Šta je novo?

Metro Exodus

Naravno da ne mora biti open world,kazem da bi ja voleo da bude.Po meni je mnogo lepse cunjati okolo i istrazivati,a ne ici po predefinisanim linijama kretanja gde na svaka 3 minuta ide neki sinematik.Da ne postoji stalker,nebi ni znali kako to moze odlicno da izgleda.
 
Svast ces tu procitat, texture nemaju veze sa specifikacijom pcja, pa onda Skirim slab open world igra, pa opet za nekog je Metro horor..... Omg, omg
Uglavnom se ne nadajte mapama/livelima da budu vece nego prije
 
Pa Metro i jeste fps horror igra, sta je tu cudno?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Pa u intervjuu je lik vec rekao da igra nece biti klasican open world, bice opet uskih i linearnih prostora dok ce neki delovi biti dosta siroki, tj. otvoreniji za razlicit pristup. Po meni ovo je najbolja kombinacija i dobro je sto nije open world-jedna mapa dizajn koji vise steti igri nego sto pravi neki raznovrstan gameplay.
 
Upravo, sve covek rekao u intervjuu. Mislim da ce oni to bas lepo odraditi.
 
Dobro je, muka mi je vise od open world igara iskreno. Jedina open world igra koja me nije smorila u zadnje vreme je Stalker. Problem kod open world igara, bar meni je monotonost u istrazivanju, bar kod vecine, na srecu ne u Stalker ili Withceru, ali gomila drugih haos.
 
Svast ces tu procitat, texture nemaju veze sa specifikacijom pcja, pa onda Skirim slab open world igra, pa opet za nekog je Metro horor..... Omg, omg
Uglavnom se ne nadajte mapama/livelima da budu vece nego prije

Bas ces svasta procitati.

Neko ko je izmedju ostalog napravio par hiljada textura bi trebao znati.
 
Izgleda da ce ovo bas biti Metro/Stalker kombinacija? Bar tako Prokhorov potvrdjuje, a on je bio lead designer za Stalker SoC.

 
Poslednja izmena:
Odlično :)
 
Kad ovo zavrse, onda mogu da otkupe STALKERA i urade samo u novom endzinu :D nish da ne diraju drugo :D
 
Fingers crossed :)
 
Bas ces svasta procitati.

Neko ko je izmedju ostalog napravio par hiljada textura bi trebao znati.
Stime sta pisem sa kuxxxxxg mobija, jos sam skoro dobro napisao
Btw da se evratimo na texture, ti koji si zalepio par iljada, trebao bi znati da textura od par stotina pixela nije ista ko ona od par iljada
Valjda sam se dobro izrazio, mislim na rezoluciju textura
 
Stime sta pisem sa kuxxxxxg mobija, jos sam skoro dobro napisao
Btw da se evratimo na texture, ti koji si zalepio par iljada, trebao bi znati da textura od par stotina pixela nije ista ko ona od par iljada
Valjda sam se dobro izrazio, mislim na rezoluciju textura

Naravno da je bolja. Ali ja ne pricam o pixelima vec o performansama.
 
Metro Exodus takes the series above-ground for a year-long journey through post-apocalypse Russia.

http://www.pcgamer.com/metro-exodus...-long-journey-through-post-apocalypse-russia/

Yeah, so the game picks up where Metro: Last Light left off with the good ending. Artyom is back and now he needs to join together with a small group of survivors and board a train and escape Moscow. He goes on an epic journey that spans the continent and goes across post-apocalyptic Russia. The whole journey takes about a year and we get to see all the seasons in the year and we get to see that journey and how the time and everything that happens along the way affects the characters and how the characters change.

Players will get to explore the world outside of the Moscow Metro which is pretty much where the last two games have exclusively taken place—underground. We've gone above ground a little bit in previous games but that's going to be a lot of more of that in this next game.
 
Poslednja izmena:
 
jedva je cekam :D
 
Prejakoo. A i izlazi relativno skoro, bas na zimu kad i treba.
 
Ocekivani kvalitet od 4A Games-a. Kupovina zagarantovana!
 
Dobro izgleda i zanimljivo deluje. Videćemo! ;)
 
Uh, extra... ovo se igra odma po izlasku!!! Inace, broj dislajkova je ispod 1% sto nije veoma cesta pojava.
 
A gde pise da je Windows 10 obavezan requirement? Jedino ako je igra DX12 API only, onda je valjda ocekivano.


 
Poslednja izmena:
Bojim se samo da ne upropaste onaj dobar filing proslih metroa, da ne bude previse otvorenog prostora i da ne preraste u neki poluotvoreni Fallout, jer je u prva 2 dela atmosfera bila ta koja je igru cinila fenomenalnom, pa se nadam da ce tako i ostati.

Meni i između prva dva dela postoji solidna razlika u atmosferi. Prvi je jeziv, stalno si sam u mračnim, skučenim prostorima, uz retka izlaženja napolje kada se opet krećeš po zatvorenim prostorima. Drugi ima mnogo više otvorenog prostora van zgrada, dosta se ide zajedno s nekim, prostori nisu toliko skučeni... Po trejlerima deluje da treći ide još dalje od atmosfere keca.
 
Istina, kako vreme prolazi, tako sve igre, sve vise idu ka tim nekim otvorenim predelima.
Ali ooet, drugi je i napolju imao lepu dark atmosferu, nije bilo mnogo otvoreno, bas fino. Mada opet, tuneli i voznja kolicima su no.1 :D
 
Ma jeste, to ipak nisu plaže, nego sablasni post-apokaliptični gradovi puni kojekakvih mutanata, ali LL meni nema nijedan deo strašan kao The Depot ili Arhives u 2033. Odvratni nivoi :D
 
Last light se jeste razlikovao, al je sve jedno vrhunski odradjen i nista mi nije falilo iz 2033. Npr prvi momenat u Last Light kad se izadje na povrsinu mi je bio fenomenalan.

Apsolutno sam uveren da je 4A na nivou i sa Exodus-om i jedva cekam da ponovo udjem u metro world. Ako stignem, ponovo cu preci prva dva dela pre izlaska treceg.
 
Nazad
Vrh Dno