Šta je novo?

Metro Exodus



GGMan seal of approval...
Ali potvrdjuje kao sto i drugi recenzenti spominju, nije bez problema.


@exste
Ima Metro feel, ali nije taj Metro kojeg se secas iz keca... Ima par klaustrofobicnih sekcija na prvoj mapi (prvih ~3/4h), i tu prilicno podseca na STALKER-a, ali ceo setting/atmosfera je vise kao ruski post-apokalipticni safari...

Trigerovanje retardiranog AI-a (sto mozes da eksploatises, jer se vracaju nazad kada predjes nevidiljivu liniju) i los hit detection mi bas zapada za oko, nadam se da ce to da ispeglaju. Takodje na otvorenom sigurno ne ostavlja isti utisak kao kada si bio zakljucan sa karakondzulama u klaustrofobicnim tunelima kao sto je onaj library level iz keca...

Ispraticu sigurno vesti i verovatno kupujem za PS4 na nekom vecem popustu ili na Steam-u dogodine...


Ček, ne igraš... pa na osnovu čega govoriš utiske? :) Ja sve vreme mislim prenosiš lična iskustva. Ja igram na PS4 Pro, igra je sjajna što se tiče gejmpleja, atmosfere, napucavanja... ali tehničkih problema ima more. Deluje kao da je debelo ispod 30 fps, nanišaniti je vrlo često prava nauka, nebrojeno puta sam se zaglavio na travu, pri prelasku neke male prepreke i sl. Stvari koje ne bi trebalo da su prisutne u 2019. godini. Sve radnje deluju usporeno, jednostavno se ne sećam da su tako radili prethodni Metroi :) Motion blur ubija a ne može se isključiti, glavobolja nakon sat vremena igranja. Za AI sam rekao da je retardiran još kad su se pojavili prvi snimci gejmpleja i to sam znao da neće rešiti... jednostavno je užasan. Ne deluje mi da neki apdejt može rešiti probleme na PS4 ali ću je svakako odigrati i u ovakvom stanju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Uff svaka ti cast ako ces izgurati ps4 verziju do kraja, ja ne mogu, dizem ruke...ono je neprihvatljivo koliko lose radi, NEIGRIVO :) Homefront Revolution ubogi na konzoli mi je lakse bilo igrati i bolje je radio od ovog. Prodajem Ps4 verziju posle nepunog jednog dana i cekam za PC narodnu, kako god da mi radi na PC-ju bice bolje od konzolaske verzije 1000%... A to sto kazes, prosli Metro delovi su neuporedivo bolje radili
 
Uff svaka ti cast ako ces izgurati ps4 verziju do kraja, ja ne mogu, dizem ruke...ono je neprihvatljivo koliko lose radi, NEIGRIVO :) Homefront Revolution ubogi na konzoli mi je lakse bilo igrati i bolje je radio od ovog. Prodajem Ps4 verziju posle nepunog jednog dana i cekam za PC narodnu, kako god da mi radi na PC-ju bice bolje od konzolaske verzije 1000%... A to sto kazes, prosli Metro delovi su neuporedivo bolje radili
Ja moram, nemam PC :D Loše je al ne baš da ne mogu izdržati... ti imaš običan PS4 ili Pro?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@arheolog

Odgledao leakovan PS4 pro gameplay, da vidim na sta lici i da li da uzimam za konzolu or not... Sacekacu sigurno jos malo da vidim hoce li ispeglati neke stvari ili ne, u suprotnom cekam vece snizenje...:)

Posle svega sto se izdesavalo, jedino da sam lud pa da odradim pre-order i to jos na konzoli gde je upitno da li ce normalno da radi.
 
Poslednja izmena:
Ne kupuj za konzolu ako imas iole normalan PC...preko youtube snimaka nista nije ni blizu kao kad uzmes dzojped i krenes da igras i vidis kako pokreti palicom i sve kasni u pm, isto preko youtube-a taj silni motion blur se ne vidi.
Ja sam srecan jer sam prodao igru i samo sam 300din u minusu hehe :)
 
Ja nisam uspeo da odigram prethodna dva dela ponovo, tako da cu ipak sacekati neki popust.
Pogledao DF video, igra bas dobro izgleda.
 
