Šta je novo?

Spothost wi-fi bez kabela

prdex

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
335
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
Hp 123
Da li je moguće da mobilni telefon deli internet koji hvata preko wi-fi, na računar takođe preko wi-fi-a?
Znači ne internet sa SIM kartice nego interner koji hvata sa neke otvorene mreže.
 
Imas neke programcice da ti telefon sluzi kao Wifi repeater/extender (izguglaj ih). Koristio sam to odavno i radilo je, ali prilicno lose jer ti prepolovi signal. Ako hvatas pun signal te prve mreze, onda ce ti pomoci.
 
Ima, ja sam sam se nekad dosta davno namucio da nadjem nesto tako a da radi, pa onda i problem oko instalacije, tj najvise drajvera u uparivanja na racunaru uz taj prateci program. Aplikacija se zove PdaNet+ a dobijes otkljucanu verziju tako sto prvi put instalises i FoxFi Key programcic koji licencira tu PdaNet+, i instalises i pratecu .exe na racunar.
To potrazi negdje u paketu na torrentu, ako ti ne bude islo, javi se na pp pa cu ti potraziti negdje na racunaru imam sacuvano.
Sa tim osim sto serujes i net sa nekog wirelessa, mozes i klasicno da serujes i mobilni net na komp.
 
A koji je smisao toga sto zelis? Ukoliko telefon hvata neki WiFi signal, u najvecem broju slucajeva i racunar ce moci da uhvati taj isti WiFi, cesto i bolje nego telefon.

I nije spothost, nego hotspot...

Pozdrav
 
Da, izvinjavam se na brkanju pojmova,
pa imao sam problem sa računarom i žutim trouglom na ikoni za wireless, a preko telefona putem kabla je primao net, pa sam hteo da izbegnem kabel, ali rešio sam problem sa ponovnim instaliranjem sistema i sad računar hvata wireless signal.
Vidim da ima neki uređaji za pojačavanje wi-fi signala, jel valja to čemu?
Trebalo bi mi da samo dobaci za još jednu sobu, pošto sa komšijom delim net?
 
Nazad
Vrh Dno