Šta je novo?

Metro Exodus

starac

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
5,186
Poena
495


Djeluje otvorenije :)
 
Imao sam osjecaj da ce najaviti novu igru i bio sam u pravu i jedva cekam stvarno da izadje, 2033 i LL su meni obe fenomenalne igre, mislim da vrijedi i preorder jer su ozbiljni dev.
 
Atmosfera je tu, grafika top tier, ovo za sad ne moze da omane. :)
 
Ja posto sam jedan od onih koji svake godine obrnu Stalker triologiju ovo cekam kao drugi dolazak Isusa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fenomenalan trejler u svakom pogledu, EA igre su me smorile žestoko ali su 4A uboli u metu. Retko koji trejler ovih dana me natera da želim da igram neku igru.

Edit: Znao sam da mi je mjuza od nekud poznata, ovo je ona fenomenalna stvar iz 28 Days Later. Pravi izbor za ovaj tip igre.
 
Poslednja izmena:
Kakva grafikaaa, novi benchmark za masine.. :D
 
Wolfenstein 2 trailer izasao danas, i jos ovo vidim. Mojoj sreci nema kraja danas :D Malo je reci da jedva cekam. Vreme je da se podsetim prva dva dela i da se ceka.
 
Ako zadrze atmosferu iz prethodnih, to je odmah must buy za mene. Metro i Stalker, igre cija je atmosfera glavni selling point, kao sto bi uvek i trebalo da bude. Jedva cekam.
 
Novi Metro ?

KbegOG8.gif
 
 
ludilo nas ocekuje :D:D:D sigurno ce biti i novi drajver koji ne donosi nista ali je full ready za novi metro zurka, zurka :banana::banana::banana:
 
Biće Borate ali za 2080GTX. Spremi novčanik :p
 
Odlican trejler bice ovo jos jedna odlicna igra kao i prva dva dela :D jedva cekam da igram ovaj deo :D.
 
ja ovo jedva cekam toliko obozavam metro da sam cak i knjigu procitao :D
 
Ko veruje da će ovako izgledati gotov proizvod ništa do sada nije naučio.
 
I ja sam procitao prvu knjigu Metro 2033 :D.

Izgledace igra mnogo bolje jer ce biti naklonjena Nvidiji pa kad se upale sve Nvidia tehnologije u samoj igri igra ima da bude ne lepa nego prelepa.
 
Ko veruje da će ovako izgledati gotov proizvod ništa do sada nije naučio.

Pogledao sam trejler dvaput, nije me mrzelo (ostale sa E3 mi teško i da završim do kraja) i nisam video ništa što ne bi moglo da se implementira a da radi na next gen nVidia high end grafičkoj i six core Intel CPU u recimo 1440p/60fps. Verovatno će Scorpio to da tera u native 4K/30 fps ili neki upscale i 60 fps na mišiće. Mada očekujem kompromise kod konzola ali i9 hexacore/GTX2080 će terati igru kako dolikuje.

Metro 2033 je izgledao bruka svojvremeno, prva igra posle Crysisa koja je podigla lestvicu. Ovo u odnosu na najbolju grafiku danas ne izgleda nestvarno, negde izgleda i lošije. Oštrije su teksture okoline u aktuelnim Frostbite igrama.

Jeste skuvan trejler ali biće to ta grafika na sposobnoj mašini. Na PS4/Xone iz 2013. će malo teže da izgleda vrhunski i radi u pristojnom fps.
 
Lepe vesti! Inace u poslednjih par godina slabo igram bilo sta, ali metro je prica za sebe...
Jel zna neko kad je relase date? :)
 
Lepe vesti! Inace u poslednjih par godina slabo igram bilo sta, ali metro je prica za sebe...
Jel zna neko kad je relase date? :)

Tek dogodine, ali nzm tacno kad.
Za grafiku se znalo, pa nije to Ubisoft da downgradeuje.
 
Pogledao sam trejler dvaput, nije me mrzelo (ostale sa E3 mi teško i da završim do kraja) i nisam video ništa što ne bi moglo da se implementira a da radi na next gen nVidia high end grafičkoj i six core Intel CPU u recimo 1440p/60fps. Verovatno će Scorpio to da tera u native 4K/30 fps ili neki upscale i 60 fps na mišiće. Mada očekujem kompromise kod konzola ali i9 hexacore/GTX2080 će terati igru kako dolikuje.

