Šta je novo?

iCloud mail - Srbija

sinoc sam kupio usa broj isto preko Globaltel-a. dobio onih 6 cifara i aktivirao 2FA bez problema. medjutim, kada odem na iCloud podesavanja na meku pise da nalog treba da se apdejtuje i prvo mi trazi sifru naloga koju normalno prihvati ali nakon toga trazi opet sifru (sigurno ovu 6-ocifrenu od 2FA kako pise i u mejlu) ali nikako nece da je prihvati... inace sam generisao app-specific passworde i rade mi icloud mejlovi bez problema na 3rd party aplikacijama... pojavilo mi se i na safariju da ukucam nekih drugih 6 cifara i sve je proslo ok. jedino me buni zasto nece da prihvati za nalog i sta tacno treba da upisem...

P.S: ne koristim iOS, jedino ako moram i to da imam pored meka, onda nista nisam uradio i bolje da ugasim 2FA...
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-06-17 at 2.00.55 PM.png
    Screen Shot 2017-06-17 at 2.00.55 PM.png
    41.2 KB · Pregleda: 105
  • Screen_Shot_2017-06-17_at_2_01_33_PM.png
    Screen_Shot_2017-06-17_at_2_01_33_PM.png
    21 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
uspeo sam, trebao sam da ukucam pass koji koristim na Mac-u kao admin :lupko:
ustvari nisam, sad mi trazi da odem na drugi uredjaj koji je na icloudu da potvrdim verifikaciju... ne verujem kakvi papci jbt...
previse su ga zakomplikovali, google je ovo mnogo bolje uradio sa app-specific siframa i 2step verifikacijama...

nego, koliko sam procitao kad sam kupovao broj, moram da ga dopunjujem mesecno kreditom? to mi se bas i ne isplati... moram li da cuvam ovaj usa broj i dalje nakon sto sam aktivirao ovo?
 
Poslednja izmena:
Ja sam na Mac-u prvobitno koristio iCloud za login na sistem umesto lokalnog accounta, ali nakon aktivacije 2FA to vise nije moglo trazio mi je da se prebacim sa iCloud na standardni lokalni account, pretpostavljam da je i kod tebe ista prica. Inace stizao mi je SMS za 2FA i kasnije posle aktivacije u nekim slucajevima, tako da trebace ti aktivan taj broj i dalje.
 
ja sam isto prijavljen gmailom iako sam mogao i icloudom da se prijavpjujem bez problema.
uspeo sam sve da odradim i na kraju mi je trazio da potvrdim jos i sa nekog iOS uredjaja pa tek onda da se logujem nakon cega sam ugasio ovo go*no.
previse ga tupe i smaraju a prodao sam sve iOS uredjaje pa izgleda da Mac vise nije dovoljan...
prebacicu se samo na gmail i resen problem...
pukoh 5€ za ovaj broj ali ajde, nije neka stavka, makar sam probao...
 
Mene zanima sledece. Posto sam odradio aktivaciju kako je @obrad predlozio i sve je u redu za sada. Medjutim danas sam razmisljao, da li moze da se desi da prilikom nekog sledeceg restore-a ili nesto tako trazi ponovnu aktivaciju sms-om i da li u tom slucaju mora da bude bas taj ranije definisani broj. Jer u slucaju da ovaj broj istekne, a da eventualna aktivacija telefona ili logovanje na iCLoud zahteva ponovno slanje sms-a na taj broj, onda moze da se desi da ostanem zaglavljen u nekom zacaranom krugu. Sta mislite, koliko je onda ovo bezbedno? :/
 
Naravno da nije sigurno ako nemaš taj broj stalno sa sobom. Ali, valjda imaš recovery key koji si dobio prilikom kreiranja two step autha?
 
Nisam dobio nista. Ja sam iako sam se juce bas odusevio ovim resenjem, malopre iskljucio TFA i prelazim na gmail. Prosto necu da razmisljam sta bi i kako moglo da se desi i eventualno ostanem ne samo bez mail-a nego i bez apple-id-a. Dok nas (ako se to ikad desi) zvanicno ne budu podrzali, ne treba se zezati sa ovim. Moje misljenje...
 
Imam problem sa iCloud nalogom i FaceTime iMessage registracijom. Od sinoc uopšte neće da prihvati glavni iCloud nalog na iphoneu i ipad-u a ni na MacBook-u, radi mi samo na telefonu preko broja, probao sam rezervni iCloud nalog i na njemu mi se aktivira bez problema na svim uređajima.
Jel imao neko sličan problem i kako se rešava, probao sam svašta po netu sto sam našao ništa nije pomoglo


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako samo iMessage/Facetime ne mogu da se aktiviraju za Apple ID, a sve ostalo radi, to me je jednom zezalo par dana, pa batalio, posle dve nedelje probao opet i proradilo. Mada je meni radila aktivacija za taj isti Apple ID na OS X, dok na iOS nije htelo.
 
Poslednja izmena:
Da, samo za imessage i facetime ne radi, a ulogovan sam na icloud sa tim mailom na svim uredjajima, ok, batalio sam i ja za sad to, posto sam iskoristio rezervni mail za aktivaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno