Šta je novo?

WiFi Smart Plug (SP) potrebna pomoć!

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Imam problem sa ovim Smart Plug-ovima.
Koji god da povežem na Telekom ZXHN H168N V3.1 to jednostavno NE RA DIIIII :(
Probao sam i BroadLink i njegove klonove i kod mene na tom Telekom modemu/ruteru (ili šta već) ne radi.
Odnosno, radi ali postoji sledeći problem.
Namestim SP (SmartPlug) i on radi dok sam na mreži u stanu. Čim promenim mrežu (2/3/4G ili drugi wifi) SP više ne radi i pored uređaja, u aplikaciji, stoji krstić umesto "oblačića"...
Ko god je probao ovaj SP kod njega radi sasvim normalno ... Juče sdam fabrički resetovao Telekomov ruter i opet isto... (otvorena su mi 2 porta za neki monitoring, isključen firewall na ruteru... sve uobičajeno)

Ima li neko rešenje ili savet da mi da u vezi ovoga?

U pitanju je ovaj model broadlink-contros-broadlink-sp3-sp-mini-cc.jpg

P.S. Ko god je, od mojih drugara, probao ove SP-ove kod njih su normalno radili. Radi i kod mene, na SBBu, u stanu...
 
Poslednja izmena:
Vidi da odneseš kod prijatelja sa drugim ruterom/provajderom pa probaj čisto da eliminišeš to kao problem.
 
:(
Nisam siguran, više, u čemu je problem.
Moj ovaj ZTE ima 1.06 ROM i izgleda da on zeza.
Nosio sam SP svuda redom i kod svih radi.
Međutim, Ljudi koji imaju isti ZTE kao ja imaju nižu verziju ROMa 1.02, 1.03 i 1.05 koja je podosta različita od moje 1.06...
Uzeo bih drugi ruter Telekomov da probam (Huawei seriju npr.) ali oni nemaju VDSL koji ja imam i ne znam kako bi to radilo...
 
Da te nisu nat-ovali?
 
Nisu.
Odnosno, ja mislim da nisu.
Kako da tačno to proverim?
Doneli su mi nov modem da probam ali još nisam stigao :(

tnx
 
Ja imam isti problem sa istom uticnicom i modemom.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kako si ga rešio?

P.S. Izvini. Vidim da si napisao da imaš problem, što znači da nije rešen :(
 
Poslednja izmena:
Da li aplikacija na telefonu ostvaruje direktnu vezu sa SP ili ide preko nekog servera na internetu? Ukoliko se ostvaruje direktna veza onda SP verovatno pokušava da koristi uPNP (tj. da zamoli router da otvori port). Ukoliko na routeru nije uključen uPNP onda nije moguće uspostaviti vezu sa SP preko interneta, već samo u lokalu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moramo resiti ovaj problem ja se patim vec 10 dana. Nikako da provalim ista uticnica isti rutet kao @neogeo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Danas sam probao nov ruter i opet neće... Jbt. Gubim kosu :(

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Koji port?
Imam otvorene 8800 i 3333 za EthMan aplikaciji...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Evo kako mi izgleda UPnP upnp.jpg

A koji port treba da otvorim?!
 
Da li aplikacija na telefonu ostvaruje direktnu vezu sa SP ili ide preko nekog servera na internetu? Ukoliko se ostvaruje direktna veza onda SP verovatno pokušava da koristi uPNP (tj. da zamoli router da otvori port). Ukoliko na routeru nije uključen uPNP onda nije moguće uspostaviti vezu sa SP preko interneta, već samo u lokalu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Koliko sam saznao aplikacija/uređaj piči preko P2P protokola i izgleda da su s*ebali nešto u zte firmweru 1_05 i 1_06 jer pluginovi rade sa zte koji nosi 1_02 firmwer :(
Šta sada?

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Ako SP radi na drugoj lokaciji, a menjao si i ruter na lokaciji gde ne radi, to je dobar znak da imas cg-nat kod provajdera, i onda otvaranje portova i upnp jednostavno nemaju efekta.
 
Ček malo.
Rekoh da sam ručno radio port forwarding u samom ruteru i da to radi što će reći da nije NATovan...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Pa onda ručno forwarduj port opet?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koji port da forwardujem?
SPovi o sebi ne daju nikakav podatak da bih forwardovao njihove. Jedini trag koji ostave o sebi jeste IP koju im ruter dodeli i to je sve. Ta IP je nemoguća za direktnu comm jer SPovi nemaju web interface već se sve odvija preko econtroll apk na mob.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Portovi koje sam forwardovao su portovi za monitoring minera preko weba...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Kako si dodao SP u aplikaciju na telefonu? Da li aplikacija uopšte prikazuje IP adresu SP-a? Ima li neki info o SP-u u telefonu?
Kod p2p mreža, svi uređaji su istovremeno i klijent i server. Da bi SP bio server, potrebno je da ubedi router da mu odobri i forwarduje port kroz koji će ići komunikacija sa p2p mrežom. Isto važi i za telefon. Ukoliko su i telefon i SP iza NAT-a onda nijedan od njih ne može biti server i potreban je neki treći uređaj sa javnom IP adresom kroz koji ide komunikacija SP - telefon. U tom slučaju bi nepoznati kineski server trebalo da bude taj treći.
Kada prebaciš telefon na 3g/4g onda on dobija IP adresu od provajdera mobilne telefonije i tada je vrlo verovatno iza CG-NAT-a što automatski znači da ne može biti server. Ako pri tome ni SP ne može da postane server onda će i telefon i SP pokušati komunikaciju kroz kineski server.
Probaj sledeće... Zakači se na wifi sa telefonom i proveri da li možeš da se povežeš sa SP. Ako radi, skini i instaliraj app za telefon koja se zove Fing https://www.fing.io
Sa Fingom skeniranje lokalnu mrežu. Jedan od uređaja će biti SP. Klikni na taj uređaj i izaberi Scan Services. Fing će otkriti koji portovi su otvoreni i na kojima SP očekuje konekciju. Otvori port na routeru pa probaj da mu priđeš kroz 3g/4g mrežu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ekstra.
Probaću sutra obzirom da mi je sve to na "udaljenoj" lokaciji pa javljam ishode.
Tnx