^ krenuo skoro opet, sa 2033 reduxom. Vredi odigrati ponovo jer je atmosfera/imerzija odlicna.
 
Mrzi me da pisem ogroman tekst o stanju u kakvom se nalazi trenutno igra, ali ovaj video od 50sec koji sam snimio ce vam sumirati moje dosadasnje iskustvo sa igrom...


 
Uff svaka ti cast ako ces izgurati ps4 verziju do kraja, ja ne mogu, dizem ruke...ono je neprihvatljivo koliko lose radi, NEIGRIVO :) Homefront Revolution ubogi na konzoli mi je lakse bilo igrati i bolje je radio od ovog. Prodajem Ps4 verziju posle nepunog jednog dana i cekam za PC narodnu, kako god da mi radi na PC-ju bice bolje od konzolaske verzije 1000%... A to sto kazes, prosli Metro delovi su neuporedivo bolje radili

Radili bolje ali 2010-e kada je Metro izasao vecina je imala nesto tipa e8400/8800GT (512-ice) ako se dobro secam i to za nekih 800e. Ne pamtim bas da je letela igra. Graficki jeste lepa ali nije ni nesto nevidjeno, smatram ovo vise marketingom zbog hardvera koji se desi svake 3-4 godine kada stangira.
 
Eto, a ja pomislio da su izbacili natprirodne elemente iz igre... :p
 
Nisi slušao Steve Miller Band? ;)
 
a jes da ne spomenem Seala, pa da ispadnem (blago receno) politicki nekorektan... znao sam da je obrada, ali nisam znao cija :)
 
Pri kraju sam prve zone, igra je svakim korakom sve bolja... da nije tehničkih problema lagano najbolji Metro. Skontao sam nešto novo... audio dizajn je užasan. Neki zvuci su preglasni, neki pretihi, directional sound je skroz poremećen, zvuk mojih koraka kasni, tako da mislim da je još neko u prostoriji :D Kreatori Stalkera su ih pre neku godinu optužili za krađu engine-a, ovo je po meni dobrim delom tačno i sad posebno dolazi do izražaja u otvorenom svetu. Vrlo slični bagovi kao X-ray engine, ako ništa drugo more asseta su pozajmili :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
^
nista sto ne moze da se ispegla kroz naredne patcheve, i onako se ocekuje season pass sadrzaj... Taman za godinu dana bice igriva. :)

Nisam previse upucen u tehnicke aspekte, ali nalecem na postove da je endzin namerno osakacen (izbacen ambient occlusion) kako bi (u nekim slucajevima) imao prikaz Nvidijinog RTX-a kao neceg revolucionarnog...

Ne bi me uopste cudilo da se i to sredi kroz naredne apdejtove (kada im istekne promo period za RTX kartice, tj slegne se prasina...).

Definitivno su kvalitetno ispustili loptu oko mnogih stvari, tako da mi ni 4A ne deluje vise naivno. Uopste me ne bi cudilo da (ako uopste dodje do toga) sledeci nastavak ima skresan budzet i da im se ugasi fransiza...
 
Au bokte čoveče, je l' neko igra igru ili će samo o tehničkim stvarima da se priča? :D
Šta je sa pričom, atmosferom, likovima? Lako ćemo za RTX i slične nebitne stvari, dajte komentare o suštini. :D
 
Pa rekoh ti, priča, atmosfera, likovi, napucavanje... sve 10. Baš mi legla igra. I verujem da imaju budućnost sa ovim konceptom, sad kad su otvorili mapu mogućnosti su neograničene. Voleo bih samo da jednom izbace ispeglanu igru a ne da čekamo više pačeva da se dovede u neko normalno stanje.
Au bokte čoveče, je l' neko igra igru ili će samo o tehničkim stvarima da se priča? :D
Šta je sa pričom, atmosferom, likovima? Lako ćemo za RTX i slične nebitne stvari, dajte komentare o suštini. :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
To se traži. Recimo, gledao sam ovu recenziju - https://www.youtube.com/watch?v=yaSDvSLErw0 i stekao utisak da bi mi se sve što je ovaj tip pomenuo kao manu igre dopalo, osim tehničkih problema za koje mu kažu da ih ima zato što igra na konzoli. Lik se žali na nedostatak zabave, a meni je baš to ono što volim kod 2033 - nijednom nisam imao osećaj da se zabavljam kad sam igrao, već samo teskobu. :D
 
A jesi nasao ciji ces review da gledas... Dezurni YT hajp pljuvac, iako je "sposoban" recenzent odlazi pak u drugu krajnost, covek je parodija samog sebe postao. (kao i nas Qzma samo sto je vise zadrig'o)

I da igrao je na PS4 pro, za XOX je bolje optimizovana. Ako nista drugo mogao je makar na (high-end) desk masini da isproba, uzeci u obzir koliko para mlati na mesecnom nivou.

SkillUp, ACG, GGmanlives (samo FPS igra, vise stare naslove), Joseph Anderson su mnogo bolje opcije ako zelis malo bolju analizu igre... Steta sto je TB "bacio kasiku", uglavnom je ubadao u sustinu i nije podlegao hajpu... Jedno vreme je i PrettyGoodGaming radio dobar posao ali se originalna ekipa raspala prosle godine.

ChristopherOdd i TetraNinja za let's play...
 
Video bio u related, čini mi se, ne pratim ga inače i ne znam ni ko je. Baš me zanima šta će Angry Joe da kaže, on je pratio razvoj igre, intervjuisao developere itd.
 
Season pass sadrzaj se planira ?
 
Da.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tajga level... oduševio sam se, neverovatno izgleda na PS4 Pro, mogu misliti kako je na max na PC. Evo nakon nekih 20 sati u igri, mogu reći da je ovo najbolji Metro ubedljivo. Sjajna igra, uživam u svakoj sekundi. Do sad ni jedno izletanje iz igre ili veći bag, pola tehničkih stvari koje su mi smetale sad ni ne primećujem. Motion blur mi više nije preteran, spojim po 5 sati bez pauze :D Nišanjenje je stvar navike, skroz sam se izveštio... na normal imam sasvim dovoljno municije a svuda me ima po mapi. Ne mogu rečima opisati kakav je osećaj pucanja iz oružja i kakvi su zvuci istih... stari dobri Stalker pa na kvadrat :)

I evo analize Digital Foundry da nam bude jasno kakvo je ovo remek delo sa grafičke strane :)

https://youtu.be/eiQv32imK2g

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@arheolog

Input lag i fps dropovi i dalje prave problem, nije bilo jos nikakvog patch-a da adresira probleme?
 
@arheolog

Input lag i fps dropovi i dalje prave problem, nije bilo jos nikakvog patch-a da adresira probleme?
Nema značajnijih fps dropova na PS4 Pro, barem je moj utisak takav... prilično se igram, primetio bih. Dakle i ako se desi nije nešto što bi mi remetilo igranje dovoljno da primetim. Možda se varam ali mi se čini da i druga i treća lokacija rade bolje od Volge kada sam izneo prve utiske. Što se tiče kontrola ko igra na konzolama nek proba preset 2 u kontrolama i sensitivity na max i igrajte se sa aim sensitivity dok ne nađete pravu meru... pomaže dosta.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ovaj Hardware Unboxing kanal izbacio benchove za sve kartice. Medium preset 75-90fps (970 i rx570), tako da skroz ok optimizacija. A i ok je sto su (kontam neciljano) uradili da najvisi preset ubija i rtx grafike dok ovi nizi rade vise nego bolje na budzet karticama. Medium-high je i razlog zbog kojeg sam uzeo rx570 pre pola godine za stare naslove kad ono tek sada ulazim u tu zonu.
 
Nazad
Vrh Dno