je online naruciti preko bilo koje proverenije radnje jer u tom slucaju se
ne kupuje u vidjenom stanju pa moraju da postuju raskid ugovora i povracaj novca.

@Censored
Ja mozgam vec mesec dana o ovome i stvar je sto nema bas nekih alternativa, a ovaj monitor sam ispratio na drugim temama da je vrlo dobar panel sa preciznim prikazom i ima sjajan ekran sa 2-3% mat premaza sto vec imam na svom TV SONY KDL W755 43" i svidja mi se kako to izgleda u praksi pored trenutnog skroz mat monitora.

A za rezoluciju se razmisljam vec dugo i tek skoro sam nasao radnju gde su hteli da mi ukljuce u struju i prikazu sliku. Za moje potrebe je full hd sve sto mi treba i nemam para za bacam na neku zver grafiku za vise rezolucije e sad ono sto me je vise brinulo jeste distanca sa koje gledam monitor a to je ispod metar (nekih 80-90cm) mada mi vid malo zakazuje pa mi krupnije stvari ne smetaju, naprotiv.

Ali da razresim te stvari sam proveo u toj radnji nekih 15 min ispred ukljucenog monitora gledajuci velicinu piksela sa te distance i generalno field of view dal cu se navici na toliku dijagonalu posle trenutnog 21,5" asusa koji koristim.

Za kraj ako imate neki jos predlog, rado bih ga cuo i razmotrio.

Za sad sam naklonjen tome da narucim online pa da vidim kako se saradnja mene i monitora izgledati, pa ako ne zazivi da ga vratim pa sve ispocetka da trazim.
 
Ljudi samo da javim da sam na kraju pazario HP 27ea u G*****nu preko online narudzbine za 29.999din i stigao mi je za dva dana.

Za sad su mi ovakvi utisci:
Velicina mi super odgovara i sa rezolucijom nemam problem, malo me zeza sjajni ekran posto naspram monitora mi se nalazi terasa
i prozori pa danju imam odsjaj prilican ali za druge stvari mi se svidja ostrina ovakvog ekrana.

Sto se samog prikaza slike tice nisam bas odusevljen, ima poprilicno isijavanje donjim uglovima (ipak manje od mog prethodnog monitora, pa sam vremenom vec navikao na to)
a ekran prikazuje vrlo losu crnu boju (tj. tamno sivu) sto je i bilo ocekivano za ips.

Ali isto mi boje deluju malo isprano, pa sam pokusavao da nadjem neka podesavanja za kalibraciju ovog monitora,bezuspesno.
za sad ga drzim na Technicolor setup-u koji ima ponudjen u opcijama. A brightness mi stoji na 20% uglavnom, danju ga nekad dignem na 40% da malo smanjim smetnju odsjaja.

Za sad kako stoje stvari, verovatno cu ga zadrzati sa ovim stanjem.
Ako neko ima predlog gde naci setup za kalibraciju neka pise, bio bih mu zahvalan.

Hvala svima na predlozima i pomoci!
 
imamo mi na poslu hp monitore od 27 inca koji su full hd...
jednostavno se vide pikseli i jako su krupni...
 
Ljudi samo da javim da sam na kraju pazario HP 27ea u G*****nu preko online narudzbine za 29.999din i stigao mi je za dva dana.

Za sad su mi ovakvi utisci:
Velicina mi super odgovara i sa rezolucijom nemam problem, malo me zeza sjajni ekran posto naspram monitora mi se nalazi terasa
i prozori pa danju imam odsjaj prilican ali za druge stvari mi se svidja ostrina ovakvog ekrana.

Sto se samog prikaza slike tice nisam bas odusevljen, ima poprilicno isijavanje donjim uglovima (ipak manje od mog prethodnog monitora, pa sam vremenom vec navikao na to)
a ekran prikazuje vrlo losu crnu boju (tj. tamno sivu) sto je i bilo ocekivano za ips.

Ali isto mi boje deluju malo isprano, pa sam pokusavao da nadjem neka podesavanja za kalibraciju ovog monitora,bezuspesno.
za sad ga drzim na Technicolor setup-u koji ima ponudjen u opcijama. A brightness mi stoji na 20% uglavnom, danju ga nekad dignem na 40% da malo smanjim smetnju odsjaja.

Za sad kako stoje stvari, verovatno cu ga zadrzati sa ovim stanjem.
Ako neko ima predlog gde naci setup za kalibraciju neka pise, bio bih mu zahvalan.

Hvala svima na predlozima i pomoci!

Namestio si u nvidia control panelu da je output dynamic range: Full ?
 
Nazad
Vrh Dno