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
SP se u aplikaciju dodaje kao Add Devvice i o SPu ne postoji nikakav adresni trag osim (mislim ali nisam siguran) MAC adrese koja se ispiše ipod SPa kada ga aplikacija "dohvati" i to je to.
Meni SP radi valjano sve dok sam u lokalnoj mreži i čim je napustim, mulo.
Kada aplikacija nađe SP, ispiše mu dodeljeno ime, MAC adresu i nakraju nacrta WiFi znak (jer je na wifi mreži)...
Izađem iz aplikacije, isključim WiFi i ostane mi 4g/3g/2g mreža telefona, ponovo startujem aplikaciju, otvorim Devicelist i tu vidim istu sliku oad malopre ali na kraju bi trbao biti nacrtan oblačić i tada SP valjano radi.. Međutim, kod mene nacrta krstić na kraju i tu se priča završava...

Probaću danas ovo sa Fing aplikacijom što si mi predložio i javljam ishode.

tnx
 
Kako si dodao SP u aplikaciju na telefonu? Da li aplikacija uopšte prikazuje IP adresu SP-a? Ima li neki info o SP-u u telefonu?
Kod p2p mreža, svi uređaji su istovremeno i klijent i server. Da bi SP bio server, potrebno je da ubedi router da mu odobri i forwarduje port kroz koji će ići komunikacija sa p2p mrežom. Isto važi i za telefon. Ukoliko su i telefon i SP iza NAT-a onda nijedan od njih ne može biti server i potreban je neki treći uređaj sa javnom IP adresom kroz koji ide komunikacija SP - telefon. U tom slučaju bi nepoznati kineski server trebalo da bude taj treći.
Kada prebaciš telefon na 3g/4g onda on dobija IP adresu od provajdera mobilne telefonije i tada je vrlo verovatno iza CG-NAT-a što automatski znači da ne može biti server. Ako pri tome ni SP ne može da postane server onda će i telefon i SP pokušati komunikaciju kroz kineski server.
Probaj sledeće... Zakači se na wifi sa telefonom i proveri da li možeš da se povežeš sa SP. Ako radi, skini i instaliraj app za telefon koja se zove Fing https://www.fing.io
Sa Fingom skeniranje lokalnu mrežu. Jedan od uređaja će biti SP. Klikni na taj uređaj i izaberi Scan Services. Fing će otkriti koji portovi su otvoreni i na kojima SP očekuje konekciju. Otvori port na routeru pa probaj da mu priđeš kroz 3g/4g mrežu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Upravo sam probao SP kod mene kući na SBBu gde, inače, i radi valjano.
SP je aktivan, vidi ga njegova aplikacija a vidi ga i Fing, međutim ne nalazi nikakve servise niti portove samog SPa :( AAAAAAAAAAAAAAA, GU BIIIIIM KOOOOSUUUUU
1.png 2.png 3.png
 
U tom slučaju SP nije server i veza se ostvaruje kroz verovatno neki kineski server. Pošto na SBB-u radi, a na Telekomu ne radi, jedino što mi pada na pamet je da DNS server Telekoma nema pojma za taj kineski server ili ima pogrešnu adresu. Probaj da u routeru ubaciš Google DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sad baš googlam o ovim spravicama... Ima tu dosta sitnica o kojima treba voditi računa.
Mora setup da se odradi na 2.4ghz, wifi password ne sme da ima space (razmak), treba updejtovani firmware SP-a, itd.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Moramo resiti ovaj problem nemoguce da ne moze.Nesto ruter ima sta neda da ostane Sp konektovan.
 
@yooyo:

- Uvek ispoštujem sve što si naveo a što je iole vezano za SP a i za ruter.
Firmware sam apdejtovao i sve to drugde radi amo kod mene neeeeeee :(
Imam 3x LANa koji su povezani na ruter (mining rigovi) i svema je na LANu (u winu riga) dodeljen Google engineer DNS (8.8.8.8 i 8.8.4.4)
Jedino da ih ubudžim u sam ruter ali ne vidim svrhu?

Neka dodatna ideja?
 
Ljudi radi na telekomu ali ne radi na zte modemu jer se trebaju otvoriti portovi
 
Koji portovi prijatelju, koji konkretno???
 
Nazad
Vrh Dno