Metro 2033 je izgledao bruka svojvremeno, prva igra posle Crysisa koja je podigla lestvicu. Ovo u odnosu na najbolju grafiku danas ne izgleda nestvarno, negde izgleda i lošije. Oštrije su teksture okoline u aktuelnim Frostbite igrama.

Jeste skuvan trejler ali biće to ta grafika na sposobnoj mašini. Na PS4/Xone iz 2013. će malo teže da izgleda vrhunski i radi u pristojnom fps.

Metro LL je radio u rock solid 60 fps na obe konzole tako da ce i ovde to najverovatnije biti target framerate. Sto se tice izgleda, poznavajuci prethodne naslove mogu reci da je tim je poprilicno talentovan i ne vidim zasto ne bi ovako isto izgledalo (na PC-u). Cak je i producent u intervjuu na prethodnoj strani rekao da je ovo realtime na PC-u slicnih (verovatno vecih) performansi kao Xbox One X.
 
Ista prica i za Witcher 3, pa je izasao sa downgradeovanom grafikom :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ta verzija Witcera 3 je postojala samo u nekim video prezentacijama, sekvencama, i editovanim fotkama. I niko nikad iz tima nije dao potvrdu da ce finalna verzija tako izgledati.
Dok je ovdje drugacije, to jest ovaj bradonja je izjavio da ce to biti to.

I naravno da je tim talentovan. Osnivaci 4A Games su bili kljucni ljudi iza Stalkera. Znaju oni napraviti open-world i bolju igru nego li Metro. Ali jos su mali tim.

Pogledao sam trejler dvaput, nije me mrzelo (ostale sa E3 mi teško i da završim do kraja) i nisam video ništa što ne bi moglo da se implementira a da radi na next gen nVidia high end grafičkoj i six core Intel CPU u recimo 1440p/60fps. Verovatno će Scorpio to da tera u native 4K/30 fps ili neki upscale i 60 fps na mišiće. Mada očekujem kompromise kod konzola ali i9 hexacore/GTX2080 će terati igru kako dolikuje.

Metro 2033 je izgledao bruka svojvremeno, prva igra posle Crysisa koja je podigla lestvicu. Ovo u odnosu na najbolju grafiku danas ne izgleda nestvarno, negde izgleda i lošije. Oštrije su teksture okoline u aktuelnim Frostbite igrama.

Jeste skuvan trejler ali biće to ta grafika na sposobnoj mašini. Na PS4/Xone iz 2013. će malo teže da izgleda vrhunski i radi u pristojnom fps.

Texture su najmanje bitne kada su u pitanju performanse. To si morao primjetiti u drugim igrama.
Gledaj detalje.
 
Mene jedino brine taj "open world",voleo bih da ga bude,kao u stalkeru,ali ako ga bude kao u ovom trejleru koji smo videli,gde imas jednu ulicicu od 50 metara,pa ili ces ici pravo njom,ili ces uci u kucu pa iskociti kroz prozor,i eto tebe na kraju ulice.Kad pogledas ogroman prostor,a u stvari brdo vidljivih i nevidljivih prepreka koje te u stvari pravolinijski vode tamo gde moras ici,i nigde drugde.To nije to.
 
Ne vjerujem da ce biti kao u Stalkeru. Igra se zove Metro, a oni nisu otvoreni. Ocekujem vece mape izmedju Metroa.
 
Zasto bi morala biti open world? To je u poslednje vreme postalo kao neka mantra...open world javlja mi se :D. Za open world treba ozbiljan pristup da ne bi bio kao skyrim ili skoro kjao sve open world igre u poslednje vreme...tumaranje bez cilja i copy paste sadržaja na razliciti landscape...
Sto se mene tice ako bude dobar horor vodjen pricom ne treba da bude open world. Ako vec treba nesto da dodaju neka ubace neke prikladne puzzle u igru, ali prikladne, koje nece biti tu samo da bi bile tu vec i da imaju nekog smisla u skladu sa pricom. Ukoliko je dizajn nivoa dovoljno raznolik i mape dovoljno siroke open world je kao i da ga ima...taman dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno