Šta je novo?

Metro Exodus

Nije im los ovaj potez, najave prelazak na Edjubre launcher i svi udare na Steam preorder :d
 
pa kako da udarim steam preorder ako igre vise nema na steamu?

jedino ako je bila jos neko vreme na steamu od momenta kad su najavili prelazak (nisam u toku kako je isao timeline oko cele ove price)
 
Ako se ne varam, 24h si imao za pre-order posle najave, sad vise ne.
 
^ Da, bilo je price i za boxed PC verzije Aurora edition, da idu uz Steam kljuc ali su promenili pricu.

@ivke

Procitaj malo o Epic-u i sta im kaze EULA koju potpisujes (zato sam i uzeo rodjakov nalog i pokazao cenu, nisam hteo da napravim svoj), ko je vecinski deonicar i da li stvarno mislis da ce biti bolji od Steam. Uopste nista konkurentno ne nude niti daju povoda da se bilo ko racionalan za njih odluci.

Na kraju dana tih 10$ manje ne igraju nista znacajniju ulogu u zaradi i siguran sam da bi im pored Valveove marze zarada bila veca nego kod Epica... (i pored kesa koju je DS dobio)

Ovo sto Epic radi nije zdrava konkurencija vec obican monopol koji je gori od ovoga sto Steam radi i ocigledno ljudi ne kapiraju koliko ce nama kao igracima to da steti na kraju.

Na kraju dana vas novac i vasa stvar, ali nema potrebe da dodje i baronise neko ovde kako treba podrzati ovo sto Epic radi, a nema u planu da kupi igru ili planira da je piratizuje.
 
Uvek sam za razbijanje monopola, tako da cu pare radije dati Epicu.
Planiram da kupim igru, tako da pretpostavljam da mi je dozvoljeno baronisanje.
 
Ja uzimam kada izađu prve realne impresije, preorder nikada. I da vidim da li treba prvo da pazarim RTX 2080 :d

I svakako mi je 49$ na epic-u jeftinije nego 60e na steamu. Dve crvene razlika :)
 
Poslednja izmena:
Dobra stvar kod Steama je sto mozes igre da nadjes jeftinije na drugom mestu.
RE2 deluxe me je izasao oko 40e, sto je odlicna cena. I DMC5 cu uzeti za manje pare od standardne cene.
Verujem da ce Exodus biti dobar. Prve dve igre sam kupio za sicu, kontam da je vreme da konacno podrzim developere.

Eh da, posto bih ponovo odigrao prve dve igre na 1080ti (ranije sam imao r9 290), koje verzije su bolje - klot ili redux)?
 
Poslednja izmena:
Redux.
 
Ovo sto Epic radi nije zdrava konkurencija vec obican monopol

U kom smislu? Monopol nad par igara - na odredjeno vreme? :) Cudno da ti smeta monopol, a u isto vreme hoces da igra bude na Steamu :)
 
Hoću da igra bude na svim platformama, ko ponudi najbolju cenu i uslove servisa da mogu sam da izaberem novčanikom a ne da me bilo ko primorava na njihov ... Rekao sam to više puta. Epic time što radi će samo antagonizovati svoj servis i dev/publisher studije koji se odluče na ekskluzive sa njima

Ja uzimam kada izađu prve realne impresije, preorder nikada. I da vidim da li treba prvo da pazarim RTX 2080 :d

I svakako mi je 49$ na epic-u jeftinije nego 60e na steamu. Dve crvene razlika :)

Razmišljaš da uštediš 10$ na igri a imaš u planu rtx 2080ti ako igra bude dobra?
LOL... Lebe. Mili. :d
To je to, sam ću da se izlogujem iz ove teme... :)
 
Poslednja izmena:
To je to još jedna franšiza biće mrtva,još jedan tim biće raspušten
 
Nije tu fora oko Steama i njihove politike, nego funjarski potez da se 2 nedelje pred izlazak povuce i bude exluziva za ono njesra Epic store... Pa majku mu zar nije moglo i da bude na Steam-u i na Epicu pa nek sopaju cene koje god oce, i da kupac moze da izabere preko kog klijenta mu vise odgovara. Ja bas iz inata necu kupiti ovu igru, Epic mi ne pada na pamet uopste i da instaliram na racunar.
A sto se igre tice, jako mi je ovo nesto poprimilo zapadnjacki trend i nije mi na nivou prva dva dela atmosfera
 
,,A sto se igre tice, jako mi je ovo nesto poprimilo zapadnjacki trend i nije mi na nivou prva dva dela atmosfera,,

Baš to,nit smrdi nit miriše
 
Rekao bih da je vama mozda najveci problem sto se cini sa ce se u ovom delu igrati mnogo vise na otvorenom nego sto je to bio slucaj u prva dva dela... Ne kazem da se ne slazem u neku ruku, ali ako je dobro odradjeno, pa sto da ne...
 
