Šta je novo?

Metro Exodus

Realno. Cinjenica je da ne bih dao 50 evra za igru, vec cekam narodnu verziju, tako da moja digitalna kopija ne ugrozava nikog, jer svakako ce od mene videti 0 dinara. Isto kao i cika Bili.
 
Izjava koja je sasvim na mestu. Ako vecina prodatih kopija ode na konzolama, sto uopste izdavati za pc?
Uvek gledam da pre kupim igru za komp, nego za konzole. Sa druge strane, imas gomilu ljudi koji piratizuju sve sto stignu i smatraju da je njihovo pravo da sve odigraju besplatno day 1, a za kompanije ih nije preterano briga, jer "svakako previse zaradjuju".
Izjava nije na mestu, jer je moglo i bez te izjave.
Neka oni ne izbace za pc, ako im je takva poslivna strategija, ali iznosenje toga je malo kiselo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Izjava koja je sasvim na mestu. Ako vecina prodatih kopija ode na konzolama, sto uopste izdavati za pc?
Uvek gledam da pre kupim igru za komp, nego za konzole. Sa druge strane, imas gomilu ljudi koji piratizuju sve sto stignu i smatraju da je njihovo pravo da sve odigraju besplatno day 1, a za kompanije ih nije preterano briga, jer "svakako previse zaradjuju".

Kako može biti na mestu izjava? Ko pri zdravoj pameti može da očekuje dobru prodaju nakon onoga što su uradili? Znali su sigurno da će biti backlash fanova i kockali su se...

Ako su stvarno očekivali da će ljudi da pohrle na Epic i da će povući dobar deo publike sa Steama onda su zaista ograničenih mentalnih kapaciteta i zasluženo im je upropašten serijal.

Niko nije povlašćen da igra besplatno ali zašto bi me neko ograničavao na jednu platformu i ukidao mi druge kupovne opcije? Realno ako se vode politikom da nisu dužni igračima za koju će platformu da izbace igru nismo ni mi dužni da kupujemo na istu ako smo na to primorani a ne odgovara nam...

I još preko toga kisela izjava "ako nemamo dobru prodaju na Epicu nećemo više da izbacimo za PC nego za konzole" a sami su zakuvali čorbu...
Identične izjave smo čuli iz EA-a za ovaj poslednji BF i svi znamo kako se to završilo i koliko je ugra tankovala
 
Poslednja izmena:
Realno. Cinjenica je da ne bih dao 50 evra za igru, vec cekam narodnu verziju, tako da moja digitalna kopija ne ugrozava nikog, jer svakako ce od mene videti 0 dinara. Isto kao i cika Bili.
Onda zbog lopova poput tebe ni ne treba da izdaju :)
 
Slazem se da je to dick move, ali nije ni prvi ni poslednji put. Slicno su radili i Sony i Steam i M$, pa nesto ne vidim da ste prestali da kupujete igre kod njih.
Dobar pc port uopste nije jeftin, a posebno nije ako hoces da guras stvari kao sto je RTX.
Njihov izdavac nije AAA, tako da verujem da postoji finansijski razlog zasto ovo rade.
Iako se igram na svim plaftormama, pc platforma mi je najdraza i ne bih voleo da ovo postane konzola ekskluziva. Ali ne mogu ni da ih krivim ako prodaja bude losa i ako se to desi.

Slazem se i sa ovim sto je rAMA napisao.
 
Na jednom stranom forumu sto ga posecujem su preimenovali temu u Consumer : Exodus haha dobra im fora :)
Kako stvari stoje lose im se pise
 
Poslednja izmena:
Shin-bojan A šta ti vredi i da izdaju i 4. dio 2022 kada svaki novi bilo kojeg naslova sve gori i gori??

Ovaj vuče na zapadnjački štih,Rage i te fore

I neka propadnu,zaslužili su

Nisu imali muda pa da kažu ne,ko ovi od Witchera,a mogli su komotno

Ovako če još manje dobit nek od Stema
 
Pa videcemo.
Ja igru svakako kupujem, jer sam prethodne dve uzeo za sicu, a i zanimljiv mi je serijal.
A i ne slazem se da su sve nove igre lose. REmake 2 je recimo odlican.
 
Dobar ti argument :p

Al to nije nova igra,samo novi skin :p
 
Sami su krivi.
Gameplay i promo trejler su im delovali odlično - sigurno da bi privukli širu publiku i fanove post-apokaliptičnog settinga (koji nisu ni odigrali prva dva dela)
Ako se pogleda kalendarska godina do jeseni (osim Sekiro i Days gone) ne bi imali neku ozbiljnu konkurenciju do eventualno Cyberpunk 2077 i/ili Death stranding na jesen... Potencijalno je ovo GOTY naslov ili u krajnju ruku sleeper hit...
Što znači da bi izuvali sa prodajom da je izašla na Steamu - ne verujem da bi im i tih 18% kod EGS-a išta značilo. Plus je RTX promo naslov što znači da su i tu uzeli neki keš Nv..(btw posle BfV 2. RTX naslov koji će teško da flopuje :))

I onda se odluče da naslov bude ekskluziva za Epic i povuku ga sa najveće platforme posle nekoliko meseci promocije i dva nedelje pred izlazak...

I ko im je kriv?
 
Poslednja izmena:
Onda zbog lopova poput tebe ni ne treba da izdaju :)

Meni ni iz dzepa ni u dzep :) neka rade sta hoce, njihova stvar.
Lopov si kada fizicki uzmes TV iz radnje, izneses ga i ne platis. Nisi lopov ako kopiras nesto, jer to sve jedno neces nikad kupiti.
 
Ako si trebao da platis da bi nesto mogao da koristis, ali si to nabavio, a da ne platis, kako bi ti to drugacije nazvao, a da nije lopov?
 
Još je veća krađa ako ukradeš nečije znanje ili intelektualnu imovinu od otuđivanje puke fizičke stvari.

To što imaš opravdanja za krađu samo govori o tebi kao ličnosti i čoveku :)
 
Nisam ni znao da je forum pun lopova,skoro svaki drugi clan je teska lopina ako uzmemo u obzir i godine iza nas!
 
Prosto neverovatno da se ovakvi komentari i dalje potezu u 2019-oj... kada nisam imao para za igru a igrala mi se bar sam cutao i piratizovao da bih igrao.
 
Prosto neverovatno da se ovakvi komentari i dalje potezu u 2019-oj... kada nisam imao para za igru a igrala mi se bar sam cutao i piratizovao da bih igrao.

Znaci, cutis i krades, i onda je sve ok? Vrlo zanimljivo. Ja nisam 'licimur' da cutim o tome :) jednostavno necu im da platim ni dinar, a igarcu sve sto mi se igra. Simple as that.
Na kraju krajeva, ti ces da platis 50 evra i da se igras, jer si ti tako u mogucnosti, a ja cu da se igram za dz, jer sam ja tako u mogucnosti.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da su ovi sto potezu pricu da treba kupovati originale i sami programeri, prave igre ili programe i zaradjuju na taj nacin, pa ih zato pogadja takvo razmisljanje, medjutim zaboravljaju da zivimo u bednoj Srbiji, i da ljudi nemaju ni 30 evra da placaju igre, kamoli 60, a zele da igraju, malo da olaksaju tezak zivot.
Da imam americku platu od 4000 dolara, ma i da imam 1000 dolara, placao bih bez problema, sve bi samo original uzimao, ali kad neko nema, ne moze, po meni je opravdano ovako da se posluzi, i prejaka je rec lopov, ako neko ima samo 200 evra platu ili nije cak ni zaposlen.
 
Iliti,lako njima kad ne plaćaju račune,vodu,struju,net :p

Šalu na stranu,niti misli kupit,nit piratizovat,jednostavno ne igram single player igre
 
Mene samo interesuje kakva je zahtevnost...nesto se bojim da ce biti malo 3Gb Vram-a!
 
