Šta je novo?

Huawei Honor 9

Jel probao neko cloud backup sto dolazi uz honor?
Kako funkcionise? Moze li da sacuva poruke, sms?
I da li slike posle vraca na telefon sa vremenom i datumom?
 
Ja ga pljusnuo nazad na 7.0. Narviralo me sto ne mogu da promenim melodiju za poruke za viber i brdo podesavanja za obavestenja, da bi opet taj viber i radio-stizala poruka u realom vremenu.
 
Ljudi moze mala pomoc?? Da li moze neko ukratko da me uputi kako je zadovoljan telefonom, koju bi ocenu dao za kameru i gejming? Bio sam jako blizu da uzmem Xiaomi Redmi Note5 ali mi je jako zasmetalo sto je 18:9 pa sam se okrenuo Honor 9 vidim da moze da se pazari za solidne novce... Hvala unpared !!
 
Daj druze,telefon za gejming,ti to ozbiljno?Kamera je ok i to je to,nemoj da ocekujes neke spektakularne rezultate.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Daj druze,telefon za gejming,ti to ozbiljno?Kamera je ok i to je to,nemoj da ocekujes neke spektakularne rezultate.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa sto to buraz?? Pa nisam bzvz pitao... na yt se lepo vidi da tera dosta dobro neke igre :D msm nije da sam neki zahtevni gejmer sve se svodi na clash royal,idle hereos znam ja da to mogu da pokrenem i na nekom alkatelu iz 2012 god fazon a kamoli na ovom , ali opet interesuje me ako se odlucim za neki malko jaci gejming da li bi mi stucao puno i to... Citam dosta i znam da je Kirin *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* u odnosu na Snapdragon(barem tako pisu) ali sta cu kada nikako ne mogu da nadjem neki Xiaomi telefon koji mi je u rangu sa kamerom ko ovaj :( hvala na odgovoru
 
Nece ti stucati sa tim igricama sigurno,gura on odlicno i zahtevnije igrice.E sad sa kamerom,video zapis (bar kod mene) imao problem sa fokusom,tj malo se muci.Fotoaparat zavrsava posao,slike su sasvim ok.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Eh, a kolko je hvaljen tel svojevremeno. Sve marketing, Kinezi su cudo! Svaka im cast.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ne pljuje ga niko ni dalje,ali....Realno,ne vredi te pare koje smo dali kada se pojavio ali kao sto rece,marketing je cudo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Rade igrice vrhunski tu nemaš problem , jedini ti je problem što ako ga koristiš za igru baš često tokom dana, moraćeš dva puta da ga puniš najmanje dva puta dnevno.
Kamera je previše dobra za ovu cenu telefona, pa čak i za skuplje telefone.
 
Ne pljuje ga niko ni dalje,ali....Realno,ne vredi te pare koje smo dali kada se pojavio ali kao sto rece,marketing je cudo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ma nisam luuuud da ga uzmem za 400e ( bez uvrede :D ) imam opciju da ga uzmem za nekih 30ak vise evra od Redmi note 5, naravno pod garancijom pa mi se zato ubacio u opticaj ... Huawei sam neopravdano pljuvao a oni ustvari opasno bacaju zisku jakim brendovima :D Danas sam imao priliku jedno 40 min da ga drndam i mogu reci da me je kamera prijatno iznenadila, fotografije mogu jako lepe da ispadnu sa nekim podesavanjima, video moze biti mnogo bolji ali ima EIS cini mi se tako da i to je ok opcija,zvukom nisam previse odusevljen ali nije mi ni bitan iskreno da kazem... Na sluskama se isto cuje dobro tako da je i to ok... Manje vise prosao test... imam sada jedno bzvz pitanje, pozadina telefona sto sija je li to neko staklo sta li je?? Svakako bi isao pod masku ali da je sigurno da ako padne na ledja da se nece rasprsnuti kao prednje staklo ili sta vec???
 
Rade igrice vrhunski tu nemaš problem , jedini ti je problem što ako ga koristiš za igru baš često tokom dana, moraćeš dva puta da ga puniš najmanje dva puta dnevno.
Kamera je previše dobra za ovu cenu telefona, pa čak i za skuplje telefone.

Hvala Rakula, i meni se cini da ne briljira bas sa baterijom ali kapiram da sam se vec godinama navikao da nocu punim telefon kada legnem tako da princip mi sasvim odgovara. Slazem se za kameru, deluje mi zaista dobro.
 
Bolji je GPU u Honor 9 nego u Redmi Note 5.
 
I meni se cini da ne briljira bas sa baterijom ali kapiram da sam se vec godinama navikao da nocu punim telefon kada legnem tako da princip mi sasvim odgovara.

Ovde smo već ranije konstatovali da H9 ima odličnu bateriju, kao i SoT (~6-7h). Naravno, ne možeš očekivati da ti baterija izdrži toliko ako igraš igre, što uostalom važi za svaki telefon.

Bolji je GPU u Honor 9 nego u Redmi Note 5.

Naravno, H9 ima dosta jači SoC.
 
Bolji je GPU u Honor 9 nego u Redmi Note 5.

Hvala Ivane, vidjam te po Xiaomi forumima i tvoje misljenje mi znaci jer znas iz prve ruke :D ... Generalno cini mi se da je dosta bolji telefon u odnosu na Redmi Note 5, jeste da je stariji skoro 1god ali cini mi se da ce gurati lepo do kraja ove god pa cak i onu tamo,ali otom potom one tamo cu se i ja valjda dohvatiti nekog Xiaomia :D
 
Ovde smo već ranije konstatovali da H9 ima odličnu bateriju, kao i SoT (~6-7h). Naravno, ne možeš očekivati da ti baterija izdrži toliko ako igraš igre, što uostalom važi za svaki telefon.

Pa naravno to svakako stoji, ma nisam ni priblizno toliko zahtevan kako i da budem kada prelazim sa J5 2015 na nesto ovako :D msm da sada sta god da uzmem od telefona za mene ce biti pojam brzine iskreno da ti kazem :D eee pa Twisteru i zadnju dilemu si mi otklonio , hvala tebi i svima sto su mi pomogli u odabiru!
 
Ne znam iz prve ruke, ali pise sve u specifikacijama, a i sve su to chipsetovi koji se nalaze u vise uredjaja.

Zavisi na kojim poljima se gleda, softver, baterija, veci ekran, cena, to je na strani RN5. CPU deo chipseta je slican, SD 636 je sigurno optimizovaniji, a vremenom ce biti ssmo bolji(nov je chipset).

Za gaming, zahtevnije igre, Honor 9 zbog jaceg GPU-a.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Pročešljao sam manje više čitavu temu, ali ne videh da se detaljnije diskutovalo o staklu/foliji i masci za Honor 9.
Naime opšte poznato koliko je telefon osetljiv i klizav kako kućište tako i ekran, pa me zanima kakva su iskustva sa izborom "idealne" kombinacije maska + staklo/folija.

Nillkin Nature providni silikon mu ekstra čuči, ali kako onda nesmetano staviti 5D staklo koje pokriva ekran do krajnjih ivica, a da se staklo ne deformiše? Ili je možda bolje staviti neku kvalitetniju foliju tipa Monsterskin 360 ili nešto treće?

Vidim da ima i neka "Pancir" folija je l probao to neko? Generalno šta furate na vašem Honoru staklo ili foliju i koje?
 
Ja uzeo rhinoshield bumper, zaista vrhunski proizvod. Isplatio se par puta u momenttima spektakularnih isspadanja telefona iz ruke. I uzeo nnihove zastitne folije za napred i nazad. Nije edge to edge ali meeni ne smeta. Radi posao ja zadovoljan!

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Da, pogledao sam na njihovom sajtu, izgleda kao dobro rešenje, ali nije nimalo jeftino pošto je samo prednja folija 24 dolara.

Sa običnim staklom koje nije "edge to edge" bi mogla da se koristi slim silikonska maska, ali ne leži estetski kao zakrivljeno staklo ili folija.

Možda je sa estetske strane folija u kombinaciji folija i silikon najbolje rešenje, ali nisam siguran koliko štiti telefon od padova, možda samo ekran od grebanja.
 
Preporuka sa Nillkin Ultra Thin bumper i Monsterskin 360 silik. foliju.

Sent from Honor 9
 
Po meni samo staklo, jednom mi je samo napuklo, i to kad sam samo spustio kljuceve koji su ga osesali, ali tome i sluzi. Folije su, mislim, prevazidjene...
 
Šta god da se ovom telefonu stavi može samo da ga poružni. Ko god kaže drukčije ne govori istinu, ne postoji navlaka koja mu lepo stoji. Ja na svoj nisam stavljao ništa i sve je ok.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ja imam staklo i sasvim lepo lezi, naruceno sa alija.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Koje staklo je u pitanju 5D ili neko drugo, može neki link?



Preporuka sa Nillkin Ultra Thin bumper i Monsterskin 360 silik. foliju.

Sent from Honor 9

Misliš na Nillkin Nature silikon? A što se tiče Monsterskin 360 folije slažem se da ekstra pasuje, pokriva ekran od ivice do ivice samo nisam siguran koliko štiti ekran od pada, pogotovo
u kombinaciji sa ovim nillkin silikonom koji ne pokriva ivice telefona.

Kakva su tvoja iskustva sa Nilkin silikonom i Monsterskin360 folijom što se tiče padova (ako ti je padao telefon) i koliko je postojana folija u smislu da li se vremenom izgrebe i pohaba, da li ostaju otisci prstiju i slično...?
 
Jeste da je lepsi bez njega ali radi posao.
Evo i predloga za futrolu.
Sve u svemu dosta je poružneo ali vrsi posao.
4332e2f13ba0fed781bcf43c7830b768.jpg
d621da9db9c6b17026caa00c57c1deab.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ja sam stavio staklo, celo providno i deblju providnu silikonsku masku. Nista ga ne zaklanja, ceo se sija.
 
Ljudi mala pomoc, ako je neko imao iskustva, dvoumim se izmedju P20 lite nov, i Honor 9 star 3 meseca, ako je neko imao iskustva sa ova dva uredjaja ili se malo vise razume u poredjenje modela svaka pomoc bi dobro dosla. Hvala u napred
 
Hvala svima na pomoći, uzeo sam na kraju tu Pancir foliju - staklo, koja pokriva ekran od ivice do ivice, ali i donji deo ispod home button-a i gornji iznad ekrana u predelu kamere i zvučnika. Tako da je sada kompletan prednji deo crn , sem home button-a.
Za sada folija deluje ok, nije se podigla iako sam stavio Nillkin Nature silikon.
 
Nazad
Vrh Dno