Šta je novo?

Wolfenstein II : The New Colossus

Jel probao neko sa 8gb rama, kako radi, pretpostavljam bez problema, bez obzira sta pise po sys req.

Edit: Sad videh, lagano. Ko ima 8gb igra pojede maksimum 5.6-5.6gb i radi kao podmazana. Ocekivano s'obzirom na engine. Zaista deluje odlicno optimizovana, sve na max, osim senki koje su na ultra umesto na uber i poneki filter off, covek na yt ima 55-70fps na gtx 960?! Uglavnom je to 60fps i vise. Znaci neka gtx 1050ti bi tu lagano konstatno 60fps plus. Odnosno rx 470/rx 570/gtx 1060 3gb/r9 390/gtx 970 sve to na max u 1080p u 60fps, osim 3gb modela 1060 gde ovo sa uber, mora na ultra zbog manjka memorije, pretpostavljam.
Sve u svemu, doradjen engine sa Doom-a i igra malo zahtevnija, ali i bolje izgleda. Fina prica.

Imam 16GB rama, a igra trosi oko 4.7GB...ali, zato 5.3GB video rama !!! sve na max 1080p ...nije tako strasna ta "shaky cam" moze da se igra :)
 
Probao da igram sa 1060 3gb i 1060 6gb ,1080p, samo da prenesem utiske i za mene iznenađujuć rezultat...:) Na podešavanjima "High" i "Ultra" su približne cifre min i max frejma, bolje je sa 6gb,ali ne nešto preterano, 10% razlike...Podešavanje "Uber" 1060 3gb min 50-60, prosek 70...Dok sa 1060 6gb minimum je 75-80, prosek preko 100 - baš primetna razlika! E sad max podešavanje ili "Mein leben" 1060 3gb od 30 do 45,negde padne i na 25, jedva igrivo! Sa 1060 6 gb retko kada padne ispod 60, neki minimum je 55, prosek oko 70 , bukvalno fluidno igranje. Rama,kao što je naveo Alister zauzima negde oko 5, video rama i do 5,5Gb sa gtx 1060 6gb....Dok sa 1060 3gb ram se kreće oko 6-6,5 GB, a video ram na svakom podešavanju full!

Da budem iskren, nisam očekivao da može da bude ovako velika razlika zbog 3Gb više memorije, jer su u suštini slične karte... Nisam probao još neku igru,ali iz viđenog 1060 6gb je "zaslužila" da ostane kod mene , a 1060 3Gb ipak putuje :D
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje da li neko ima problem sa zvukom oruzja? previse je tiho ostalo se sve cuje super samo puske kao da su prigusene
 
Probao da igram sa 1060 3gb i 1060 6gb ,1080p, samo da prenesem utiske i za mene iznenađujuć rezultat...:) Na podešavanjima "High" i "Ultra" su približne cifre min i max frejma, bolje je sa 6gb,ali ne nešto preterano, 10% razlike...Podešavanje "Uber" 1060 3gb min 50-60, prosek 70...Dok sa 1060 6gb minimum je 75-80, prosek preko 100 - baš primetna razlika! E sad max podešavanje ili "Mein leben" 1060 3gb od 30 do 45,negde padne i na 25, jedva igrivo! Sa 1060 6 gb retko kada padne ispod 60, neki minimum je 55, prosek oko 70 , bukvalno fluidno igranje. Rama,kao što je naveo Alister zauzima negde oko 5, video rama i do 5,5Gb sa gtx 1060 6gb....Dok sa 1060 3gb ram se kreće oko 6-6,5 GB, a video ram na svakom podešavanju full!

Da budem iskren, nisam očekivao da može da bude ovako velika razlika zbog 3Gb više memorije, jer su u suštini slične karte... Nisam probao još neku igru,ali iz viđenog 1060 6gb je "zaslužila" da ostane kod mene , a 1060 3Gb ipak putuje :D

Ako vec testiras 3GB vs 6GB, probaj Titanfall 2, Dishonored 2, CoD Infinity Warfare... siguran sam da ces videti, realan nedostatak vrama ;)
 
Poslednja izmena:
Extra izgleda, definitivno bolja grafički od poslednjeg dela kojeg sam nedavno prešao...još samo da je navatam na nekom popustu!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako vec testiras 3GB vs 6GB, probaj Titanfall 2, Dishonored 2, CoD Infinity Warfare... siguran sam da ces videti, realan nedostatak vrama ;)

Već je otputovala...Da je još kod mene rado bih istestirao,ali nisam imao vremana...Verovatno sve to što si naveo radilo bi bolje! Da se vratim na igru...Sa ovim drajverom, Hotfix Driver Version 388.10, radi još bolje! Meni je ova igra stvarno odlična!
 