"Zapadnjacki" trend je poprimio i prethodni deo, pa je opet bila super igra. Meni se iskreno ne svidja bilo kakvo "open world", "experiencing", looting mesanje mehanika u ovo, ali gledajuci gejmplej i citajuci/slusajuci recenzije onih koji su probali, deluje mi da je i dalje na mestu, svakako je malo izgubljen klaustrofobicni smek, ali im opet dajem sansu i sigurno igram/kupujem ovo.

Sto se tice Steam vs Epic diskusije, PC kao platforma nije zatvoren ekosistem i nikada nije bio niti je trebao da bude, a to sto se godinama hranila ideologija PC gaming = Steam, to ce malo sada drugacije biti na necije razocarenje, vecina izdavaca je sastavila svoje racunice distribucije CDN-ova i ostalih vendora i sada mogu da se prikljuce kao kompetitori. Sa druge strane kineski overlordi ocigledno hoce da Epic Store dominira i donosi sto vise profita, a Tim ce izgleda morati da se vadi i bruka za ono sto je onomad na sav glas pricao o Win Store-u jer su se sada karte okrenule.

Sto se tice price zasto je Steam bolji, pa generalno mnogo vise opcija nudi, ima ogromnu zajednicu ali je isto tako uspeo i da izgradi religiju usadjivanjem trejdinga (na mnoge nacine) kao srz svoje prodavnice za koji su se mnogi zalepili. Ne treba ni da se zaboravi da je taj servis takodje bio dosta los nekoliko godina posle svoje prve iteracije i da neke stvari za funkcionalnost nisu cak ni godinama kasnije unapredjivane, ali kad god je trebao na neki nacin da se donese novac, uvek se ubrzano radilo na tome.
 
Hoću da igra bude na svim platformama, ko ponudi najbolju cenu i uslove servisa da mogu sam da izaberem novčanikom a ne da me bilo ko primorava na njihov ... Rekao sam to više puta. Epic time što radi će samo antagonizovati svoj servis i dev/publisher studije koji se odluče na ekskluzive sa njima



Razmišljaš da uštediš 10$ na igri a imaš u planu rtx 2080ti ako igra bude dobra?
LOL... Lebe. Mili. :d
To je to, sam ću da se izlogujem iz ove teme... :)
Ne sećam se da ste tako pisali za sve naslove i igre koje su bile steamworks, odnosno ekskluzivne samo za steam, gde su se ključevi mogli aktivirati samo na steam-u. A do nedavno 90% igara su bile steamworks...

Pa i metro 2033 je startovao kao steamworks naslov, pa se nešto ne sećam poziva na bojkot :d

Tad je to većini bilo ok....

P. S. Spomenuo sam Rtx 2080, ne Ti verziju, to mi je već puno [emoji14]
 
Poslednja izmena:
Pih, gde je 900e za grafu tu je 1400e... Ne moz da stavis cenu na 4k 60fps hdr podesavanja... A ovamo se stiskas za 10$ i shitty platformu :p

Salu na stranu...
Valve ovakvo povlacenje sa drugih platformi nikada nije "odradio" i ne moze da se poredi situacija. Da je Metro bio "ekskluziva" za Epic store u startu pa i ok. Sve je vec receno, samo mlatimo praznu slamu.

Btw. cisto da dodam da se neko ne zezne, Aurora ed. igre ce ipak dolaziti sa Epic kljucem (skoro su promenili na Amazonu opis, bilo je Steam ali je skinuto) - tako da je bolje sacekati snizenje i release dogodine ili uzeti ps4/xbox.
 
Poslednja izmena:
^
Razlika je 20$, pa uračunaj tako 10 igara i eto ti 200$ uštede. Ponašaš se ko politički bot...'jeste da i nas i proizvođače 'Para' dere, ali je ipak naša.'...'Lord je strog, ali pravedan...mnogo traži ali i daje...ponešto'
 
Hoću da igra bude na svim platformama, ko ponudi najbolju cenu i uslove servisa da mogu sam da izaberem novčanikom a ne da me bilo ko primorava na njihov ...
Ja hocu da svi automobili budu udobni kao Rolls Royce, a da se diferenciraju po ceni, ali iz nekog cudnog razloga nije tako :)

Ne mozes Valve igre da kupujes na Originu.
Dosta velikih publishera imaju svoje prodavnice.
Oni iz CDPR-a su se bas trudili da onemoguce manjim prodavnicama da prodaju W3 kljuceve.

