»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 24 od ukupno 24

Tema: APC Smart-UPS 1000VA - SUA1000I ---- potrebna pomoc od znalaca

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        670
      2. Moja mašina
        • CPU: Q6600
        • MoBo: ABIT AB9 pro
        • RAM: 2x1Gb
        • VGA: Ati HD4830
        • MON: Samsung 740b
        • HDD: Hitachi x3,Intel SSD,Toshiba
        • OPT: Plextor DVDRW,Asus DVDRW
        • Case: CM
        • INET: DSL
      3. Akumulatori za alarm centrale imaju nesto veci unutrasnji otpor i ne mogu da "isporuce" veliku struju, kao za Ups..
        Matematika iz osnovne skole, kolika je snaga ups-a, napon baterija i dobijete zaista ogromnu struju koja mora da se "izvuce" iz tih baterija..
        Imas uputstvo za kalibraciju,dobro je opisano. Nadji neki stari ,mali resho, sa jednom ringlom i mozes s njim[oni nisu vise od 4-500W], ili tri sijalice od po 100W.
        Naravno, vodi racuna o toploti!
        pozz

Member
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        515
        Ja sam kupio slican model ovom od 750v preko oglasa za neki 3000din+sam dodao 2 polovne baterije od madjara +1000din,sluzi me pouzdano vec oko 2 godine,pri nestanku struje sistem radi jos nekih 20-25minuta,stari jesu ali kvalitet elektronike u njima nije upitan

Member Avatar korisnika twister
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.486
        @zelko.d: Hvala puno na odgovoru!

@ucitelj: kupio si polovne baterije? Hm, ja to ne bih radio. Ali sad kada si vec spomenuo, koje si to polovne baterije uzeo od madjara? Koji proizvodjac?

Member Avatar korisnika Stormbringer_bg
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.056
      7. Moja mašina
        • CPU: I5-3570K 3.4 @ 4.0 GHz & OCZ Vendetta 2
        • MoBo: Sapphire P67 Hydra Pure Black
        • RAM: 3 x Kingston & Transcend 4 x 4 GB ddr3 (1333 & 1600) @ 1600 MHz, 10,10,10,27, 2T, 1.6 V, DC
        • VGA: MSI RX 470 8 GB Gaming X
        • MON: 24" Dell U2412M IPS/LED
        • HDD: Samsung 840 EVO 250 GB & 2 x 1.5 TB Samsung HD154UI 5400 rpm & 1 TB Samsung HD102UJ 7200 rpm
        • OPT: LG gh22ns50 Sata DVD/RW
        • Case: Chieftec 550 W & Thermaltake Urban T31
        • SND: Audigy 2/Logitech X-530
        • INET: Kablovska
      8. Citat Citiram korisnika: twister Pogledaj poruku
        @Stormbringer_bg: gde si uspeo da procitas na njemu godinu proizvodnje? ...ili mislis generalno kada je APC izbacio uredjaj na trziste?

@Proday: i ja razmisljam na slican nacin. Verujem da APC sigurno nije 'fusherio' sa komponentama. Naravno, ukoliko je uredjaj bio konstantno u upotrebi verovatno je elektronika (kondenzatori i sl.) oslabila kao sto sugerira Stormbringer_bg. Ipak, to bi se moglo zameniti. Nekako su mi baterije najveci problem jer ne znam sta smem da stavim u uredjaj a da se osecam sigurno tj. da nece doci do nekog sr*nja.
        Koliko sam gledao na netu, star je minimum 10 godina. S obzirom da je UPS i namenjen da radi 24/7, sigurno mu je elektronika zrela za menjanje (imao sam u firmi neki APC, losiji nego ovaj, ali opet je tamo bio nekih 7-8 godina, i crko, nece vise da puni bateriju), i pitanje je da li se sve to isplati raditi.
        Plus kupovina novih baterija koje su 99% neke zamenske, kostaju valjda oko 20-25 evra komad, tako da...
        Za oko 100 evra ima da se kupi APC doduse back ups, ali opet mislim da je to pametnije uzeti nego neki razlokanu 10-ogodisnju gerijatriju.
        © 1982 Sinclair Research Ltd.

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.093
      10. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      11. Idite na KP i tražite BPU Micro Power, vrlo pristojni kinezi, sa nekom našom no-name markom, ko tesla naprimer. Za vrlo razumne pare jako dobri uredjaji. I dolaze sa baterijama, razume se.
        A što se tiče APC-a, ne verujem da je on više toliko bolji od ovih kineščića, sve je to sada isto, manje, više...

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.486
        Citat Citiram korisnika: Stormbringer_bg Pogledaj poruku
        Koliko sam gledao na netu, star je minimum 10 godina. S obzirom da je UPS i namenjen da radi 24/7, sigurno mu je elektronika zrela za menjanje (imao sam u firmi neki APC, losiji nego ovaj, ali opet je tamo bio nekih 7-8 godina, i crko, nece vise da puni bateriju), i pitanje je da li se sve to isplati raditi.
        Plus kupovina novih baterija koje su 99% neke zamenske, kostaju valjda oko 20-25 evra komad, tako da...
        Za oko 100 evra ima da se kupi APC doduse back ups, ali opet mislim da je to pametnije uzeti nego neki razlokanu 10-ogodisnju gerijatriju.
        Hmm, slazem se da APC kao ups uredjaj i jeste namenjen da 'non-stop' radi, i verovatno mu je elektronika oslabila. Ipak, za takav uredjaj, koji verujem da u momentu prodaje nije bio uopste jeftin, APC sigurno nije stavljao neke krsh elektronske komponente. Ako bih birao, ipak bih isao na Smart-UPS umesto Back-UPS seriju.

Citat Citiram korisnika: okmijun Pogledaj poruku
        Idite na KP i tražite BPU Micro Power, vrlo pristojni kinezi, sa nekom našom no-name markom, ko tesla naprimer. Za vrlo razumne pare jako dobri uredjaji. I dolaze sa baterijama, razume se.
        A što se tiče APC-a, ne verujem da je on više toliko bolji od ovih kineščića, sve je to sada isto, manje, više...
        Hvala na savetu okmijun, ALI... kada je ovakav tip uredjaja u pitanju, koji treba da stiti sve ono sto cu imati u kucistu, ne bih ti ja dao dinara za bilo kog kineza u poredjenju sa APC-om pa sve i da su sami APC uredjaji proizvedeni u Kini. Zna se sta je APC a sta su svi ostali... APC kao globalno poznati proizvodjac dobrih UPS uredjaja sebi ne moze da dozvoli gresku, dok tamo neki 'no-name' kinez nema tih problema.

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        625
      14. Moja mašina
        • Ostalo: Spyder4Elite
      15. Citat Citiram korisnika: twister Pogledaj poruku
        kada je ovakav tip uredjaja u pitanju, koji treba da stiti sve ono sto cu imati u kucistu
        Ako hoces da stitis sve u kucistu, onda ti ne treba UPS, vec SurgeArrest - http://www.apc.com/shop/hr/en/produc...y/P-PMF83VT-GR - i uzemljena uticnica.

A i on ti je dzabe ako imas neko krsh napajanje, jer ti je "sve" u kucistu povezano na napajanje.
        Also censored

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        1.486
        Citat Citiram korisnika: Censored Pogledaj poruku
        Ako hoces da stitis sve u kucistu, onda ti ne treba UPS, vec SurgeArrest - http://www.apc.com/shop/hr/en/produc...y/P-PMF83VT-GR - i uzemljena uticnica.

A i on ti je dzabe ako imas neko krsh napajanje, jer ti je "sve" u kucistu povezano na napajanje.
        Trenutno je ovako:

^ Moze biti to i bolje, ali trenutno je tako. ....jos neki savet?
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	1.jpg‎ 
Views:	15 
Size:	162,9 KB 
ID:	231492   Click image for larger version. 

Name:	2.jpg‎ 
Views:	16 
Size:	133,6 KB 
ID:	231493   Click image for larger version. 

Name:	3.jpg‎ 
Views:	19 
Size:	219,6 KB 
ID:	231494  

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        625
      18. Moja mašina
        • Ostalo: Spyder4Elite
      19. ^ Da, izduvaj prasinu i ne brini previse za bezbednost komponenti pored ovog sto vec sad imas
        Also censored

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •