Šta je novo?

Metro Exodus

Posle nekoliko pokusaja da krenem u prelazenje, konacno sam zavrsio igru. :) I ono, prilicno sam uzivao, zapravo. 8/10 sa moje strane. EE sam igrao, sve na Ultra i RTX ON, razume se. To mi je stvarno napravilo dodatni uzitak, jer igra odlicno izlgeda, mada sam imao par puta glitcheva sa teksturama... resavao re-run-om.

Kako nisam igrao prethodne Metro igre, jer u to vreme nisam imao adekvatan GPU (probao sam Dying light), nisam imao neka ocekivanja, ali evo sada mi se igraju i DLC. Ne znam jesu li vredni kupovine? Momenat gde je Artjom 'mutav', ali radi naraciju na load screen-ovima mi je dosta cudan, ne mogu reci da razumem potpuno. Ovaj polu-open world me je podsetio na Fallout 4, taj momenat mi se dopao prilicno, mada ima vise limita. Narocito vs Fallout 4 GOTY.

E da, bitna stvar je da sam uspeo iz prvog prelaska da dobijem good ending i nekako prilici igri, iz moje perspektive. Inace igram multi-endings tako da se ne opterecujem nekim pikiranim, nego zapravo igram 'na osecaj' i vibe koji igra ima. Nisam stekao utisak da je tesko doci do dobrog zavrsetka svakako, igrao sam na nekim medium podesavanjima tezine, ako nesto znaci. Uglavnom, ako jos neko nije presao ovo vrhunsko delo, preporuka. :)
 
Odlična vest. Zamislite STALKER u ovom engine-u.



This isn’t just simple mod support – we’re giving you our full Editor as it was the day we released Metro Exodus, with the ability to create standalone content run from a basic executable.

"We’ve included a full unpacked Metro Exodus sandbox level for you to tear apart using our tools. Feel yourself a 4A Games team member – we’ve provided you with everything our Designers, Artists, and Animators have access to!"
 
Šta fali Unreal Engine 5? Meni se više sviđa kako izgleda novi Stalker nego Metro, premda su oba naslova vrhunske grafičke poslastice. Ipak Stalker trebamo još detaljnije analizirati.
Ne fali ništa naravno. Ali ovde je fora što neko može da izmoduje Metro da izgleda kao STALKER. Ne pravi igru od nule.
 
Najnovije glasine govore da će sledeća Metro igra biti najavljena ove godine. Pominje se i multiplejer komponenta ali se ne zna da li će biti kao odvojena igra. Navodno je u prilično playable fazi. Takođe se ne zna da li će biti nastavak Exodusa ili nova priča.
Ja mislim da je u pitanju nova priča (koja se ipak nastavlja na prethodnu) ali da će igra ovog puta staviti igrača u čizme Samuel Taylora - Sama, lika poznatog iz Sam's Story ekspanzije.
Videćemo...
 
Nadam se da nece biti kao Exodus!
 
Open world, ili vece mape, nemaju smisla ako je igra i dalje linearna, ako nemas slobodu!
Takav je Exodus!
 
Na netu se mogu pročitati razne glasine da je igra playable i da se radnja i dalje dešava u Rusiji, za razliku od mišljenja mnogih (pa i mog) da bi se možda mogla nastaviti u USA u čizmama lika iz Exodus ekspanzije - Sema. Ovaj put se tačnije pominje Moskva i da će biti u pitanju skroz nova priča.
E sad, zamislite Metro igru: Ful Open World u Moskvi gde postoji zagađen grad u kojem se izlazi na površinu po potrebi (resursi, questovi...) kao i ceo podzemni sistem železnice sa mnogo stanica (trgovinskih kampova), sablasnih tunela, nekoliko frakcija, zabranjenih zona itd... Sa još boljim Survival elementima.
U onakvom engine-u kako bi igra rasturila!
Već su se u Exodusu dohvatili otvorenosti i mislim da je sad red da se kombinuje sve kako bi se dobila neka luda perverzija od igre!
 
Moglo bi to bas vrh da izgleda. Mislim, kec je delimično na taj fazon, ali je linearan.
Secam se kad sam igrao keca, pa gledao progres kroz metro stanice, reko ovde neće biti kraja, ali se onda ispostavilo da većinu metroa necu ni obići.
 
Ja neki dan zavrsio sa prelazenjem celog serijala, Metro 2033 redux, Last Light redux, Exodus Gold editon koji dolazi sa jos dva dodatka The Two Colones i Sam's story i sve to na ranger hardcore tezini.
Baš sam uzivao!
Samo me malo smorio "auto save" sistem u Exodus-u a pogotovo u Sam's story gde nekad na pola minute dva puta snimi poziciju a nekada pola sata nista pa sam neke delove morao solidno puta ponavljati i iznova prelaziti.
 
Gospoda iz 4A gamesa dolazi na ovogodišnji gamescom. Šta li će prikazati?...
 
Nazad
Vrh Dno