Šta je novo?

Metro Exodus

^
4A dao i zvanicu izjavu, ogradio se oko cele situacije i prebacio vruc krompir izdavacima Koch/DS-u:


The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.

The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.

The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.


https://twitter.com/MetroVideoGame/status/1092115385061646336


Ako dodje do sledece iteracije Metro-a bice PC verzije.
 
Ah, damage control kicks in :-devil-:

Ne znam bas za ideju o daljim nastavcima, i Witcher mi je jedna od najboljih fransiza pa ne bih voleo da vidim cetvrti deo. Treba znati kada da se prestane, a vec sa ovim delom mi se nesto udaljuju od atmosfere i smeka prva dva dela...
 
Pa jel idu po knjigama ili su vec odradili celo stivo kroz igre? Ako ima materijala jos, onda ne bi trebalo da sumnjamo u 4A, ako pocinju sa ovim delom da izmisljaju pricu onda bolje da zavrsavaju sa Metro naslovom.
 
Uf kada bi mogao na medium,pevao bih od srece!:)

1080p medium mislim da ce moci lagano, ali nemoj da me drzis za rec.

PS4 pro vozi ~rx480/1050ti (-10% recimo) i procesor kome je pandan fx8350 (~ ryzen 3/ I3), ocekujemo 1080p 30fps-a i med detalje. Mada opet zatvoren sistem, druga prica...
 
Sta ih briga, odgovara im sto se digla prasina, makar negativna, jer svaka reklama je dobra.
 
Ovo je nivo kao kad bi dara bubamara pretila da nece vise da arlauce ako je masovno ne slusamo...
 
Ali ovi koji se žale na to da Kinezi špijuniraju i da je to najveći problem... Isprani mozgovi.
 
 
Xw7DDpM_700wa_0.gif


Ma da ne poverujes, sta bi sa onom pricom da su se prebacili na Epic u korist igraca? :d
 
Navikli smo na luksuz, kakav crni pre-load... Spartanski, na proju i sir i backlog na Steam-u da naviknemo, dok ne izadje za godinu dana... :)

Bilo je, pre nedelju ili tako nesto, javno obracanje javnosti i izvinjenje fanovima od strane Glukovskog... Tuzno je bilo za gledati i dovoljno govori koliko su Koch/DS u*rali motku kad sam pisac knjige mora da se izvinjava a ove bas zabole da daju bilo kakvu zvanicnu izjavu... Doduse, za razliku od Sapkovskog coveku je stalo do fransize...

Btw taj 3h gameplay na PS4 (pro) je skinut... Moze neki drugi link? Interesuje me kako izgleda na konzoli i kako stoji sa optimizacijom, najverovatnije cu pazariti posto je susa do kraja godine... :)
 
https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks.html

Dobar opis gdje se moze pogledati kakav nivo performansi nude razlicite graficke kartice.

Raytracing wise, aside from dark RTX scenes we did need to look hard to be able to spot a difference, that is the brutal truth.

Toliko o raytracing-u stim sto je udar na frame rate ogroman, cak i 2080ti u 4k ne moze da drzi stabilnih 30 frejmova :d izgleda dobili smo novi crysis russian edition.
 
 
Sve je to lepo ali kad napisu da za 60 fps-a u 1080p ti treba 2080 Ti onda svaka im cast... Sta ce onda smrtnici da rade.. :D
 
https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks.html

Dobar opis gdje se moze pogledati kakav nivo performansi nude razlicite graficke kartice.



Toliko o raytracing-u stim sto je udar na frame rate ogroman, cak i 2080ti u 4k ne moze da drzi stabilnih 30 frejmova :d izgleda dobili smo novi crysis russian edition.

Gledam performanse za FHD...

200.gif


1080, 1070 (2060) se vrte oko 60fps-a, jedva... A onda pogled 1060, rx580/480 jedva iznad 30... Nadam se da je do drajvera i lose optimizacije endzina (preleteo sam text ali spomenuse da je u pitanju stari endzin "modernizovan za 2019 standard") i da se da ispeglati, jer je totalno logike bez... Ako nista da makar konzola moz da izgura stabilnih 1080p/30fps-a (nemam pojma kojim "madjijama" planiraju da guraju 1440p upscaling).


Ne bih bas dao kompliment "ruski Crysis" jer dobro je poznato koliko neoptimizovano parce g*****a je "Kriza", i pored toga sto izgleda dobro. Kod M:E-a neke deonice (sudeci iz par in-game ss-a i gp review-a) i ne izgledaju toliko impresivno da bi opravdalo ovoliko gutanje resursa (na stranu sto setting izgleda odlicno). Nadam se da gresim, ne mogu da verujem da 1080 ne moze da izgura laganih 1080p/60fps-a (high/ultra settings) za naslove u 2019....
 
Poslednja izmena:
Pa ne moze jer PC Gaming tone vec par godina, Nvidia daje na kasicicu a cene na supacu idu gore... Yo ako ces 1080p 60fps-a moraces da platis koliko bese za 2080Ti? I jos za ostale komponente..

Da.
 
RTX ovde ima daleko bolju implementaciju za razliku od BF5, GI sa RTX je trenutno najbolji koji postoji u igrama. Naravno niko ne bi ni trebao da ocekuje da je to nesto jeftino jer je ray traced, jedine "magije" koje mogu da se ocekuju su od ovih rekonstruktivnih tehnika, tipa DLSS, ali ocigledno i to mora da bude really, really good da bi ovo izgledalo valjano i imalo dobre performanse.

Koliko se bese secam i stariji Metroi su tako vremenom dobili onaj Redux update koji je nosio GI i davao igri totalno drugi izgled.
 
Videcemo situaciju kasnije, kada izbace nove drajvere...

Meanwhile...

 
1366x768, 40", Samsung, 2.5m daljina, sharpness 9, medium, lock 30fps recept za 2019/2020. Kad izadje PS5 ima da pljunem na ovaj komp.
 
Gledam sad opise za Metro, vidim pusi prosecne, ok, ocene, ali ne onako kao sto je delovalo da ce biti hit.
Moram priznati da nisam iznenadjen, jer hitovi nisu bili ni prethodni delovi, prvi Stalker jeste doneo nesto novo i imao dobru grafiku, fenomenalnu atmosferu i odlican zvuk, ali igri je falilo nesto, falio je gameplay i da bude vise user frendly, zato je igra dobila prosecne ocene i prosecno prosla, ja Stalker nikad nisam voleo i uvek sam se cudio sto je stekla tolku popularnost u nasoj zemlji, valjda zbog slicnosti sa nasom zemljom, ali igra je bila prilicno losa gameplay wise, falilo je to nesto i ja sam se nadao da ce to sa Exodusom ispraviti, jer su je pozapadili i krenuli na mejnstrim pristup, ali kolko vidim po ocenama, ponovo su failovali, isto kao sa Stalkerima i prvim Metro-om, osim ako igra nije dobila slabije ocene zbog izuzetno loseg perfa, sto je nesto po cemu je serijal poznat, kad god izadje nesto od njih, ti znas da to neces moci da teras dok se ne pojavi neki novi hardver, to je problem sa tim evropskim, ruskim timovima, nemaju ni polish ni gameplay, kao sto to imaju zapadni naslovi, naravno Witcher je izuzetak od pravila, ima da se nadju takvi neki biseri, ali generalno naslovi iz evrope, rusije, ukrajine, itd, uglavnom imaju velike falinke... Eto izuzetak su i hrvati i njihov fenomenalni Serious Sam... Bas steta sto nasa scena nikad nije napravila bar nesto po cemu bi nas pamtili, a imamo potencijala za to.
Da se vratim na evropske developere, imaju potencijal, imaju volju i radne navike, talenat... znaju da iznenade, pucaju na inovacije, ali slabi su na polish-u i na gameplay-u, takvo je moje iskustvo.
 
Posle ovakvog komentara vise cenim igru, moracu da je probam.
Dobro je da se nije prozapadila igra, da nije mejnstrim i da ne lici na TW, da gameplay nije user frendly i na kraju da nije Hit inace bi bila jos jedan isprani naslov, dosadan i vec vidjen. To jeste mana ako je cilj da se napravi igra koja ce da bude prodata u milion kopija milionima kupaca koji su naviknuti na instant naslove bez sadrzaja...kakavi kupci takva i igra...srecom pa ima jos timova koji prave igre kao sto je Stalker nekada bio...ne podilaze povrsnostima konzumenata.
 
Pa ne moze jer PC Gaming tone vec par godina, Nvidia daje na kasicicu a cene na supacu idu gore... Yo ako ces 1080p 60fps-a moraces da platis koliko bese za 2080Ti? I jos za ostale komponente..

Da.
Pa treba jedno 150-160k i jos ako dodamo na to neki krsteni TV ili monitor...200k!Ovaj PC gaming je postao hardcore horor!Daleko im lepa kuca!
@
Kad izadje PS5 ima da pljunem na ovaj komp
Ja se isto to nadam...60 fps i miran si narednih 5 godina do sledece konzole!
 
Posle ovakvog komentara vise cenim igru, moracu da je probam.
Dobro je da se nije prozapadila igra, da nije mejnstrim i da ne lici na TW, da gameplay nije user frendly i na kraju da nije Hit inace bi bila jos jedan isprani naslov, dosadan i vec vidjen. To jeste mana ako je cilj da se napravi igra koja ce da bude prodata u milion kopija milionima kupaca koji su naviknuti na instant naslove bez sadrzaja...kakavi kupci takva i igra...srecom pa ima jos timova koji prave igre kao sto je Stalker nekada bio...ne podilaze povrsnostima konzumenata.
Ma lupa, ako su 80-85 prosečne ocene onda ok :) Još ubacio Stalkera kao primer lošeg gejmpleja... pa ako na ceo serijal i modove nisam potrošio 500 sati nisam ga ni igrao :) Odrađen preload na PS4, čeka se petak ujutru... nisam planirao da uzmem, nije mi se u startu svideo, međutim priznajem da sam pogrešio. Ovo predobro izgleda.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Svako ima svoj ukus, ja znam da sam igrao i Stalkere i Metroe i nikad nijedan nisam zavrsio, jer sam se smorio kolko je dosadno.
Ovaj Exodus je delovao ko da su krenuli pravim putem, da igru ucine zabavnijom i u zapadnjackom stilu, probacu je svakako, mada kakav je perf trenutno, ne znam ni dal ima svrhe.
 
Da li negde pominju sli/crossfire kombinaciju?
 
Ne razumem sta to znaci "postala zapadnjacka" i "pozapadila", posto se vec vise puta potencira? I zasto se to potencira?

Zato sto nije vise smestana u ruski metro (da ne kazem kanalizaciju) i zato sto se odvija na povrsini pa vas malo asocira na Fallout igre?

Ako ste gledali onaj gameplay od pre 2 nedelje sa komentarom devova, igra nije full open world, vec vodi kroz 4 veca "huba" tj regije sa razlicitim godisnjim dobima, gde u krajnjem slucaju mozemo da biramo samo u koju regiju cemo prvo da odemo (i to cisto sumnjam jer mislim da ce biti linearna progresija kroz pricu). Ne znam sta je trebalo da urade da ne bude "zapadnjacka", opet da naprave jos jedan "hodnik shooter" u podzemlju?! Realno su deonice vani u prethodnim delovima bile najinteresantije i vukle na istrazivanje...

80-85 (realno i bilo je za ocekivati) govori da je u pitanju odlicna igra (mozda ne vanserijska ili "genre defining") i nesto "nize" ocene "pusi" bas zbog toga sto nema tog zapadnjackog smeka (+ backlash oko ekskluzivnosti) koji odgovara "zapadnjackim" recenzentima, kao i publici.

+edit
jedino sto poprilicno brine (sudeci po vidjenim gameplay klipovima) je kriminalno los AI, koji moze da utice na celokupno iskustvo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno