Šta je novo?

Huawei Honor 9

Ja svakako planiram da uskoro produžim ugovor i uzmem novi telefon; pa mi je ideja da ovaj reklamiram nakon kupovine novog, i pravac na oglase... popravljen ili ne :).

Btw, ja još nemam 9.1 update, 9.0.1 je poslednje što telefon nalazi, i preko Software update i preko HiCare.
 
a da nisu mrlje, kao kod vecine drugih tel, sto se na tom mestu iza nalazi procesor, oa se zagreva, pregreva...tako nesto je ulazilo
reklamaciju i resavano zamenom ekrana
 
Poslednja izmena:
Gdje nema 4G? Možda ne hvataš signal trenutno?
9.1.0.210 radi besprijekorno.
 
Ne ne, više ne hvata 4 g. Gde god se nalazio. Makar meni je tako.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ne bi smjelo. Jedino da ga vratiš na fabrička podešavanja.
13960a7b3ec9bed78a4a1ca26b2f4ebe.jpg
fcdbdd4d47eab8f7c5b7cc92ac105523.jpg
 
Nidzo, hvala. Nisam se ovog setio. Posle update-a samo izmenilo na 3 g. Hvala puno

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Danas uzeo Play i dobio prvo 9.0 pa za sat 9.1. Inace moj Honor 9 ide dalje dok nije probilo po ekranu.....Tu sam i dalje, kuckamo se...
 
Da li neko od vas ima problem sa "uspavljivanjem" telefona na wifi ili na mobilnoj mrezi? Mesecima vec imam kasnjenje poruka na whats upu ili viberu, obe aplikacije moram da otvorim da bi mi stigle poruke. Najpre sam mislila da je do aplikacija, ali primetim i kad mi recimo ostane otvoren fejs, pa uzmem telefon posle nekog vremena, pojavi se informacija da ne mogu da objavljujem podatke van mreze. Ovo se desava par meseci unazad, rekla bih od pretposlednjeg update softvera i ne znam vise sta od podesavanja da promenim, rekla bih po njima da je sve kako je i ranije bilo. Podeseno je da navedene aplikacije uvek rade u pozadini, da telefon ostane na mrezi nakon iskljucivanja ekrana...
 
Ako odradim Update preko erecoverya da li gubim sve podatke kao da sam fleshovao Rom ili ide kao normalan Update?
 
Nego, ako ima jos uvek nekog ko prati temu posto je proslo dosta vremena od kako je model izasao, a posle njega je krenula ekspazija telefona sa vecim ekranima i max iskoriscenjem prednje strane... Kakvi su vasi utisci o telefonu ? Da li se pokazao kao pouzadan ? I da li ste imali nekih vecih problema sa telefonom ?

Ja konkretno muku mucio sa ekranom koji stvara mrlje, isti menjan dva puta dok nije utvrdjeno da je problem na maticnoj koja pregreva. Inace zamenaki ekrani su jako loseg kvaliteta iako je telefon servisiran u ovlascenom servisu.
Ali sve opsti utisak o telefonu je da je super i da nikad nije izadao posle dugog perioda mucenja od strane mene.
Takodje po kvalitetu izrade mislim da noviji modeli ne mogu ni da mu pridju.
Jako lepo iskustvo sa telefonom izuzev tog ekrana.
Ostali ?
Hajde da malo ozivimo temu.
 
Telefon bez greške. Nakon godinu i po radi kao prvog dana.
Jedina mana po meni je lošija prednja kamera. Čini mi se da je bolje slike imao Honor 7 , no dobro. Ostalo sve na mjestu, kao što rekoh.
 
Koristim ga približno 2 godine , baterija počela da izdaje , brzo se troši, jesam zahtevan korisnik , ali izgleda da i nije neka .
Mrlja se pojavila na levoj strani u jednom trenutku , sada mi se čini da nije toliko velika kao na početku.
Type C ulaz sam već jednom morao da menjam jer nije moglo da puni lepo , posle nekoliko meseci kreće problem opet ( e sad da li su me zeznuli u servisu da li su ga uopšte menjali ili samo očistili nemam pojma :D) .
Pre par meseci počeo i da koči , memorija popunjena nekih 56 gb , kočenje najizraženije kad palim kameru.

Za pohvalu izdržljivost , mada koristim i silikon i staklo al eto nije pucalo ništa do sada (nadam se da nisam izbaksuzirao sad :D)

Kamera dobra za vreme kada je izašla i za pare koje su date .

Sve u svemu dobar utisak s obzirom da se sada razmišljam da se prebacim na 20 PRO :D
 
Šljaka H9 samo tako, evo za koji dan će napuniti dve godine. ;) Za sve to vreme nisam imao nikakvih problema sa telefonom, a baterija još uvek fino drži. Kupio sam ga u Vip-u u novembru '17-e i neću uzimati drugi telefon sad kad mi istekne ugovor, jer nemam razloga da ga menjam.

Sent from Honor 9
 
Eto, urekao sam ga. :D Pojavila se i meni fleka pri levoj ivici ekrana (u gornjem delu). Dobro da se pojavila dok je fon još pod garancijom. Prvo sam mislio da se možda zavukla neka prašina ispod tempered-a, međutim nije, ekran fasov'o fleku. Telefon je u garanciji još 8 dana ;) u Vip-u, pa bih ga nosio u servis. Vidim da je ovde bilo još vas koji ste imali ovaj problem sa telefonom, pa me interesuje da li je ekran koji stavljaju u ovlašćenom servisu istog kvaliteta? Dvoumim se da li da ga stavljam na oglas neotvaranog, sa originalnim ekranom i flekom :d ili da se menja ekran, pa onda na oglas? U svakom slučaju, iako nisam planirao da menjam H9, ipak ću (sad kad mi istekne ugovor) uzeti Mi A3 uz obnovu istog.
 
Ma sramota. Da telefon jedva izdrzi 2 godine, a kolko znam nije bio uopste jeftin. Kod nekih modela baterija jedva izdrzi dve godine. Sve u svemu Xiaomi sledeci izbor. Treba odmoriti od Huawei.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Eto, urekao sam ga. :D Pojavila se i meni fleka pri levoj ivici ekrana (u gornjem delu). Dobro da se pojavila dok je fon još pod garancijom. Prvo sam mislio da se možda zavukla neka prašina ispod tempered-a, međutim nije, ekran fasov'o fleku. Telefon je u garanciji još 8 dana ;) u Vip-u, pa bih ga nosio u servis. Vidim da je ovde bilo još vas koji ste imali ovaj problem sa telefonom, pa me interesuje da li je ekran koji stavljaju u ovlašćenom servisu istog kvaliteta? Dvoumim se da li da ga stavljam na oglas neotvaranog, sa originalnim ekranom i flekom :d ili da se menja ekran, pa onda na oglas? U svakom slučaju, iako nisam planirao da menjam H9, ipak ću (sad kad mi istekne ugovor) uzeti Mi A3 uz obnovu istog.

Iz mog iskustva, dva puta je menjan ekran zbog problema sa zutom flekom, prvi zamenaki ekran je bio sa nekom vise žućkastom nijansom i odaziv mi je bio los, dok evo drugi put zamenski ekran kao i original. Mada su drugi put promenili i maticnu plocu do koje je izgleda sve vreme bio problem.
Moj savet ti je da ga promenis i kao takvog pustiš na oglase i uložiš u novi.
Dobar je telefon ali jede ga vreme...
 
ja iskreno ne bih ga prodavao za 100 e jer realno ne može da se proda za veće pare, pre bih ga ostavio za rezervni ili ga dao nekom od strarijih članova porodice , a tu fleku više ni ne primećujem , više me muči konektor za punjenje i baterija
 
Ma sramota. Da telefon jedva izdrzi 2 godine, a kolko znam nije bio uopste jeftin. Kod nekih modela baterija jedva izdrzi dve godine. Sve u svemu Xiaomi sledeci izbor. Treba odmoriti od Huawei.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

Drugih problema sa telefonom, osim ovog sa pojavom žućkaste fleke pri levoj ivici ekrana nisam imao. Kapacitet baterije se jeste smanjio (test u Antutu kaže da je health 85%, tj. 2700 od 3200 mAh), ali telefon i dalje postiže pristojan SoT. Da, kad se pojavio na tržištu nije bio uopšte jeftin (ako se dobro sećam, bio je oko 450-ak €) i da ne bi trebalo da ima ove probleme sa pojavom fleka, ne bi, ali tako je kako je. Iako nije previše primetna i može da se ignoriše, ipak je tu i nervira. ;)

Iz mog iskustva, dva puta je menjan ekran zbog problema sa zutom flekom, prvi zamenaki ekran je bio sa nekom vise žućkastom nijansom i odaziv mi je bio los, dok evo drugi put zamenski ekran kao i original. Mada su drugi put promenili i maticnu plocu do koje je izgleda sve vreme bio problem.
Moj savet ti je da ga promenis i kao takvog pustiš na oglase i uložiš u novi.
Dobar je telefon ali jede ga vreme...

Za ove dve godine koliko ga imam, uopšte ga nisam preterano mučio sa igrama. Doduše jesam prvih par dana čisto da malo uposlim u to vreme vrlo snažni Kirin 960 SoC (i danas se dobro drži :)), ali je veći deo svog radnog veka proveo bez većeg zagrevanja. U svakom slučaju, danas ide na servis, a posle na oglase. Taman mi za koji dan ističe ugovor, pa ću uz obnovu istog uzeti i drugi telefon.

ja iskreno ne bih ga prodavao za 100 e jer realno ne može da se proda za veće pare, pre bih ga ostavio za rezervni ili ga dao nekom od strarijih članova porodice , a tu fleku više ni ne primećujem , više me muči konektor za punjenje i baterija

Da, telefon definitivno vredi više od 100€, pre dve godine je bio flagship model, sad mu je SoC tu negde u rangu sa SD665 (Kirin 960 ima jači GPU). Ipak će ići na oglase jer mi ne trebaju dva telefona, a za moje matorce je ovaj fon overkill. :D
 
Ostavio sam juče telefon u Vip-u, pa će ga ono proslediti u servis. Videćemo šta će da urade. Dobio sam Z5 na korišćenje kao zamenski telefon. :)

Sent from E6653 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene evo vise od 2 godine.Mrzi me da sad gledam kad sam ga tacno dobio. Zastitno staklo i futrola od prvog dana. Ovaj ali i svaki moj telefon (od kad su baterije neizmenjive) mi je namesten da se gasi u 01:00 i pali u 05:00.
Koriscenje svakodnevno za posao i deca igrice, padao na pod X puta.... do dana danasnjeg ni jednog problema....Mada cini mi se da je samo jednom zablokirao...
Punim kad stignem, nemam neko pravilo... auto, kuca, laptop... kad zatreba....
Navigacija u kolima, veoma cesto, waze fore radi i kad ne treba, media player/youtube na bluetoot u kolima svakodnevno, fotoaparat svaki drugi dan...

Prosecna potrosnja mesecno je oko 1000-1500min, oko 350 sms poruka (viber ne racunam) i oko 5 do 10GB, plus klinci koji ga urnisu, pa cak i sa mlekom, sladoledom i slicno...

Najbolji telefon ikad... radni konj... plavusa ... spa vikend... ma sve....
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa ovim telefonom. Dugo je stajao, nije paljen, i sad kad sam hteo da ga poklonim ne mogu da ga upalim. Pomislio sam da je baterija ali nista. Kada se telefon ukljuci na punjac pojavi se plavi ekran HONOR POWERED BY ANDROID i samo se ugasi posle nekog vremena. Pokusao sam da drzim volume up i power da pokrenem neki reset ali na to ne reaguje. Ima li neko bilo kakvu ideju sta bih mogao da pokusam.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Pretražio sam manje-više čitavu temu. Reko da se ne ponavljam ako je već bilo reči o tome, ali ne nađoh ništa slično.

Elem pošto je telefon izašao iz garancije, nešto sam u fazonu da probam malo da flešujem telefon sa nekim custom romom, root i tako te zezalice kojima se gubi garancija.

E sad koliko sam video TWRP zvanično ne podržava Honor 9 (nema ga na spisku podržanih uređaja), je l probao neko da flešne svoj Honor sa nekim custom ROM-om, ili možda da flešne Stock Android ili neku sličnu akrobaciju?

Takođe čini se da je zvanično poslednja verzija na koju može da se zvanično nadogradi je Android 9.1, je l uspeo neko da flešne Android 10 mimo HiCare-a i Firmware Finder aplikacije?
 
Pozdrav,

Pretražio sam manje-više čitavu temu. Reko da se ne ponavljam ako je već bilo reči o tome, ali ne nađoh ništa slično.

Elem pošto je telefon izašao iz garancije, nešto sam u fazonu da probam malo da flešujem telefon sa nekim custom romom, root i tako te zezalice kojima se gubi garancija.

E sad koliko sam video TWRP zvanično ne podržava Honor 9 (nema ga na spisku podržanih uređaja), je l probao neko da flešne svoj Honor sa nekim custom ROM-om, ili možda da flešne Stock Android ili neku sličnu akrobaciju?

Takođe čini se da je zvanično poslednja verzija na koju može da se zvanično nadogradi je Android 9.1, je l uspeo neko da flešne Android 10 mimo HiCare-a i Firmware Finder aplikacije?

Nemas nista za Emui 9. I jedino mozes da ga briknes. A uz to moras da kupis unlock kod za bootloader, ako uopste i ima za Emui 9. Tako da bih ti preporucio ako je fo igranja kupi neki Xaomi. Sa Emui 9, 10 nema igranja.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
A sto se tiče root-ovanja koliko je isto bezbedno na Honoru i da li se isplati?
Prvenstveno bih hteo da uklonim neke nepotrebne fabričke aplikacije, da mogu da "isčupam" reklame iz nekih free aplikacija i tako te stvari..

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A sto se tiče root-ovanja koliko je isto bezbedno na Honoru i da li se isplati?
Prvenstveno bih hteo da uklonim neke nepotrebne fabričke aplikacije, da mogu da "isčupam" reklame iz nekih free aplikacija i tako te stvari..

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Da bi rutovao moras da otkljucas bootloader, a to je skoro nemoguce. A neke sistemske aplikacije mozes preko Adb da obrises. Ima dosta tih uputstava kucaj u google Debloat Emui 9 adb i poseti xda forum.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno