Šta je novo?

Huawei Honor 9

Da li mozete da mi kazete da li honor9 ima bolju ili losiju kameru od p9?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bolju sigurno ima na osnovu svih primera slika sa P9 koje sam video. Identicnu kameru H9 ima kao P10.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ne znam koja je cena bila honoru 8 kad se tek pojavio,al zar nije cudna mala razlika u ceni izmedju h8 i h9..!? Vidim na kp ima i za 360e h9,a cena h8 nije nesto znacajno pala,kad su novi u pitanju.Oko 320e kolko vidim..
 
Mala razlika jeste u ceni.Verovatno da idu na to da prodaju veliku kolicinu.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Da se zapljunem u temu sas novu mahinu[emoji2]
Hm, nemogu da nadjem, gde da isključim u tastaturi zvuk ili vibracije prilikom kuckanja?
Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Cestitam. ;)

Udjes u podesavanja tastature pa ides na opciju Typing, tu imas sound i vibration da podesis/iskljucis.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Hvala, snasao sam se.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Za blue moon i ostale naravno:

Juce sam bio u Vipu i kao jedan kolega iz Novog Sada ovde bio u dilemi izmedju Samsung Galaxy A5 i Huawei Honor 9 i posto se iskreno ne razumem u telefone previse uglavnom sam pomno slusao prodavca koji je nekoliko puta ponovio da izmedju ova dva telefona obavezno izaberem Huawei kaze da je za slican novac jednostavno bolji. E sad posto se ja kolebam i dalje a mogu da obnovim ugovor do kraja meseca moram i da se odlucim...pa sta mi Vi preporucujete posebno me interesuje misljenje Blue moon-a . Nije da mi nije bitna i kamera jer volim da slikam zaista ali od mnogih sam cuo da Honnor ima odlicne karakteristike generalno...jedino sto me tera da jos uvek razmisljam je sledece: naime lik koji se razume u telefone i kome takodje znaci kamera i slikanje kaze da je kod slikanja i kamere najbitnija blenda (apertura) i kaze takodje tj dao je poredjenje da recimo S7 ima blendu f/1.7 (za prednju i zadnju kameru), dok je kod Honor 9 blenda f/2.2 na zadnjoj i f/2.0 na prednjoj kameri pa me interesuje kakvi su ovo parametri f/1.7 do 2.2 i sta znace i jesi li zaista bitni ti parametri s obziro da je razlika evidentna? Hvala unapred.
 
Pre neki dan ostvarih 7 sati rada ekrana,i to samo zahvaljujuci tome sto sam se puno dopisivao preko vibera,inace se jako tesko ostvari i 6h ,oko 5 i po je neki prosek.Da ako isprave to.
Zato je spoljni zvucnik nesto najbolje sto sam cuo na telefonima sa jednim zvucnikom.
 
naime lik koji se razume u telefone i kome takodje znaci kamera i slikanje kaze da je kod slikanja i kamere najbitnija blenda (apertura) i kaze takodje tj dao je poredjenje da recimo S7 ima blendu f/1.7 (za prednju i zadnju kameru), dok je kod Honor 9 blenda f/2.2 na zadnjoj i f/2.0 na prednjoj kameri pa me interesuje kakvi su ovo parametri f/1.7 do 2.2 i sta znace i jesi li zaista bitni ti parametri s obziro da je razlika evidentna? Hvala unapred.
Pitaj tog lika jel to znači da je prednja kamera na S7 bolja od zadnje na honoru


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne znam Vojkane ne razumem se zato trazim savet kazem generalno kolebam se izmedju Samsung A5 i Honora 9 sta mi preporucujes?
 
A5 nema sta da trazi pored honora

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Kamera je stvarno top,osim onih orvih slika sto sam napravio stvarno je za pohvalu.U rangu je sa Mi5.
 
Nisam hteo da se zalecem i komentarisem kameru bar jedno dva dana[emoji23], odlicna je.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Za blue moon i ostale naravno:

Juce sam bio u Vipu i kao jedan kolega iz Novog Sada ovde bio u dilemi izmedju Samsung Galaxy A5 i Huawei Honor 9 i posto se iskreno ne razumem u telefone previse uglavnom sam pomno slusao prodavca koji je nekoliko puta ponovio da izmedju ova dva telefona obavezno izaberem Huawei kaze da je za slican novac jednostavno bolji. E sad posto se ja kolebam i dalje a mogu da obnovim ugovor do kraja meseca moram i da se odlucim...pa sta mi Vi preporucujete posebno me interesuje misljenje Blue moon-a . Nije da mi nije bitna i kamera jer volim da slikam zaista ali od mnogih sam cuo da Honnor ima odlicne karakteristike generalno...jedino sto me tera da jos uvek razmisljam je sledece: naime lik koji se razume u telefone i kome takodje znaci kamera i slikanje kaze da je kod slikanja i kamere najbitnija blenda (apertura) i kaze takodje tj dao je poredjenje da recimo S7 ima blendu f/1.7 (za prednju i zadnju kameru), dok je kod Honor 9 blenda f/2.2 na zadnjoj i f/2.0 na prednjoj kameri pa me interesuje kakvi su ovo parametri f/1.7 do 2.2 i sta znace i jesi li zaista bitni ti parametri s obziro da je razlika evidentna? Hvala unapred.

Verovatno si pogrešno preneo nama ovde, prednja i zadnja kamera nisu iste, daleko su slabije nego glavna/zadnja kamera. Da, na S7 je veći senzot i bolja je kamera, pogotovo u uslovima slabijeg osvetljenja. Za kameru Horora 9, imaš par slika koje je postavio @blue moon na flickr, te možeš videti o kakvom se kvalitetu radi.
 
Lepo lepo :) za razliku od Shaomija :)

fad31b85707a39695a416940f754f424.jpg
ed8b31451df7ce41be8a5decca66e01d.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Kako si stavio ovu transparentnu pozadinu?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Tema :)
 
Hah, dobar si[emoji23], koja?

]
 
Poslednja izmena od urednika:
Jeste.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Evo da se i ja javim, posto sam dobio ovaj telefon. Stari mi se pokvario a bio je u garanciji tako da su mi ponudili par telefona za zamenu. Buduci da telenor ima jako los izbor dual sim telefona uzeo sam ovaj, nerado. Mislio sam ga menjam, prvenstveno zbog malog ekrana, ali mi niko nije ponudio nista od dual sim telefona sa legalnom garancijom. Tako sam bio prinudjen da ga raspakujem i aktiviram pa evo i mojih utisaka:
Dobre strane:
1. Brzina, jako brzo ucitava aplikacije i generalno je brz
2. Dizajn, stvarno dobar i origanilan
3. Odlican senzor otiska prsta, brz, moze se memorisati do 5 prstiju tako da ne morate stalno istim prstom otkljucavati
Lose strane:
1. Mali displej, stvarno ne znam, mozda nekome odgovara ali praviti flegsip sa dijagonalom 5.1 mislim da je prevazidjeno
2. Jako los WI FI, gubi domet u susednoj sobi, gde svi telefoni i tableti imaju skoro maksimalan signal,
3. Los zvucnik, ovo je mozda malo i posledica sto mi je prosli telefon imao stvarno najbolji spoljni zvucnik pa mi je ovo razocarenje
4. Kamera u klasi nekog mid-range losijeg telefona
Sve u svemu utisci su generalno losi. Najvise me nervira taj mali displej i ne verujem da cu ga dugo zadrzati, samo da nadjem neku semu da ga se oslobodim i uzmem nesto sto mi vise lezi
 
Neznam koji fon si imao pre ovog ali ove mane sto si naveo nikako ne stoje. Osim mozda kamere, ali opet nemoze se porediti sa kamerama mid range losijih telefona.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Imao sam HTC one e9+. Ono sto je subjektivno ja sam i naveo tako npr. zvuk i ekran. Ostalo su zaista objektivne zamerke. Recimo WI Fi, ne mogu da shvatim da sa bar desetak telefona koje sam probao u kuci, sto mojih sto od mojih ukucana, imam skoro pun signal a sa ovim ga nemam. Kamera je npr. u poredjenju sa j5 po meni losija, poredio sam iste slike slikane maltene istovremeno u istim uslovima, prebacene na racunar pa poredjene. A ne mozes reci da je j5 (2016) bilo sta osim mid range telefona.
 
Aj da vidimo dal jos neko ima problem sa wifijem, ja nemam, isto mi je kao i sa svim drugim telefonima, signal ima svuda gde imaju i ostali. Kamera losija nego na j5? Da nisi ti pazario mozda neku kopiju honora?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
Ovako je lakse, ruter 10tak m daleko, izmedju nas 1 zid, obrati paznju na wifi signal
de6835d7ff059befcbe83078a297958b.jpg

Cekaj, tebi umesto e9+ u zameni dali honor9 u telenoru? Aj prosto ken biliv
 
Poslednja izmena:
Cekaj, tebi umesto e9+ u zameni dali honor9 u telenoru? Aj prosto ken biliv

A zasto je to cudno? Mislis da su me zeznuli. Znam i ja da je HTC one e9+ bio dosta skuplji ali jednostavno nisu imali nista bolje da mi ponude od dual sim telefona. Kad smo uzimali e9+ je po ceni bio identican sa s7 koji tad tek bio izasao, pa bi po nekoj analogiji sad trebalo da dobijem S8 ali nemaju u dual sim varijanti.
Meni je stvarno problem sa ovim WI FI signalom, zasto bih lagao? Ja nisam jedan od onih koji ce hvaliti nesto samo zato sto je njegovo, trudim se da ljudima predstavim realne stvari pa nek oni sami prosude da li im je to bitno. Mislim da ovakve forume citaju najvise potencijalni kupci ovih telefona i treba im se predstaviti realno sta su mane a sta vrline.
 
Ja ne znam kakav si ti primerak dobio,ali te mane koje si naveo ja nemam.Wifi radi odlicno,hvata odlicno signal,spoljni zvucnik je bas dobar i glasan,jedan od boljih je po tom pitanju,a sto se tice kamere ja sam postavljao primere i ovde i temi slike sa telefona gde se vidi da je kamera bas dobra.
 
Imao sam ranije Htc m9 i nisam nesto bio zadovoljan kamerom u kucnim uslovima.Malo uporedih spec.sa E9,i deluje mi da su im iste kamere.Zvucnik na htc 9 seriji je jednostavno tesko pobedit,tako da ga jedino za to shvatam.Baterija je verov duplo bolja na honoru,imam honor 8 lite,pa uporedjujem sa njim.A mislim da ga nisu zeznuli sto su mu dali honor9 mesto tog htc.Samo mi cudno sto nisi uzeo S8 ako si mogao? Kazes dual sim nema,sta ima veze.Prodas s8 i kupis za te pare koji god dual sim hoces...
 
Nazad
Vrh Dno