Znaci, cutis i krades, i onda je sve ok? Vrlo zanimljivo. Ja nisam 'licimur' da cutim o tome :) jednostavno necu im da platim ni dinar, a igarcu sve sto mi se igra. Simple as that.
Na kraju krajeva, ti ces da platis 50 evra i da se igras, jer si ti tako u mogucnosti, a ja cu da se igram za dz, jer sam ja tako u mogucnosti.

Ne izvrci pricu. Poenta je da sam govorio o blamu i stidu i nekom vidu dostojanstva, da sam mogao kupio bih kao sto sam kasnije i kupio gomilu igara. Nisam to nikome radio u inat i hvalio se time kao sto je sad moderno da svako ima entitlement na sta hoce.
 
Mene samo interesuje kakva je zahtevnost...nesto se bojim da ce biti malo 3Gb Vram-a!

Min req se uvek poklapa sa konzolama tako da gledaj pandan ps4/ps4 pro hw-u , recimo za 720p/1080p min/medium podesavanja...
 
Poslednja izmena:
Uf kada bi mogao na medium,pevao bih od srece!:)
 
Znaci, cutis i krades, i onda je sve ok? Vrlo zanimljivo. Ja nisam 'licimur' da cutim o tome :) jednostavno necu im da platim ni dinar, a igarcu sve sto mi se igra. Simple as that.
Na kraju krajeva, ti ces da platis 50 evra i da se igras, jer si ti tako u mogucnosti, a ja cu da se igram za dz, jer sam ja tako u mogucnosti.

Ja skroz razumem sta hoces da kazes, ali isto tako mislim da to nije zdravo razmisljanje, tj potrebno je u svakom trenutku znati da je to pogresno i zeleti da to ispravis... tj da te bar malo grize savest zbog toga sto igras pirata i ne mozes da priustis original.

Nekome isto tako postane "normalno" da "pozajmljuje" tudja kola jer nije u mogucnosti da ima svoja, razmisljajuci da nista lose nije uradio jer se "samo malo provozao".
 
Ljudi, manite se tog poredjenja sa kradjom, "pozajmljivanjem" itd
Jel su jadni ljudi is Deep Silvera ostali bez game fajlova pa ne mogu sad da izbace igru? Ne.
Nek vam bude da je nemoralno, ilegalno jeste, ali kradja nije. Nadjite nego druge ime za ovaj strasni zlocin :type:
 
The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.

The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.

The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.


Trenutna objava 4AGames-a
 
Koje poređenje :D
Da mi je da vidim ko na forumu nije bio pirat?
Mada sada imam dosta igara na raznim servisima, a vala i na DVD-ju, sve što sam zaista voleo da odigram i igram dan-danas.
Naravno, na popustima sam većinom kupovao, jedino zadnji Doom sam pukao skoro pa punu cenu i vredelo je.
Treba podržati manje izdavače, pogotovo iz istočne evrope, jer očigledno znaju da naprave nešto originalno bez ogromnih resursa.

A da pozajmimo kola od nekog ministra, meni to deluje skroz ok.
Možda spasemo neki život.

To me uvek podseti na ove što protestvuju protiv bacanja petardi, i onda ih pitaš da li su to oni radili u mladosti :D
Onda sledi muk, pa opravdanja, ponela ih masa itd...
 
Moja poenta odnosila se na ovaj nacin razmisljanja koji cujem 100000x:
"jednostavno necu da im platim ni dinar, a igracu sve sto mi se igra. Simple as that."

Jednostavno u ovim godinama igram iskljucivo igre koje znam da su dobre / vrede ulozenog vremena, i moje razmisljanje bi bilo "na zalost ne mogu da im platim ni dinar, mozda kasnije nabavim igru na nekom popustu"
"Necu da platim i zabole me" je bahato, i jedan od razloga zasto smo tu gde jesmo kao zemlja u globalu.
Ovde nikog ne uzimam direktno u usta, jednostavno preveliki % ljudi ovako razmislja i ne vidi malo siru sliku...
 


"In Soviet Russia, games boycott you!"


:D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno