Šta je novo?

Metro Exodus

Ni ne treba da bude open world, ne znam sto je svima bitno da bude open world.. nekada mi je linearna hodnik igra bolja 100x i dinamicnija od s**nja open world-a tipa Far Cry sa gomilom generickih side qvestova.
AI ovde jako bode oci, bas je lose uradjen
 
Ni ne treba da bude open world, ne znam sto je svima bitno da bude open world.. nekada mi je linearna hodnik igra bolja 100x i dinamicnija od s**nja open world-a tipa Far Cry sa gomilom generickih side qvestova.
AI ovde jako bode oci, bas je lose uradjen

Pa na to mislim, ne sviđa mi se kako je urađeno. Ne mora biti open world da bi bilo dobro. Ajd videćemo utiske kad izađe :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nekako mi je koncept koji je GoW uradio najbolji. Ima hub-ova i sporednih misija, ali nije skroz open world fazon da mozes da ides bilo gde bilo kada.
 
Previse se trese prazna slama... Ako su prica, gameplay mehanike i prezentacija odlicne, apsolutno nema veza da li je igra open world ili linearno iskustvo... Uz naravno dobro doziran i pre svega kvalitetan sadrzaj.

I zasto se stalno potencira da igra mora biti po defaultu open world? Da li je to jedini preduslov/merilo da ce biti dobra?


GoW je skoro ubo formulu, ali su malo preterali sa recikliranim,repetativnim protivnicima u poslednjoj 1/4 igre...
 
Poslednja izmena:
Open World je jedna velika prevara, jedino sto radi jeste to dal ces prvo odigrati 13-tu ili 21-vu misiju, a kad je linearno svakako ces proci svaku misiju, samo se neces usput smarati sa tim koju prvo da zavrsis i da je trazis po velikoj mapi, jer je taj prazan hod najdosadniji aspekt, dok je to kod linearnog iskustva, odmah jedno za drugim, pa se odrzava dinamika i zanimljivost igre.
Mislim da je mnogo bitnije od Open World-a, nelinearnost igre, to jest tolika kolicina nelinearnosti koju najvise Deus Ex nudi.
Takvih nema puno u najavi, na pamet mi pada samo Cyberpunk.
 
Linearnost postoji i u open world igrama - main story line je uvek linearan i omogucava otkljucavanje sledece faze (pa samim tim i prelazak).

Vise mi odgovara "utegnutnije" linearno iskustvo koje zeli da docara odredjenu pricu kako su ga zamislili autori - naravno pod uslovom da je igra/prica kvalitetna. Nista mi ne znaci open world koncept u igri ako je nacickan repetativnim filler sadrzajem koje recimo Ubi potencira.
Doduse naravno da mi ne smeta mogucnost vise opcija/nacina pristupa jednoj misiji i racvanju price na osnovu nekih izbora (sto mu opet dodje viseslojno linearno iskustvo) zarad ponovnog prelaska.
U tom smislu je GoW zamalo ubo formulu (mada je prevashodno linearna igra, a kao glavnu inspiraciju Barlog je koristio koncepte i neke gameplay mehanike old school metroivania igre kao insipraciju).

Zato bih recimo voleo da vidim vise koncept GoW-a za Metro i CP2077 (linearnije iskustvo sa vecim open world hubovima i backtrackingom) nego li recimo RDR2.

Mada za Metro po svemu sudeci ce i biti tako ako se uzme u obzir sta je pricano o gameplay testu koji su imali (voz i 4 godisnja doba, regije koje se menjaju dok se "vozikaju" kroz Rusiju)
 
Svidja mi se taj koncept sa vozom i sto je vise outdoor.
Kod prethodnih delova me je odbijalo sto je skoro sve u podzemlju.
 
Uh, ali kad iz podzemlja konacno izadjes na povrsinu, kako je vrh osecaj! Pogotovo kad se izadje prvi put u last light!!! :)
 
 
au bre, sate cu da izgubim samo na modifikovanje oruzja :smash:
 
Bas obecava :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Samo da ne prodaju najvecu tezinu kao dlc ponovo :d
 
Thanks to the scalability of the 4A Engine, Metro Exodus will offer a great experience on entry-level hardware; but enthusiasts will be able to stretch the latest video cards to the limit at 4K / 60FPS with Extreme settings.

MINIMUM
OS* : WINDOWS 7 | 8 | 10
CPU : INTEL CORE I5-4440 or equivalent
RAM : 8GB
GPU : GEFORCE GTX 670 | GEFORCE GTX 1050 | AMD RADEON HD 7870
VRAM : 2 GB
DIRECT X : 11 |12

RECOMMENDED
OS* : WINDOWS 10
CPU : INTEL CORE I7-4770K or equivalent
RAM : 8GB
GPU : GEFORCE GTX 1070 | GEFORCE RTX 2060 | AMD RX VEGA 56
VRAM : 8 GB
DIRECT X : 12

HIGH
OS* : WINDOWS 10
CPU : INTEL CORE I7-8700K or equivalent
RAM : 16GB
GPU : GEFORCE GTX 1080 Ti | GEFORCE RTX 2070 | AMD RX VEGA 64
VRAM : 8 GB
DIRECT X : 12

EXTREME
OS* : WINDOWS 10
CPU : INTEL CORE I9-9900K or equivalent
RAM : 16GB
GPU : GEFORCE RTX 2080 Ti
VRAM : 11 GB
DIRECT X : 12

*Windows 10 RS5 (Build 1809) or newer and DirectX 12 required for RTX features. Win 8.1 requires build 9600 or newer, Win 8 requires build 9200 or newer, Win 7 requires SP1 or newer.

..:bottle:
 
Ajaooo :(
Mnogo mi je ovo nesto
 
ziveo 1080p i windows 7 :)
 
^Pa dobro, necemo ti zameriti, niko nije savrsen :D
 
W7 u 2019-toj, molim vas predjite na 10! :D
 
I vreme je bilo da Valve dobije po nosu :)
 
Vidiš da pomažu, igra ti je 10$ jeftinija :)
 
Napokon neko da spusti Steam sa visina, smorili vise, nadam se da ce i GoG malo da ubrza proces sa AAA igrama.
 
I vreme je bilo da Valve dobije po nosu :)

Kao da je juce bilo kad ti je avatar bio presveti Gejben. :)

Ali slazem se, vecina elitista je spustila gard i prestala da brani Valve, neki klinci su odrasli i skapirali da je to samo biznis, a sad je valjda na redu i Valve da skapira.
 
Valve je krajem prošle decenije spasio gejming industriju.

Počevši od toga da je prvi uspešno promovisao servis koji je nudio više komfora od piraterije. Pre steam-a je vladao period kada je komfornije bilo skinuti piratsku igru, nego otići u radnju, kupiti cd i zatim držati taj cd u čitaču da bi mogao da pokreneš igru. Ponudili su "one click" download, automatska ažuriranja u pozadini i integrisanu online zajednicu. Pa ni sam pojam akcija nije postojao u ovom obimu pre njih, pogotovo ne na našem "tržištu".

I ono što je najbitnije ponudili prostor manjim igračima da izbace bisere koji su zaista i vratili gejming industriju na kolosek negirajući viđenje najvećih izdavača da prosečan igrač želi da igra isključivo 7-77 akcione avanture iz trećeg lica kamere sa ramena ili novi kolovdjuti (ovo se nije promenilo ni danas kod tih najvećih, osim što je reč politički korektna ubačena u jednačinu). Što je rezultiralo vraćanjem nekih zaboravljenih i izumrelih žanrove u godinama koje su prethodile, upravo od tih manjih razvojnih timova i studija koje je promovisao valve na svojoj distribuciji.

Ali taj valve više nije ovaj valve. Pretvorili su se u birokratski aparat koji više ne gura inovacije, već služi isključivo da se živi od tuđih 30% i loot box-ova. I ovakav Netflix je trenutno institucija za njih :)

Tako da ih je zaista i potrebno prodrmati. Pri tome monopol nikada nije doneo ništa dobro, pogotovo ako ne gura inovacije. ;)
 
Poslednja izmena:
Vidiš da pomažu, igra ti je 10$ jeftinija :)

Naravno, ako posmatramo tako naivno. :) Ako imas ekskluzive kasnije (u vidu platforme ili konzole, bilo cega), zasto bih ikad spustao cene tih igara kad ti niko drugi nece biti konkurencija? I jos slobodno da ignorisemo cinjenicu da dosta Steamworks kljuceva se mogu naci jeftinije nego na samom Steamu (i ne pricam ovde o grey market prodavnicama), da li cemo imati slicnu situaciju sa Epic Games Store?
 
Svaki izdavac sad ima svoj neki servis.. ne znam ali ne volim u kompu i da imam Uplay, Epic Store , Origin i Steam... Prvo me je hardverska zahtevnost odbila od kupovine a sad jos ova vest da nema za Steam, mislim da sam dobro uradio sto sam preorder PS4 verziju, pa nek se i vuce u 30 frejma :p
 
Nazad
Vrh Dno