Mozda su trebali ranije ovo da objave, ali to je to. Ovo kukanje za Steamom mi bas nije jasno. Igra me ne zanima, ali mi je bas drago sto se nasao neko ko bi mogao da udari Valve dovoljno jako da razmisle o tome kako da poboljsaju svoj servis. Ako odbijas da igras igru zbog launchera, onda ti se verovatno ni igra ne svidja toliko :)
 
^
Razlika je 20$, pa uračunaj tako 10 igara i eto ti 200$ uštede. Ponašaš se ko politički bot...'jeste da i nas i proizvođače 'Para' dere, ali je ipak naša.'...'Lord je strog, ali pravedan...mnogo traži ali i daje...ponešto'
Prvo, razlika u ceni je samo u USA.
Sva sreca, pa se zbagovalo da mi kupujemo na USA Epic store-u, pitanje dokle.

Epic store nije jeftiniji od Steama, druge igre imaju regularne cene, ovo sa Exodusom je uradjeno da bi satro ispalo da je dobra stvar sto je prebaceno na Epic, da se ublazi backlash.

Ovde je jedino dobro sto Epic vise para daje developeru, nista vise.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^
+1
49.99$ =/= 59.99€ =/= 59.99£, standardna prica sto se tice EU regiona. GoG ispada najkorektniji u celoj prici sa regionalnim cenama i onim delimicnim cashback-om u vidu "wallet credits"...

Spomenuto je i za cene vise puta ali ljudi selektivno registruju.
Kao da je pitanju Epic-ov naslov pa da je povlacenje normalno - sto je na kraju dana najmanji problem. Makar da se ljudi informisu oko cele situacije pre upadanja u diskusiju na osnovu "rekla-kazala"...

Ne kapiraju da od ovakve situacije igraci nista ne dobijaju, vec su samo na gubitku. Ako stvarno ocekuju u buducnosti od Tencent-a (koji je vecinski deonicar Epic Games-a) bolju praksu (podrske, odnosa prema musterijama/korisnicima) nego od Valve-a, grdno se varaju.
Cak i sto se cene za Steam tice, kao da zaboravljaju da kljucevi uvek mogu jeftinije, nesto kasnije da se nadju...
 
Poslednja izmena:
Korisnička podrška I odnos prema kupcima od strane Valve-a?

Pa oni su ubedljivo, ali ubedljivo, najgori po tom pitanju.

Ne daj bože da vam se nešto desi sa nalogom, trebalo bi vam tri meseca da stignete do nekoga ko zaista i pročita vaš ticket.

Prvo vam tri četiri puta pošalju unapred spremljene copy-paste odgovore i zatvaraju tickete, a zatim vam banuju support nalog kada shvate da vas ne zadovoljava copy-paste faq odgovori. Njihov support je igra gluvih telefona.

A ovo pišem kao neko ko ima 1.5k igara na njihovoj platformi.

Najbolji support ima EA, koliko god ljudi voleli da ih mrze. Live chat gde te prebacuju na viši support tier ako to zahtevaš, gde sam svaki put rešavao probleme za sat-dva istog dana. Može i telefonski, jednom sam morao tako za swotor.

GOG takođe brzo odgovara, Humble za dan-dva. Ali kod steama support ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Poenta price je i bila bas u tome. :) Hvala sto si podelio utiske...

Neka se neko zamisli kada se desi sledeci talas propusta i kompromitovanih naloga na Epicu usled baga... Nadam se da je cena od 10$ jeftinije (za neke regione) i ekskluzivnost na godinu dana dovoljna motivacija da se redovno uzimaju naslovi kod njih...


Slozio bih se da se ne slazemo oko prednosti/konkurentnosti koje (ce) Epic potencijalno doneti i to je to.

Nema vise svrhe da trujemo temu, svako ima ima dovoljno razuma i neka sam bira svojim novcanikom.
 
Poslednja izmena:
Tolko zezanja, a platio si igru.
ispade da je lakse koristiti pirate.
 
^ u celoj prici je za deal najvise odgovoran izdavac Deep Silver i Koch Media (koji je pak u vlasnistvu THQ Nordic ali imaju autonomnost), 4A (dev) se najmanje pitao.

Ne sumnjam da ce igra biti za dzabaka nakon godinu dana kada prodje deal sa Epicom (ispod 20$/evra, ako ne i manje) ali potencijalno je vec upropasten jos jedan dev studio i odlicna fransiza.

Steta jer citajuci jos par intervjua, za 4A je ovo trebao da bude "stepping stone" tj mnogo truda je ulozeno i ocekivali su da ce ih ME staviti na mapu (nesto poput Witcher 3 za CDPR)... Ali eto rezultata kad se "odela" umesaju u igracku industriju.
 
Poslednja izmena:

Izjava koja je sasvim na mestu. Ako vecina prodatih kopija ode na konzolama, sto uopste izdavati za pc?
Uvek gledam da pre kupim igru za komp, nego za konzole. Sa druge strane, imas gomilu ljudi koji piratizuju sve sto stignu i smatraju da je njihovo pravo da sve odigraju besplatno day 1, a za kompanije ih nije preterano briga, jer "svakako previse zaradjuju".
 
Nazad
Vrh Dno