Šta je novo?

Metro Exodus

To što se nešto bolje prodalo kod njih ne znači da je to zahvaljujući njima nego zato što je igra bolja, imala je bolji marketing i bolje organizovanog izdavača, više pažnje je okupirala.... Sve dok to ne uporediš, mogu da pišu i 900x jer to samo po sebi ne znači ama baš ništa.
 
Veoma dosadna igra...:smoke: Ni jedan deo nisam uspeo da odigram do sada, niti ću ovaj... Ne znam u čemu je vic, ali jednostavno uopšte mi se ne dopada način na koji je kamera rešena. Stalno nešto zapinje dok se kreće i generalno animacije su osrednjeg kvaliteta. Kad uđeš u neki objekat uvek je nekako skučeno po tim hodnicima i stepenicama. Grafika je ok, međutim mnogo priče koja barem meni zvuči prilično neubedljivo i neartikulisano rešena, a boga mi i ovih animiranih scena dovelo je do toga da me uopšte ne privlači da nastavim ovo da igram dalje. Jednostavno nekako mi taj serijal nema šmek. Nešto mu fali. Ponadao sam se da će to ovde biti popravljeno, jer su uglavnom koliko vidim pozitivni komentari, ali avaj... što se mene tiče, ništa od toga. Nekako mi to nije to...
 
Očigledno ti se ne sviđa koncept i priča igre, čim nijednu nisi odigrao do kraja. Mora biti skučeno, ipak je podzemlje. Metro Last Light sam dva puta prešao, i pročitao prve dve knjige samo zbog tog dela. Ovaj deo sam samo upalio, shvatio da je mučno igrati na trenutnoj konfiguraciji i ugasio igru. Odigraću kada unapredim računar. Gledao sam strimove i video klipove, nije mi ovo kao 2033 i LL, nije vezano samo za podzemlje i to mi nekako kvari celokupnu atmosferu.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jel ovo neki bug u igri, ili sta? to je deo gde sam sa onom kineskinjom, mongolkom ili sta je vec, Giul, zavrsio i usao u pecinu, ali nesto se pobrkalo na ekranu totalno:

Metro Exodus Screenshot 2019.03.25 - 23.04.29.76.jpgMetro Exodus Screenshot 2019.03.25 - 23.07.02.24.jpg
 
Ma tako treba, ne sekiraj se. Samo ga udarila radijacija u glavu ;)
 
Hoce to ako si OC graficku, ili joj fali napon :)
 
Odigrao i ja ovo i prilicno sam zadovoljan, iako igra ima gomilu mana.
 
Prvi DLC je fenomenalan. Traje oko dva sata i jako lici na 2033.
Grafika je brutalno dobra, kao i atmosfera. Mogu samo misliti kako ovo izgleda uz RTX.
Ako i drugi DLC bude podjednako kvalitetan, za mene je ovo igra godine.

Btw, neverovatno je koliko znaci to sto glavni lik nije mutav. Kada je prvi put progovorio, odusevio sam se :).
 
Poslednja izmena:
Zavrsio sam igru, pa da i ja podelim svoje utiske.

Odmah cu reci da nisam fan ni Stalkera ni Metroa, to su igre koje sam dok su se pravile zeljno iscekivao, jer mi je sve to delovalo veoma zanimljivo i te igre zaista imaju izvrsnu atmosferu i dobru grafiku, ali su mi toliko dosadne, bezveze amaterska prica i likovi, los i gameplay sto je najveci problem, tako da Stalkera nisam nikad zavrsio iako sam ga igrao satima na silu, a neki Metro mislim da cak i jesam zavrsio, isto na silu.

Sto se tice Metro Exodus-a, prva 4 sata sam se toliko uzasno smarao, da mi je prst vec bio na uninstall... jednostavno ista boljka kao svi prethodni delovi, uzas prica, jos gori likovi, sve je to toliko amaterski i neubedljivo uradjeno, sa tako losom i glasovnom glumom, a i samim glasovima, da verujem da sam ja sam uzeo mikrofon da bi uradio pet puta bolji posao.
Nekim cudom, nastavio sam da igram preko tih 4 sata i kako sam poceo da istrazujem prvu open world mapu, sneznu Volgu, gameplay mi je postajao sve bolji, toliko da sam cak i zavoleo igru, iako i dalje nisam mogao da smislim ni pricu ni likove ni sto bleblecu toliko puno.
Igra na tim open world mapama veoma podseca na Far Cry serijal 2-5, sa tim istrazivanjem mape i lokacijama, a loot sistem me podseca na Fallout 4, skupljas gomilu najgoreg zardjalog krsha.
Oruzje je lepo odradjeno i fizika manje vise, iako ne volim sporo oruzje poput Bolt-ova, ali shotka mi se jako svidela i mislim da je ubedljivo najkorisnije oruzje u igri, sto mi se veoma svidelo, jer osim Doom 4, retke su pucacine gde mozes uspesno da igras sa shotkom, aj da pomenem i RE2, ali to je vec TPS.
Atmosfera u ovoj igri obzirom na pedigre, nikad nije bila upitna, vrhunska je i bas daje char igri to putovanje vozom, tim pre sto od malena obozavam vozove.
Zavrsih igru sa losim krajem, jednostavno nisam mogao da igram stealth sve vreme, nemam strpljenja za to, tek poneka igra me privuce da radim stealth, ovde mislim da je on polovicno uradjen, mada uglavnom i pocnem stealth do pola emisije, a onda odjednom samo izrokam sve.

