Šta je novo?

Metro Exodus

Ajde mi samo kazi a ko je to dokazao? Tako sto ce mi igra izgledati kao da mi je monitor upao u hidraulicnu presu pa ga malo sabio. Licno mislim da je 16:10 najbolje sto moze sliku da ti prikaze ali takvih monitora je bas malo. Nije ni previse usko a nije ni previse kockasto sto bi se reklo savrseno. Ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje.

Pogledaj svoje oci u ogledalu, vise idu u sirinu, vise su pravougaonog oblika, neko sto su kockastog, kad gledas, vise vidis na sirinu, nego gore dole, 21:9 aspect ratio mnogo bolje popunjava vidno polje od 16:9, vidis vise stvari na ekranu, veca je imerzija, filmski je aspect ratio i da ne nabrajam dalje, ali da si koristio ultrawide i da si se navikao na njega, posle kad bi se vratio na 16:9, ne bi mogao da igras kolko bi ti to delovalo usko i kolko gubis okolnih detalja, ko da gledas kroz dvogled.
21:9 je nesto najbolje sto mozes imati, ako vec to nije Virtual Reality.
Jos ako je zakrivljen, savrseno.
 
Igrao sam na svim odnosima od 4:3, 16:10, 16:9 i sada 21:9 koji mi je najbolje legao. Normalno je da ne odgovara svima odnos. Snimak iznad izgleda ok na 21:9 ali 4k rez, kada stavim 2560x1080 što je moja rezolucija samo je razvuce, jedino cekati update...
 
Da li je moguce.. Pa zna se jos pre izlaska koja grafika treba za koja podesavanja, sta ocekujete da vam radi perfektno na budzet grafikama ?

Eto ja na RX570 4GB nemam padove ispod 40fps-a na MAX, a na High je uvek 55-60+, ti sa RX580 8GB se zalis na manje padove, pritom ne promislis da nije mozda do drajvera ili tvog kompa. Ne kapiram majke mi.

A razlog lose igra jesu neke teksture i ono napucaj do kraja detalje pa ne radi igra kako treba i nije igrivo. Crko PC odavno cak i za neku ozbiljniju diskusiju oko neke igre.

Naravno da znam mogućnosti moje mašine za ovu igru, ako misliš da su mali padovi sa 70-80 na 30 onda ok :D. Realno je bar na med-high radi bez padova ispod 50 što opet nije moguće jer pada. Brda igara sam prešao džojstikom zakovanih na 30fps-a kada ih ne optimizuju dobro, oko se posle nekog vremena navikne i nije loše i neigrivo uopšte. Ostaje jedino sačekati neki update i nadati se poboljšanju. Sećam se Crysis 1 kada je izašao koliko je neoptimizovan bio, i dan danas nije uopšte fluidan, dok je 2 deo perfektno radio i na tadašnjoj mašini. Tako da je sve do optimizacije, a verujem da svako zna mogućnosti mašine koju ima i da ne očekuje 4k Ultra 60fps sa RX580 npr :D
 
Pogledaj svoje oci u ogledalu, vise idu u sirinu, vise su pravougaonog oblika, neko sto su kockastog, kad gledas, vise vidis na sirinu, nego gore dole, 21:9 aspect ratio mnogo bolje popunjava vidno polje od 16:9, vidis vise stvari na ekranu, veca je imerzija, filmski je aspect ratio i da ne nabrajam dalje, ali da si koristio ultrawide i da si se navikao na njega, posle kad bi se vratio na 16:9, ne bi mogao da igras kolko bi ti to delovalo usko i kolko gubis okolnih detalja, ko da gledas kroz dvogled.
21:9 je nesto najbolje sto mozes imati, ako vec to nije Virtual Reality.
Jos ako je zakrivljen, savrseno.

Za ovo oko ociju se slazemo, iskreno nisam igrao na 21:9 monitorima ali ne znam sto imam osecaj da bi mi oci lutale po ekranu levo desno da vidim sta se desava. Jer relativno dosta sam blizu ekrana a i soba mi je mala da bih mogo nesto takvo da stavim ispred sebe. Ionako nosim naocare jos samo da uzmem monitor od 21:9 odnos i da izgubim i ovo malo vida sto ima.
 
Za ovo oko ociju se slazemo, iskreno nisam igrao na 21:9 monitorima ali ne znam sto imam osecaj da bi mi oci lutale po ekranu levo desno da vidim sta se desava. Jer relativno dosta sam blizu ekrana a i soba mi je mala da bih mogo nesto takvo da stavim ispred sebe. Ionako nosim naocare jos samo da uzmem monitor od 21:9 odnos i da izgubim i ovo malo vida sto ima.

Ispruzis ruku ispred sebe, na toj udaljenosti treba da ti stoji monitor.
Otidi u neku radnju gde imaju ukljucene 21:9 monitore, pa vidi kako ti se cini, za sve treba privikivanja, ali meni je ovo leglo odmah.
 
Meni se to nikako ne svidja, a i posle 10 godina na 46" i sada ma 55 16:9, nema sanse da bih sisao na male dijagonale.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Odlicna igra.
 
Upravo zavrsih igru i dobio sam los kraj. Generalni utisak je odlican, naravno daleko je od predhodnih delova ali opet nije toliko ni lose kao sto je pojedini ovde predstavljaju. Sve u svemu imao sam nekih 20 sati zabave i hvala im za to.
 
Igra malo bagovita ili mi se cini? Pricam o narodnjaku. :/ Vidjao sam da case i tanjiri lebde i ne stoje na stolu. Kada craft-ujem municiju i odem sa stola, pogledam i nije mi dopunio municiju, nego i dalje imam 15 metaka recimo kod sebe, a vratim se na sto, a ono prikazuje 90 komada :/ Kada pucam u lika, i ako nisam na blizini koju su oni zamislili, ne mogu da ga pogodim niti me on registruje, a cim mu pridjem malcice jos, onda mogu itd. Ima dosta bagova... bar verzija 1.0.0.0 narodna, posto nema patch za nju jos :/
 
Izašao patch 1.03 za konzole, večeras probam pa javljam utiske :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja nisam igrao posle prvog dana, cekam da za pc malo srede :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Prešao sam sinoć i utisci su, bar po meni, loši. Plot je kao neki low budget film, mnogo sam više očekivao od igre... Jedino u čemu sam uživao su post apokaliptični predeli, uhvatio sam sebe par puta da ne radim ništa već samo osmatram dvogledom. AI je no comment, ne znam kako je na nVidiji ali mislim da za radeon treba da se sačeka neki driver upd. Svakako mnogo više sam uživao u prethodnim delovima.
 
ima li jos neko situacije, da mu se zvuk totalno izgubi na 10-15 sekundi u toku igranja, i posle se vrati?
 
Sada igra na 4k na Ultra leti, ne pada ispod 70fps, tako da bih mogao i da krenem da je igram :)
Stavio sam i ovaj reshade, jer generalno volim cistiju sliku i jace boje, i ako bi neki fanovi rekli da kvari atmosferu.

MetroExodus_2019_03_10_21_03_59_237.jpg
 
Poslednja izmena:
Odradio SLI :)

https://youtu.be/cqmiF7etxzM

Slicno sam i za bf5 uradio, i ako je sada malo zeznuto, posto su sprecili menjanje nvidia fajlova, pa sada imam 90-150fps 4k na max.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja sam krenuo da je igram ipak u delovima slobodnog vremena, cak me malo i zainteresovala, ali me uzas nervira pucam u bandite ili mutante preko optike, od 7 metaka 5 nemaju efekta, kao da ih ne dotice uopste, dok headshot ima trenutni efekat...... videcemo jos..... nego me nesto zvuk zeza, pisao sam na prosloj stranici o tome, izgubi se na 10-15 sekundi i onda se vrati.....
a ovu moju 1070Ti sam nasvirao za jedno 10% u afterburneru, i na extreme podesavanjima, jedino ono HAIR nije ukljuceno, ne pada ispod 65fps sada u 1080p, radi na 65-95fps......
nego sam pomislio kad si napisao da ti sad klizi u 4K da je izasao neki patch, pa zato pitao :D
 
Meni nema problema sa zvukom na originalu, a ni drugaru na domacici.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
pa nemam pojma, ovo sa zvukom je totalnio random, nema pravila kad ce da se desi.....
kako ti izgleda ovo kako kod mene radi sa tim podesavanjima?
 
Pazi, tako moze da ti radi dok ne dodjes do nekog zahtevnog dela, kao sto je dosta dima recimo...znam da je drugaru na 1080ti na extreme u dimu od lokomotive na pocetku, padalo na 50fps. Nema velike razlike izmedju ultra i extreme, uradio je neki rus bas lepo poredjenje, imas na YT, a realno se na ultra dobija 50% performansi u odnosu na extreme, jer na extreme duplira shadere.
Ja sam imao i graficke bagove na extreme, okacio sam ovde SSove.

I ne znam zasto bi iskljucio Hairworks, kada je to jedna od vecih vizuelnih promena u igri, krzno na cudovistima izgleda 5 puta bolje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
pa nisam ga iskljucio, tako je automatski podesio..... aj stavicu danas na ultra pa cu ukljuciti HAIR, pa javljam kako radi....
 
Meni je jedino padao fps kad sam gledao sa dvogledom,tamo negde daleko,i polako je iscrtavalo,kontam bad engine,imam kartu vrednu 2k evra :p
 
ima li jos neko situacije, da mu se zvuk totalno izgubi na 10-15 sekundi u toku igranja, i posle se vrati?

Meni je zvuk krcao i los bio, dok nisam u options/sounds stiklirao nesto i od tada radilo super.
 
Prva igra u kojoj mi je malo zao sto nemam RTX 2080 TI da vidim GI ray traycing :d





 
unknown.png
 
Vrlo "relevantno" ako je u pitanju pokušaj glorifikacije Epic prodavnice.
 
Mozda i jeste, buduci da je to sa njihove konferencije.
Nikada necemo znati kakva bi prodaja bila da je igra izasla i na Steamu, ali se ocigledno nije desio smak sveta kao sto su neki predvidjali/prizeljkivali.
 
Nazad
Vrh Dno