Šta je novo?

Zujanje pc-a

bzvz

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
434
Poena
169
Sta moze bit da pc zuji? Nisam neki poznavaoc komponenti, ali kad se priblizim rekao bih da je hdd (inace star 5-8god) Skoro sam zamenio mobo, cpu, inace zujalo je i pre toga. Takodje, mnogo bucnije postaje kad udje u igricu
 
Poslednja izmena:
Uvek je prvi osumnjiceni ventilator. Da, moze i hard-disk ali ga u principu nadjacaju ventilatori (pogotovo jeftiniji case fanovi).
 
Mislis fanovi od cpu, gpu? Takodje da dodam, kad drzim/guram kuciste, tad je tiho
 
Da ti kojim slicajem HDD ili ventilatori ne prenose vibracije na kuciste pa zato cujes zujanje?? Moze i to da bude pogotovo jer kazes da kad dignes ili drzis kuciste to zujanje prestaje.
 
Ne osecam neke vibracijem kad dodirujem kuciste. I da dodam, koristim stock kuler za i5 4670k
 
Pa imas valjda neki ventilator i na kucistu? U svakom slucaju, testiraj tako sto ces da iskljucis hard disk i tako ukljuci racunar pa vidi sta se desava..
 
Na tom hdd mi je sistem instaliran, znaci ne moze? Nemam na kuciste ventilator
 
Poslednja izmena:
Sto pa ne bi moglo?

Otkaci hdd i udji u bios.
 
Poslednja izmena:
"resio sam problem" tako sto sam malo iskrivio kuciste vertikalno. Toliko sam lenj da me mrzelo da otvaram...
 
Tako sam i ja kao dete resavao probleme, nekad sam bio i malo ekstreman pa sam gurao sestar/hemijsku u ventilator od kineskog napajanja da bih ga zaustavio, da prestane da krci(DONT TRY THIS AT HOME) :D
 
Nazad
Vrh Dno