Poslednja izmena:
...game cinematic je patetican skroz, ne vizuelno ! fino to izgleda, ali neke scene su :S:
 
Cutscene su najace ko reklame kad igram zvuk jako tih a onda dodje cutscena dresti cela ulica lol
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Extra izgleda, definitivno bolja grafički od poslednjeg dela kojeg sam nedavno prešao...još samo da je navatam na nekom popustu!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Mislim da su ipak mogli da se potrude da to jos bolje urade, graficki kvalitetnije i ozbiljnije.
Ipak za ovo vreme nije bas za pohvalu, za neku next gen igru.
Po meni je to trebalo bar jos jedan korak dalje da se uradi.
Nije velika razlika, dve godine izmedju poslednjeg dela i ovog ali..
 
ok je Wolf, ostala je ista atmosfera kao u prethodna dva dela sto mi se svidja... jedino je grafika skoro ista sta god od podesavanja dirao... sve mi je bilo jasno kad sam video onog kera na pocetku kao od plastelina ali preci cu je... svakako dobra razbibriga koja ce se zavrsiti sa shift+delete :)
 
Meni je odlicna igra,klasicno napucavanje bez mnogo mozganja,kako bi u stvari i trebalo da bude :) Grafika mi je takodje super,ima pomaka u odnosu na prosla dva dela,ko ne vidi razliku,stvarno je corav :)
 
Iskren da budem, ima već par godina kako sam prestao da obraćam pažnju na grafiku (primoran sam na laptopu na medium ili low; a neću da ulažem u komp)...samo nek je igrivosti i dobre priče, meni više ne treba.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Par mana koje sam primetio:
- loš audio mix (mada bolji nego u prethodnoj igri)
- mali broj lokacija
- loša indikacija da vas neko pogadja (sto je problem jer igra nije laka)
- nedostatak boss fightova
 
Meni je odlicna igra,klasicno napucavanje bez mnogo mozganja,kako bi u stvari i trebalo da bude :) Grafika mi je takodje super,ima pomaka u odnosu na prosla dva dela,ko ne vidi razliku,stvarno je corav :)
Nemojte da ste bukvalisti, naravno da nije skroz identicno, sustina je da je jako mali pomak.
Naravno, sve to je do Vulcana, takav je i Doom, jako malo tekstura, malo renderovanja, sve kao neki modeli.
Opet, sustina Dooma i jeste brza akcija, brdo fps i samo da vizuelno bude privlacno, ali su za Wolfenstein to mogli bolje. Ako engine dozvoljava, naravno.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Sta znam,meni na momente grafika deluje bas ubedljivo.....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@sinda zovi nekad kad si kući da dođem da vidim kako izgleda neka igra sa full detaljima ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vazi druze,dogovoreno ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da su ipak mogli da se potrude da to jos bolje urade, graficki kvalitetnije i ozbiljnije.
Ipak za ovo vreme nije bas za pohvalu, za neku next gen igru.
Po meni je to trebalo bar jos jedan korak dalje da se uradi.
Nije velika razlika, dve godine izmedju poslednjeg dela i ovog ali..

Grafički, razlika izmedju prethodne i ove igre je nebo i zemlja, pa prvi Wolfenstein je rađen id Tech5 engine-om a dvojka id Tech6.

Po meni je ovo definitivno jedna od najbolja grafika koju sam video do sada, osvetljenje i particle efekti su neverovatni. Na to dodaj da je id Tech6 engine odlično optimizovan pa i na slabijim grafikama radi super..
 
****š grafiku

priča je meni vrhunska, potpuno ludilo
scene kod kuće, u sudnici i posle toga... sjajno zezanje
 
Po meni je ovo definitivno jedna od najbolja grafika koju sam video do sada, osvetljenje i particle efekti su neverovatni. Na to dodaj da je id Tech6 engine odlično optimizovan pa i na slabijim grafikama radi super..

I po meni...Fenomenalna grafika! Ništa od ovog bolje ne treba, još uz ovako dobru optimizaciju! Ma odlično!
 
Ja uopste ne znam sto neki kojima se igra ne svidja dolaze da je uopste komentarisu.

Ja sam skoro pa igru zavrsio, sada sam u delu kada sam prosao onu scenu sa Hitlerom, fenomenalna igra. Prica sasvim ocekivana i u druhu predhdnih delova, grafika isto tako, da su uzeli da su nesto promenuli ja ne bih smatrao da je igra nastavak nego su komotno mogli da joj daju neki drugi naziv ali ovako sve je ostalo skoro isto ali opet mnogo bolje izgleda i sto je najbolje ljudi sa slabijim masinama ce moci da je odigraju.

Sto je neko ovde napisao, jedina mana je sto nema malo vise boss borbi ali dobro. A sama igra mi je jos bolja jer sam bas pred izlazak ovog dela uzeo i ponovo presao predhodna dva dela da obnovim gradivo i pricu.
 
Poslednja izmena:
Gde je logika, dakle pisemo samo kad nam se nesto dopada - kad nam se ne dopada, cuvamo to za sebe?
 
****š grafiku

priča je meni vrhunska, potpuno ludilo
scene kod kuće, u sudnici i posle toga... sjajno zezanje

Pa ne može da bude loše sa B.J. Blazkowicz-em :)

Produkcija je uvek bila na visokom nivou kod Wolfenstein-a, karakteri, dobar humor..
 
Naravno, slažem se, ali mi je II bolji od The New Order i The New Blood, a onoj abominaciji iz 2009. godine da i ne govorim.

Odavno mi se nije desilo da me igra ovoliko povuče i da mi cut scenes budu ovako dobre.
 
Ja se jos bakcem sa hijeroglifi-tekstom, cekam neki fiks za to :(
 
Nazad
Vrh Dno