Šta je novo?

Metro Exodus

1.0.1.1 patch

- General Stability fixes
- Optimization for Lower spec PC's
- DLSS fixes and improvements to sharpness
- Fixed wallmark vfx for DX11
- RTX fixes and optimization
- Added bugtrap support for reporting crashes to 4A Games
- Benchmark tool fixes

3.66gb (navodno)

Da se strpimo za narodnu verziju patcha.
 
Poslednja izmena:
Ja igrao desetak minuta sa računarom koji trenutno imam (i3-4160, gtx-950, 12gb ram) na low i imao između 30 fps kod pucanja i 55 kod šetanja okolo, tako da mi ne deluje da je loše optimizovana. Jedva čekam da za koji dan stignu nova grafika i procesor, pa da zaigram ovo kako dolikuje.
 
Deluje i meni dobro optimizovana. Ryzen 1700 + GTX 1060 3GB na ULTRA 40-50fps. HIGH podesavanja vrti igru oko 60fps tacnije 50-70fps-a. Na 1080p rezoluciji. High podesavanja, hairworks HIGH, motion blur HIGH, advanced physx off.
 
Je li moguce da je igra 17-18h duga ?
 
Pa cemu cudjenje, mene cudi da je vise od 10h, prvi i drugi deo su tu oko 10-15h, zavisi kakvim nacinom igras. Nije ovo igra u koju mozes mesecima da zaranjas..
 
^Tacno tako, ~10h mi je trebalo sada kec, Metro LL sigurno oko 12-15h, posebno ako se igra stealth i istrazuje po nivoima.

Uz season pass ocekujem barem jos dodatnih 5h, sto je 20-30h igranja. Vise nego odlicno.

Steta je sto ce da prodju sa prodajom lose,nego sto su potencijalno mogli zbog ekskluzivnosti sa Epicom. Lagano je mogao biti GoTY (ako ne izadje CP2077 ove godine) da su izdali i za Steam.
 
^Tacno tako, ~10h mi je trebalo sada kec, Metro LL sigurno oko 12-15h, posebno ako se igra stealth i istrazuje po nivoima.

Uz season pass ocekujem barem jos dodatnih 5h, sto je 20-30h igranja. Vise nego odlicno.

Steta je sto ce da prodju sa prodajom lose,nego sto su potencijalno mogli zbog ekskluzivnosti sa Epicom. Lagano je mogao biti GoTY (ako ne izadje CP2077 ove godine) da su izdali i za Steam.
Naprotiv već ima indikacija da prolaze dosta bolje nego sa Last Light. U uk 50% veća prodaja prve nedelje samo za fizičke kopije. A sada su fizičke kopije još manje popularne nego kad je LL izašao

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa dobili su oni dosta love i od Epica za taj deal, pa ih eventualno losa prodaja nece bas toliko pogoditi, ovako su dobili sigurnu lovu, ne da se pitaju kako ce proci na trzistu.
 
Na ovim podesavanjima se krece od 53-120fps zavisi od mesta gde se nalazim. Radi bez seckanja, vrlo fluidno.
20190222_162302.jpg20190222_162312.jpg20190222_162318.jpgMetroExodus_2019_02_22_16_41_58_813.jpgMetroExodus_2019_02_22_16_46_30_567.jpg
 
I procesoru od 600 evra!Treba da ti radi u 4k bez seckanja,a kamoli u 1440p!:)
 
Dobro što ste odmah opleli po hardware-u :)

Biće 4K 60fps u Redux verziji ;)
 
To je realnost zahtevnosti ove igre

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cemu polemika oko zahtenosti, igra je neptimizovana, cekajte redux ako ga bude sa nadom da ce da odrade kao prethodni delovi.
 
Prvi metro je i dalje neoptimiziran. Zna biti microstutteringa na razlicitim konfama. Mislim da je A4 engine krš. Oni ne znaju FOV ubaciti u igru iz 2019 vec trazis po configu. Gašenje TAA gasi ingame svjetla itd.
 
Cemu polemika oko zahtenosti, igra je neptimizovana, cekajte redux ako ga bude sa nadom da ce da odrade kao prethodni delovi.

Igra je optimizovana.. Kada jedna rx570 tera sa takvim frejmovima nema sta dalje. Mozda 4k i Ultra Preset ili Ray tracing, generalno kakav negativan feedback je bio na pocetku i hejt pre izlaska, sada se vec svi naigrali sa svakakvim konfama.
 
FOV je moguce promeniti u cfg fajlu: C:\Users\name\Saved Games\metro exodus preko linije r_base_fov. Meni je 65 neki optimum (60 default). r_blur_level 0 za gasenje motion blura.

Okacite ako prokljuvite jos neki koristan tweak. Procesljao sam fajl i naleteo na SSAA i TAA, ali nisam eksperimentisao.
 
Igra je optimizovana.. Kada jedna rx570 tera sa takvim frejmovima nema sta dalje. Mozda 4k i Ultra Preset ili Ray tracing, generalno kakav negativan feedback je bio na pocetku i hejt pre izlaska, sada se vec svi naigrali sa svakakvim konfama.

Realno. Graficka od ~100 evra tera ovo bez nekih vecih problema u full HD. Vrlo dobro optimizovano.
 
Solidno optimizovano, samo im je ova fora bez podesavnja kao za konzole, bas jadna.
Hocu da mi recimo senke i nebo budu krs, a da ostalo bude na max, ne moze, nego mora sve na krs :)
Sokirao sam se kada sam skontao da igra koja je prikazana kao prva igra da u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* iskoristi rtx i kao nvidia reklamni materijal, nema SLI profil !
I sada, dobikamo da na 4k na max, bukvalno ni jedna jedina karta ne moze da drzi na konstantnih 60+fps.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
FOV je moguce promeniti u cfg fajlu: C:\Users\name\Saved Games\metro exodus preko linije r_base_fov. Meni je 65 neki optimum (60 default). r_blur_level 0 za gasenje motion blura.

Okacite ako prokljuvite jos neki koristan tweak. Procesljao sam fajl i naleteo na SSAA i TAA, ali nisam eksperimentisao.

Velika je razlika prije i poslije updatea a koliko znam, za narodnjake jos nema peča. Takdojer, racunari su mi na intelu pa nisam probao ali Advanced PhysX navodno teze pada korisnicima sa AMD procesorima. Treba provjeriti. I ima ovdje jos par sitnica koje vjerujem vecina zna:
http://frondtech.com/metro-exodus-performance-guide-fix-lag-fps-drops-bugs-and-stuttering/

Te nedostatke u opcijama da se podese kroz nvidia panel itd. A blur treba gasiti na obe:

r_game_mblur_scale
r_blur_level
 
Da, prvi update je 4gb, ali ne znam sta je drugacije, ja nisam primetio.

Za sada se odusevljavam grafikom i prijatno sam iznenadjen ponasanjem ai-ja.

Bukvalno svaki deo izgleda brutalno, mast u vodi, nenormalno precizno osvetljenje, detalji na blokcetu za mapu, deralji oruzija, ruku, bukvalno sve izgleda fenomenalno.
Bas uzivam i ne zurim :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I ja moram da kazem da sam iznenadjen ai-jem. Veoma dobro reaguju kada me vide.
Sto se tice grafike ne treba puno trositi reci fenomenalno izgleda. Jos uvek sam na pocetku kod dela sa vozom odakle treba da pobegnem pretpostavljam. Receno mi je da cu se tek oduseviti grafikom kada izadjem iz Moskve.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne startuje se igra kod mene, kliknem dvaputa i nista se ne desava, nema je i u procese, probao run as administrator i sa raznoraznim nvidia drajverima...narodna verzija...nemam instaliran antivirus...ako moze neki help
 
Idi di je instalirana,pa je od tamo pokreni
 
Na konfiguraciji iz potpisa na 1440p ultra settings, 16x AF, V sync off, blur normal, bez tesselacije i hair fx, dx11 guram oko 45FPS u proseku. Medjutim imam neko cudno "cepkanje" slike koje je posebno izrazeno pri horizontalnom skrolovanju. Ima li neko slican problem?

p.s. Tek na 1080p i 4x AF, high setovanja, nema tog cepkanja. Mislim ima ali je skoro neprimetno. Ovde guram komp igru na 80fps.
 
Poslednja izmena:
Na konfiguraciji iz potpisa na 1440p ultra settings, 16x AF, V sync off, blur normal, bez tesselacije i hair fx, dx11 guram oko 45FPS u proseku. Medjutim imam neko cudno "cepkanje" slike koje je posebno izrazeno pri horizontalnom skrolovanju. Ima li neko slican problem?
To je do monitora, ne znam koji monitor posedujes ali ako nije free sync ili gsync onda je to uzrok cepanja slike.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Aoc 34qvf. Ima freesync i preko novih nvidia drivera je ukljucen gsync. Jedino ako ne radi kako treba. Probacu da ga iskljucim bas..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Aoc 34qvf. Ima freesync i preko novih nvidia drivera je ukljucen gsync. Jedino ako ne radi kako treba. Probacu da ga iskljucim bas..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Onda ne radi kako treba.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ipsravka, monit je AOC q3279vwf i freesync je def upaljen jer ga prikazuje meni monitora. Medjutim cepanje i dalje postoji..ko zna..
 
Ne možeš koristiti freesync sa nvidia kartom na tom monitoru. Nije na listi podrzanih (ako do sada nije bio neki update). Jedini AOC koji je podrzan od nvidie je G2590FX. Takodjer za gsync treba DP port ako ga vec ne koristis itd.
 
Nazad
Vrh Dno