Slazem se sa komentarom gore, bas je cudno sto je glavni lik celu igru mutav, pogotovo sto mu gomilu stvari pricaju likovi i pitaju ga nesto, a on samo cuti, to ovde jednostavno ne lezi, dok je u Half Life-u to savrseno leglo iz dosta razloga, ovde nikako nije situacija za taj pristup.

Igra kad se podesi uglavnom sjajno radi, iako kad se dese veliki okrsaji na otvorenom delu mape, umeo je fps da mi pada i do 30, dese se i neki bagovi, glitchevi, kao i veoma lose odradjena detekcija svih likova u igri, sa okruzenjem, sve je to nekako krzavo, zapinje, ne stalno, ali desi se dovoljno puta da se primeti.
Molotovljev koktel je isto sjajno odradjen.
AI je ok, nista posebno.

Vise su mi se svidele open world mape, kao i indoor lokacije na povrsini, a ispod u Metrou oni nivoi u mracnim hodnicima mi se ne svidjaju.
Najlepse mi je odradjena Volga, a druga, pustinjska mapa mi je bila najzanimljivija.

Zakljucak mi je, da evropa, pre svega rusija jos uvek poprilicno kaska za amerikom kad je zabavni faktor u pitanju, kad je prezentacija u pitanju, gameplay, prica i likovi... najveci problem sa rusima su prica, likovi, glasovi i glasovna gluma, sve je to po meni na amaterskom nivou, ko da su ljudi koji su pravili igru radili na tome.
Za evropu je ipak nesto bolja situacija, tu su recimo poljaci sa svojim Witcherom koji stoji mnogo bolje na tom polju.

Ocena 7/10 na misice.
 
Poslednja izmena:
nemam pojma kojeg si stalkera igrao,vrv pripjat,reći za SoC ovo je smehotres. :)
 
Odigrah im ja ovo sa zakasnjenjem, zavrsio sam pre par dana...los karaj za glavnog junaka...prmrzo sto bi rekli...
Igra je najbolji Metro do sada , ne tako dobra kao|Stalker, koji je unikatan, ali blizu. Ne lici na komercijlane naslove namenjene prosecnom zapadnom igracu i to je vec samo po sebi korak napred...U moru bezveznih naslova kao sto je Fray Cray ili Tomb Rider ovo delje kao da je pravljeno za power usere :). Voice acting je los, prica je mogla bti bolja ali sutina, zasto neko ovo igra, je nekoliko klasa iznad pomenutih igara...atmosfera, osecaj napucavanja, nivoi, horor, sve je lepo odradjeno...
Preporucujem, ko zeli FPS koji ne vredja inteligenciju neka odigra Metro.
 
Oba dlc-a su odlicna. Odigraj i to.
 
nemam pojma kojeg si stalkera igrao,vrv pripjat,reći za SoC ovo je smehotres. :)

Prvi koji je izasao, upravo taj SoC.

Ne secam se sad kolko dugo sam ga igrao, mozda da sam nastavio jos na silu, mozda bi mi postao bolji kao sto je ovaj Metro, ali avaj... nikako mi nije po ukusu sto je igra toliko ruska, jednostavno prica, jezik i likovi, kao i prezentacija su mi toliko odbojni, ja volim da igram igre koje je da se tako izrazim udobno igrati, a ovde se mucis da bi uzivao.

Uglavnom, sto se mene tice, vise mi lezi Metro nego Stalker, jer je ja mislim vise akciono orijentisan i linearniji, ima neki put i vecu dinamiku.

Svakako ako nekad izadje nastavak Stalkera, dacu mu sansu, cim mi je ovaj Metro pokazao, da i pored tih velikih mana, ova igra ima i vrline zbog koji svakako vredi da se odigra, tim pre zbog te raznolikosti u odnosu ne vecinu naslova i pre svega engine-a, jer mi je dosadilo sto je vecina igra u istim engine-ima, vise sam voleo period kad je svaki developer pravio svoj engine.
 
svakako bi bilo bolje da se igra dešava u ugandi.
 
Ja sam se u Metro 2033 uživeo više nego u bilo koju drugu igru, neverovatno koliko me je uvukla.
 
Isto. Obrnuo sam Metro Redux koji sadrži prva dva dela. Oduševljen sam igrom
 
^ kako mislis redux sadrzi prva dva dela?
redux postoji za 2033 i last light i predstavlja istu igru ali sa boljim teksturama, osvetljenjem i efektima...
 
my bad, davno sam pazario i sad se setih da je bio bundle sa oba dela. ucinilo mi se da sam ih zasebno kupovao.
 
Dada, Redux je 2033 i Last Light zajedno. Kao remasterovan
 
Pa imaš i pisebno obe igre Redux verzije. Nije svaka Redux verzija sa oba dela.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
metro redux je kao što je gore sam izdavač naznačio pak oba dela,a kad se uzimaju zasebno nazivi su metro 2033 redux i metro LL redux.deepsilver je uvek imao trip sa edicijama i nomenklaturama i šta će da gura u kojim regionima...
 
predjoh taman i oba redux dela jer sam ih potpuno zaboravio. jedinstvene igre ali mislim da mi je dosta mracnih tunela na neko vreme :)
 
Imam problem sa benchmark toolom ove igrice kao i metro reduxom. Zapravo kada se benchmark pokrene, ekran pocrni i to je to, nista se desava, u task mngr stoji not responding svaki put. Obe igrice rade bez problema. Jel ima neko predstavu sta bi moglo da bude?
 
Nazad
Vrh Dno