Šta je novo?

Huawei Honor 9

@ivan napravcu ovih dana neko poredjenje sa Mi5 ali odmah da ti kazem da Mi5 ima bolju kameru i ne samo detalje na cropu nego sve ostale aspekte.
Ova zadnja slika sa H9 je dobra, sta znam nekad okine lepo nekad me razocara.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Danas sam napravio bolje slike sa Honora







 
Ja mislim da su ovo super fotke ,a kakva je prednja kamera?
I imaju aplikacije poput pixlr i snapseed,da se slika popravi ako treba :)
 
Je li ovo auto mod, iz ruke, sa stalka? Da li si ih dodatno dorađivao softverski? Izgledaju, ovako na prvi pogled, na ekranu telefona, vrlo lepo i detaljno. Kakve su na velikom ekranu gde su pikseli krupniji i nedostaci postanu vidljivi? Kod H8 je to standardna stvar, na telefonu sve izgleda lepo, ali čim se pogledaju na monitoru svaki vid života iscuri iz tih fotografija.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Slicne su fotke kao na H8,mada ja ono sto sam video sa H8 nije uopste lose.
Ove slike sad sto sam napravio su sasvim dobre po mom misljenju.Nisam obradjivao uopste.
 
Nije zakljucan nijedan slot.
 
Mogao si iste slike i sa Mi 5, pa da damo sud. Fotke su ok, kako si pisao mislio sam da su lošije, ovo je dobro.
 
Recimo ista scena, isti svetlosni uslovi sa dva telefona. To je u stvari pravi benchmarking.
 
Bice ovih dana poredjenje sa Mi5. Ali ovakav kvalitet fotki je dobar sasvim, bolje su nego prvih nekoliko koje sam napravio.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Da napisem jedan mali review o Honoru

1.Dizajn i izrada-svakako za pohvalu, gorilla glass je u pitanju, ali je velika mana sto se telefon jako kilza i tesko ga je koristiti bez case-a.
Jako je neobican u ovoj grey varijanti obzirom da se sad prave beli i crni modeli najvise.

2.Ekran-jako dobar, slican kao na Mi5, mozda malo bolji, ali dobar svakako(kontrast, osvetljenje, saturacija)

3.Zvuk u toku razgovora-sasvim ok i zadovoljavajuci, zvuk nije plitak kao ranije recimo na P9/Lite, ima ok jacinu i dubinu, mada i dalje nije na nivou Samsunga i Sonija.
4.Spoljni zvucnik-apsolutni pobednik na ovom polju je H9. Tako dobar zvuk, glasan i kvalitetan nisam cuo do sad na telefonima sa jednim zvucnikom do sad.

5.Softver-telefon je izuzetno brz, sve otvara instant, a ono sto mi se posebno svidja bolje kesira aplikacije nego raniji modeli. Svidja mi se sto kao i na Shaomiju ima mogucnost promene celog interfejsa temama, ukljucujuci i izgled status bara i ikonica pa i pozadinu u podeavanjima.

6.Kamera-nisam mozda testirao u *****, ali sam zadovoljan, mogu lepe fotke da se naprave sa Honorom. Aplikacija kamere na Honoru je identicna kao na P10 i ima milion opcija(nisam video ni na jednom telefonu toliko opcija u kamera app) Posebno mi je interestantna monohromatska kamera, a jedina mana je video snimanje. Video nije los, ima finu stabilizaciju sofrversku mada fali malo detalja vise i autofokus je spor(kad pomerate telefon dok snimate kamera ponovo fokusira skoro svakog puta) mada sam cuo da ce ovo biti ispravljeno kroz sw update.))

7.I za kraj baterija. Jedino ovde ne mogu da donesem konacan sud jos uvek jer jos nisam uspeo fa odradim pravo test i porednje sa ranijim telefonima, ali uz jacu upotrebu moze da gura 6/7h sot sigurno.
Kad uporedim sa Z2 koji je imao isti ekran i kapaciter baterije ovo je prosecan rezultat, jer sam na Z2 kad sam ga kupio mogao da ostvarim i preko 8h rada ekrana.

Sve u svemu sam zadovoljan za sad,i nemam nameru da ga menjam za sad.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nek te sluzi dugo , koliko god bude kod tebe , nadam se da neces imati problema sa mikrofonom i zvucnikom u toku poziva , to je bio problem na svim Honorima do sada.....baterija verujem da je odlicna iskreno , oko 6h SOT-a u pocetku ce izdrzati sigurno....

Softver verujem da je lepo optimizovan , cak i na klipovima sto se vidi , sljaka u rangu sa s8 na primer...
 
Hvala, softver me je bas iznenadio kao kesiranje aplikacija.Skoro stalno imam kesirano oko 1,3 GB.
Jos dobih i onaj tablet koji uopste nine tako los, moze da posluzi za gledanje videa, slika facebook, tapatalk youtube...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Upravo to , sve ukupno ponuda u Vipu je bila odlicna , ne vidim da ce bilo kome smetati poklon sa strane , pa makar to bio power bank ili tablet ili nesto peto.....svakako je dobrodoslo , ako ti se ne svidja prodaj i to je to...
 
Sale kako mi samo praviš zazubice, a meni ugovor kod mt:s-a ističe tek 17/10!
 
Nije mi baš najjasnije postojanje Honor serije uopšte, ili P kako hoćete. Pa ovaj Honor 9 ima gotovo identične specifikacije kao P10 a i izgledaju još skoro pa identično, wtf?
 
Poslednja izmena:
Dve faktički odvojene firme , sa različitim ceo , menadžerima itd itd. Honor faktički prodaje mobove bez reklame , totalno drugi koncept

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima veze itekako - mt:s ga nema u ponudi, hoću da pređem u Vip i da ga uzmem...
 
Pa niko ti ne brani , mozes da imas ugovor kod 2 operatera u isto vreme , cak i vise ugovora , isto kao sto mozes da produzis u mt:s-u 3 meseca ranije , mozes i da raskines
 
Da li je bolje uzeti honor 9 u telenoru ili Vip-u ? Za Vip sam cuo da mreza nesto nije dobra,signal valjda sta ja znam :)
 
Tamo gde je povoljnije , trebalo bi da su sim-free tako da sam biras ciju ces mrezu da koristis...
 
Baterija kao sto sam i ocekivao

30 h i 30 min uptime i 6h sot, od toga je ekran sa skoro 100 % osvetljenjem radio malo vise od sat vremena i uslikao sam sigurno oko 100ak slika i snimio par videa.

1a7767a8ab684a1cf45d36759e0f9e6a.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pa niko ti ne brani , mozes da imas ugovor kod 2 operatera u isto vreme , cak i vise ugovora , isto kao sto mozes da produzis u mt:s-u 3 meseca ranije , mozes i da raskines
Naravno da mogu, ali mi treba broj koji treba da prenesem i zadržim.
Forget about it. Ne mogu da ga uzmem pre oktobra ako se ne pojavi na oglasima za 300€ ili mi ga Sale ponudi.
:D

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno